Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dá mi nekdo dobrou radu:

Autor Téma: Dá mi nekdo dobrou radu:  (Přečteno 10233 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ondra

  • *
  • Příspěvků: 33
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Dá mi nekdo dobrou radu:
« kdy: 11 Srpen, 2008, 15:35 »
Ahoj musheri, jen tak zacatkem par uvodnich slov. asi tak ve trinacti letech jsem propadl tomuto krasnemu sportu a ted kdyz mam o deset let  vice se mi konecne splnil muj sen, mit svuj tym.predem toho vseho se vybudovalo skvele zazemi:dobra lokalita i treningove trate.Moji psi jsou ustajeni na okraji vesnice, takove chatarské osade. nekdo tam bydlí na stalo, nekdo jen o vikendech.Za svyma pejskama dojízdim dvakrat až trikrat denně. všichni v okoli si na mne už zvykli že porad jezdim sem tam,minuly rok se tam objevili lide, kteri tam jezdi jen v lete obcas na vikendy. snazil jsem si jich nevsimat ,ale casem jsem zjistil, ze jim vadi vse a hlavne moji psi ,delaji mi same naschaly. snazím se toho nevsimat,ale pomalu se to ve mne borti,dnes jsem zjistil, ze chodi po sousedech a delaji na mne petici kvuli mym psum, ze cele noci rvou a ze se o ne nestaram a nejezdim za nima.pry to dali vse pravnikovi, jsem stoho hodne spatny.nechapu jak nekdo tohle muze udelat ,poradi mi nekdo jak se branit nebo muzou mi neco udelat? Diky Ondra

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpen, 2008, 17:29 »
Ondro, oficiálně nemůžou udělat prakticky nic. Pes pokud má vodu, patřičné ustájení a nejeví známky podvýživy tak není podle zákona týraný (v mnoha případech bohužel). Hladinu hluku ti můžou přijet naměřit, ale ani smečka ječící těsně před startem nebo při krmení povolenou hladinu nepřekročí (mám na to doma někde glejt z hygieny, taky jsem měla milý sousedy)
Takže krom toho, že budeš vynervovanej chodit po přestupkových komisích se ti nic moc stát nemůže (kdo tady nebyl ještě na obci, VB, policii a soudu popotahován kvůli psům ať zvedne ruku ;))
Horší je co můžou podniknout záškodnicky (až zjistí že ofiko zmůžou prd). Otrávit psy, vypustit v noci "na svobodu"...
Takže mám dvě rady...
1) podniknout veškeré protihlukové opatření (na noc psy třeba do stodoly nebo tak ... co máš k dispozici), psy zamaskovat tůjema, neprůhledným plotem apod (co lidi nevidí to je tak neštve)
2) se sousedama se nějak rozumně domluvit, přijít s flaškou, vysvětlit že psi nejsou týraní, povozit jim děti...prostě sklapnout uši a zkusit to po dobrým

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpen, 2008, 17:36 »
Je to těžké,ale zkus určitě nikoho z ostatních neprovokovat,neobtěžovat hlukem apod.Získej si ostatní na svojí stranu.Zkontroluj jestli máš všechno v pořádku(např.nájemní smlouvu,přihlášené psi,souhlas majitele pozemku apod.).Měj svědky,kteří tě vidí pravidelně o psi pečovat.Jinak vyčkej s čím přijdou.Pokud máš vše v pořádku moc toho oficiálně nezmůžou,ale otrávený buřt přes plot udělá víc než úřady.Tiše si zjisti jak potencionální škůdci žijí,kam vypouštějí septik,zda nejezdí na pivo autem a další zajímavosti,které lze později použít.Není to sice moc hezké co píšu,ale použít to můžeš až v krajnosti nebo vůbec ne.Rozhodně se neboj úřadů oni opravdu toho moc nemohou,ale dobrý kamarád na úřadě(jejich) ti může vytrvale škodit.Rozhodně nedej na nějaké dopisy právníka,že jsi povinen to či ono.Právníci jsou už takoví,rádi vyhrožují soudem,ale ve skutečnosti se jim do toho moc nechce.Uposlechnout jsi povinen jen PRAVOMOCNÉHO rozhodnutí soudu nebo jiného zákonem stanoveného orgánu,tzn.žádný najmutý právník protistrany ti nemůže nic nařídit,jen zkusí jestli se lekneš. Proti rozhodnutí orgánů se můžeš odvolat,odvolání má vždy odkladný účinek na vydané rozhodnutí.Velmi účinná je pomoc medií,ale volil bych jí jako pozdější možnost.Hlavu vzhůru a moc se jich neboj,bojuj tvrdě hned od začátku,jen si hlídej psy.Nešněra

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpen, 2008, 17:57 »
Pokud už je to ve stádiu petice, zřejmě jsi propásl  základní příležitost k záchraně, a tou je místní hospoda, dvacka prohraná v mariaši každý čtvrtek dělá divy. Pokud v místě hospoda není, je potřeba něco potřebovat (prkna, písek, vrtačku na kůly atd) od místního bose, v každé vesnicí je nějakej. Účasti na obecním veselí (májka, hasičské soutěže, fotbal atd.)taky bodují. On ten kdo nikam nechodí a nic nepotřebuje je DIVNEJ!
A mít uklizeno napohled,  natřené boudičky, misky v držáku, žádnej bordel na dvoře jako mají všichni ve vesnicí. Ostatní věci Ti poradili ti přede mnou.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpen, 2008, 18:06 »
A taky je potřeba sebekriticky posoudit, jestli kravál co dělaj psi je ještě únosný nebo už ne... psí koncert ve 3 ráno se mi jeví jako nejkrásnější hudba, ale jinak to může vidět důchodce, který po dvou Rohypnolech zrovna usnul a po tom co ho psi vzbudili už do rána nezabere...

Píšeš, že stěžovatelé jsou lufťáci...tak je šance že po prázdninách vyzmizí a bude klid...do dalších prázdnin máš čas na řešení "hospoda" viz Djihád.
« Poslední změna: 11 Srpen, 2008, 18:11 od LenkaB »

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpen, 2008, 18:22 »
Tak nez jsem to sesmolil, tak me dva predbehli, takze zkusim rychle. Resili jsme podobny problem. Meli jsme souseda-debila. Stezoval si, posilal dopisy, vyhrozoval pravnikama... Vedeli jsme, ze na nas nemuze (viz predchozi prispevek), ale otravil nas dokonale. Casem jsem zacal citit svirani u zaludku, jen kdyz jsem prisel domu. Vymeknuli jsme a odstehovali jsme se.

Ted bydlime na kraji vsi v chatove osade, presne jak popisujes. Sice v daleko mensim komfortu, ale ve vetsi pohode. Nekteri tam jsou trvale, nekteri jen na leto, nekteri jen na vikendy.
Vikendaci nas trvale bydlici trochu stvou. Jezdi rychle na motorkach, pousteji nahlas radia a kdyz po vikendu odjedou, tak jsou preplnene popelnice jejich bordelem. Proste delaji tam to, co nemuzou delat doma. Nevim, jestli mistnim nemuzes pripadat taky tak. Uprimne receno, kdyby nam tam nekdo nastehoval psy, co po nocich vyjou, asi bych taky nadsenej nebyl. Myslim, ze mas tri moznosti:

1. Bud byt splachovaci s tim, ze po pravni strance na tebe tezko nekdo muze. Treba to umis, ale spis ne, to by ses takhle neptal. Takze budes nadale zit se sviravym pocitem u zaludku.
2. Psy prestehovat jinam. To asi nejde, jinak bys to udelal, tohle neni tezky vymyslet.
3. Prestehovat sebe ke psum. To by mohlo jit, kdyz tam muzes trikrat denne dojizdet, tak to nebude daleko. Je to chatova osada, tak tam nejake zazemi asi bude, pro zacatek staci elektrika a voda, ostatni se da resit. Kdyz tam budes, psi prestanou v noci delat brajgl. Zadruhe, posilis svuj socialni status. Uz nebudes "ten mladej, co nam sem strcil ty psy, a my to tady mame poslouchat", ale budes mistni.

A koukam, ze me mezitim predbehli jeste dalsi. A maji recht. "Mistni" = znam chlapy v hospode a chodim do hasicarny na zabavy. Jinak to vypada, ze jim tam exportujes svuj problem.

Offline Ondra

  • *
  • Příspěvků: 33
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpen, 2008, 18:30 »
Ti lide co si na mne stežuji tam jsou asi tak celkove 1mesic v roce a to ted v srpnu jinak pracují v nemecku,vadi jim vse ,zhodou nahod pracuji v lese blízko mych psu tos mnela videt co delali jak dneska rano 6 15zacala v lese vrcet pila ,muj hajny snima mluvil říkali ,že sem pry ..........co tam delam tak brzo rano ,jinak jim vadi hluk ze sekacek proste Vše,co se tyče sousedu mám snima dobre vztahy snazim nikoho nejak nepobuřovat Netrenuji v nedeli 5 hod,ale radej vecer at se mužou vyspat myslím,ze mne dobre znaji a vi jak se o pejsky starám a jak tam jezdím ,ale clovek nikdy nevi že?moc dekuji za infa sem vam vděčný Ondra

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #7 kdy: 11 Srpen, 2008, 18:42 »
Tak co tu lkáš ;D
Ideální stav jak dostat ostatní na svou stranu...Na co je "dědiňour" háklivej? No nejvíc na to, že se nějakej lufťák válí v 6,15 v pelechu a ještě si stěžuje že ho ruší cirkulárka, sekačka nebo jiná bohulibá a na venkově obvyklá věc.

Offline Ondra

  • *
  • Příspěvků: 33
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #8 kdy: 11 Srpen, 2008, 18:53 »
Boužel ten soused nespal čekal na mne před 6hodinou až vjedu ke psu a pak svym autem mi zablokoval cestu spatky,což se opakovalo i odpoledne.........

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #9 kdy: 11 Srpen, 2008, 20:11 »
Pokud máš domorodce na své straně, tak vyraž na obecní úřad a snažit se získat podporu tam, abys pak mohl lufťákovi třeba ukázat papír, že ...reprezentuješ obec a že máš povoleny-domluveny tréninky v čase... po trasách... v oblasti...

Když my byli u řízení ohledně porušování občanského soužití schválností (jízdou s koněm v lese,  cestu blokoval myslivec, holky zavolaly policii, ta sepsala protokol, následovalo přestupkové řízení), tak nám tam bylo doporučeno, abychom se jakýmikoliv cestami snažili dosáhnout domluvy, protože každý má svoje práva a svoje zájmy. V případě myslivců např. stanovením tras a časů tréninku, na kterých se dohodneme na myslivecké členské schůzi.

Třeba najdeš spolek nebo úřad, který ti pomůže spor vyřešit, možná budeš muset kus ustoupit, ale nemůžou ti ježdění úplně zákat (doufám...)

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpen, 2008, 20:22 »
Taky dobře vypadá reportáž v místním plátku, kterak tu obec reprezentuješ a děkuješ jim za podporu a bla bla bla...nějakej ten pohár a diplom z akce s honosným názvem doma najdeš, ne? Když o tom někdo ví prd, tak ho oslníš snadno.
Já jsem tuhle ohromila starostu "prvním místem z mezinárodního závodu v Rakousku!!!,kde bylo přes 50!!!závodníků" (to že jsme byli v kategorii dva a ten druhej už spíš couval než jel dopředu jsem mu prostě "zapomněla" říct), byl celej šťastnej jak jsou Partutovice slavný a jako myslivecký hospodář mě nebuzeruje že plaším zvěř atd. ;D
(naštěstí neumí s počítačem, tak si teď tady moje doznání nepřečte :-X)

Offline Ondra

  • *
  • Příspěvků: 33
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpen, 2008, 15:16 »
ahoj aby sme si to trochu objasnili. k pozemku, kde mam psi je prijezdova cesta, kterou jsem ješte s kamaradem spravoval. ta cesta patri mym znamym, kteří bydli daleko a jezdi tam jen obcas ,vedle prijezdove cesty ma pozemek ten dotycny clovek ,ktery pokazde co mne vidi, vjede na cestu. tim padem mi zablokuje odjezd od psu. dneska odpoledne jsem si to vyfotil jak mi blokuje cestu, ktera neni vubec jeho.co se tyce myslivcu nebo bezkaru nemam s nikym problemy jen vzdy jen s nim. Ondra

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #12 kdy: 22 Květen, 2009, 14:06 »
foto blokace je fajn, lepší je natáčení na kameru s průběžným komentářem - třeba si vysloužíš napadení ;) ono jak jsou důkazy, tak se i takovej "silnej" jedinec často stáhne ... :) držím palce :)

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
Re: Dá mi nekdo dobrou radu:
« Odpověď #13 kdy: 15 Září, 2010, 02:57 »
 ondro..
jak ti dopadl spor??
měl sem podobnej případ se sousedem..vyhrožoval mi,že mi je všechny otráví..že zavolá policajty(jednou u nás byli a ve finále chtěli sehnat štěně:-D) apod..všechno vyvrcholilo,když vyhrožoval,že vytáhne zbraň a popraví je..to se nikdo nemůže zlobit,ale přišel sem o nervy..komu by se taky líbilo,kdyby někdo vyhrožoval jeho psům..úmyslně sem vyprovokoval hádku takovýho rázu,dokud soused nezatnul pěst a neudeřil mě..ano..strhla se tahanice..oba sme byli dotlučení(podle svědků sem vyhrál na body:-D)..jednalo se o to,že on udeřil první mě a já se pouze bránil..dohoda byla nakonec taková,že já vynechám policii,on zapomene na moje psy..od té doby mám klid a jizvu na bradě..je to špatný řešení ale pomohlo mi..jenom musíš mít svědky(nejlíp na své straně)..