Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Závody - potřebuji něco?

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Závody - potřebuji něco?

<< < (2/7) > >>

HelaL:
Aby to bylo přesné - bez licence se můžeš účastnit závodů III. třídy a pořadatel může požadovat dvojnásobné startovné (pokud vím, nedělají to).
Závody III. třídy jsou všechny na suchu  - mimo MR.

Před závodem by se měl každý účastník seznámit se Řádem ochrany zvířat a stvrdit svým podpisem, že je s ním seznámen (jakou formou toto pořadatel vyžaduje, je na něm - může to být třeba na přihlášce nebo chiplistu).

Většina pravidel, která určují chování na závodě, je v Závodním řádu, Soutěžní řád je více o způsobu organizace soutěží. Je tedy nutné si přečíst alespoň ten Závodní řád - zvláště problematiku chování na trati - (předjíždění...), značení trati (terče) a zacházení se psy.

Tolik k tvému chování - a ještě k chování tvého psa -
Tvůj pes by měl být zvyklý na míjení ostatních psů - ať závodících nebo diváckých. Nesmí být agresivní ani ostatní psy obtěžovat a tím rušit ve výkonu. Pokud někoho předjedeš, tvůj pes by měl být schopný se odpoutat a pokračovat dál.
Pokud jezdíš - trénuješ někde v opuštěné krajině, je třeba toto psa naučit - s někým se domluvit na společný trénink.

Proto je fajn, když se nový člověk přidá do nějakého klubu, který má poblíž. Získá tak zdroj informací a možnost si s někým zatrénovat.
Když napíšeš odkud jsi, možná se ti někdo ozve.

Členství v klubu je nutné k získání licence. Klub (předseda) garantuje, že člověk, kterému žádá o licenci, je obeznámen s problematikou, řády a nebude svým chováním nebezpečný sobě ani svému okolí a nebude kazit dobré jméno sportu.

Z pohledu pořadatele - pokud mi se mi na závod hlásí nový člověk bez licence, minimálně se starám, jak je zkušený, jak má zvládnutého psa - aby nedošlo při kontaktu s ostatními psy k nějakému maléru. Neukázněný pes může zmařit dlouhodobou snahu jiného závodníka - buď ztrátou času v konkrétním závodě nebo při napadení i psychickou škodou, která jde někdy velmi těžko odstranit.
I malé zdržení může znamenat několik míst - teď v Telči byly v celkových výsledcích první tři závodnice na kole v JEDNÉ vteřině !!!
Navíc pokud pořadatel zvolí starty po 30 vteřinách od nejpomalejšího, předjíždí se opravdu hodně a špičkoví závodníci předjíždí i ty co si to jeli "jen tak zkusit".
Proto je korektní chování psa velmi důležité.
(uff...to by snad stačilo  ;))


Peťka:
jeee, děkuju za vyčerpávající příspěvek!  ;D pořádně si to všechno pročtu a kdyžtak bych se ještě na něco zeptala :)

Hrobníci:
Ahojky, pokud jsi z blízka, tak doraž na Hrobskou jízdu(severní Čechy-Teplicko). Je to jeden z prvních závodů v této sezóně(3.-4.října). Můžeš tam okukovat, sbírat zkušenosti a licenci zatím nepotřebuješ. Zdraví Hrobnice

Peťka:
bohužel, bydlím na moravě  :( jinak bych ráda přijela, ale to je opravdu dálka...
všechno jsem si nějak promyslela a jak to tak čtu, tak se stejně zatím přihlásím do kategorie příchozích, že si to vlastně jen vyzkoušíme nebo do té dětské - juniorské? je mi totiž 15 a myslím, že to bude zatím nejlepší volba, vlastně stejně bych možná nemohla v normálních závodech startovat, když je mi 15, no ne?  :)

danler:
Na moravě máš taky závody záleží s kterého koutu ses,ale termínovka je hotová vidím tam Horník -to je u Nového Města na Moravě a pak Cákov to je kousek od Olomouce ...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi