Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 jak začít jezdit s čechohorákem u kola

Autor Téma: jak začít jezdit s čechohorákem u kola  (Přečteno 16009 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« kdy: 06 Březen, 2009, 20:49 »
Mám tříletého čechohoráka a chci se v diskusi poradit jak s ním začít jezdit u kola samozřejmě jenom rekreačně a jenom tak na výlety. Vůbec nemám ponetí kolik vydrží jak s ním jezdit a tak.!  :-[   Tak mi někdo poradte a napište svoje názory do diskuse  ???    Ahoj jiri jecminek

Offline Blanka

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +2/-0
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #1 kdy: 08 Březen, 2009, 09:30 »
Ahoj, s ČHP jezdíme na závody od r. 1997. Jezdíme kategorii BKJ-kolo a pes, SC-koloběžka a pes. V současné době máme mimo osmiletého a čtyřletého psa,(to jsou ostřílení závodníci) dva mladé psy (devět a osm měsíců), u kterých začínáme s učením jízdy před  kolem na postroji. Ve třech letech tvému psu učení možná už půjde hůř. Ale zkus to. Třeba to bude pesana zrovna bavit. Jde jen o to, aby pes věděl, že má běžet před kolem. Možná by bylo dobré, zkusit to poprvé s někým z rodiny, který by jel před tebou a ty vystartoval za ním. Při jízdě dáváme povely, vlevo, vpravo rovně. To psi už umí  od malada.
K zapřahání ke kolu se používají postroje typu SLED a vodítko s amortizérem, nebo ski šňůra. Dá se to objednat na dobírku na www.manmat.cz, nebo na www.zerodoc.cz, i www polarpesek.com. Podívej se také na naše stránky www.webpark.cz/jakubskahurka, kde máme v rubrice "akce" fotky ze závodů. Tam uvidíš, jak máme amortizer ke kolu přidělaný a jak jízda s kolem, s koloběžkou, i běžkami vypadá. Když to jede, je to bezva. Přejeme pěkné svezení!!!!
J a B. S.

Tomáš V.

  • Host
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #2 kdy: 09 Březen, 2009, 10:15 »
Ahoj.
Co napsala Blanka je pravda. Jenom jsem si všiml, že píšeš "běhat u kola" to může být kapku problém. ČHP jsou krapátek jinačí než třeba NO. Budou mít spíše snahu tahat. Takže raději před kolo a do postroje. Rozhodně vynech asfaltové silnice - ničí to packy a pesák moc nevydží. Ostatně výdrž je věc tréninku. U tříletého hafana se nemusíš bát natáhnout trasu 10-15km (záleží i na tempu a denní teplotě - pozor na přehřátí). Jinak záleží na "vkusu každého soudruha" ;D. V případě, že by jsi trval na tom "u kola" a by jsi to štěstí, že tvůj ČHP nechce tahat, doporučuji se učit jezdit pouze s jednou rukou na řídítku. U mě to fungovalo u NO. Obecně, ale platí, že pesák na asfaltu a v provozu může být problém. Jestli, ale vyrazíte do terénu pak přeji pěkné a žádnými srnkami nerušené chvíle.

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #3 kdy: 09 Březen, 2009, 14:18 »
Reaguji na moc pěknou odpověd paní Blanky.My se známe jak jsem už napsal na Vaše stránky! To víte postroj určitě koupím. možná zaměstnám i Jirky, mého syna, kterého znáte také z klubovky,aby jezdil přede mnou a skusíme Barnáškovi vysvětlit co po něm chceme rozhodně chci v ježdění se psem pokračovat.  Tak mi zase něco napište!!!  Ahoj jiri jecminek

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #4 kdy: 09 Březen, 2009, 14:43 »
Tomášovi taky moc děkuji za dobré rady!Jezdím se psem uvázaným k sedlovce, ale vím, že kdyby Barnášek zatáhl do boku  tak se asi zabijeme oba .S tím asfaltem je to těžký to víš Brno než se dostanu někam na měkkou cestu tak to chvilku trvá!! zase mi odepiš Tome!!  AHOJ JIRI JECMINEK

