Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kostka - kterou vybrat?

Autor Téma: Kostka - kterou vybrat?  (Přečteno 57173 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #30 kdy: 17 Leden, 2012, 22:57 »
Duli: Volba je jednoduchá. Za a) je správně. :D Píšeš, že budeš jezdit v přírodním terénu, takže ta druhá díky tenkým plášťům je OUT už na první pohled :). Takže běž do tour dogu. Jinou možnost nemáš.

Offline carlos05

  • *
  • Příspěvků: 25
  • Karma: +1/-1
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #31 kdy: 18 Leden, 2012, 21:15 »
zdravím,

taky sem měl v plánu koloběžku, na veltrhu jsem viděl a vyskoušel Kostku Mushing pro http://www.kostka-kolobka.eu/cs/76-kolobezka-kostka-mushing-pro.html

a musím říct, že paráda. jen byla dostupná až od ledna, nechtělo se mi čekat, tak jsem pořídil tuto: http://www.e-kolobezka.cz/cs/katalog/gravity-mushing-08-147 a udělal jsem dobře, uchvátila mě na první pohled  :D ;)

ale tak mushing pro od kostky se k ní hodně blíží, 26'' přední kolo a zadní myslím 20, odpružená vidlice a deska na nohy je dosti široká, takže 2 nohy vedle sebe jsou Ok, málo místa tam není. světlá výška taky v pohodě i do těžšího terénu...

...tak jestli kostku, tak tuhle :)

Offline Novator

  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #32 kdy: 18 Duben, 2014, 19:08 »
Ahojte.oživil bych téma. minulý víkend jsem poprvé testnul mushing na koloběžce půjčené z půjčovny a trošku mě to nadchlo tak sháním nějaké info. Já měl půjčenou na den tuto: http://www.dakosport.cz/kolobezky-kostka-brno/kolobezky-kostka-mushing?product_id=698 máte možnost někdo srovnávat tento model s jinými?
¨
Děkuji

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #33 kdy: 19 Duben, 2014, 09:31 »
Ahoj odkus seš pokud to nemáš daleko do Prostějova tak mužeš přijed otestovat kolobku Kostka k nám a otestovat ji přímo v terénu,jinak spolupracujeme přímo s Kostkou takže jsme v kontaktu přímo s nima  ;)

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #34 kdy: 19 Duben, 2014, 09:33 »
Jinak mrkni na naše stránky Robova louka

Offline Sampon

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +2/-3
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #35 kdy: 20 Duben, 2014, 19:29 »
Kostka ok pro hobiky, a nebo rekreační jízdu.....dnes se mi zase potvrdilo, že tenhle rám neni stavěn na agresivní jízdu. Pomijim loni prasklej rám a to že při každym silnejším odrazu prošlápnu stupátko až na ze a škrtnu....(mám 78kg) ale to že vá vypadne za jizdy zadní kolo je už moc a dle diskuze na Fb se to nestalo pouze me

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #36 kdy: 20 Duben, 2014, 20:13 »
vypadlé kolo z rámu není problém výrobce ale jezdce,pokud někomu neříka nic kontrola stroje tak je to jeho problém to je jako upadlé kolo u auta házet na pneuservis.My KOSTKU jezdíme a tohle se nám za tu dobu nestalo a také nemáme problém s tuhostí rámu a to ji dáváme zabrat a kdo zná kde trénujeme tak ví že o kořeny a šutry není nouze.A jeli na ní jezdci kteří mají větší váhu a nikdo si nestěžoval ;)

Offline Jarda Hanuš

  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Karma: +12/-0
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #37 kdy: 22 Duben, 2014, 15:44 »
Do diskuzí se normálně nepouštím ,ale co je hobík a co profi. Kolik jezdí "profíků" ? Je dobré uvádět rychlost .Samozřejmě na průměrku 32 km/hod
je třeba něco jiného než na průměr kolem 20.Ted co máme alaskánku od Zetkojc tak to jezdím v terénu na 5km kolem 18-20 km/hod.Kdo mě zná ten ví že mám poctivejch 110 čistá váha. Mám Kostku tour a ještě jsem jí neprošlápnul(a to jsem prošlápl hodně věcí) ani se neohne a o padajícím zadním kole bych se ani nezmiňoval a nadával bych sám sobě. Ujel jsem už letos 600 km a v poho. Tak že na normální slušné "hobi" ježdění paráda. Pokud chceš odzkoušet přijeď o víkendu na Brodák do Kostelce na Jarní jízdu MC Metuje a půjčíme ti něco.
                      Těěším se ahoj

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #38 kdy: 22 Duben, 2014, 17:01 »
Stejně jako je Danler  špička ve výrobě saní, tak Tektoss je špička ve výrobě koloběžek pro mushing. Názor samotného Ernsta a já po náročném testování koloběžek se s ním plně schoduji. Ještě je špičková koloběžka Ženíšek.  8)

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #39 kdy: 22 Duben, 2014, 17:15 »
Bez nadsázky můžu říct, že co se týká uzavřených kategorií, tak nejlepší používají koloběžku Ženíšek a koloběžku Tektoss. ;)

Karel21

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #40 kdy: 22 Duben, 2014, 20:31 »
Inženýr mushingového fóra Jirka Valko opět dává do diskuze svoje dojmy.
Žádná špička v uzavřených určitě na Tekotssu ani na Ženíškovce nejezdí, to jen tak na okraj.

Pěkné shrnutí koloběžek: http://www.e-kolobezka.cz/cs/blog/vysledky-testovani-kolobezek-pro-mushing-ci-pouhe-venceni-180

Obecně je nejpopulárnější u dobrých jezdců Kickbike.
 
Koloběžka Ženíšek je určitě super, ale dělá se jen malosériově a v obchodě ji běžný kupec nenajde-je třeba se zkontaktovat přímo s panem Ženíškem, takže to nebude koloběžka pro široké masy.

Kostka jako taková je v pohodě a na běžné mushingové ježdění bohatě stačí. Konkrétně KOSTKA TOUR Dog 2 bohatě postačí začínajícímu musherovi, který zatím neví, co přesně chce a nechce se mu investovat do top koloběžky. V poslední době sice docela podražila a už při rozhodování přichazí do úvahy Kickbike Cross max (v akční ceně-standartní 13500 je docela dost).

Tektoss jako takový jsou také jistě dobré koloběžky, ale moc lidí na ní zatím nejezdí a cena podle lidí, co ji mají, je cca 18 000 (není uváděna na stránkách-pouze na dotaz)a někteří poukazují na vyšší hmotnost (těžko říct výrobce přesná čísla neuvádí).

Pak jsou tu v nabidce alternativní výrobci typu Igor Tracz, ale Pospa s nimi má svoje zkušenosti, takže u nich spíše opatrně.

Shrnutí: spíš než značku nejdřív řešit:
1)jakou vidlici:pevná/odpružená (za mě odpružená s uzamykáním na řidítkách);
zkušení jezdci tvrdí, že s odpruženou vidlicí se ztrácí energie odrazu a že s pevnou dosahují lepších časů.  (slušná odpružená vidlice s uzamykáním bude dražší a těžší než pevná, ale bude možná příjemnější pro zápěstí)
2)brzdy: véčkové/kotoučové
2.1 véčkové a)plusy:jednoduché na údržbu, levné, lehké
             b)minusy: v bahně se na ně může dostat bahno, a pak moc nebrzdí a v horším případě se přestane točit kolo, voda v bovdenu-přidírá se lanko, za sezonu intenzivního brždění se opotřebuje ráfek.
2.2 Kotoučové-je potřeba hydraulické (mechanické nefungují tak dobře kvůli lanku)
                a) plusy: spolehlivé brždění v každých podmínkách
                b) minusy: dražší než véčkové, složitější na údržbu, dražší na údržbu-destičky nejsou nejlevnější a sjeté jsou poměrně rychle při častých jízdách.

3) Hmotnost koloběžky: čím lehčí, tím je šance být rychlejší :)
4) Výška nášlapu: vysoká světlá výška-hodně práce :), malá světlá výška-omezená průchodnost terénem.
5) velikost kol-v současné době zavedená velikost 26 přední a 20 zadní. V budoucnu velikosti kol určitě porostou :)
6) Ostatní použité komponenty, zejména:
náboje kol-do obyčejných nábojů se dostává voda a pak se kola netočí tak, jak by mohly-kvalitní naboje jsou např. Shimano Deore.
ráfky-v lese to dostává na kamenech a kořenech docela rány, takže dvojité ráfky jsou potřeba.

Takže závěr: ideální startovací koloběžka je kostka tour dog 2 (nevím co chci, mám omezený rozpočet)

Pokud mám peníze, čas a vím co chci, tak si nechat postavit koloběžku u pana Ženíška a osadit vhodnými komponentami :)

Dotazovaná kostka mushing max je určitě v pohodě, ale už to je celkem vysoká částka a vyplatí se zauvažovat o poskládání u p. Ženíška případně o zavedeném Kickbiku.

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #41 kdy: 22 Duben, 2014, 21:03 »
Inženýr mushingového fóra ::) jednoznačně doporučuje Ženíška a Tektoss. Ostatní určitě ne!  :-*

Jirka Valko

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #42 kdy: 23 Duben, 2014, 05:45 »
Chci se zeptat, kdo je anonymní Karel21?  ::) Děkuji 8)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #43 kdy: 23 Duben, 2014, 08:07 »
Inženýr mushingového fóra ::) jednoznačně doporučuje Ženíška a Tektoss. Ostatní určitě ne!  :-*

Jirko mně se zdá že Karel21 napsal článek perfektně pro orientaci začínajících. Ti výrobci, co dělají kusovky, můžou být zlatí svatí, ale v určitou chvíli přestanou stíhat. Takže zbyde Kickbike+Kostka. A Kostka je teď na každým rohu :) ..což je pro zákazníky super :)

Offline Sampon

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +2/-3
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #44 kdy: 23 Duben, 2014, 08:42 »
Ano rád bych řekl, že to byla moje chyba to upadle kolo ale prasklou matku ta co je naproti rychloupinaku fakt nevidím.... mam 78kg ram sem jiz jednou zlomil musím pochválit rychlou reklamaci.... ale stejné tento ram proslapnu pri svizne jizde bez psa (pokus o trenink) smaozrejmne kdyz se vezu za psem stojim na brzdech a prumerka se pohybuje okolo 20-22km/h ram je dostacujici.... ale jinak za mně nebrat.... Pospa kdyz kolobku testujes nerikej, ze si nenarazil na zadnou zavadu nebo nejake mouchy sam si pamatuju ja si mi před roke a pul říkal že tato kolobezka je na mushing mea a trubyk slabe a jen co s fimou zacnes spolupracovat je to nejlepsi storj na svete? "Chápu čí chleba jiš tomu písen spivej" pod slovem testovaci jezdec si ale představuji uplne neco jineho..... tenhle typ kolobezek je super na projizdky po polnich cestach ci ciko stezkach pohodvou jizdou ale ne do zadneho extremu.... pokud sezenu kameru natocim vam co ten ram dela pri jizde okolo 30km/h jak pruzi a nasledne naskkuje zandi kolo tim padem osa dostava zabrat a pak to kolo upadne.