Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky

Autor Téma: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky  (Přečteno 68966 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #30 kdy: 01 Březen, 2010, 08:15 »
Ahojda taky přemyšlím o kolobrndě  Woox jsem sice amater ale v rozpacích z toho ze vsici haní doplnky nebude tedy lepší si koupit poze rám a doplnit si zbytek ? nebo me na rekreační jízdu postačí ?

Ty díly odcházejí hlavně když se koloběžka vlečená dvěma psy řítí po trati, zatímco páneček někde nechtěně vystoupil  :D

Ale vážně - komponenty vydrží normální zacházení, pro obyčejné ježdění bez psa nebo s jedním normál-tahavcem.
Jakmile chce člověk díly, které mají vydržet, když se nějaký blázen řítí rychlostí blízkou padesátce přes kořeny tažený dvojkou skoroponíků co neumí povel Pomalu, začínají se i prodavači v profi obchodě protáčet panenky a tisícovky jen lítají. ;D

My kolobku dostali už jetou a nějaké škody se řešily právě až po větších pádech.
Ti, co tu řešili kommpletni přestrojení kolobky, byli ZÁVODNÍCI :) Pokud neplánuješ styl jízdy jak oni (průměrky ke třiceti i víc) neřeš to, běžný provoz vydrží a když se po čase unaví, najdeš třeba náhradní díl na horském kole, které třeba dosloužilo...

No a nakonec to hlavní - ZATÍM se WOOX dodává jako komplet...

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #31 kdy: 01 Březen, 2010, 08:21 »
Ještě doplnění H.L.

Dobrý den,
Jsem distributorem koloběžek WOOX. Na základních komponentech se dá bezpečně rekreačně jezdit. Osobně jsem je zničil až při závodech a několika ostrých pádech. Po výměně představce, řidítek a staré vidlice z horského kola se stala koloběžka nezničitelnou. Na Kostelci mě s ní psi utekli 2km po lese a utrpěla jen pár odřenin. Veškeré díly jsou kompatibilní s horským kolem. Pokud se člověk trochu snaží, tak na cyklobazarech nakoupí tyto doplňky za pár kaček (řidítka a představec truvativ hussefelt a stará vidle RST vyšla na cca 500Kč).
Výrobce nyní zvažuje přesunout kompletaci do Maďarska (montují zde meridu, specialized atd.) a zařadit do sortimentu kolobku silniční a ještě jednu terénní na lepších dílech - toto však zatím není rozhodnuto. Samotný rám nyní nejde zakoupit, protože koloběžky do Evropy dorazí již smontované v krabicích.

S pozdravem,

Martin Stoklasa  

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #32 kdy: 01 Březen, 2010, 09:26 »
Osobni zkusenost nemam, ale velmi dobre reference jsou od zavodniku na kolobezku Tektoss. Vypada bytelne, k tomu cesky vyrobce, byvaly musher www.tektoss.eu V priloze obrazek. Katka Kurakova

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #33 kdy: 01 Březen, 2010, 09:43 »
Osobni zkusenost nemam, ale velmi dobre reference jsou od zavodniku na kolobezku Tektoss. Vypada bytelne, k tomu cesky vyrobce, byvaly musher www.tektoss.eu V priloze obrazek. Katka Kurakova

Z popisu je patrné, to co dělá každý výrobce. Použité díly jsou stejné "kvality" jako na wooxu. Druhá varianta s "lepší" výbavou na tom není o moc líp, výhodou je pevná vidlice - otázka 150Kč, nevýhodou šroubové hlavové složení. Tektoss má perfektní dílenské zpracování rámu, sváry i ohyby jsou dokonalé i na ostatních produktech. Pan Hota by se měl přijet podívat, jak mají vypadat sváry  ;D

Offline Helena Hofmanová

  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #34 kdy: 01 Březen, 2010, 10:58 »
Děkuji vám za vyčerpávající odpovědi tahače mám jen jednoho celkem civilizovaneho tak snad se to bude dařit i paničce a někde si nenatlucem čumácky;)

MiVo

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #35 kdy: 01 Březen, 2010, 13:11 »
Stoky, ty jsi ale obchodník, chceš nám naznačit, že až se přesune výroba z Číny do Maďarska bude kvalita jako u meridy či specialized ?
PS : "odpružená vidle mě  ;D, nad nábama jsem  :'(

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #36 kdy: 01 Březen, 2010, 16:34 »
na kolobku si troufne člověk se 2 chlupatými motory? já třeba na kolo mám odvahu zapřáhnout jen jednoho..ono to potom umí jet hoodně rychle.. koloběžka je "bezpečnější" pro ty dva? mojím momentálním snem je tříkolka, poté, co jsem zjistila, kolik stojí slušná koloběžka a stejně se tam bojím zapřáhnout dvě ovádka.. neporadíte mi někdo, zda se vůbec dá sehnat nějaká jetá? tak nějak mi to zatím nepřišlo  :'(

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #37 kdy: 01 Březen, 2010, 17:19 »
Stoky, ty jsi ale obchodník, chceš nám naznačit, že až se přesune výroba z Číny do Maďarska bude kvalita jako u meridy či specialized ?
PS : "odpružená vidle mě  ;D, nad nábama jsem  :'(

Špatně jsi mě pochopil, jde pouze o kompletaci. Sun Sky sport chce dělat tři verze kolobky. Z nějakého důvodu je pro ně lepší dělat kompletaci u maďarů. Maďaři budou mít vycentrovaný kola a matky dotahují momentem, to jsi viděl sám, že číňan na to dlabe. Takže výroba zůstává v číně, ale kompletace bude u maďarů a to je ta stejná fabrika, kde se kompletují a balí meridy pro Evropu. Mezi náma děvčaty si myslím, že číňan, nebo tatar je to jedno ;D.
Hodně je masíruju, aby mě prodávali jen rámy, ale to se jim právě proto, že kolobky do Evropy chodí už v krabicích nechce. Tímto by se to mohlo změnit.

Jasně že ta jejich vidla je absolutně ukrutná  ;D . Jakej máš vlastně názor na vidli ke kolobce - pevná, nebo odpružená? Já jsem tam hodil vzduchovku RST co mě zbyla ze starýho kola, udělal jsem z ní nepružící, protože kopala jak brokovnice. Předek je teď pěkně tuhej a líp vede. Ještě poladit novatec náboje a DT ráfky a budu spokojenej.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #38 kdy: 01 Březen, 2010, 17:23 »
na kolobku si troufne člověk se 2 chlupatými motory?
Myslím, že dokud se hmotnost psů neblíží hmotnosti jezdce, je šance to přežít :).. na dobré trati  ;D a pokud člověk umí  ;D


koloběžka je "bezpečnější" pro ty dva?
pro tahavé pořádné psy (30 kg ž.hm.) je určitě bezpečnější tříkola, ale je méně skladná, neprojedeš každou pěšinku... hůř se na ni nastupuje, když jdeš od psů k řidítkům (musíš překročit štangli a dostat se mezi kola aniž by ti utekli  ;D)
Doporučuji vyzkoušet. Jak uschne, můžeš u nás.. nebo na Cakově..

neporadíte mi někdo, zda se vůbec dá sehnat nějaká jetá? tak nějak mi to zatím nepřišlo  :'(
Staré tříkoly dělané zalevno asi už dosluhují, proto je jich málo.
Nová Tektos, Tracz - kvalitní, dražší.
Když jsme nechali dělat odhad, co by stála kopie naší Bláhovky, říkali že za mín jak 14 tisíc se to prostě nedá udělat... s levnými díly, s kvalitními to musí být přes dvacku.

Kdyby se našlo víc zájemců o tříkolu v nižší hladině, můžeme to začít řešit...
« Poslední změna: 01 Březen, 2010, 17:50 od HelaL »

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #39 kdy: 01 Březen, 2010, 17:34 »
na kolobku si troufne člověk se 2 chlupatými motory? já třeba na kolo mám odvahu zapřáhnout jen jednoho..ono to potom umí jet hoodně rychle.. koloběžka je "bezpečnější" pro ty dva? mojím momentálním snem je tříkolka, poté, co jsem zjistila, kolik stojí slušná koloběžka a stejně se tam bojím zapřáhnout dvě ovádka.. neporadíte mi někdo, zda se vůbec dá sehnat nějaká jetá? tak nějak mi to zatím nepřišlo  :'(

He He, když jsem se pokoušel jezdit s Levíčkovic ročníma "magorkama" ve dvojce, tak jsem se víc válel, než jezdil. Dokonce jsem letěl i přes řidítka  :). Dvojka do kolobky je fakt mazec adrenalin.

pospa

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #40 kdy: 01 Březen, 2010, 18:11 »
Na Cakově budu mít dvě kolobky od Igora s ruznou vybavou tak pokud se tam mužeš stavit tak je mužeš vyskoušet a porovnat. ;)

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #41 kdy: 01 Březen, 2010, 19:46 »
jé, to jste hodní, ale vážně pochybuji, že byste mi své ne zcela levné zařízení půjčili, abych ho vyzkoušela se svojima drakama, co když spadu, odřu? ;D jako my máme docela pěkně naučené stůj, tak se moc nebojím, že by mi utekli.. moji oba psi mají více jak já jako jezdec a proto se trošku bojím té koloběžky i kola /s jedním naprosto super, druhý je magor na cizí psy a nechci domýšlet, co by mi provedlo nějakého psa potkat s ním právě na kole v zápřahu/ a s koloběžkou by odešli určitě.. uskladnění se nebojím a cesty bych vybírala dle jejích možností.. ale co jsem viděla - nabídku kolem 40 tisíc sice za novou, ale pro moje zatím rekreační ježdění, to je krapet moc.. mě by vlastně stačil jen rám, nebo rozměry rámu - celkem si fandím, že bychom doma svařili /otázka je, kolik kořenů bych na tom přejela, než by to ruplo/ a osadili velmi slušnými komponenty na kolo.

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #42 kdy: 01 Březen, 2010, 19:52 »
helo, ta cena /14tis/ je tedy jen za rám??? rám na kolo se dá sehnat za 20tis skoro celý z karbonu! a tady vlastně mám místo středové tyče na sedátko zadní poloosu, tudíž materiálu jen o málo víc - že ono to stojí tolik jen kvůli tomu, že to nedělá nikdo seriovkou  >:(

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #43 kdy: 01 Březen, 2010, 20:35 »
helo, ta cena /14tis/ je tedy jen za rám???
Chtěli jsme cenový odhad na výrobu tříkoly - ti cykloodborníci, co nám spravovali tříkolu, říkali že pod 14 - i s levnou výstrojí se nedostanou (V-brake, obyč. ráfky..). Takže by to určitě nebylo pro nějakou ostrou čtverku, to už chce aspoň bubny, pevný výplet, pořádné ráfky... a dvacítka je na dohled. Igor a Tektoos mají i ceny tříkolek odpovídající závodní kvalitě.

Ale když se budeme držet logiky jako WOOX - že chybí hobby řada, možná by mělo smysl se pustit do hobby výroby  ;D

lucia

  • Host
Re: Poraďte totálnímu amatérovi s výběrem koloběžky
« Odpověď #44 kdy: 02 Březen, 2010, 09:15 »
my jsme docela v cyklosportu doma zběhlí, tož mě by od nich stačila cenová relace na rám /zatím mi nikdo nabídku nezaslal/ a osazení provedu samo domo a troufám si tvrdit, že by stejně drahé, nebo levnější a ono osazení by mělo být i slušnější, jak onen komplet..