Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 DOTAZ: podmínky startu na závodech

Diskuzní fórum > Závody

DOTAZ: podmínky startu na závodech

(1/8) > >>

Qba:
Ahoj,
mám ročního psa, minimální předchozí "musherské" zkušenosti a rád bych se zúčastnil závodů. Trochu trénujeme po polích a loukách kolem baráku. Závod jsem si nějaký vybral a v propozicích jsem m.j. našel:

--- Citace ---Veterinární podmínky: Platné dle řádů
Povinná výbava: Platné dle řádů
--- Konce citace ---
Tak jsem se snažil nějaké řády dohledat, ale ani proklikávání ani funkce vyhledávání mi mnoho výsledků nepřinesla. Dal jsem tomu tak 5-10 minut...

Měl bych dvě prosby:
1.) Kde se to dá najít?
2.) Nešlo by zařídit, aby to viselo někde "viditelně", aby i i nezkušená paka, jako já, to snadno našla? Třeba i s vysvětlením kategorií, základními radami atp.

Díky a omlouvám se, pokud jsem to vlastní nedostatečností nenašel, ač to někde snadno najít jde ;)

ježura:
http://www.tombru.com/mushing/index.php?topic=28.0

HelaL:
Řády - taky na hlavní straně vlevo rubrika časopisu "Řády a směrnice"
http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=casopis&m1=uvod&id_rubriky=3
(...ano chtělo by to něco víc na očích... :))

"Veterinární podmínky: Platné dle řádů"
To je trochu zavádějící, protože konkrétní vet. podmínky určuje konkrétní okresní veterinární správa daného pořadatele. Nelze to tedy plošně zcela sjednotit.
OBVYKLE platí že musíš mít očkování (vzteklina, parvo..) ne starší jednoho roku a ne mladší jednoho měsíce
a - pokud máš psí pas (modrý)- je to vše.
Pokud nemáš pas, musíš mít i veterinární osvědčení.
Některé OVS ale vyžadují(vyžadovaly) i veterinární osvědčení pro všechny přivezené psy...
Proto by to pořadatel měl přesně specifikovat, co ta jeho OVS přesně chce.

"Povinná výbava: Platné dle řádů"
To je opravdu v Závodním řádu (ten se novelizuje)
Každopádně přilba, na mez. závodech a časem i u nás rukavice, žádný kovovový kus na konci psí šnůry, běh a skijoring vystřelovací mechanismus, kolobka - psí šňůra upevněna napevno.

Některé věci si hůř představíš, proto - píšu pořád dokola - je dobré se sdružit do některého klubu, nebo aspoň si v okolí najít zkušeného mushera a vytáhnout rozumy z něj ... a hlavně potrénovat s jiným psem, aby byl pes OK a na závodě při předjíždění něco nevyvedl.

Qba:
Díky oběma.
Q.

Qba:
Ještě doplněk - třeba padne na úrodnou půdu  :)


--- Citace ---píšu pořád dokola - je dobré se sdružit do některého klubu
--- Konce citace ---

Jo - to jsem zkoušel už skoro před rokem - našel jsem nejbližší, náhodou hned ve vesnici vedle - po dotazu se ale ukázalo, že už je několik let nefunkční... Ale na seznamu je dodnes.

Neber to jako stížnost, je mi to vcelku jedno - stejně nemám moc chuť formálně se sdružovat jen kvůli tomu, že chci běhat se psem po lesích. Spíš šlo o zkušenosti a kontakty a taky to bylo opravdu za humny = hřích nezkusit. Ale to citované doporučení se tím trochu komplikuje. Pokud tedy uvedený případ není výjimkou...   :-[

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi