Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Co je na tom pravdy ???

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Co je na tom pravdy ???

(1/60) > >>

brzekm:

Doslechl jsem se, že na podzimních závodech jezdili někteří musheři s bezpapírovými SH v kategorii čistokrevných. Nemám to nijak ověřené, proto nebudu uvádět žádná jména abych někoho neprávem nenařknul. Pokud se toto skutečně na některých závodech stalo, jedná se jednoznačně o porušení Závodního a Soutěžního řádu co se týká startování psů v patřičných kategoriích. Tito psi, ať vypadají sebelépe a splňují standard pro SH mohou dle mého názoru jezdit pouze v otevřených kategoriích, nikoliv však v uzavřených kategoriích pro severská plemena s PP. Za toto na závodu zodpovídají technický delegát, který dle směrnic odpovídá za regulérnost závodu a dodržování ZŘ a SŘ, potažmo ředitel závodu, který je odpovědný za celý průběh. Pokud start takovýchto spřežení v uzavřených kategoriích nebyl pořadatelům znám, je to chyba, pokud to však bylo s jejich souhlasem, je to opět jednoznačně porušení řádů ze strany organizátorů závodu a nemělo by se to opakovat.

Jako musher do určité míry chápu, že když má někdo třeba 3 SH s PP a 1 bez PP, rád by jezdil C1, ale pokud bychom toto povolili, v další sezoně už to bude 2 s PP a 2 bez PP, pak by to mohlo být 1 s PP a 3 bez PP apod. Myslím, že kategorie jsou stanovené jednoznačně a nelze si je měnit nějakými domluvami mezi organizátory nebo benevolencí ke kamarádům.

Jako chovatel SH s tím rovněž jednoznačně nesouhlasím, neboť by to mohlo vést k prudkému zvýšení produkce bezpapírových štěňat, pokud by se s nimi mohlo jezdit v uzavřených kategoriích. Nač pak bude  musher (který se nechce zabývat chovem a výstavami) dávat za kvalitní štěně 10-15.000,- když ho může koupit za 2.000,- a jezdit budu ve stejné kategorii???

Doufám, že mě hned neukamenujete, ale rád si vyslechnu seriózní názory.
Martin

HelaL:

--- Citace: brzekm  06 Leden, 2010, 09:28 ---Doslechl jsem se, že na podzimních závodech jezdili někteří musheři s bezpapírovými SH v kategorii čistokrevných. ...jedná se jednoznačně o porušení Závodního a Soutěžního řádu co se týká startování psů v patřičných kategoriích. ... Za toto na závodu zodpovídají technický delegát, který dle směrnic odpovídá za regulérnost závodu a dodržování ZŘ a SŘ, potažmo ředitel závodu, který je odpovědný za celý průběh.

--- Konce citace ---

Zajímavá je otázka, kdo je za "hlídání" čistokrevnosti na závodech zodpovědný.
Správně píšeš, že za dodržování SŘ a ZRˇje odpovědný TD, ředitel je odpovědný za celý průběh závodu.

Tak co říkají naše řády:
Závodní řád - problematiku čistokrevnosti neřeší vůbec.

Soutěžní řád - VI.
Racepassport – psí pas
Problematiku řeší Směrnice ČMSKSP č.1/2003 Racepassporty

Směrnice ČMSKSP č.1/2003 - Psí pas - RACEPASSPORT -
1. RACEPASSPORT Pro psy kteří se účastní závodu pořádaného pod hlavičkou Svazu sportu psích spřežení ČR je nutnost prokazovat se racepassportem POZASTAVENA!!!!!

A víc jsem v našem "právním systému" nenalezla...

Předpokládej, že pořadatel (ředitel závodu) nebo TD nejsou chovateli s PP a nepoznají jak má správný PP vypadat a jaké má mít náležitosti.
Takže pokud není v našem systému řádů směrnic jasně definováno, co má pořadatel kontrolovat, nemusí pořadatel a TD kontrolovat nic, co by prokazovalo čistokrevnost.

Ze všech závodů, kde jsem byla jako TD, jsem měla hromady čiplistů. Archivovala jsem je víc jak měsíc, kdyby něco..

Myslím že stačilo se obrátit na zástupce čistokrevné STK, ten podle čiplistu mohl vyzvat závodníka k doložení čistokrevnosti uvedených psů.

Teď už mám jenom fotky...

Nejjednodušší je to řešit hned na místě se zástupcem čistokrevných!

kavej:
Ahoj, myslim, ze toto je reakce na muj clanek, kde tedy konkretni jmena uvedena jsou. http://siberianpaws.webgarden.cz/novinky/proc-to-resim-aneb-tvrda-realita-2.html
Chystala jsem se jej "vytahnout" pred kvetnovym hlasovanim, kdy se ma o teto veci na CMSKSP hlasovat, aby se jezdeni bezpapiraku na zavodech 3.tridy zoficialnilo uplne. Problem je ten, ze existuje nejaka "dohoda", mezi CMSKSP a zavodicimi s bezpapiraky - ale pozor, jen nekterymi, a zrejme jeste ani jeji podminky nebyly na vetsine zavodu splneny. Protesty jsem nepodala, protoze jsem nechtela ztratit pratelstvi techto lidi, ktere vsak zmizelo ve chvili, kdy jsem do mailu napsala slova odpovednost a poctivost k sobe samym, takze nezbyva nez litovat - ne pratelstvi ale huskounu. Timto clankem jsem pred hlasovanim chtela ovlivnit aspon to malo, co mohu, nebot nejsem jejich clenem - nesplnuji podminky prijeti. Katka Kurakova

sulika:
Hlavně to chce na podobný nešvar upozornit hned,zpětně je to špatně.Je hlavně věcí čistokrevných aby si to hlídali.Já jako pořadatel budu těžko kontrolovat u všech co přijedou čistokrevnost,ale pokud dostanu podnět na konkrétního jezdce kontrolu provedu.V minulosti se to řešilo tak ,že čistokrevní měli zvláště na velkých závodech svoji pověřenou osobu která kontrolu prováděla.

RomanH:
 Vážení přátelé musheři, vystavovatelé, chovatelé a ostatní mající rádi tento sport a plemena severských psů.
 Celá tato diskuze se týká pouze plemene SH a to z důvodu startu několika závodníku s SH na závodech třetí třídy v sezoně  podzim 2009. Vše shrnu v několika bodech.
 
1. v měsíci říju jsem byl jako zástupce "čistokrevných" dotázán a požádan několika závodníky o  možnostech startu jejich týmů v uzavřených kategoriích. Vše jsem prodiskutoval s STK sekce a nikdo neshledal problém nechat tyto jezdce startovat na našich závodech za podmínek:
 - učast je povolena pouze na závodech třetí kategorie
 - pouze se souhlasem STK
 - pouze se souhlasem ředitelem závodu
 - pouze se psi s odpovídajícím standartem dle FCI pro SH
 - v případě že jiný závodník účastnící se závodu v kategorii v které takovíto jezdec startuje podá protest, bude závodník přesunut a vyhlášen v otevřených kategoriích.

 2. toto povolení platí do další členské schůze v květnu 2010 ,kde bude tato žádost opětovně posouzena a vyhodnocena

 3. za celou dobu nebyl podán jediný protest a pouze p. Kuraková se proti tomuto rozhodnutí ohradila. Byla informována  o rozhodnutí STK a podmínkách startu těchto závodníků.

 4. co se týká řádu a směrnic na to už odpověděla Hela (díky)

   Tolik za  STK.

 Teď jako já musher, závodník,

 Celou tuto věc bych ze strany STK vnímal spíše jako pokus jak dostat do uzavřených kategorií další závodníky. Možná to není nejlepší řešení a vše se bude muset dále řešit na urovni členské schůze, ale přestante obviňovat dotčené mushery z podvodů a nekalostí.
 Za čas se můžeme dočkat že se u nás na závodech budeme v uzavřených kategoriích potkávat v tak málém počtu že nebude potřeba ani závodit když nebude proti komu.
Možná že i právě toto je důvod těchto diskuzí, někdo rád sbírá medaile a ocenění a pak se těmito chlubí na stránkách chovatele a vyzdvihává tímto své průměrné výsledky do závratných výšin.
 ( byl jsem první z jednoho a pod. ) Nejdříve však musí odstranit rychlejší závodníky.  ???  :)
Každý se snažíme dělat něco pro druhé, někdo vede klub, některý se snaží o rozvoj mushingu u nás, někdo jen jezdí na závody a užívá si. Všichni to děláme z lásky k něčemu a je to naším životním stylem. ( tedy alespoň já ) . Jsme nadšeni když můžeme jet se psi na závody , trénovat. Ten kdo poctivě trénuje a má své psy dobře vedené k práci má i výsledky a nehledal bych důvod úspěchu v nějakém papíru. Tan vám běhat nebude.
 Dobře si pamatuji dobu kdy se i unás objevilo několik týmů s ne zrovna standartními psy. Proto došlo k zavedení racepassportu. Na mezinárodních závodech  FISTC se mnohdy dají jěště tyto psi spatřit a věřte že pokud by tento jezdec přijel na závody k nám, šel by mnohý musher jezdící  s SH do kolen.
 Ti psi s kterýma běhají závodníci, kterých se toto celé diskuzní téma týká mají krásné psi odpovídající standartu FCI i když bez kousku papíru. Všichni je známe, jsou našimi páteli, kamarádi ale pro někoho i konkurencí.
 Takže budu rád když se nás na shchůzi čistokrevných sejde více naž v loňském roce a budeme moci tuto otázku jednou pro vždy vyřešit. Své náměty a připomínky jak zvednout stále klesající počty závodníků v uzavřených kategoriích můžete posílat na své zástupce v STK.
 S přáním pěkné a tuhé zimy Roman Habásko

 
 
  

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi