Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Výroba saní

Diskuzní fórum > saně

Výroba saní

(1/51) > >>

Clara:
chci se zeptat zda existují nějaká autorská práva na výrobu saní, resp. jestli lze obšlehnout kostru z midových saní a toboganů a vyrábět vlastní výrobek...
Ptal se mě jeden šikovný truhlář, že by to rád zkusil.

Šárka Mik:
Ono většinou ten kdo saně vyrábí na nich i jezdí. což je ta nejlepší zpětná vazba. Jinak co jsem slyšela od výrobce saní, patentovaný to nemá, a stačí pozměnit pár detailů a právnicky jsi v poho.
Já mám doma truhláře, probíral s jedním výrobcem jak dělá saně a nebylo to vůbec jednoduchý, je tam plno ,, skrytých důvodů,, proč to či ono je dělaný tak. Kde vezmeš třeba jen ten plast na tobogány? V končným důsledku budou saně dělaný jako prototyp dražší  a v horší kvalitě než co se běžně koupit.

Nehledě na to, že ušít vak není taky levná záležitost. Já bych neobjevovala už objevený ...Každopádně bych chtěla takový výrobek vidět ::)

Djihad:
Ten truhlář je taky z ČÍNY?
P.S.  A v čem jsme teda jiní?

Clara:
Ahoj Šárko. Nejde ani tak o objevování, vždyť výrobců toho či onoho bývá víc než jeden nebo dva. Je mi jasný že to neni jednoduchý, je to podobný jako třeba s výrobou hudebních nástrojů... taky by je svedl truhlář ale nehrály by... :P
Ve výrobě bude jistě plno fíglů ale řemeslo by se mělo dědit, měli by se ho učit noví šikovní lidé a každej kdo začíná nedělá hned zázraky...
O zpětnou vazbu bych se nebála, jezdim na vlastnim výrobku (předělávka ze starých obyč. dřevěných saní) a dalších zkušebních jezdců by se taky pár našlo.

ale díky za názor, určitě by se to muselo zkalkulovat, jestli by to ve finále opravdu nebyl jen dražší prototyp.

No a už máš ty tobogany ?  ;)

Clara:
Džísnejku, neni z číny, to bych se s nim nedomluvila. Je to normální českej kluk (a neni zelenej)
V čem jiný? možná zkusit dělat saně levněji a stejně kvalitně ? Nevim, je to zatim jen nápad....

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi