Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky

Autor Téma: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky  (Přečteno 69011 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #45 kdy: 02 Březen, 2010, 09:27 »
...a to je prave ten trabl. Vyrobce ( diky nam...vykukum... :D ) prichazi o pomerne velky dil zisku. Navic se pri vetsi vyrobe rapidne snizuji naklady ( upne na vse ). Takze predstava, ze ti nekdo da holy ram...je trosku mimo. Pokud si dobre vzpominam, delali to vzdy jen lide, co zacinali s vyrobou a byli radi, ze vubec neco udali. Nebo byl ten ram tak drahy, ze se jim to i tak vyplatilo. Hoj Tobi

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #46 kdy: 02 Březen, 2010, 09:51 »
to mi napadlo, když si přečtu o vůbec nejlevnější variantě, s údajně nejlacinějšíma komponentama - jako kolo taky nemám za 14tis, protože bych si na něm nezajezdila, jenže tříkolu asi těžko vytížím tolik// a vzhledem k finančním možnostem bych zvážila možnost rámu a toho, co mám doma - ostatní cyklokomponenty si taky umím sehnat levně, ale nejsem profík abych skládala na kšeft.. naopak českým šikovným firmám dávám vydělat ráda - třeba i beru dražší granule od pána, co mi je léta vozí, než levnější anonymní přes eshop. no stejně mi na poptávku nikdo konkrétně neodpověděl, tak to asi ani celé nechce nikdo lepit a ženský už vůbec nepovědí, co tam má být za tu cenu za osazení /to bylo, když jsem kupovala kolo - slečno, to vám bude stačit - a co to má za osazení? docela dobrý/ škoda té koloběžky, ale na tom bych se fakt asi zabila

pospa

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #47 kdy: 02 Březen, 2010, 09:57 »
Přijed opravdu na Cakov a mužeš se podívat a vyskoušet,trenujeme s manželkou každej se dvouma ESP a davame to bez problému a pokud más s jedním pesanem problém ze snášenlivosti s jinejma pesanama tak s ním stejně na závody nemužeš protože tam se na trati budeš určitě potkávat, ::)

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #48 kdy: 02 Březen, 2010, 10:20 »
tož já to proberu se svým domácím velitelem - s tím psem hodlám závody zkusit, ale je na něm potřeba ještě krapet zapracovat, třeba to bude fungovat, třeba ne..  ::) jinak si budu musit pořídit dalšího ... a tím to asi začíná, že?

pospa

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #49 kdy: 02 Březen, 2010, 10:30 »
také jsme před dvouma rokama začali s jedním a tet jich máme už sedum ;D

Offline Ještěrka

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #50 kdy: 02 Březen, 2010, 10:42 »
Jo, jo, tak to začíná. Přesně jak píše manžel, z jednoho je naráz sedm (a počet to ještě není konečný) a když bylo doma ještě 7 štěňátek, tak bylo teprve veselo. Přijeď na Cakov, vyzkoušíš a uvidíš. Když tam bude Hela, tak mají WOOX, my dvě brndy od Igora Tracze. S nějakým škrábancem se samosebou počítá, tomu se neubráníš. Bacha na to, tento sport je strašně chytlavý :-)

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #51 kdy: 02 Březen, 2010, 10:52 »
tak zase 7 v řadovém domku v praze by mi asi zcela neprošlo... ale tak 4,5 ?  :P celé léto jsem strávila s 1v na kole, zimu se 2 na běžkách, ale kolo a koloběžku - to se fakt na 2 bojím, potřebuju prostě tu tříkolku i třeba na toho 3...  ::) závodit stejně nic moc nemůžem, protože ESP doma nikdo nechce a taková borderka má kratší nožky  ::)

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #52 kdy: 02 Březen, 2010, 11:52 »
Měl bych k tomu dotaz:
Jak velký je rozdíl mezi tříkolou a lehkou čtyřkolou z pohledu potřebného počtu psů či i jinak?

Zatím si se dvěma hodlám užívat koloběžky, i kvůli menším nárokům na cesty, možnosti podjíždět závory, otáčet se a tak, ale...
Tříkoly se trochu bojím jednak kvůli snadnějším pádům v zatáčkách (oproti 4kole) a taky - na cestách bývají dvě jakžtakž slušné koleje a přední kolo tříkoly pojede po tom nejhrbatějším uprostřed...

