Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 předpisy k chovu

Autor Téma: předpisy k chovu  (Přečteno 11280 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomáš Sch.

  • Host
předpisy k chovu
« kdy: 22 Květen, 2009, 11:35 »
Kvůli mých nesnášenlivých a zákeřných sousedům, bych potřeboval poradit v těchto bodech, jestli s tím máte někdo zkušenosti budu moc rád, když se mi ozvete.Předem moc díky!

- je třeba mít povolení k chovu tažných psů na kraji obce v chatařské oblasti v počtu 10 psů?
- Je možné, abych psími extrementy v mírném svahu kontaminoval spodní vodu na ploše 2,5árů?
- je možné z hlediska předpisů kompostovat psí extrementy do země nebo je nutno vybudovat hnojiště, které je izolované ( podbetonované) ze spodu?
- co se psím štěkáním, jsou nato nějaké přepisy ohledně míry hluku?
- je dovoleno přejet přes pozemní komunikaci - silnici na káře se psím spřežením nebo je to nějak omezeno předpisy?

Díky moc!

Tomáš

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #1 kdy: 22 Květen, 2009, 12:47 »

Clara

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #2 kdy: 22 Květen, 2009, 13:40 »
myslím že na tohle žádné předpisy nebudou, maximálně může být něco ve vyhlášce obce...

co se týče přejezdu komunikace - předpis platí - spřežení musí dát přednost čemukoli jedoucímu
v obou směrech, v podstatě jako chodec když tam není přechod...

v Rakousku nebo Německu maj rachot z větrných mlýnů a co těm lidem zbejvá, takže asi nikdo
nemůže na psy nic říct, pokud vyloženě neohrožujou nebo se neprokáže nějakým způsobem
např. týrání zvířat - na to pozor, sousedi si rádi vymýšlí....a tvrzení proti tvrzení je docela peklo...


martin

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #3 kdy: 22 Květen, 2009, 14:43 »
v Rakousku nebo Německu maj rachot z větrných mlýnů a co těm lidem zbejvá, takže asi nikdo
nemůže na psy nic říct, pokud vyloženě neohrožujou nebo se neprokáže nějakým způsobem
např. týrání zvířat - na to pozor, sousedi si rádi vymýšlí....a tvrzení proti tvrzení je docela peklo...

aby vystavba vetrnych elektraren mohla probehnout, musis mit vzdy souhlas obce, ktere se to tyka, jez tuto vystavbu nepovoluje zdarma - logicky. tedy u nas, pochybuju, ze by to nemci ci rakusaci meli jinak, ikdyz muze byt.
kdezto nastehujes-li se nekam do dediny, pochybuju, ze vypises referendum jestli tam muzes chovat psy, s pripadnym naslednym profitem pro obec/obecne blaho.
nevidim tedy zadnou spojitost.

prusvih je zasadni - debil ti psa otravi, ale elektrarnu tezko.

btw: drzim palce at to zmaknes tome!
 
« Poslední změna: 22 Květen, 2009, 14:44 od martin_severani.cz »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #4 kdy: 22 Květen, 2009, 14:59 »
odzadu -
Na silnici - Kára s plným vybavením (světla, odrazky..), střízlivý
Štěkání - rušení občanského soužití (výchova psů, neštěkat večer, udržovat dobré vztahy)
Hnojiště - musí být izolované. Kompost snad nikdo neřeší(???).
Rozdíl mezi kompostem a hnojištěm...? (asi když z toho po dešti teče močka, je problém. Když bobky proložíš běžným odpadem ze zahrady...?)
Ti co mají uznaný chov, možná napíší vic :)

Když tě nebudou v obci vidět rádi, vždycky si něco najdou...

matess

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #5 kdy: 22 Květen, 2009, 15:34 »
Mam asi podobneho souseda...Chatar... neboli nad.urak
---------------------------------------------------- :-X
Ze zacatku byl hotovej....behal jak cert sem tam:-)
 Pote kdyz zjistil ze sousedky vorech steka vic jak mejch 15psu tak to vzdal...zbyli 3 staly sousedi sou ok. Zkus je vychovat....zadny stekani, zadny vyti...de to(nakej pes je vic zpevak nakej min)ja mam ted absolutni klid a vyti tak jednou do mesice....driv 2x za noc

Exkrementy odvazim na kolecku na hnojiste ..jednou za 3tydny az je plne

Kontaminace je asi mozna...na starym psinci po 5letech uschnul cca 10-15m strom osiky....pomalu ale jiste

Neboj se soudu....
Cau mates

Offline hafan23

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +3/-13
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #6 kdy: 22 Květen, 2009, 16:17 »
Ahoj Tome z hlediska zákona ,jsi neprustřelný -pozemní komunikace- jsi účestník silničního provozu ,tudíž máš všechna práva a povinnosti.Štěkání - jestliže platíš poplatky ,tak s tebou nemá nikdo nic moc šancí udělat ,ale snaž se je trošku vychovat a odhlučnit kotce (tůje , obezdění).Exkrementy -udělej betonovou odizolovanou vanu a budeš mít klídek.K tomu mrkvičkářovi (chaťákovi) ,blokuje ti průjezd ,dej s ním řeč a upozorni (samo ve vší slušnosti) ho na to (nejlépe před nějakou místní drbnou),když to nepomůže ,tak volej městskou policii. Držím ti palce, měl jsem taky potěšení se setkat s podobným chováním,ale anonimním to je horší,přijel maník z KVS, že týrám psy(tím,že musí tahat) Projel se se mnou na káře a odjel s konstatováním ,že je vše v pořádku. Druhý den jsem zašel do místní drbárny na nákup popovidal si tam se sousedkami a bylo po problémech.

sarka

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #7 kdy: 22 Květen, 2009, 17:19 »
Je mi moc líto každýho, kdo má se sousedy potíže, ale někdy je ta nesnášenlivost ke psům výsledkem jiného problému. Spouštěcím podnětem může být cokoliv. Od parkování na sousedovo pozemku, přes stínící stromy.Neuklizená hovínka u sousedovic přistupové cesty..atd.. Asi to moc žeru, ale já sbírám hovínka jednou až dvakrát denně, v době když jsem chodila do práce jsem venčila psy hodinovou procházkou,  než jsem šla do práce.

RadekK naistalovnou nějakou kameru, nebo co, to je asi i zvukovej přenos, aby byla kontrola, jestli psi když jsou doma sami neřvou..

Přijde mi že tyto problémy se objevují zjara, když začnou chataři luftovat.

Tomas Sch.

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #8 kdy: 24 Květen, 2009, 14:29 »

 Děkuji vám všem za vaše příspěvky, moc jste mi pomohly, je moc fajn vědět, že v tom člověk není sám, že s tím má někdo zkušenosti, tahle zkušenost nás docela vystrašila a zaskočila, když začne soused vyhrožovat vším možným, je to přesně ten neustálý stresující "svíravý pocit v žaludku" - jak někteří píšou v odkazu.
Podle mého souseda, porušuji  předpisy úplně vším, vyčítá mne, že je protiprávní, že cvičím své psi na vodítku u lesa, jezdím po normálních lesních cestách - údajně v klidové zóně a občas přejedu přes kousek silnice, cedulku tady nevidím, kontaminuju půdu psími extrementy, což na ploše 2,5arů to není vůbec poznat, určitě plánuju přes léto nějak odhlučnit kotce, i když hluk není zas tak hrozný a udělat jímky s hnojištěm apod.Snad dá už soused pokoj :)Díky vám všem!
Tomáš

sarka

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #9 kdy: 24 Květen, 2009, 20:56 »
Tomáši, nevím jestli Ti to pomůže, ale napíšu Ti náš příběh, kde jsem vystupovala coby nesnašenlivý soused. Sousedi v řadovce měli fenu ovčáka, neprocházkovanou, nesbírali hovínka, fena byla většinu času zavřená v kotci, zahradky tam byly malé, my jsme tam měli 3 hasky a 1 vořecha, v pohodě. Nesměli jsme si ovšem na zahradu přivést návštevu, to pak ovčák štekal celou dobu. Pokud v tom okamžiku spalo moje dítě v kočárku, bylo po spaní. Pokud nestěkal pes, měl soused puštěne na plné pecky rádio, pokud ani to ne, tůrovali v autoservisu motory, pokud ani to ne, bylo vedle techno.Psala jsem stížnosti, měřili hluk, ja majitelka 4 psů jsem psala stížnosti na lidi s jedním psem. Policie zasahovala pouze tehdy, když bylo po 22.00 večerní. Že by děti potřebovali spat i dříve, nikoho nezajímalo, Měřili hluk, nic platný.

Nikomu nepřeju tu zoufalost, když pracující člověk si chce jit lehnout i driv nez v 22.00 a nejde to, proste hluk takovej, že to nešlo. Nebylo to míneno jako schvalnost proti nám, ti lidé jsou prostě taková prostoduchá mentalita, že nevidí dál než na sebe.

Zjistila jsem, že v tomto systemu nema slusny clovek zastani, a v nez jsem se stihla dopustit vraždy, viděli jsme na prodej domek nasich snu, co na tom, že jsme za nedodrženi smluv o státním přispevku prisli o půl melouna..

Jako polehčující okolnost primitivního souseda bylo to, že když byly objednaný kupci na prohlídku, soused ze zahrady na par minut zmizel. Nasledoval happy-end, a jsme 4 rokem štastní sousede normalnich lidi.

Pokud Ti tohle story přibližilo ,,jak to vypada na druhe strane,, budu rada.





Clara

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #10 kdy: 25 Květen, 2009, 07:42 »
betonový hnojiště, betonový plot, betonový kryt, nechte mě být... ;D ;)

neťukéte si na čelo, to je jen reakce na nedělení nevýhru ve sportce..... :(


matess

  • Host
Re: předpisy k chovu
« Odpověď #11 kdy: 21 Červen, 2009, 15:02 »
http://www.youtube.com/watch?v=68hl5sH5Rbs

takhle se ma kazdy chovat k sousedum......


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:předpisy k chovu
« Odpověď #13 kdy: 03 Listopad, 2023, 20:19 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо