Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Adaptér na koloběžku vlastní výroba

Autor Téma: Adaptér na koloběžku vlastní výroba  (Přečteno 12443 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Atero

  • Host
Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« kdy: 01 Duben, 2016, 11:51 »
Ahoj, koupil jsem koloběžku s vyrobeným závitem na adaptér vodítka. Jelikož mi adaptér nevyhovoval, koupil jsem za 64 korun českých silentblok se závitem na jednom konci a šroubem na druhém a za 25 korun českých v Hornbachu závitovou tyč. Tu jsem přeřízl na dva kusy a na jednom konci ohnul do kroužku. No a hotovo. Za 89 korun českých mám super adaptér na koloběžku, který je už odzkoušený a ještě náhradní tyč. Celková cena kompletního jednoho adaptéru se tedy dostala na 76,50 korun českých na místo 600 - 1000 korun českých. 8)

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #1 kdy: 01 Duben, 2016, 12:56 »
A komu tím prospíváš? Zas nebudou mít výrobci na chleba pro děti a budou závislí na koblihách ...

Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #2 kdy: 01 Duben, 2016, 17:47 »
 :) ;D 8)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #3 kdy: 05 Duben, 2016, 19:26 »
hehe ..vlastní výroba... občas potkávám u stánku "kutily" nebo "švadlenky" .. s jiskrou v oku hlásí, že si v Řempu koupili popruh, gumu, v železářství karabiny... a pustili se do díla. Rozumím jim :) Takto jsem začínala :)  Pokud je jim práce na něčem vlastnoručním potěchou a na vlastní výrobek hledí s láskou -Podívejte co jsem dokázal sám- .. je to super, nechť si to užjí, radost je jim odměnou za to, kolik hodin celkem strávili na cestách po obchodech, kolikrát přešívali .. nevadí že výrobek má sem tam nejakou mušku :D  ..Jako "klienti" pro prodejce jsou tito ztraceni :)
Ale to nevadí - většina lidí zná hodnotu svého času a odmítá vymýšlet vymyšlené a lítat pro materiál po městě ... a tak kupují to, do čeho už někdo vložil svůj čas a je to ozkoušené :)

Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #4 kdy: 06 Duben, 2016, 07:03 »
 8) 8) 8)  HelaL  sám silentblok ani tyč nevyrábím. :-)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #5 kdy: 06 Duben, 2016, 09:27 »
A můžeš se pochlubit svým dílem a vložit tady nějakou fotečku? 

Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #6 kdy: 06 Duben, 2016, 10:57 »
HelaL koupil jsem u vás vodítko na psa a pěti měsíční štěně mi přetrhlo karabinu. 8) V roce 2013 v Reingers. 

Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #7 kdy: 06 Duben, 2016, 13:27 »
MaUr Martine Doxtor to má na svých stránkách. Ten silentblok se prodává hotový a neni ho potřeba vyrábět. Abych nemusel na tyči dělat závit, použil jsem závitovou tyč. 8)  Tektoss to je jiná liga. Silentblok z Německa a výborně propracovaný. Holt kvalita. 8)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #8 kdy: 07 Duben, 2016, 07:44 »
Atero. Já vím jak vypadá silentblok, jen jsem chtěl vidět, jak to vypadá v globále na koloběžce. Nic víc,nic míň.  ;)

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #9 kdy: 07 Duben, 2016, 19:44 »
Alee no taak. Copak Hela vyrabi karabiny?? Tak voditko vezmu. Zavolam. Praskla mi karabina a jiste by se to nejak vyresilo. Ale takhle to napsat. ::)
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #10 kdy: 07 Duben, 2016, 19:51 »
Tome to byla právě ta karabina ze železářství a popruh který se prodává běžně v Hornbachu nebo Bauhausu. Vodítko jsem koupil jako provizorní, protože jsem svoje zapomněl u kamaráda a výbavu od ManMat jsem měl kompletní doma. 8) Byla to levnější varianta za 150,-

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #11 kdy: 08 Duben, 2016, 15:33 »
Tome to byla právě ta karabina ze železářství a popruh který se prodává běžně v Hornbachu nebo Bauhausu. Vodítko jsem koupil jako provizorní, protože jsem svoje zapomněl u kamaráda a výbavu od ManMat jsem měl kompletní doma. 8) Byla to levnější varianta za 150,-

jojo karabiny praskají... ty levnější a menší praskají častěji .. a někdo skončí u dvoutunové horolezecké :) 
Vtip je vybrat tu správnou, aby nebyla zbytečně drahá, zbytečně těžká ..ale aby vydržela konkrétního psa. Manmatí bronz karabina stojí teď 92 Kč. Bronz celkem drží. Obyčejnou velkou "stříbrnou" ze slitiny zinku máme za 35. Do vodítek s amortizérem si zákazník může u MushGO navléct co chce. Něco doporučím podle psa, zákazník vybere i podle ceny. Když karabina praskne, navleče se nová...pevnější. Na obyč. pevném vodítku šiju karabiny napevno jak je zvykem. Většinou karabina prdne když lidi psa uvážou k něčemu nadlouho  (aby měl volnost) a pes se rozběhne ... a pak je to prda...  "štěňátko" umí obvykle vyvádět pěkně a vodítko moc nerespektuje .. tož tak. Hodně zdaru s vlastní tvořivostí :D


Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #12 kdy: 09 Duben, 2016, 20:48 »
HelaL  zašroubovat koupenou tyč do koupeného silentbloku a ohnout do kroužku zvládne malé dítě 8)  Hodně štěstí s vaší tvořivostí. ;D

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #13 kdy: 11 Duben, 2016, 09:45 »
HelaL  zašroubovat koupenou tyč do koupeného silentbloku a ohnout do kroužku zvládne malé dítě 8)  Hodně štěstí s vaší tvořivostí. ;D

hehe... tedy pro mě by to byl úkol nadlidský :D  nicméně budu předpokládat, že mužská část bikerů ví naprosto přesně kam jít, jaké průměry nakoupit, na čem to ohnout . A když to sečtu s časem na parkování, hledání v bludišti hypermarketu, stání front u pokladny... a hledaní nástrojů, tak za jedno odpoledne je hotovo :) Takže na podzim můžeš kouknout, kolik "altero" adaptérů se urodilo :)

Atero

  • Host
Re:Adaptér na koloběžku vlastní výroba
« Odpověď #14 kdy: 11 Duben, 2016, 12:50 »
Každého věc, jestli si něco udělá,  nebo koupí. Tedy pokud to výrobci v požadovaném provedení prodávají.