Nemáte někdo zkušenost z porovnání 3koly a lehké 4koly a případně i doporučení jakou (26" cyklokola či malá plná atd.)?

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #53 kdy: 02 Březen, 2010, 12:55 »
Jak velký je rozdíl mezi tříkolou a lehkou čtyřkolou z pohledu potřebného počtu psů či i jinak?
Mrkni na video Metujáků
http://metuje.mushing.cz/mc/galerie/video/nove/video_7.html

Uvědomíš si, že chlaňovky skáčou na nerovnostech jako kozy.
Přes nerovnosti jdou líp stroje
- dobře postavené a odpružené ( např. http://www.flickr.com/photos/helmut_dietz/3074932752/)
- s velkými koly.
Velká kola může mít jak tříkola, tak i čtyřkola (tektoss).

Napiš jaké máš psy a kolik a v jakém terénu budeš jezdit.

Moje zkušenost s AHxESP na tříkole Bláhovce ve složení týmu:
2x25 kg holky nuda trénink, slabé
2x28 kg kluci fajn trénink
4x20 kg holky pohoda
4x25 kg začíná být sranda
2x25 kg holky +2x28 kluci - fajn závodní tým na zajištěné trati, na trénink raděj ne
4x28 kg kluci... zkontroluju si pojištění nebo vemu čtyřkolu  ;D
... a někteří cvoci si stoupnou za 4x30-35 kg.. :D :D :D .. pravda - někteří jen v ochranném korzetu

Já raděj trénuju šestku s chlaňovkou a do závodu dobrou čtverku na tříkole.

Pokud máš 4 slabší psy, myslím že by se s čtyřkolou moc nadřeli. Tříkola má do 20 kg a čtyřkolu pod 40 těžko seženeš, aby byla aspoň tak dobrá jako tříkola. (nebavíme se o hi-tech jak má Scott http://samota.mushing.cz/2007/30Piandelagotti/04Drby/4656.html
Na špatné čtyřkole je horší pocit než s dobrou a brzící tříkolou.
Dobrá tříkola (né komínovka, chlaňovka) je překvapivě stabilní, v zatáčkách nevypadneš, stačí jen provést bezpečně přední kolo. Na velkých kolech to líp jede a míň drncá, užiješ si to líp.
Přijď na Cakov vyzkoušet..  ;)


« Poslední změna: 02 Březen, 2010, 12:57 od HelaL »

martin v

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #54 kdy: 02 Březen, 2010, 15:52 »
helco ja se tesim na fotky z ledovky a ty tu plytvas energii na kolobrndy! tak pekne zpatky k trideni :-)
btw. zda se mi to, nebo se kolobezky resi snad v kazdym druhym tematu? to uz je pomalu na vlastni forum :-)

Offline Wami

  • *
  • Příspěvků: 25
  • Karma: +1/-3
    • Foto WAMI
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #55 kdy: 01 Duben, 2010, 00:33 »
...jen malé OT, stejně nebudu mít čas případně rozvířenou diskuzi dál řešit...  ;)

asi jsem měla štěstí na kus (a spolu se mnu tak cca 5 mých známých, co si ji na mé doporučení pořídili na rekreační ježdění taky), pořizovala jsem si Hotu s tím, že na dražší prostě není a jezdit se chce, a ejhle, až na výměnu brzdných špalíků Hotovka žije přes 4 roky dodnes, zapřahám hovádka dvě, uznávám, že ESPčkám z hlediska celkových průměrek nestačíme, na druhou stranu, kdo nás třeba na Cakově vidívá startovat ( http://www.youtube.com/watch?v=7hLOs92_-8k ), možná postřehl, že zrovna pomalý rozjezdy nemáme... Díky Markovi Zrnovi a půjčené kolobce (svou jsem si nevzala) to teď na Radíkově byla maximálka přes 41 km/h, je fakt, že celý sprint tímhle tempem nedáme, ale začátky jo. Psi dohromady rozhodně váží víc než já :D a těch Cakovů relativně drsným terénem docela dost a tréninků nespočet má ta kolobka za sebou a pořád OK. Ale je fakt, že jsem pořád jenom rekreační flákač, co si občas na závodech sveze zadnici a jinak se psy tahá čistě pro zábavu.