OlinaB

  • Host
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #5 kdy: 09 Březen, 2009, 15:18 »
ahoj jirko, pokud bys mel zajem o trenink, muzeme to zkusit spolu. Prave se chystam zacit lehce zaprahat svoji 9 mesicni fenecku ESP (zatim jen kolobka). Jsem take z Brna a par cesticek uz mame vybranych. drive jsem jezdila s LP a huskacem. Mej se hezky. Olina

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #6 kdy: 09 Březen, 2009, 16:20 »
Ahoj Jirko, jestli jsi z Brna, přijeď se podívat 21.3. na Hustopečskou pětku (http://www.hustopecskapetka.estranky.cz/), jsou to poslední závody v této sezóně a navíc pro tebe ty nejbližší. Uvidíš pejsky v akci a můžeš se tam na spoustu věcí zeptat. Lucka

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #7 kdy: 09 Březen, 2009, 17:05 »
Ahoj Olgo!!To víšš že mám zájem,ale jakýpak trening v mých letech mně je už 58let.!!Je pravda že na kole jedu i 50km ale nějak závodit nebo soutěžit,na to opravdu asi nemám,ale určitě to můžeme skusit!!!!čau Jirka

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #8 kdy: 09 Březen, 2009, 17:14 »
Ahoj Lucko!!!Na ty Hustopečese chystám určitě tam budu !! ::)Myslim že to bude dost ;Ddobrý a myslím ,že se tam dovím hromadu užitečných věcí! :P :oAhoj Jirka

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #9 kdy: 09 Březen, 2009, 17:35 »
Jirko, Olina asi spíš myslela trénink psa   :D :D  to se jezdec víceméně veze a pes maká... (není důležité, jak rychle se jede, spíš aby pes dobře a s chutí pracoval a aby se tak vytvořil spokojený pár, který se s chutí a bez problémů projede)

My začneme se štěňaty jak oschnou cesty - a pak duben, květen. Kdybyste chtěli půjčit do dvojky nějaké nekonfliktní leadry na zaučení, dojeďte do Silůvek :)

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #10 kdy: 09 Březen, 2009, 21:07 »
 :D Jirko já jezdím a závodím pro radost v 61 a nemá to chybu

OlinaB

  • Host
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #11 kdy: 10 Březen, 2009, 08:37 »
AHoj Jirko,¨
presne jak pise Hela - zadne velke akce, ale pohodove svezeni, aby jsme se pekne probehli/projeli :-). Mne je sice o trochu mene, ale rekordy netrham - proste pejskareni na pohodu :-).
Olina


p.s. Helo, mohu take vyuzit Tvoji nabidku? Mozna by Ája (Gejša) lépe pochopila, co po ni chci .... Diky. O.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #12 kdy: 10 Březen, 2009, 09:38 »
Oli, jakmile oschnou cesty tak abychom projeli pres pole, budu zaprahat jeji sourozence, mozna uz tento vikend, nevim zda pojedem na Hustopece, aby se stenici okoukali, ale pak uz urcite na ne bude cas. Kdyz dorazis, budu rada. Ozvi se - levicek@mushing.cz, tel 604156613

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #13 kdy: 10 Březen, 2009, 12:20 »
ahoj!!! Já ani vnejmenším nepochybuji o tom ,že Olga myslela psa ;D ::)co jiného!!!Děkuji všem za odpovědi a také za dobré rady.S Barnáškem jezdíme zatím jenom 7km ale doufám že budeme cestu prodlužovat ;) :D  Ahoj všem Jirka

Offline jiri jecminek

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: jak začít jezdit s čechohorákem u kola
« Odpověď #14 kdy: 27 Duben, 2009, 17:11 »
Tak zase píši !!Už jezdime s Barnáškem 12až15 km ,ale mám pocit že je to přeci jenom moc !Co mi na píšete Vy všichni  :D ; ::)Jezdíme skoro každý den ,ale někdy mám pocit ,že je Barnáš unavený !!!Ahoj JIRKA