Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Canicross a klouby (lidské!)

Diskuzní fórum > Trénink

Canicross a klouby (lidské!)

<< < (2/96) > >>

zimon:
Naprosty souhlas s Podrackym.

Pokud jsem nikdy nebehal a zacnu najednou behat bez rozmyslu, odvarim klouby at beham se psem nebo bez psa.  Takze zacinat s rozmyslem, postupne zvysovat zatez, kvalitni vybava, boty, obleceni, ono behat v mrazu s holymi koleny neni to nejlepsi.

Trenink canicrossu a behani se psem v treninku, pokud mam opravdu velkeho tahouna da se to resit pridanim dalsi zateze za psa, my behame jeste se retezem, takze pes tahne retez i me.  A dulezite je rozcviceni, vetsina canicrossaru vezme psa, zaprahne a vybehne, pak se nemuzou divit.

Buráci:

--- Citace ---Bál bych se spíš o nějaký ten zvrtnutý kontík, než o problémy s klouby
--- Konce citace ---
A on zvrtnutý kotník není problém s kloubem?

Když jsem pravidelně trénoval se psem, tak to bylo pořád něco, nejčastěji kotníky, kolena.
Od té doby, co běhám bez psa (ve stejném terénu), a se psem jen občas závodím, se mi tyhle problémy vyhýbají.
Poslední běžecké zranení jsem utržil vloni při canicrossu ve Voticích, kdy mi podjela noha a pes do toho škubnul. Zaseklo se mi SI skloubení, léčil jsem to asi půl roku a cítím to dodnes. Bez psa by se mi to nestalo.

O potřebě rozcvičení atd. a odpovídajících bot není sporu, stejně tak souhlasím s tím, že to hodně lidí podceňuje.
Trénovat řetězem jsem nezkoušel, mohlo by to jít.
Moje zkušenost je prostě tahle, proto bych se silným psem netrénoval. Burák

Podracky:
Ale jo, to jsem se možná jen špatně vyjádřil. Zvrtnutý kontík je samozřejmě problém, ale jde o úrazový stav. Ta odpověď byla myšlena spíš ve směru největších obav většiny lidí, a těmi je opotřebení kloubů v důsledku dlouhodobé zátěže případně degenerativních onemocnění a jejich souvislosti se sportem. Sečteno podtrženo: měl bych větší strach ze síly a chování toho psa, než z podstaty běhu jako takového.
 

MiVo:
Někomu vydrží tělo více, někomu méně. Canicros s dobrým psem je zaručený způsob jak se dostat na invalidní vozík o něco dříve  ;D. Jasně , jsou světlé vyjímky,....někdo taky vydrží chlastat první ligu do 70,.... aneb Nohavicova teorie  ;D.

zimon:
MiVO:  Blbost, pokud umis behat, invalidni vozik ti nehrozi.  Beham Canicross uz cca 15 let a stale v poho.  Sice jeden horsi vyron kotniku, ale od te doby, co jsem tomu dal cas a poradne dolecil a peclive cvicil, abych posilil vse co je treba, to je ok.
Proste musis obcas trochu premyslet.
.... a tebe jsem snad nikdy bezet se psem nevidel!??????;)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi