Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 doplnovacka... vi nekdo?

Autor Téma: doplnovacka... vi nekdo?  (Přečteno 7879 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

martin v

  • Host
doplnovacka... vi nekdo?
« kdy: 15 Červen, 2010, 10:07 »
1.
pes BLOOM, chovatel: AEA
otec: CHUBBY, chovatel: AEA -> o: ?, chov: ? x m: ?, chov: ?
matka: BLUE, chovatel: AEA -> o: KILLER, chov: AEA x m: ?, chov: ?

2.
pes ASKO, chov. EE
otec: SNOWMASTER AJJE, chovatel: taina teras -> o: ?, chov: ? x m: ?, chov: ?
matka: BIANCA, chovatel: jonson -> o: ?, chov: ? x m: ?, chov. ?

3.
matka MAX-93, INDY je od streeperu, presneji od terryho? stejne jako jeji rodice DAN a INDICA, taky terry?? nebo od eda?

4.
fena MOXI, chovatel terry streeper:
otec: PLUTO-86 chovatel: wright/champaine -> o: BRUCE-77, chov: champaine x m: STAR-81, chov: wright
matka: ? chovatel: ? -> o: ?, chov: ? x m: ?, chov: ?

5.
fena VAJZY, chovatel? nekde sem videl napsanyho mikyho, je to pravda?

6.
pes YUCON-96, chovatel? je to vavrus?

prosim, pokud nekdo bude vedet, doplnte chovatele, ne majitele!!

predem dik


Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #1 kdy: 15 Červen, 2010, 10:47 »
Vajzy Miki , jo Yukon v příloze,

-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #2 kdy: 15 Červen, 2010, 12:34 »
Vajzy je Mikiho SH/P, Yucon nejspíš taky, najdeš je v původu Tequila
Asko viz Stamtavla
http://www.sommerschild.com/stamtavla/default.asp?action=search&searchword=22917&lb=asko

Max 93, viz rodokmen Falco asi Eda Str.

Blue
http://www.sommerschild.com/stamtavla/default.asp?action=search&searchword=12090
..kdes vykopal Blumův puvod?  ;) ... vždycky mu říkali "lilehammer hasky" ale chubby-blue mi nesedí, Bluma byl víc ohař

Skoro bych si tipla, ze by Blumík mohl být přímo
http://www.sommerschild.com/stamtavla/default.asp?action=search&searchword=12095
protože je tam daleko víc pointera a slyšela jsem že ho kupovval jako modroočku, akorát že si z Blue udělal Bluma
(Bluma musel být aspoň 75 ohaře, i podle dětí to odpovídá)

martin v

  • Host
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #3 kdy: 15 Červen, 2010, 13:11 »
ad vajzy: nekde chovatel uveden neni, nekde miky, tak sem si chtel byt jistej. dik

ad yucon: stejny v blede modrym :-) chci zjistit chovatele, ne ruzny majitele. nekde je uveden juraj, nekde spissak nekde miky. kazdej rodokmen jina ves :-) rasto, nevis?

ad terry nebo ed: koukam u pavla p. a v jednom rodokmenu to je terry, v druhym ed :-)

ad asko: jj, na stamtavlu sem trosku zapomnel :-) zajimavy, takze chovatel neni egil, ale jonson?

ad bloom: nevykopal nikde, takhle sem dostal rodokmeny :-) a jelikoz zrovna tohle spojeni koluje pomerne casto ve psech zdejsich, tak me to zajima, jak je to ve skutecnosti... ze by nekdo zamenil blooma za bluea?????

legracni, jedna chybicka v rodokmenu a uz se to veze celou republikou :-)

martin v

  • Host
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #4 kdy: 15 Červen, 2010, 13:17 »
fena blue, fotr killer mati two stars... to asi sedi. chubby x blue -> bloom ...

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #5 kdy: 15 Červen, 2010, 13:36 »
Helo proč uvádíš jako chovatele Šeily (Sheila) Webra, když se narodila u Váňový?
« Poslední změna: 15 Červen, 2010, 13:43 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



martin v

  • Host
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #6 kdy: 15 Červen, 2010, 14:29 »
stejne jako JACK - chovatel havrda...
stara PENTA je od asbjorna? ci je chovatel opravdu pavel p.? jak je ve vetsine rodokmenu uvedeno...

prijde mi to zbytecne matouci, mit v pulce rodokmenu majitele a v druhe chovatele... :-(

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #7 kdy: 15 Červen, 2010, 15:52 »
fena blue, fotr killer mati two stars... to asi sedi. chubby x blue -> bloom ...
Nevim jestli ti rozumím.  Fena Blue je je 25 P. Sumcův pes Bluma má pointra aspoň 50 proc. Nevidím reálně, že by ze spojení Chubby87 (94AH,6 proc IrSet) x Blue (75 AH,25P) vypadla taková půlkačena jako Bluma :)

Zatimco pes Blue99 po LH Yucon (?P) dohromady s fenou Blue by mi zrovna na Blumika seděl (jako že to je přímo on - to by sedělo s ústní informací, kterou mi někdo říkal, že Blumík se původně jmenoval Blue - ten modrookej).
(Kdo neví o čem se bavíme viz fotka - Bluma je žlutý pes, Gas bílý.
http://samota.mushing.cz/2002/01Ledovka/29Ohari.html)


Majitel nebo chovatel v rodokmenu:
Jako děvče nezkušené opisovala jsem papíry, co jsem dostala do ruky, od Pavla, od Petra Webera, Daňa Fila.. bylo tam Maj. Weber nebo Owner Havrda, Pfeifer, Filo... nepovažovala jsem za tak klíčové to měnit a v některých případech odhadovat , kdo je chovatel...
(možná mi to přestane být jedno, až Mates bude prodávat děti po Bayley a po Emilovi  :D :D :D)

martin v

  • Host
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #8 kdy: 15 Červen, 2010, 16:17 »
ad bloom nebo jak ho kdo prejmenoval: aha... ok, ja nevim co je to za zvirata. bohuzel. takze jsem jen vychazel z rodokmenu. takze timto chces rici, ze uvedeny pes CHUBBY vyskytujici se v nejednom rodokmenu u nas je naprosto chybne uveden? chci si to opravit, ale nerad bych to opravoval na jinou ptakovinu :-) pac ja chcu rodokmeny v poradku a pouze s chovateli :-) existuje nekdo, u koho je to mozny overit? zas tak davna historie to neni :-)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #9 kdy: 15 Červen, 2010, 16:47 »
Rodokmeny chcu v pořádku...... hahaha, jestli Ty ty papíry moc nežereš... jestli budeš zlobit půjdeš zpátky k čistokrevnejm....:-DD
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #10 kdy: 15 Červen, 2010, 23:49 »
Tak teď jsem trochu zmatený, či podvedený ? Já hlupák si myslel, že bordel v tom maj jen ty čistokrevný....
No, ale ti to nemohou takhle na férovku přiznat.
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #11 kdy: 16 Červen, 2010, 08:17 »
Rodokmeny chcu v pořádku...... hahaha, jestli Ty ty papíry moc nežereš... jestli budeš zlobit půjdeš zpátky k čistokrevnejm....:-DD


Jenom si ho pěkně nechte! ;D

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #12 kdy: 16 Červen, 2010, 08:52 »
Tak teď jsem trochu zmatený, či podvedený ? Já hlupák si myslel, že bordel v tom maj jen ty čistokrevný....
No, ale ti to nemohou takhle na férovku přiznat.
Akime, tu předchozí odpověď psal DJIHAD  ;)
Ti naši bezpapíráci jsou leckdy tak specifičtí, že i bez papírů poznáš, že máš před sebou Blumovo dítě, formuláka, nebo třeba Mikova potomka. Taky nemůžeš si napsat, že máš děti po Lance, když jsi u Rudiho nebyl :)
A když ti v noci  uteče čubinka a za dva měsíce má krásný děti... hm.. někdy jasně poznáš tatínka a někdy ne. To už je na každém, jak se k tomu postaví.  (nám se stalo jednou... tatínek byl labrador příchozí kamarádky, podoba ho usvědčila... dodnes vídám jedno dítě, jak se labradorsky valí za svou paničkou, má se víc než dobře :)) Každopádně produkty dvorkové plemenitby může u nás úspěšně prodávat jen pár lidí a těm většinou záleží na tom, aby to sedělo a neudělali si ostudu, nezkazili jméno. Tažné vlastnosti - "GO" - je vysoce dědivé.

Problém co tu řešíme je jiný - závodník dotáhl na tu dobu vyjímečného psa a papíry neřešil. Když jsem se ho já tehdy ptala (měla jsem po něm štěňata - 2002), původ neřekl, prý ho neví. Je otázka, kde se pak vzala ta jména, která si vepsali pozdější majitelé štěňat do svých rodokmenů. Zda to někdo zpětně zjistil, nebo je to odhad..
Normálně když se neví, nenapíše se tam nic.

Psy se skutečně kvalitní krví (kdy rodič nebo prarodič je hvězdný) kupují za odpovídající cenu hlavně lidi, co tomu rozumí a poznají ty geny.
U ostatních to není důležité čili není důvod podvádět, jde spíš o orientaci v příbuznosti.
Stejně je klíčovým hodnocením psa jeho výkonnost, takže milion hvězdných předků je mu na nic když neběhá :)
No a nejlepším ukazatelem kvality psa je jeho schopnost přenášet ty výborné geny dále - čili výkonnost jeho potomků. Tohle jsou klíčové parametry při výběru špičkového štěněte nebo krycího psa/chovné feny.

Ale můžu být s tím optimismem vedle jak ta jedle... lidi jsou různí, ať čistí nebo otevření. Akorát že otevření NEMUSÍ ty papíry vyplnňovat :)
« Poslední změna: 16 Červen, 2010, 11:57 od HelaL »

martin v

  • Host
Re: doplnovacka... vi nekdo?
« Odpověď #13 kdy: 16 Červen, 2010, 09:37 »
2djihad: to vis, nekdo si cte knizku, jinej se flaka po koupalistich a dalsi si hraje s rodokmenama :-)