Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Náměty a připomínky

Autor Téma: Náměty a připomínky  (Přečteno 51931 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

kryb

  • Host
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #15 kdy: 11 Červenec, 2008, 18:32 »
Dobrý den, téměř každý den sleduji diskuzi a jsem na tom podobně - zdá se mi nepřehledná, stará mi přišla přehlednější. Konkrétní návrh mám pouze jeden - a to návrat k původní, lehce upravené, bez robotů. A LeniB, prosím, nezlobte se na mě a několik dalších čtenářů, že mám jiný názor než Vy. Hezký den a víkend všem

Offline jik

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +2/-0
    • www.jiri-krejci.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #16 kdy: 11 Červenec, 2008, 22:11 »
Nechal jsem si trochu času na rozležení novinek a sžití s novým formátem. Mám několik poznámek, které by mi  asi umožnily lépe se orientovat.
Chválím nové funkce a zabezpečení, je to fajn, jen se to musím naučit používat, pro nás starce by asi bylo hezké nabídnout intuitivnější ovládání. Prosím o snahu - přístup k informaci získat minimem kliků.
Náměty:
1.   Nejvíce mi chybí tlačítko „přehled témat“, které by srovnalo všechna témata za sebe podle data posledního příspěvku, bez ohledu na kapitoly. Jedno téma v jednom řádku, název, autor, dat.a čas.
2.   "Kapitol" je v této diskusi 10 (ale asi se jim také říká diskuse, když jsou i podřízené diskuse). To by chtělo zpřesnit názvosloví, jednoznačně definovat pojmy. LenkaB také "kapitole" říká téma(přidala téma plemena psů)
3.   Jsou tu dva názvy pro jednu funkci. „Mushing.cz-diskuse“  a „diskusní fórum mushing.cz“, asi by bylo dobré to sjednotit.
4.   Pro zrychlení pohybu by se mi líbilo menu kapitol, jako je menu mushingu
5.   Do menu mushingu prosím doplnit tlačítko inzerce.
6.   Příspěvek diskutéra. Informační hodnota zabrané plochy je velmi malá, jednoslovná odpověď zabere 7 řádků. V příspěvku je potřeba jméno přispěvatele, vlastní příspěvek, dat.a čas (možná web a mail,  profil?, citace?)
7.   Určitě nejsou potřeba –hvězdičky, - je-li on nebo off, -kolik dal příspěvků, -fotka, - název tématu, - zaznamenáno, tohle vše může být jinde, třeba v profilu
8.   Když rozkliknu téma je řazení příspěvků  v tématu od prvního do posledního. Dá se to přepnout obráceně?
9.   Teď jsem objevil shrnutí tématu a to nevypadá špatně, jednoduché, bez hovadinek okolo, určitě může být volba vypnout hovadinky nebo ještě lépe zapnout shrnutí tématu, objevuje se mi jen když odpovídám.
« Poslední změna: 12 Červenec, 2008, 09:37 od jik »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #17 kdy: 11 Červenec, 2008, 22:27 »
Pár věcí které nabízíš někomu k vyřešení, (hvězdičky, obrázky - tj. atavary) a řazení příspěvků odzhora dolu a obráceně, můžeš ovlivnit ty sám.
Editace profilu - nastavení vzhledu - různá zatržítka, velmi lze upravit výsledný vzhled zobrazení diskusních příspěvků jen pro Tebe samotného.
Tak šup do toho.
« Poslední změna: 12 Červenec, 2008, 00:29 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline jik

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +2/-0
    • www.jiri-krejci.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #18 kdy: 11 Červenec, 2008, 22:44 »
Problém 8. obrácení pořadí jsem našel, ale funguje jen když jsem přihlášen, jako host mám stále nejstarší příspěvek nahoře,
ostatní zůstává stejné, přestože jsem všechno vypnul.

A moc se mi líbí tlačítko vpravo nahoře sbal nebo rozbal hlavičku.

J.Krejčí
« Poslední změna: 12 Červenec, 2008, 09:35 od jik »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #19 kdy: 12 Červenec, 2008, 00:28 »
No tak jsem se prohrabal internetem, našel jsem tohle téma(vzhled) pro tohle forum (download):

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=713

Tady je jako živá ukázka, sice skoro turecky ale to by neměl být problém:

http://smfthemes.890m.com/forum/index.php

myslím že zdařile koresponduje se vzhledem www.mushing.cz, toho šedého pozadí si nevšímejte, dá se předělat. Pravděpodobně by šlo dobře i zakomponovat do stávajícího www.mushing.cz.

Zvláště se mi líbí funkce v "SMF Themes - Info Center" s názvem Recent Posts (poslední příspěvky), ale to je záležitost hlavního admina.
Pravděpodobně bude mít i pravomoce zrušit zobrazování "rušivých elementů (podpisy, hvězdičky, obrázky, smajlíky a pod.)
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #20 kdy: 12 Červenec, 2008, 01:39 »
Tady je malý pokus o náhled, bylo by to samozřejmě česky.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline jik

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +2/-0
    • www.jiri-krejci.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #21 kdy: 12 Červenec, 2008, 09:12 »
Když vstoupím do Diskuse objeví se mi tabulka, které říkám Kapitoly. Když kliknu Kapitolu např Závody, objeví se mi tabulka Témata, když kliknu Téma např. Termínové kalednáře objeví se mi příspěvky
Takže jestli to dobře chápu máme strukturu
Diskuse - obsahuje kapitoly, případně podkapitoly
Kapitoly-příp.podkapitoly - obsahují témata
Témata-obsahují příspěvky.

Nad otevřenou tabulkou tématu se mi objeví informace
mushing.cz - diskuze > Diskuzní fórum mushing.cz > Závody > Termínové kalendáře

Tahle informace mne mátla, a když si nedám pozor tak se to opakuje.
mushing.cz - diskuze >nebo<  Diskuzní fórum mushing.cz  by asi mělo z tohoto řádku zmizet, je to dvojí info a já vždycky myslím, že jsem hlouběji než je skutečnost

Ještě by se mi líbilo, kdyby vyšší tabulka kapitoly měla jiný vzhled(třeba barvu) než podřízená tabulka témata, abych periferně viděl kde se pohybuji
« Poslední změna: 12 Červenec, 2008, 09:39 od jik »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #22 kdy: 12 Červenec, 2008, 12:55 »
No a když se podíváš na přiložený obrázek vyznáš se v tom?
V hlavním stávajícím menu klikneš na diskusi, otevře se ti úvodní okno, kde by bylo posledních x příspěvků, ty se zobrazují bez serepetiček, jednoduše, přehledně.
Každá kapitola v diskusi by měla vlastní záložku karty, inzerce zelenou, tam kde zrovna si (aktuální) by byla červená.
Na každé kartě by byly "kapitoly", a po otevření kapitoly, by byla vypsána témata.

na přiloženém obrázku by jsi byl v kapitole "Pravidla a řády"

To že jsi na mushingu v diskusi je jasné.
.
« Poslední změna: 12 Červenec, 2008, 16:07 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline jik

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +2/-0
    • www.jiri-krejci.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #23 kdy: 13 Červenec, 2008, 00:30 »
Djihade ty seš na mě moc znalej. Ale tak jak to píšeš a navrhuješ je to jednoduché a srozumitelné.

Když si to znovu procházím myslím, že hlavní slabinou tohoto formátu je to, že než se někam dostanu musím moc klikat a pak stratím přehled kde se pohybuji a musím se vrátit až na začátek a začít znovu. A to je někdy tak pracné, že mne to přestane bavit a někdy i marné, protože se stratím. Také používání více pojmů pro stejnou věc nebo i jednoho pojmu  pro více věcí je na škodu a snižuje přehlednost.
Pro ty kdo jsou zde denně to zatím ještě jde, protože je málo kapitol i témat, ale za pár let by se každý ztratil.

Vůbec mi nevadí tenhle vzhled, menu mushingu je po ruce, ale já bych jako první stránku po kliknutí na diskuse uvítal jednoduchý přehled všech témat, bez tabulky kapitol a pokud bych potom chtěl speciální výběr témat, tak již použít kapitolu nebo podkapitolu(podřízená diskuse) a vyfiltrovat si tím pouze příbuzná témata. Na to by se mi nejvíc líbilo menu diskuse(kapitoly jak jsou v současné úvodní tabulce, ale formou menu).
« Poslední změna: 13 Červenec, 2008, 09:10 od jik »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #24 kdy: 13 Červenec, 2008, 13:23 »
citace: "ale já bych jako první stránku po kliknutí na diskuse uvítal jednoduchý přehled všech témat, bez tabulky kapitol "

takže podle toho by uvodní strana vypadala tak jak jsme byli zvyklí ze staré diskuse. To by se líbilo spoustě lidí, i mě. Ten přechod na jiný soft( bezpečnější vůči spamu a robotům) si vyžádá určitou daň. Jistě se to pokusí v kodu kluci upravit, odsunout všechny informační řádky o tom kolik kde je lidí, statistiky až na spodek stránky, kde kdo bude chtít vždy si je najde (talčítka page down, end).

Jako adminstrátor může Tombru určitě zakázat zobrazování všech ozdobných serepetiček, informačních linek, zmenšit písma atd., výrazně tím zjednoduší výsledný vzhled fora, ale spousta lidí chodí na internet nejen kvůli psaným informacím, ale také kvůli té barevné omáčce okolo, zelenobílý monitor už prostě nestačí, ti budou řvát že je to chudé, atd.. Takže pokud lidem tuto možnost dáš budou jí používat (i já, zvláště když budou holky používat v nicku u obrázku fotku vlastního hezkého ....... ).

Neměli by tady řešit to, že se někdo neumí přihlásit a ještě to všem vykecá, aby všichni ostatní taky věděli jak je to forum nanic, když jsem si s tím ON neporadil. Hlavně pokud přijde někdo nový, kdo staré forum nikdy neviděl, bude prostě tohle fórum brát a používat tak jak je, my si zvyknem. Jako admninistrátor bych téma "připomínky k diskusi" už v základu zakázal, demokracie na fóru je krásná, do té doby, než mi začne přidělávat práci. Holt se to budou muset naučit, ale zjednodušit přehlednost by šlo. To zdvojení (mushing.cz - diskuze > Diskuzní fórum mushing.cz>), je daní za jiný server, určitě půjde zjednodušit, nebo taky zrušit uplně(tlačítko DOMU má stejnou funkci, stejně jako diskuse v menu, všechny vedou na: http://www.tombru.com/mushing/index.php ), ono protože když čteš diskusní příspěvky, tak si asi v diskusi, že.
« Poslední změna: 13 Červenec, 2008, 13:33 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline jik

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +2/-0
    • www.jiri-krejci.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #25 kdy: 13 Červenec, 2008, 14:37 »
Jsme ve shodě,
tenhle soft má výhodu, že by se měl dát udělat variabilně a každý by si zapnul vzhled, který se mu líbí. To u starého nešlo, protože by to bylo móc pracné.
Takže trochu práce a je to. Ideální stav, že budou všichni spokojeni.
Ono tu vlastně všechno je, jen to správně pojmenovat a zpřístupnit hned na první straně.

Ale stejně si myslím, že základ je rychlý přístup k informacím, kvůli nim sem všichni chodí asi ne kvůli serepetičkám, ale když se jim líbí ať je mají a komu se nelíbí tak ať má možnost si je vypnout.

Ten turek v inzerci byla Tvoje práce nebo se někdo vlámal?
« Poslední změna: 13 Červenec, 2008, 14:40 od jik »

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #26 kdy: 13 Červenec, 2008, 14:53 »
Turek bude vlámání, tohle je rozšířený soft, a jsou na světě lidé placení za jeho prolamování, takže bude stále závislé na práci admina, čištění, hlídání a instalování vyšších verzí a záplat, stejně jako  jiné. Čím bude fórum navštěvovanější, lidé na něj budou jindE více odkazovat, tím budou útoky sílit, a tím bude chodit více spamů na náš e-mail atd.
Včera když jsem díval jak vypadají fóra SMF jiná, jsem jich pár viděl, spam, spam, pam, am, m. Admin tam zaspal, asi.
P.S. Software který po tobě chce tvůj e-mail, že jako bez něj nepůjdeš dál , je vždy podezřelý a nebezpečný.
« Poslední změna: 13 Červenec, 2008, 15:21 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #27 kdy: 13 Červenec, 2008, 21:34 »
Co se týče včlenění diskuze do rámce mushing.cz, lze to udělat i s tímhle fórem, je to v podstatě otázka řešení vlastního webu mushingu. Jen je otázka jestli zůžení diskuze do střední části stránek nebude více komplikující co do přehlednosti v okamžiku, kdy někdo proloží příspěvky nějakým větším obrázkem. Takhle si může každý "roztáhnout" zobrazení fóra na velikost, jaká mu vyhovuje.

Upravil jsem nějaké to názvosloví ve kterém byl opravdu trochu nepořádek po přechodu z neoficiální verze na oficiální. Takže v odkazovém řádku, který ukazuje kde se ve fóru nalézáte a přes který můžete rychle libovolně přejít o jednu či více úrovní výše je to teď takto: mushing.cz > Diskuzní fórum >

Mám už také i díky vašim podnětům představu jak ještě změnit vzhled fóra aby byl přikatelnější pro většinu. Příkladem by mohlo být připravované řešení inzerce, kdy se na stránce zobrazí napřed jednotlivá témata inzerce a pod něma souhrn 10-15 nejnovějších přízpěvků bez textu po jednom řádku, podobně jako v původní diskuzi.
Tak by se mohla zachovat jakási okamžitá přehlednost současně s tou dlouhodobou podle témat.
Pro INZERCI bude také zřízeno samostané hlavní téma na stejné úrovni jako mushing.cz > Diskuzní fórum   tedy mushing.cz > Inzerce což umožní další uživatelské nastavení.

Co se týče spamování, tak tohle fórum je na ně mnohem citlivější než třeba to na dogtrekkingu a není to počtem přístupů a o věhlasnosti, ale o tom, že tohle fórum využívá to nejzákladnější téma se zatím minimem modifikací a tak to útoky mají relativně snadnější. Čím se bude téma zobrazení modifikovat, tím to bude lepší, ale vždy se může stát že něco pronikne. Už jsem zakázal celé skupiny IP adres z různých zahraničních lokací které dělaly "virtuální" návštěvnost - třeba když si četlo mushing.cz 130 nepřihlášených lidí, to samé bylo na fóru a podle IP adres to byly dva "servery" z Itálie, nepředpokládám, že by si 120 italů četlo naráz český mushing a chtělo posléze přispět do sekce závodů  ;D. Takže když vidím, že si nějaký článek na mushingu přečetlo 600 lidí, neubráním se myšlence kolik jich asi tak mohlo být z masa a kostí...  :( 

Co se týče námětů, tak teď bych to viděl na shromáždění nejrůznějších podnětů a pak následné vyhodnocení co stojí za to udělat a jak a co ne. Nepředpokládám, že  by se dalo vyhovět všemu a všem, to už z principu nejde.

Také je potřeba brát v potaz to, že to doposud bylo a i nadále bude dílem dobrovolníků, kteří to budou dělat ve svém volném čase a zadarmo, takže je potřeba zvážit i to, jestli je to či ono opravdu nezbytné a to, že se bude někdo muset s něčím co mu úplně nevyhovuje naučit žít a tak zbyde těm lidem víc času a chuti na řešení jiných důležitých věcí okolo webu.
To co někoho zbrzdí o nějakou vteřinu při prohlížení stránek, může někdy znamenat i několik dní práce pro aministrátory a programátory na tom, aby to bylo trochu jinak. Nebudeme polemizovat čí čas je dražší atd... ale hledejme rozumné řešení!
Těžko roslišovat co je důležité a co ne a co je jak pracné. Každý věcný námět se dá probrat.   

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #28 kdy: 19 Červenec, 2008, 19:41 »

V této době se může stát, že je fórum nějakou dobu nedostupné. Je to způsobenií tím, že při update se mi přeruší internetové spojení a všechny soubory se správně nepřepíší. Zkrátka tady z lesa je to připojení k internetu někdy problém.  :(

Děkuji za pochopení.

Možná jste si všimli testování jedné z úprav. Je to rozbalovací menu s možností rychlého skoku do různých částí diskuze. Zatím to funguje jen při prohlížení jednotlivých témat (i když je zatím zobrazena trvale).

Je to na zkoušku, jestli by něco takového mohlo pomoci při procházení fóra.

Nachází se to vpravo nahoře, označené jako Skočit na: (v určitých sekcích to naleznete i vpravo dole).

MiVo

  • Host
Re: Náměty a připomínky
« Odpověď #29 kdy: 21 Červenec, 2008, 16:35 »
zkouška