Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194141 krát)

0 uživatelů a 15 Hostů prohlíží toto téma.

Jana 1

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #210 kdy: 27 Leden, 2010, 12:05 »
Tak já tomu nerozumím, číslo účtu tachovského útulku- tam peníze neposílat-proč tam jsou tedy nafocení a píše se,že tam jsou.Kde tedy jsou

cheynnee

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #211 kdy: 27 Leden, 2010, 12:50 »
Pro upresneni. Diky panu Bobalovi nabizime pejsky i pres Tachovsky utulek. Pejsci vyfoceni na techto strankach jsou stale u pana Hellera, proto je treba jednat rychleji, aby se brzy dostali k novym panickum. Ucet primo pro tyto pejsky bude zrizeny primo tady u nas v Klenci a bude jen pro tyto psy. Jeste dnes sem na nej dam odkaz. Doufam, ze toto vysvetleni bude prozatim stacit. Pro pripadne dalsi otazky tu znovu pisi sve cislo 721109134 Jitka Polackova. Moc vam vsem, kteri chcete nejak pomoci dekuji!!!

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #212 kdy: 27 Leden, 2010, 13:35 »
Zdravim, rad bych se zeptal na jake urovni ( pravni ) mu byli psi odebrani. Celou vec jsem pochopil tak, ze R.H. "POSKYTL" psy, tedy i zbytek smecky. Nejen ty 3 uplne zbedovane. Jestli mu konci pronajem pozemku, proc jsem nikde nenasel jediny inzerat, ze konci s mushingem, ci chovanim tolika psu? Zajimalo by me, zda si jen, na ukor hodnych lidi, "nevycisti smecku" pro novou krev, popripade, bude-li mit cela tato kauza nejaky skutecne oficialni zaver ( na ktere by STK pripadne mohla neco delat ). Diky Tobi

Tara

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #213 kdy: 27 Leden, 2010, 14:48 »
Důležité je si uvědomit, že útulky sou plné psů - kdo chce pomoct může poslat částku jakémukoliv útulku ve svém okolí nebo vzít odtud jakého koliv pejska, určitě za to ti útulkoví budou stejně vděční jako ti od pana Hellera

Offline Olina+Ája

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +0/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #214 kdy: 27 Leden, 2010, 16:14 »
to tobi: darovaci smlouva. I kdyby to bylo tak jak pisete, tak proboha jde o ty psy - to ze Heller muze mnozit a fungovat dale, neni schopen nikdo zarucit. A zase jsme u toho - co mu asi dava motivaci k tomu mit tyto psy? neni to hlavne proto, ze musheri dovolili, aby jezdil na zavody i kdyz jste vsichni dobre vedeli, jak se ke psum chova? A argument, ze nikdo nepodal oficialni protest - to je fakt hodne ubohe :-(. Tak at se vybor jede podivat na misto, kde psy ma - copak zakon neni nadrazen radum klubu/asociace? Napadlo vas, ze svym mejlem muzete uskodit tem psum, nikoli vsak Hellerovi?

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #215 kdy: 27 Leden, 2010, 16:32 »
neni to hlavne proto, ze musheri dovolili, aby jezdil na zavody i kdyz jste vsichni dobre vedeli, jak se ke psum chova?

Prosim vas, podivejte se do vysledku, kolika zavodu se Heller v posledni dobe zucastnil!  Myslim, ze to neni o tom, zda mu nekdo dovolil jezdit na zavody nebo ne.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #216 kdy: 27 Leden, 2010, 17:02 »
to: Olina+Ája
Mam-li byt tedy uplne uprimny, ubohy mi trosicku prijde Vas pripevek. Je zcela evidentni, ze nechapete souvislosti, proto Vam je objasnim, nebo aspon proc jsem sem napsal.

copak zakon neni nadrazen radum klubu/asociace?
STK je sdruzeni ( sdruzeni  - ve smyslu bandicka lidi ), ktere ma asi tak stejne pravomoce, jako my dva dohromady ( obzvlaste mimo zavody ). Cela tato kauza ma se zavody psich sprezeni ( minimalne pravne ) pramalo spolecneho. Neni to tak davno, co za jednu fotku a kopanec, dostal frajer stopku. Myslim, ze tj padny dukaz o jeji funkcnosti. Rozhodnuti STK plne chapu a rozumim mu, ikdyz uznavam, ze mohlo byt napsano ponekud mene polopatickym zpusobem.

to ze Heller muze mnozit a fungovat dale, neni schopen nikdo zarucit.
Prave kvuli tomu jsem psal tento prispevek. Bude-li z toho nejaky oficialni zaver, snadno se mu "vystavi stopka"!

ze musheri dovolili, aby jezdil na zavody i kdyz jste vsichni dobre vedeli, jak se ke psum chova?
Nezda se Vam, ze touto vetou urazite vsechny slusne lidi a nejen mushery? Kde berete jistotu, ze jsem toho cloveka kuprikladu ja ( a se mnou 80% zavodicich ) vubec nekde potkal?..ze jezdime vsichni na jeden typ zavodu,  ze nenechal pul smecky doma... atd atd Jakkoli je tato diskuse emotivni, nechte si prosim tyto obecne vypady nejdrive projit hlavou a pak je piste. Me konkretne se to dotklo!!! Pokud vim ( z vysledkovky ), tak nikde nefiguruje!

Napadlo vas, ze svym mejlem muzete uskodit tem psum
Ne, to me skutecne nenapadlo. A stale netusim, jak by jim to mohlo ublizit!

uskodit tem psum, nikoli vsak Hellerovi?
Prave kvuli tomu jsem psal tento prispevek. Bude-li z toho nejaky oficialni zaver, snadno se mu "vystavi stopka!

Tobi





Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #217 kdy: 27 Leden, 2010, 17:39 »
Tobi souhlas, zápis STK mohl být formulován poněkud diplomatičtěji ;)
Ale spíš se během krátké doby 2 x ukázalo, že nám chybí něco jako "SOS saňový pes"... osoba nebo osoby pověřené a zodpovědné za koordinaci pomoci psům, kteří se ocitli v nouzi (viz. např. spřežení po P. Kratochvílovi a nyní psi v Klenčí)
To znamená někdo, kdo bude jednat s nálezci psa, s útulky, případným zájemcům o nalezence podá informace, co od takového zvířete může čekat (slepice, kočky...aby se pes během krátké doby neocitl v útulku zpět), někoho kdo bude nabídku psů aktualizovat na webu, bude podávat nezkreslené informace, bude shromažďovat a přeposílat případnou finanční pomoc...

Myslím, že je to poměrně velký dluh, který ke svým "psím sportovcům" máme...

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #218 kdy: 27 Leden, 2010, 17:52 »
Už jednou jsem podal anarchistický návrh, že každý množitel by měl z každého štěněte odvést nějaký desátek, získané peníze by bylo možné použít na různé "záchranné" akce.
Další anarchistická myšlenka, pokud má někdo seveřana a zajistí mu suchou boudu je pes maximálně spokojený, nemá v těchto dnech asi problém.
ALE KDO má různé evropáky má v těchto dnech spoustu práce. Vystlaná bouda, nejlépe s předsíní, pořádný příjem sádla,......
Myslíš si že je všude všechno super???
Takže superanarchistická myšlenka : kdyby STK přišlo s návrhem založit nějakou skupinu co byde moci kontrolovat ..........
Ale to už jsem po kolena v pekle

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #219 kdy: 27 Leden, 2010, 17:58 »
Lenko já žádný dluh ke svým psům nemám a většina určitě také ne.Jak to chceš provést,jak financovat,kdo to bude dělat,jak to chceš udělat aby nebyl porušen zákon(z naší strany).Opakuji znova ať si dáme do stanov co chceme můžeme rozhodovat jen zpětně na základě vyjádření úřadů.Co můžeme je osvěta a prevence na našich stránkách.Případná podpora je možná,ale spíše případ od případu jinak bude vybudovaná záchytná síť zneužívána.Když čtu některé inzeráty na štěňaty ježí se mi chlupy.Nelze spasit svět a stavět nás všechny do postavení dlužníků a případných týračů je špatně.Netěší mně když někdo, kdo kdysi a nebo teď jezdí, se špatně stará o své psy,ale jediné řešení je když přijede se psy ve špatné kondici na závody zavolat přítomného veterináře a nechat ho zvířata prohlédnout a na základě jeho verdiktu vyloučit.Pokud je má doma a já to vím musím se obrátit na již dříve zmiňované orgány,které mohou zvířata odebrat.Potom můžeme prostřednictvím netu pomoci s úmístěním,ale to co navrhuješ je sice emotivně hezké ,ale bezzubé případně hraničící s nezákonným chováním.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #220 kdy: 27 Leden, 2010, 18:20 »
Co je bezzubého a nezákonného na tom, účelně koordinovat pomoc psům v nouzi?
Prostě aby tady nevzniknul chaos a zmatek jako v tomto případě, těm co se o psy postarali nevolalo denně tisíc lidí, aby bylo jasně řečeno jak a kde je potřeba pomoci...nábídnout ubytování psů, dopravu psů, poslat peníze(uspořádat sbírku)...
Nechci vnikat na cizí pozemky a vázat se k elektrárenským komínům ;D
A ani to nemělo být emotivní, je to pouze návrh.
Ale máš pravdu v tom, že pomoc psům začíná tím, že mám pořádek na vlastním dvorečku a čisté svědomí (včetně všech svých odchovů!!!).

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #221 kdy: 27 Leden, 2010, 18:25 »
Koordinace je v pořádku a správně,ale zbytek je o oznámení kompetentním orgánům.Kontrolní činnost mimo závody nám nejen nepřísluší,ale nemáme na ní žádný zákonný nárok.

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #222 kdy: 27 Leden, 2010, 22:59 »
Už jednou jsem podal anarchistický návrh, že každý množitel by měl z každého štěněte odvést nějaký desátek, získané peníze by bylo možné použít na různé "záchranné" akce.
Další anarchistická myšlenka, pokud má někdo seveřana a zajistí mu suchou boudu je pes maximálně spokojený, nemá v těchto dnech asi problém.
ALE KDO má různé evropáky má v těchto dnech spoustu práce. Vystlaná bouda, nejlépe s předsíní, pořádný příjem sádla,......
Myslíš si že je všude všechno super???
Takže superanarchistická myšlenka : kdyby STK přišlo s návrhem založit nějakou skupinu co byde moci kontrolovat ..........
Ale to už jsem po kolena v pekle


To není anarchie, ale diktát! Platíme daně, máme soudní systém a policii, tak se ho naučte využívat. A nebojte se, oni ten zájmovej chov nakonec taky zdaněj a bude po prdeli.

návštěva

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #223 kdy: 27 Leden, 2010, 23:39 »
Martine, zdá se ti i tento pes 100% v pořádku (není to Solo) ?



to je ten pejsek? hrůza

jak se tedy zastanete těch psů??? a co uděláte aby se to neopakovalo? když to projde jednomu tak pak to může procházet vše dalším

cheynnee

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #224 kdy: 28 Leden, 2010, 00:02 »
Mili lide, z teto diskuze mi zacina byt opravdu smutno! Jedine oc mi jde, jsou ti hafici a vase dohady mezi sebou, ktere tu ctu mne ani tem ctyrnohym tvorum, kteri prave ted spi do klubicka stoceni v deravych a promrzlych boudach v 17-ti stupnich pod nulou, nepomohou!!! Proto jeste jednou pripominam, ze fotky jsou k dispozici na strankach utulku u Smudliny Tachov-Vitkov a cislo konta bude znamo zitra. Zatim vsechny vydaje za veterinarni peci prevzal na sva bedra Mestys Klenci a timto mu patri velke diky. Jinak pejsky podporujeme my, kterym jejich osud neni lhostejny. Pokud nam chcete byt napomocni budeme velice vdecni. My lide jsme si je domestikovali a nutime je zit s nami. I kdyz oni se k nam chovaji vzdy jako pravi pratele, my jim vetsinou stejnou merou oplacet nedokazeme. Meli bychom se starat o to co jsme k sobe pripoutali. Verim, ze mate srdce na pravem miste. Jitka.