Ano, kvalita odpovídá ceně a věřím, že závodníci i "takyzávodníci" se při představě těch levných komponentů osypou, nicméně i ty reklamace jsem už přes známý zažila a v poho. Je fakt, že co kus to originál vyrobenej doma na koleně, každá Hotovka je trochu jiná :D - ale na tu rekreaci myslím celkem stačí... a kdo se pak vrhne za vyššími cíli, za pár kaček nakoupil, za pár prodá - a přitlačí na něco lepšího... ;)

...je mi jasný, jak šťourám ve vosím hnízdě, rozhodně z prodeje Hotovek nemám ani floka :D , spíš jen přihazuju svou zkušenost do placu pro ty, kdo by jezdit chtěli, ale finance jim chybí... ;)

Lucia+Viggo

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #56 kdy: 17 Květen, 2010, 08:57 »
Ahojte, super, že je tu takáto diskusia, pretože zrovna uvažujem nad kúpou kolobky.
Takže. Pes - menší pomalší ťahač, z kopca to dá tak na 30-35, inak skôr pomalý cval a klus. Kolobku chcem ako variáciu bežiek, teda na cca 1-2hodinové výjazdy kluso-cvalom a dole kopcom nech si ide ako chce. Plus len na vozenie sa po rovinatom teréne bez zapriahnutého psa.
So psom to chcem na lesné cesty, ktoré sú hlinové, alebo sem-tam nejaké korene a kamene, skrátka listnatý les, žiaden horský terén. Poznámka, v bahne nejazdíme  :D .
Padla mi to oka takáto: http://www.worker.sk/1746/kolobezka-worker-vedic-20-a16 . Čo myslíte?
Nechcem vozítko s 26´ kolesom, potrebujem aby to bolo menšie a skladnejšie ako bicykel.  
Tak ak sa to niekomu chce okomentovať, budem veľmi vďačná.  8)

ultimaleadr

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #57 kdy: 17 Květen, 2010, 11:07 »
Přátelé musheři,

včera jsem potkal jednoho z vás na Hvězdě. Podle mě lze řešit vaše problémy s koloběžkama jednoduše - ideální je koupit samotný rám a vytunit si ho komponenty z bajků dle potřeby.

Pravda je, že samotné rány se shání těžko. My, aktivní koloběžkáři, ovšem známe ty hlavní světové výrobce osobně, neb jsme s nimi nějaký ten litr piva již vypili:) Takže pokud by měl někdo zájem o samotný rám Kickbike MAX série (hliník, nastavitelná světlost stupátka), G4 série (ocel) nebo případně XH (ocel, taktéž nastavitelná světlost), není problém.

Nedávno jsme zprovoznili vševědoucí koloběžkový obchod na www.e-kolobezka.cz, vše je v průběhu výstavby, nicméně ohledně koloběžek jsme schopni sehnat téměř vše ... právě proto, že všechny osobně známe.

Dejte vědět

Honza Vlášek
vlasek@e-kolobezka.cz
737535664

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #58 kdy: 17 Květen, 2010, 11:49 »
Padla mi to oka takáto:...  Čo myslíte?

Pokud neuděláme skutečné srovnávací testy všech zajímavých typů, můžes se leda dozvědět, že třeba někdo ji má a jde to na ní taky. Nedozvíš se už ale, že na jiné by to šlo líp...  ;)

Pokud chceš malá kola, tak ženíšek vede :) -  a je životem a rychlostí vyladěn a otestován.
Pokud chceš utratit  jen 3 litry, tak počkej až někdo napíše, že to na ní taky jde (ono přece nějak musí jít na každé, že jo? :) a budeš mít klid v dušičce...

Nic ve zlým... na Hostěnice jsem ty srovnávací testy nestihla domluvit...

pospa

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #59 kdy: 17 Květen, 2010, 12:24 »
Helčo do Hostěnic dovezeme dvě kolobrndy od Igora ,jednu seriovku a jednu skládanou takže bude možnost vyskoušet