Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kostka - kterou vybrat?

Autor Téma: Kostka - kterou vybrat?  (Přečteno 57118 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline duli

  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Kostka - kterou vybrat?
« kdy: 16 Leden, 2012, 14:09 »
Zdravim....jsem tu uplny novacek a vim ze podobnych temat zde jiz nekolik probeho, presto doufam ze mi poradite :)

Konecne jsem k narozkam dostala od muze okobku....a vaham mezi temito kousky

http://www.kostka-kolobka.eu/cs/2-kolobezka-kostka-tour-dog.html

http://www.kostka-kolobka.eu/cs/37-kolobezka-kostka-tour-cross.html

Pro lepsi specifikaci mam cca 180cm a budu jezdit s beauceronkou (35kg) hlavne v prirodnim terenu. Zkousela jsem to jen parkrat a cuba je jak mala raketka


Offline RomanH

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 153
  • Karma: +4/-15
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #1 kdy: 16 Leden, 2012, 15:19 »
Zapomeň na Kostku, cena je sice asi dobrá, ale zkušenosti ukazují že není vhodná pro mushing a už vůbec ne do většího terénu. Na Kostce nejezdí nikdo za závodníků a také ji skoro nikdo nepoužívá k tréninku. Snad jen na Samotě se na ní jezdí. :) Výrobce má sice celou řadu koloběžek a je z čeho si vybrat, ale věř že kvalita není silnou stránkou. Ohledně když si koupíš kolo za supermarketu za 2500.- tak do něj hned první rok nasypeš spoustu peněz a stejně se na kole jezdit nedá. Vím o čem mluvím, prodejem a dodáváním komponentů na kola, koloběžky a jiné vozítka se živím.
 Doporučuji prostudovat diskusi zde na mushingu ohledně koloběžek a nebo se obrátit přímo na výrobce. Třeba www.tektoss.com nebo v Sušici panem Čáchou www.kolacacha.cz/
 Já osobně jezdím s haskouny na tektosce s koly 24/20 a nebo 26/20 na variantě 26/20 se mi jezdí lépe a můžeš volit i z většího výběru odpružených vidlic.
« Poslední změna: 16 Leden, 2012, 15:26 od RomanH »
RomanH

Offline duli

  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #2 kdy: 16 Leden, 2012, 15:31 »
Dekuji za reakci, ale bohuzel jinou volbu nemam........dostala jsem na kostku poukazku na nemalou castku........

pospa

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #3 kdy: 16 Leden, 2012, 19:07 »
tak pokud jseš natom takhle tak jak píše Roman tak hodně duležitá je velikost kol takže vepředu rozhodně 26palcu a podle toho vyber ;)

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #4 kdy: 16 Leden, 2012, 19:46 »
Pokud nejseš špičkovej závodník a teprve začínáš, tak nevím proč nebrat Kostku, já sama jsem na ní začínala, i jsem jezdila se dvěma psy(samozřejmě žádní ohaři) a rozhodně byla lepší než celej slavnej VOOX, na kterej jsem se nechala zrovna tady na diskuzi nachytat a prodala Kostku - já idiot. A až budu kupovat novou, tak jdu zas do Kostky, na Tektosse, kterej je samozřejmě lepší,  momentálně nemám....
Klidně ti stačí Tour cross

Offline duli

  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #5 kdy: 16 Leden, 2012, 20:07 »
To ebony....

Dik za radu.....neco takoveho jsem potrebovala slyset :))) bosik neni esp a pochybuju ze budu mit ambice na nejake zavodeni.....spis jen rekreacne pro zabavu psa a me.....stejne jako kousani, coursing atd........

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #6 kdy: 16 Leden, 2012, 20:38 »
a rozhodně byla lepší než celej slavnej VOOX, na kterej jsem se nechala zrovna tady na diskuzi nachytat a prodala Kostku - já idiot. ...
Klidně ti stačí Tour cross

Hani, tvoje nadávání na kolobku, kterou jsi nekoupila od nás a kterou skládal netuším kdo, mě mrzelo. (Hance se na Biřičce blokla zadní brzda, protože byla prý snad nějak blbě daná, tak si s tím bohužel užila svoje)
Na druhé straně tvoje nebeské vychvalování Kostky mne vedlo k tomu, ze jsem na Kostelci proháněla všechny modely Kostek, co tam měli a hledala druhý typ kolobky, co by se mi hodila jako varianta k Wooxe :)

Vybrala jsem si jednoznačně Tour dog - tahle kolobka je pravý protiklad Wooxu, je zajímavé že půlka lidí po vyzkoušení bere Woox (hlavne chlapi a velcí), druhá (možná menší půlka) chce Kostku (..peníze taky budou hrát svoje..).

Jezdila jsem obě kolobky, můžu srovnávat
Kostka tour dog je pro menší lidičky, je to lehký sedmikilový ocelový stroj. Je velmi kompaktní (rám je hodně zalomen podle předního kola), takže je krátká a výborně točivá, zobák stupátka tím že je blízko ke kolu, nemá tendenci zachytávat
To že je tour dog krátká kolobka ale  znamená, že na stupátku se musí stát oběma nohama našikmo a taky že se občas člověk může ťuknout kolenem do rámu.
Standardně khaki barva, držák plus vodítko v ceně, výbava odpovídá těm skoro třem litrům navrch ...
vypadá fakt vymazleně jak mi tvrdila  Hanka :)
Pokud na ni máš peníze a pokud jsi menší nebo střední postavy, tak neváhej :)



Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #7 kdy: 16 Leden, 2012, 21:09 »
Heli, byla to přední brzda, ale kdyby to bylo jen na Biřičce, tak mi to nevadí, ale já si na tý kolobce v tréninku už předtím zlomila prst, protože mi brzda pro změnu praskla. A i jinak se mi na ní prostě jezdí hůř, než na Kostce, jinak bych to opravdu tady nepsala. Ale je to jen moje zkušenost, třeba jsem zrovna trefila  blbě nějakej nepovedenej kus. Jinak koloběžku mám přímo od VOOXe, koupenou originál v jejich obchodě. Je fakt, že Kostka má menší stupátko, ale já jsem ženská a nemám ty tlapy tak velký, tak mi to nevadí, na druhou stranu mi ani v bahně nikdy Kostkový stupátko neklouzalo, což u Vooxe běžně.

MiVo

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #8 kdy: 16 Leden, 2012, 21:20 »
Hele Helo, tvé hodnocení koloběžky bude objektivní až ji potáhnou dvě střely hlava nehlava a ty budeš mačkat brzdové páčky  ;D.  Ano souhlasím, koloběžku WOOX musí složit odborník, protože seřídit takový materiál dá kus práce. Normarní člověk, který má oči a je soudný si nemůže takový stroj koupit.
PS : koloběžky je mé oblíbené téma ;)

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #9 kdy: 16 Leden, 2012, 21:32 »
MiVo
já tedy bez brejlí fakt h...no vidím, ale ono je to pro začátečníky těžký, tady když člověk nemá ESPstřely a kolobku za dvacku, tak aby se bál vyjít z baráku, natož se zeptat na mushingu  ;D

MiVo

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #10 kdy: 16 Leden, 2012, 21:51 »
Ebony,
buď klidná, taky jsem si ji koupil  8).
A nejvíce mě pobavilo "hodnocení" stokyho jak to všechno šlape včetně vidle a brzd. Jo jo, čas ukáže a prověří  ;).

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #11 kdy: 16 Leden, 2012, 21:51 »
A i jinak se mi na ní prostě jezdí hůř, než na Kostce..
no právě, ty nejsi žádný obr :) malá, šikovná :)

Miloši - tazatelka chce jezdit s jedním bauceronem!
Domnívám se, že testy s Kostkou, které jsem provedla já (vždy se dvěma našimi psy) jsou odpovídající pořadavku :)

A aby řeč nestála - ty sis přece Wooxu kupoval s tím, že použiješ jen rám, protože levné komponenty nejsou ideál pro top závodění :)
.. a vůbec co sem furt taháte Wooxu.. dotaz byl na Kostku :)



Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #12 kdy: 16 Leden, 2012, 22:05 »
MiVo
fakt? tak to bych do tebe neřekla  :D

Citace
.. a vůbec co sem furt taháte Wooxu.. dotaz byl na Kostku
se omlouvám, zatáhla jsem jí sem já, ale nechtěně, to nějak samo, no  :)

MiVo

  • Host
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #13 kdy: 17 Leden, 2012, 07:48 »
WOOX je omlete tema, tak za me snad naposled, je jedno s cim jezdi, jestli muz nebo zena. Jestli zena tim hur. Diky tomu ze woox je slozen z prazvlastnich komponentu, je problem pro necyklistu takova prkotina jako seridit brzdy. Vsechny komponenty jsou neopravitelne, pouze vymenitelne. Co se tyce me, chtel jsem pouze ram, ale to jsem jeste netusil co me ceka za technicky skvost.
Mel jsem svenovku, po pravde jina kategorie. Vsechny komponenty normalni, pouzitelne, brzdy seriditelne. Vidle pevna, ktera funguje stejne jako u wooxu a je lehci o 1.5kg :D.
Jinak neres kolobku, kup si bezky

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Kostka - kterou vybrat?
« Odpověď #14 kdy: 17 Leden, 2012, 09:05 »
já tedy bez brejlí fakt h...no vidím, ale ono je to pro začátečníky těžký, tady když člověk nemá ESPstřely a kolobku za dvacku, tak aby se bál vyjít z baráku, natož se zeptat na mushingu  ;D

Mohu se zeptat, kde si prosím přišla na tu cenu??? 20 tisíc??? Za půlku máš velmi kvalitní koloběžku.... :D