Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Krmení

Anketa

Čím krmíte?

pouze granule (občas něco málo na přilepšenou jako pamlsek)
7 (17.9%)
domácí strava  t.j. maso + příloha atd.  (granule výjimečně nebo vůbec)
12 (30.8%)
kombinace maso+granule
20 (51.3%)

Celkem hlasů: 38

Autor Téma: Krmení  (Přečteno 30921 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Krmení
« kdy: 06 Březen, 2008, 14:03 »
Zahlasujte si v anketce a jestli máte chuť, tak napište jak krmíte svoje psy. Jestli jenom průmyslově vyráběnými krmivy (granule, konzervy) nebo připravujete "domácí stravu" případně obojí kombinujete...
Pokud psům "vaříte", tak se podělte s ostatními o "alchimii", velikosti a ceně krmné dávky, odkud berete maso, jaké používáte přílohy, vitamíny... Prostě všechno co se vám osvědčilo a myslíte si, že by ostatním mohlo být k užitku ;)

Martina

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #1 kdy: 06 Březen, 2008, 17:30 »
Já krmím granule (Shur-gain). Mám dva psy (samojedy) dávám asi 40-50g na psa, podle toho jakou mají zátěž a jsem spokojená. Psi mají krásnou srst. Zkrmím tak pytel a půl za měsíc, takže na 2 psy mi to vyjde na asi 1400 Kč za měsíc.
Ktomu dostávají jako mňamku piškotky nebo frolíky.
V anketě vidím, že někdo kombinuje maso a granule, před tím mě veterinář varoval, prý se každé jinak tráví a psovi můžou odejít ledviny. ???

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Krmení
« Odpověď #2 kdy: 06 Březen, 2008, 17:54 »
Jelikož krmíme masem a granulemi, zajímalo by mě, jestli budeš vědět, jestli se to týká i kombinace maso zvlášť a granule zvlášť. Před a po zátěži krmíme masem, při výcviku a odpočinkových dnech granulemi. Díky.

Offline RadekKotesovec

  • support
  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +2/-0
    • kennel.kotesovec.info
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #3 kdy: 06 Březen, 2008, 18:09 »
Krmim prevazne granulemi (Anka), obcas (behem vetsi frekvence zateze) jim prilepsim masem (vetamix - hovezi hrubomlete) + roboran - vetsinou po teto zmene nasleduje sracka, ktera se pomerne blbe uklizi, ale psum to, zda se, moc nevadi a kdyz je clovek vidi, jak jsou stastny za kus flakoty...  :)

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #4 kdy: 06 Březen, 2008, 18:37 »
Tak u nás se téměř výhradně "vaří". Granule jsou jako nouzovka (není maso) a nebo když se jede se psama na víc dní pryč.
Pro 6 psů (4 AM+1GP+1AH) v průměru po 30-ti kilech spotřebujem na den 3 kila masa (beru různé od Vetamixu, základ jsou dvoukilové mleté směsi hovězí s droby apod.  a k tomu kilo něčeho...kuřata, ryby, zelený dršťky, vnitřnosti...) 1,5 kg přílohy (vločky, rýže, těstoviny), k tomu zelenina co dům dal, v létě nasekám i kopřivy... Vařím jenom přílohy a pak do horkýho zamíchám zeleninu jenom spařit...maso dávám syrový.  V miskách to pak "pocukruju" Roboranem nebo Vitaplastinem, přidám trošku oleje a v zimě škvarky. Všechno dávkuju odhadem, rostoucím mlaďochům přidám víc masa, staříčkovi ho trošku uberu, co uberu mrňavé gróňačce na množství přidám velkejm malamutům...když se maká (a zmrzlýmu alaskošovi) tak dám víc tuku...
Když natrefím na levný, tak jim koupím na přilepšenou vepřový nožky, buď je hryžou syrový nebo dědkovi vařím sulcík na klouby, řezník mi schovává vepřový lopatky...je na nich i dost masa :)
Měsíčně "prožerem" tak 2000 (i s občasnejma granulema).
Fungujem takhle asi 5 let a psiska vypadají dobře.
Nepodáváme ale žádný super výkony, sice napolykáme hodně km, ale ve velmi pomalým malamutím "turistickovýletním" tempu :)

VencaN

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #5 kdy: 06 Březen, 2008, 20:27 »
to martina : já krmím -  nejlépe je to asi popsáno u   Pavla Pfeifra www.eurohusky.cz(asi) (on takhle cca 3 roky , my cca 15 let) a vzhledem k tomu , že se moji haskouni  běžně dožívají přes 16 let a z toho do 12 - 13 let  těžce pracují, tak asi tvůj vet neví o čem je řeč...

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #6 kdy: 06 Březen, 2008, 20:38 »
Citace
V anketě vidím, že někdo kombinuje maso a granule, před tím mě veterinář varoval, prý se každé jinak tráví a psovi můžou odejít ledviny

No mě to vet kdysi taky tvrdil, ale nedokázal mi vysvětlit proč(podezírám ho, že proto aby prodal víc granulí)...možná by to byl průšvih u psa co nic nedělá...ty ledviny (přebytek bílkovin?), nevím...

Ale že se "normální" strava a granule tráví každé jinak mi přijde jako nesmysl. Když si vezmu složení granulí, tak je to v podstatě to co jsem vyjmenovala ve svém příspěvku o krmení...usušeno (zbaveno VODY), pomleto, slisováno do bobulí...

Z toho mi vyplývá, že když to rozmočím, tak mi musí vzniknout stejná glajda jako kdybych rozmixovala "normální" žrádlo, která by se měla trávit stejně.
Jestli tomu někdo rozumíte a umíte mi vysvětlit proč nekombinovat "normální" a průmyslově vyráběnou stravu, tak mě opravte.

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #7 kdy: 06 Březen, 2008, 21:02 »

VencaN

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #8 kdy: 06 Březen, 2008, 21:06 »
fajfka dík ;)

Martina

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #9 kdy: 07 Březen, 2008, 12:21 »
No mě to vet kdysi taky tvrdil, ale nedokázal mi vysvětlit proč(podezírám ho, že proto aby prodal víc granulí)...možná by to byl průšvih u psa co nic nedělá...ty ledviny (přebytek bílkovin?), nevím...

No když to tvrdil i váš veterinář, tak na tom asi vážně něco bude, ne?

Maso fakt dáváte syrový? Nemáte strach z nějakých parazitů, salmonely nebo tak? Jak často odčervujete?

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #10 kdy: 07 Březen, 2008, 13:05 »
Citace
Maso fakt dáváte syrový? Nemáte strach z nějakých parazitů, salmonely nebo tak? Jak často odčervujete?

Maso jsem dávala syrový vždycky (i dřív, když jsme ještě měli "granulový období") a nikdy psi žádný "breberky" neměli. Odčervuju 3x do roka.

PS: Zvěřinu vařím, té nevěřím!


Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Sušené maso
« Odpověď #11 kdy: 08 Březen, 2008, 15:33 »
Několika "psími" diskuzními fóry teď proběhla debata o sušeném mase. Máte s ním někdo zkušenosti?

Offline Věrka a Andry

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #12 kdy: 08 Březen, 2008, 18:26 »
No, nejsem sice "mašer" ale přidám se. Sušené maso beru s sebou na treky, jelikož je relativně lehčí než granule, vzhledem k množství, které musím brát  ::) doma ho ale nepoužívám, krmíme granulema jelikož žirafka je alergik, jo jo, to jsou ta přešlechtěná plemena. Když je větší zátěž dávám ještě maso nebo konzervu.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #13 kdy: 08 Březen, 2008, 18:29 »
Věrko a odkud to sušený bereš + cena ?

Offline Věrka a Andry

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #14 kdy: 08 Březen, 2008, 19:25 »
Beru ho od Wami, je to od firmy Sokol Falco  http://vyroba.falcosokol.com/   Wami to měla za nějakých 30,- za sáček, Andry to zblajznul až měl boule za ušima  ;D a je to fakt o dost lehčí než táhnout hromadu granulí. Na jednu dávku jsem dávala většinou jeden sáček a hrst granulí - na trek to stačilo. Snad ho ještě bude mít, musím doplnit zásoby na letošní sezonu, nikde v obchodě jsem ho totiž nikdy neviděla.
« Poslední změna: 08 Březen, 2008, 19:25 od LenkaB »