Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vaření rýže

Diskuzní fórum > Krmení

Vaření rýže

(1/4) > >>

šaman:
Přátelé, možná se mnou budete souhlasit, že vařit příkrm k masu, třeba zrovna rýži je nepraktická záležitost, která dlouho trvá a zaseká to člověka na dlouhou dobu, což si, hlavně v době tréninku ne každý může dovolit. Tak hledáme jednodušší varianty, které jsou povětšinou ne tak efektivní, ale rychlé  (např.strouhanka), anebo drahé (extrudované těstoviny, ve kterých stejně nevíme, co vlastně je) Mě osobně to dlouho trápilo až donedávna... Možná jsme nenašel nic světobotného, nicméně podělím se o to alespoň s těma, kteří taky spekulují...  Koupil jsem elektrický plotýnkový jednovařič (2000 kW) za 900,-, k tomu spínací hodiny do zásuvnky za 150,- a velkej hrnec za 500,- ... 1 kg rýže (dávám na 12 psů) dám do 10 l studený vody a zamíchám, nastavim čas na druhej den, kdy chci mít vařeno a je to. Přijdu z práce nebo přijedu z tréninku a mám vařeno. Tohle množství se vaří 1,5 hodiny. Když se dodrží poměr 1 kg rýže na 10 litrů vody, nic se nepřipaluje a rýže je akorát... je třeba nechat ještě 10cm volnej okraj na pěnu pod poklicí, pak ani nic neutíká při vaření ven.
Mám z toho radost, páč mi to hodně pomohlo, tož sa o to dělím...
Legrační příspěvek, že? :-)
pic
šaman

Peter:
Parada...niet nad skusenosti.. ;)..Ak sa mozem spyýtať co davas este k tej ryzi,....? a pridavanie ryzu na naplnenie objemu stravy alebo ako znizenie ceny krmiva?..

Čada:

--- Citace: Peter  05 Říjen, 2009, 10:29 ---Parada...niet nad skusenosti.. ;)..Ak sa mozem spyýtať co davas este k tej ryzi,....? a pridavanie ryzu na naplnenie objemu stravy alebo ako znizenie ceny krmiva?..

--- Konce citace ---

No Peter, myslím že Šaman psal hned na začátku, že je to vaření rýže jako příkrmu k MASU :D takže je to příloha, nemyslím že by chtěl snižovat cenu krmiva, ha ha. Promiň, trochu mně to pobavilo.

Stoky:

--- Citace: Peter  05 Říjen, 2009, 10:29 ---Parada...niet nad skusenosti.. ;)..Ak sa mozem spyýtať co davas este k tej ryzi,....? a pridavanie ryzu na naplnenie objemu stravy alebo ako znizenie ceny krmiva?..

--- Konce citace ---

Přílohy jako rýže, nebo ještě lépe vařené vločky způsobuje zpomalení trávícího procesu u psa a tím lepší využitelnost přijímané stravy. Doporučuje se přidávat k syrovému masu, které pes dokáže strávit velice rychle.

RadekKotesovec:
ja nepouzivam plotynkovy varic, ale rovnou 'vodni lazen' - neco jako: http://www.gastroart.cz/gastro/stolni-vodni-lazne/stolni-vodni-lazen.html, umi to 90 stupnu, coz na testoviny/rejzi staci - a pripalovat se to ani nemuze - je to ve vodni lazni :), jinak reseno stejne (spinaci hodiny)...
Jeste mi trochu stve suseny maso - ze se tam neda nasypat rovnou do studeny vody, ale az po dovareni prilohy... Takze stejne potom cekam tak hodinu, nez se nabobtna... Ale lepsi 1 hodina, nez dve :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi