Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny

Autor Téma: Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny  (Přečteno 21076 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Eliška

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Ahoj,

máme šestiměsíčního kluka ESP a jelikož je to zvíře smečkové (nejšťastnější je s kamarádovo alaskánkou) a jeden pes na dva páníčky je trochu málo, rádi bychom pořídili ještě jednoho. Jenom se doma nemůžeme shodnout na tom, zda dva psi nebo psa a fenu. Pokud by byly jenom dva, budou psi vzájemně snášenliví? Nebudou mít jako smečka větší tendence utíkat než pes a fena? Kdybychom chtěli fenu, je možné zapřahat psa i fenu do dvojky nebo budou pravděpodobně velikostně a výkonnostně někde jinde?
S problémem hárání počítáme.

Chtěla bych s nima jezdit hlavně na běžkách, případně v létě kolo.

Díky moc za odpověď a vaše zkušenosti:-)

Eliška

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpen, 2012, 13:47 »
2psy, nebo se pak z hárání zblázníte a bude tady zase zbytečná kastrace...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpen, 2012, 14:55 »
... anebo se zblázníte z denodenních rvaček dvou bojovníků, že... Berte fenu, pokud máte vyřešeno hárání. Fena může běhat se psem, dokonce ho motivuje k vyšší snaze. Lucie

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpen, 2012, 15:24 »
Asi bych šla taky do feny, ani ne tak kvůli vztahům vůči sobě, jako spíš vztahům venku. Jestli vám začně puberťák držkovat, tak máte jednodušší kočírovat jednoho psa a (snad) nekonfliktní fenu, než když budete hlídat dva, který svoje okolí nemusej. Co se týče utíkání, tam je to asi jedno, u nás to strhává fena  :)

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpen, 2012, 15:50 »
Já bych volila psa...několik krátkých období, kdy byli jenom kluci a doma neotravovala žádná čuba byly nejšťastnější v mým životě.

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpen, 2012, 16:06 »
Pro dva psy hlasují všichni moji sousedi. Hárají tu 4feny a 2psi už přicházejí o hlasivky a pojdou na podvýživu.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpen, 2012, 17:44 »
 :) Asi bych šla taky do feny, ani ne tak kvůli vztahům vůči sobě, jako spíš vztahům venku.
no právě, pes si bude  čubinu hlídat a bude si ji bránit před každým návštěvníkem...(o hárání nemluvě)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #7 kdy: 31 Srpen, 2012, 17:52 »
Volila bych dvě feny už od začátku:-D

Ale k tématu, stejnak budeš muset případně psa kastrovat, pokud bude s fenou. Pokud ho teda neumístíš vyloženě k někomu na prázdniny. Myslela jsem si jak to nemám vyřešené, ale pes kvůli hárající otevřel jakoukoliv kenelku, klec i dveře, poslední kapkou byl skok z prvního patra a málem štěňata.

Takže za mě radši dva psy a nebo kastrace.
Veronika Navrátilová

Offline Eliška

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpen, 2012, 18:00 »
Weru, Hárání by bylo řešeno psovo prázdninama u našich, dvakrát do roka by to nebyl problém, ale já jsem stejně pro dva psy :), bohužel přítel sní o fenečce a nemůžeme se nějak domluvit... tak sbírám různé protiargumenty, chichi.

Offline Katkak

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-3
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpen, 2012, 18:24 »
no právě, pes si bude  čubinu hlídat a bude si ji bránit před každým návštěvníkem

A nebude si ten starší vždycky hlídat přírůstek? Aspoň u nás si čuba mladýho hlídá

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #10 kdy: 31 Srpen, 2012, 22:36 »
Psa a fenu bych já osobně nebral. Když ti bude hárat v sezoně, tak budeš jezdit jen s hafanem?? Neumím si je představit v jednom autě -))))) Já má 3 feny a jsem spokojený. Bitky vyjímečně, rozhodně oddajnější a podddajnější než psi. Mám ještě jednoho psa (RR) a ten když si postavil hlavu, nebyla šance ho přesvědčit. Holky jsou měkkší. Na druhou stranu v tahu slabší. Zase nic neochcávaj na zahradě, což má radost žena -))))) Chceš li mít silného psa do tahu a máš zkušenosti vem psy. Máš-li psy na projetí, chceš podddajnější, slabší zvíře, ale oddanější vezmi feny. Kombinaci bych nevolil. Toť můj názor.   Mnoho pro i proti -))))))))))))))))
« Poslední změna: 01 Září, 2012, 10:52 od MaUr »

Ufo

  • Host
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #11 kdy: 01 Září, 2012, 09:18 »
Tak zadavatel psa má, nemuze mit dve feny, ne? ;). Jinak ja jsem taky pro feny, prijde mi že u nich chybi takovyto--chlap se nase.e a uděla z toho kulnicku na dřivi. S fenama se da domluvit, stylem jako, hele, nechame to žit a zakousneme to priste jo? 
Zase jsem slysela že když se feny rvou, byva to na zivot a na smrt. To se mi zatim(20 let, 2 generace) jeste nestalo, obcas pri hárani takovej mensi slic, nebylo to ani na siti.
to co piše Maur je pravda.  Lepe bych to nenapsala.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #12 kdy: 01 Září, 2012, 10:54 »
Tak zadavatel psa má, nemuze mit dve feny, ne?
Aha, je to jsem přehlídl -))) No tak to bych šel asi raději do dvou psů. Kombinace bych se bál.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #13 kdy: 01 Září, 2012, 12:54 »
máme šestiměsíčního kluka ESP a jelikož je to zvíře smečkové..
Chtěla bych s nima jezdit hlavně na běžkách, případně v létě kolo.
pro psa:
-když se vybere stejný typ/formát psa, bude dvojka vyrovnaná výkonově, stejný pohyb..
pro fenu
-pokud by jeden ze psů byl nesnášenlivý, s fenou tento problém nebude.

Tak asi dle původu (rodičů) a starších souroznců - pokud se dobře náší, neperou se.. pořídila bych psa - tak aby byl pokud možno stejný jako ten první.
Pokud se v rodině vyskytují větší individuality, volila bych fenu, aby se doma nervali.

svepat

  • Host
Re:Pro a proti - chování dvou psů nebo psa a feny
« Odpověď #14 kdy: 02 Září, 2012, 12:42 »
já bych taky šla do dvou psů,kombinace feny a psa je děsná,mám to doma.Dokud byla větší smečka,bylo to v pohodě/ 3 psi a 3 feny/,teď zůstal jedenáctiletý pes a mladší fenka.Od té doby,co jsou jenom spolu,pes na každého žárlí/fenka je zase nesmírně přátelská/,a chňape po každém psovi i feně,kteří se jenom přiblíží.Takže problém.Toleruje prakticky jenom psy,co jsou v rodině a které zná od štěňat.Na druhou stranu zase vím,že i  když se o něco servou tak nejde o život,je to jenom jako.No chce to dobře promyslet,co je lepší.