Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Podlahy v kotci

Autor Téma: Podlahy v kotci  (Přečteno 33909 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Podlahy v kotci
« kdy: 24 Únor, 2010, 18:36 »
Po 10 letech a loňské letní povodni mi odešly (částečně odplavaly) dřevěné podlahy v kotcích. Jenom co sleze sníh mám v plánu nové.
Nejradši bych zase dřevěné (psi neleží na studeným), ale nebráním se i jiným nápadům.
Pokud máte někaké praktické rady, kterak zrobiti podlahy v kotcích (nejlépe levně a rychle ;D ) tak sem s tím...

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #1 kdy: 24 Únor, 2010, 18:44 »
My máme betonovou bo už to tak bylo, když jsme se přestěhovali. Ale u chovatelů, od kterých máme jednoho pesana, jsme odkoukali takovou dřevěnou podložku, kterou mají psi vedle bud. Je na 4 nohách asi 10 cm vysokých, jakoby malá paleta s deskou (odpovídající velikosti psa) na vrchu. Originály měly i kobereček. Pes si může vybrat, jestli se chce chladit na betonu (v létě chce  :)) anebo si vlézt na podložku.

A ještě víc se mi líbí varianta, kdy si psi hoví na střeše bud  :D. Ale to není pro toho našeho těžkotonážníka...

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #2 kdy: 24 Únor, 2010, 18:49 »
Přesně tak, mame betonovy podklad - pro udržbu idealni, a dřevěnou paletu před boudou - pro připadne ležení.
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #3 kdy: 24 Únor, 2010, 20:15 »
Beton právě moc nechci, ten jsem měla v kotci v Olomouci...smrděl, drolil se, byl furt vlhkej. A hlavně se zvěř furt válela na něm (i když měli dřevěný podlážky). Myslím, že na klouby to není nic moc...

Offline RadekKotesovec

  • support
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +2/-0
    • kennel.kotesovec.info
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #4 kdy: 24 Únor, 2010, 20:21 »
ve firmě prodáváme plastový palety... jsou trochu vetsi, nez klasicka euro paleta... nicmene ma diry.... ale ke psum o nich docela uvazuju, v pohode se to da umyt, nenasakava to, prakticky na veky, izoluje to... jen by to chtelo neco jeste pres to... nevim, zda vetsi plastovou desku nebo nejakou osb desku...

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #5 kdy: 24 Únor, 2010, 20:28 »
Plastovou desku...nebude to klouzačka? Případně nebude ti to zveř ohlodávat? Když ožvejkaj desky, tak to stráví, ale z plastu bych měla strach.

Offline RadekKotesovec

  • support
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +2/-0
    • kennel.kotesovec.info
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #6 kdy: 24 Únor, 2010, 20:33 »
kvuli tomu prave premyslime o te OSB desce na tom... popr. to prelozit nejakyma prknama... na druhou stranu si rikame, ze zatim toho nijak moc nerozkousali, likvidujou 'jen' to, co se da sezrat a smrdi to masem...

MiVo

  • Host
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #7 kdy: 24 Únor, 2010, 21:07 »
Není nic horšího než beton, leč na údržbu v pohodě. Já mám část výběhu dřevěný rošt, jsem sám překvapen jak dlouho drží. Nejideálnější, sice dražší varianta je guma  ;) , používá se třeba v boxech pod koně.

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #8 kdy: 24 Únor, 2010, 21:32 »
Guma je skvělá, dokud nenamrzne, není na ní mokré listí nebo tak něco - pak je to teprve o klouby... (máme ji kolem části baráku jako "chodníček" - asi staré dopravníkové pásy či co).

Jinak jestli si pes lehne na beton nebo na dřevěnou podlážku (když ji má k dispozici) anebo do boudy, vnímám jako projev jeho vlastního úsudku, co mu zrovna v danou chvíli vyhovuje...

Honza

  • Host
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #9 kdy: 24 Únor, 2010, 21:37 »
Co půlku udělat z prken, třebas z těch palet a druhou půlku zasypat jemným ricnim štěrkém? Údržba dobrá, klouby to taky moc nezatěžuje a žrát by to taky neměli. A kdyby jo, tak jsou to jen malý zaoblený kamínky.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #10 kdy: 24 Únor, 2010, 22:30 »
My máme v kotci jen beton + boudy, na které si vyskočí nebo vlezou dovnitř. Ale vzhledem k tomu, že jsou nonstop ve výběhu s hlínou a dřevěnými paletami na ležení, tak jim ten beton nijak nevadí... :)

Moc se mi líbil kotec, který postavil klučina, co si ode mě bral fenku. Je to jak už bylo řečeno napůl dřevo a napůl říční písek. Nevím, jak se to uklízí - záleží určitě na tom, jak dlouho je tam pes zavřený, ale vypadá to velmi pohodlně :)

Plast bych osobně ke svým psům dát nemohla, protože by ho 100% sežrali. Žerou i palety a tvarují si vchody do boudiček na jejich parametry :)


Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #11 kdy: 25 Únor, 2010, 07:53 »
Koteček vypadá jako z reklamy na šťastný domov... ;D
Vpustit tam tu naši demoliční četu, tak bude štěrk v anglickém trávníčku, v kotci vykopaný pasti na mamuta, a bouda a podlážky natahaný tak, aby to zvěři vyhovovalo (nejlíp do vchodu) a ohlodaný podle jejich architektonických představ.
U nás bohužel musí být zavření když nejsem doma a v noci...takže mají na demolici spoustu času.
Ty gumový pásy potvrzuju že kloužou děsně, jedna zákaznice to má taky u baráku jako chodníčky...
Ale zase jsou "psuvzdorné", od kámoše jsem si dovezla boudy obité dokola tou gumou...boudy jsou snad 20 let starý, prověřený haskounama, alaskošema i mamutama, sice už hnusný, ale uvnitř suchoučko, v zimě teplo, v létě kupodivu chládek (na to že jsou černý) a psi je milují...o ty dvě je největší bitva v zimě v létě.

Offline Hanka

  • *
  • Příspěvků: 31
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #12 kdy: 25 Únor, 2010, 08:03 »
Ta fotka je super, ale chtěla bych tu samou fotku vidět po roce používání.Já si myslím, že v tom co zbyde po kamíních po roce šlapání, počůrání a pokakání  bude asi dost "zviřátek", vajíček škrkavek atd.atd. Prostě se to nedá umýt, vydrbat, dezinfikovat. Což je důležité zvláště tam, kde se rodí štěňata.
Já teď mám prkna a uvažuji o betonu s podlážkami. Ale je fakt, že dřevěné žerou, i ty boudy postupně konzumují. Nebyla by fotka těch plastových palet? Zdá se mi to jako dobrý nápad, dřevěné zespoda nasáknou vlhkostí a močí a smrdí.
Vzhledem k cenám vyráběných kotců jsem se rozhodla napříště vyrobit kotce z tohoto (viz odkaz), stojícího na betonové placce. Chtěla bych znát zkušenosti lidí, kteří už z toho kotce mají, ale asi jich moc nebude....??? Viděla jsem takové kotce a výběhy na zahraničních webovkách, ale tady v Čechách nikoho neznám.
http://www.mobilniploty.cz/cz/mobilni-oploceni/plotove-dilce/ramove

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #13 kdy: 25 Únor, 2010, 08:22 »
 ;) "zlatá klec" , ale  je jí tam samotnej asi doooost smutno...
jináč - jestli beton - tak vršek s "vodním sklem" líp se to meje, nesákne a pozdějác drolí,
pak pro kluky je dobrý nechat uprostřed kotce plácek cca 0,5 m2 (vypískovanej, či vyštěrkovanej) s "čuracím" kůlem, chodí pak většinou tam  ;) a snadno se to vymění... ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #14 kdy: 25 Únor, 2010, 08:40 »
Spíš by mě zajímalo, jestli někdo nemáte v kotcích nějaké ty desky typu "CETRIS" a podobné materiály. Jak se to chová, co to vydrží apod.