Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru

Diskuzní fórum > Trénink

Jak začít s tréninkem canicrossu a scooteru

(1/2) > >>

Maros:
Zdravím,
chtel jsem se zeptat mam hodne aktivního psa, co rád tahá a chtěl jsem se zeptat jak zacit s pořádným treninkem canicrossu a scooteru, jak často trenovat a jaké jsou treninkové metody. Zatím spolu trenujeme 2x týdně, ale rádi bychom si chtěli letos se svým čtyřnohým přítelem trochu zazávodit. :)

HelaL:

--- Citace: Maros  26 Březen, 2012, 18:37 ---Zdravím,
chtel jsem se zeptat mam hodne aktivního psa, co rád tahá a chtěl jsem se zeptat jak zacit s pořádným treninkem canicrossu a scooteru, jak často trenovat a jaké jsou treninkové metody. Zatím spolu trenujeme 2x týdně, ale rádi bychom si chtěli letos se svým čtyřnohým přítelem trochu zazávodit. :)

--- Konce citace ---

1. projdi si diskusi, určitě najdeš hromadu rad.
2. Napiš odkud jsi, někdo z okolí se ti ozve, poradí
3. naplánuj na které závody chceš jet, podle toho si sestavíš nějaký plán

MaUr:
Maroš, dělám ind. mushing nějakou chvilinku, něco jsem snad pochytil, ale upřímně i já bych rád znal radu na nějaký pořádný trénink a metody. Mám 3 ESP a na každou platí a zabírá úplně něco jiného. Jsou to individuality. Přesně jak píše Hela, pročti celou diskuzi i tu starou, tam jsou docela dobré věci. Nepíšeš ani jakého psa máš, jak je starý apod.. To je poměrně důležité. 2x týdně trénink není moc, ale hrozně záleží v jakém stádiu tréninku si. Někdo závodí skoro celý rok, někdo nechává psy odpočívat a začíná až zase nějakou dobu před nadcházející sezonou. Ale i to je různé. Někdo v červnu, někdo v červenci někdo i později. Když jsem začínal pročetl jsem snad celý mushing, googlil jsem jak strhaný, že jsem pak trávil u compu, tolik času že nezbývalo na psy -))))). Ale nejvíce info jsem dostal na závodech koukáním kolem sebe a konverzací s ostatníma.

pospa:
Jak píše Martin U. jezdi na závody co nejvíc a pozoruj a naslouchej a neboj se zeptat.A potom musíš skoušet která rada na tvoje pesany bude platit  ;)

Maros:
Ke svému psovi bych rekl asi toto: je to 2,5 lety kříženec dobrmana(65cm v kohoutku a 35kg- dle posledního měření u veterináře :)), na závody bych chtěl začít jezdit v záři, kdy se konečně závody dostanou trochu blíž k našemu domovu. Samozřejmě už jsem si něco načetl o tomto sportu atd., vim jak napajet před treninkem i po, jaké jsou délky tratí a podle toho trenujeme vzdálenosti 5-8km podle toho jak vidím jak se mu chce, kromě toho chodíme i na dlouhé procházky, už jsme si pořídili nějaké to vybavení a odmalička trenuje povely pro zatáčení, ale zajímalo by mě třeba jak jej trosku namotivovat k tahu do kopce, to se mu  většinou nechce, jak se třeba používá řetěz při treninku.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi