Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo

Autor Téma: koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo  (Přečteno 6693 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Ahoj,

mám dotaz ohledně uchycení lana nad kolem u koloběžky, aby do něj nepadalo, když pes zpomalí nebo se "zadrhne" nebo kolobka "cuká", než se sesynchronizuje se pse, a lano se prověsí a je v kole. Stává se mi, že stačí jen málo, vteřina, tohoto průvěsu a lano se zamotá do kola, konkrétně kotoučové brzdy a dost blbě se dostává ven. Tak to dělám tak, že lano obtočím vrchem přes řídítka, jenže to je pro psa trochu vysoko a zvedá se mu lehce zadní nohy a má problém se záběrem a stabilitou.

Co tam máte za "palici" vy? Nebo máte jinou vychytávku? (O tom, že lano musí zůstat napnuté jsem už slyšel, ale o tom to tak úplně není. Bylo napnuté, ale trochu se houpe, jak je tam ta guma.)

Jirka Valko

  • Host
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpen, 2014, 18:28 »

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpen, 2014, 09:18 »

Jirka Valko

  • Host
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpen, 2014, 09:48 »
MaUr poslal jsem mu mail. Tektoss to nedělá zvlášt, ale je to dost kvalitní. Tak jen na podívání. Kostka ideál. To od zerodc vypadá zajímavě.  8)

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #4 kdy: 27 Srpen, 2014, 18:20 »
MaUr..  :o  ta věc se dá dát i na koloběžku?  :o

Díky Jirko za mail.  ;) Vybral jsem péro  ;D od Kostky. Buď jsem byl dřív slepí nebo ho nevyráběli.  ???

Nechci Tektossu dělat špatnou reklamu, jejich kolobky se mi líbí hodně, ale osobně považuju za slabinu právě držák na lano, který je teda pro funkčnost koloběžky nepodstatný (každopádně je dost těžký).. pak aspoň ve předu zbude šroub na uchycení něčeho. :) Mám jednu z jejich koloběžek, a právě ten jejich držák vydržel asi dvě minuty od chvíle, co jsem vyjel. Pes vybočil a gumový mezičlánek se zlomil..

Teď už jen vymyslet jak to na tu kolobku přichitit.. a právě teď oceňuju ten zmíněný šroubek. :)
« Poslední změna: 27 Srpen, 2014, 18:22 od handyman »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #5 kdy: 27 Srpen, 2014, 21:29 »
Vybral jsem péro  ;D od Kostky. Buď jsem byl dřív slepí nebo ho nevyráběli.  ???

hele to péro od kostky je uchyceno kroužkem, který musíš dostat na řidítka. Pokud to jde i na jiné stroje nebo kola, docela by mne to zajímalo..na co konkrétně jde.

Jinak za držák se vodítko neuvazuje, jen se jím provléká, uvazuje se na rám (zmiňuji pro jistotu :)
 
Kostka má ještě varintu s Klickfixem, to je na konci takový rámeček co pasuje do Klikfixího adaptéru (=další 4 kila + možnost vyměnit jednoduše "péro" třeba za slušivý košíček :D )

Další možnost je plastová tyč na kolo či kolobku, co se přidělá ke štangli nebo rámu a trčí dopředu. (760 Kč)

pospa

  • Host
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #6 kdy: 27 Srpen, 2014, 23:20 »
Helčo jde to na každé kolo ,nasazuje se to na krk vidle ,teda pokud není seřízlá tak že tam není prostor,většinou se to dává místo vymezovacího kroužku  ;).Jak se uvidíme tak ti to ukážu

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #7 kdy: 28 Srpen, 2014, 13:29 »
Pospo, nechceš poslat fotku toho uchycení? Já mam tuhle, a jsem docela zvědavý, jak to tam uchytím.

http://www.tektoss.eu/index.php/kolobezky-nejen-pro-mushing-a-psi-zavody/kolobezka-wildcat-mushing-1

A nakonec uvažuju spíš o péru od Kickass, nebo jak se ta firma jmenuje, mají totiž kovový držák a ne platový.

Helo, jenže já nemám štangli.  :-[  ..a krk taky moc ne.  ;D ..leda nějak přes ten šroub.
No, abych řekl pravdu, tak u Tektossu jsme chvíli váhal, jestli to přivázat za to oko, nebo jen provléct. :)

Jirka Valko

  • Host
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpen, 2014, 18:57 »
handyman máš naprostou pravdu s tím mezičlánkem. Já ho mám už silnější a zatím dobrý. Jenom mi ten mezičlánek drží 4 haskouny. Ukaž se na tom Hrobíku a dej vědět co jsi vybral za brndu. 8)


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58069
  • Karma: +0/-0
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #10 kdy: 02 Listopad, 2023, 19:44 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58069
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58069
  • Karma: +0/-0
Re:koloběžka - uchycení lana nad kolem, aby nepadalo
« Odpověď #12 kdy: 03 Únor, 2024, 10:50 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт