Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 výpomoc svazu

Autor Téma: výpomoc svazu  (Přečteno 19895 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
výpomoc svazu
« kdy: 29 Leden, 2015, 20:01 »
Venco, víš jak - líná huba.. :-)
Za těch 30 éček za nesmyslný DID se klidně můžem na něco zeptat, ne?
Každopádně už jsem se na pár věcí ptal a z těch vstřícných odpovědí neusuzuju, že by to někoho otravovalo.
Tvoje narážka, že se má ptát někdo jinej - má, ale když neptá, tak co? To jako kvůli tomu nepojedu??

Kluci připomeňte na jaře, že bychom měli zas určit člověka na mezinárodní kontakt. Tak jak to dělávala Soňa Klikarová, Luboš Seidl, chvíli já, myslím i Šimon. Akorát by to měl být někdo schopný běhu na dlouhou trať (myšleno obrazně) ať co rok neměníme adresu kontaktu. Kontakt by měl dostávat hlášky  kongresech IFSS, sledovat cvrkot jako návrhy na změny pravidel.., překládat ostatním hlavní body do češtiny .. a supervisovat i přihlašování na šampionáty (hlídat termíny..) a řešit dotazy závodníků. Je s tím trocha práce. Pokud člověk ty lidi z ESDRA/IFSS zná, je to jednodušší :)
« Poslední změna: 29 Leden, 2015, 20:03 od HelaL »

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #1 kdy: 30 Leden, 2015, 23:30 »
Keců na kýble . Místo invektiv a keců mi stačilo poslat do angličtiny přeložený dotaz. S angličtinou se fakt peru. A telefon na mně máte všichni. Začínám být opravdu naštvanej.  Já to fakt dělám zadara. A ve svým volným čase. A za svý prachy. A skoro sám . Místo cobysmemělování sedněte a udělejte . Každá pomoc vítána .
« Poslední změna: 31 Leden, 2015, 02:25 od sulika »

šampon z kerkonoš

  • Host
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #2 kdy: 31 Leden, 2015, 08:19 »
Jirko tak to cele nekomu predej urco se nekdo najde kdo by to delal rad a schuti a vetsim nasazenim. A precejen mlada krev se hodi vsude, o obcasna obnova je nutna!

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #3 kdy: 31 Leden, 2015, 08:38 »
Milý šampóne , cítím velkou odpovědnost za peníze , které jsem převzal do správy .  Leta osvědčený způsob postupu v jakékoliv organizaci , je, že kdo má zájem začne pracovat a až se vypracuje i velí  . Nechť mladá krev přijde a zapojí se . Nikoliv do utrácení jak se již několikrát pokusila , ale do budování. Mladých generací jsem za posledních dvacet pět let viděl nespočet . Nestěžuji si na práci , ale na nedostatek SOUSTAVNÉ pomoci .  :P

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #4 kdy: 31 Leden, 2015, 10:34 »
Mirku je to složité . Helena místo aby pracovala, diskutuje do nekonečna o nesmrtelnosti chrousta na milionech diskuzí .Tady opět objevila Ameriku.  Jsou dva určení lidé anglicky mluvící ,  ke kterým , kromě mně jdou informace. Jeden z nich cca rok info nepřekládá , druhý, který fungoval jako pojistka, překládá věci zásadního rázu protože je jako mnozí z nás pracovně zaneprázdněn. Jestli umíš anglicky pošli mail , budu pokyny a směrnice posílat i tobě.

Jinak vyhrožování je závažná  věc , měl by jsi zveřejnit jména , nebo mlčet.
« Poslední změna: 31 Leden, 2015, 11:09 od sulika »

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #5 kdy: 31 Leden, 2015, 10:44 »
Nebo ještě lépe , momentálně potřebuji někoho , kdo rozpracuje směrnice pro čerpání dotací na mládež od ČOV a ponese za to zodpovědnost . Zároveň by obdržel zplnomocnění na jednání s ČOV kam bude pravidelně dojíždět.Samozřejmě zdarma . I když někdy tam bývá ovocný raut  ;)

Ivo Vacke

  • Host
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #6 kdy: 31 Leden, 2015, 16:09 »
Reaguji na článek sankcí proti závodníkům a pořadatelům, který se objevil dnes ráno v časopisu. A souvisí to i s tímto vláknem, protože jak je vidět, STK bohužel nezná vlastní předpisy. Jestliže chce totiž STK potrestat závodníky a pořadatele za to, že startovali nebo umožnili start na MR bez zaplacení poplatku, pak by to muselo být napřed zakotveno v základních řádech. A to není. Účast na MR je podle řádů vázáná jen na držení licence a nikoliv zaplacení nějakých poplatků. Poplatky jako takové byly stanoveny před lety vždy pouze zápisy ze schůzí s platností a ve výši pro ten který rok. Takový zápis byl zveřejněn naposledy v roce 2013. Zápis ze schůze v roce 2014, kde se o poplatcích mělo rozhodovat, stejně tak jako žádný jiný do dneška zveřejněn nebyl. To se týká samozřejmě i zápisů z STK včetně tohoto posledního, kde se o sankcích rozhodlo. V roce 2014 se vedení na informování členů o placení licencí vyfláklo úplně a teprve až když jsem na podzim poslal email Jirkovi a Hele, to závody už byly dávno v běhu, milostivě dali na časopis, kolik se má zaplatit. Další známou skutečností je to, že až do posledních podzimních závodů byl v databázi DID bordel a udělat třeba seznam plateb k ověření, to nikoho ani nenapadlo. Jak víme, transparentní účet má jen omezenou historii, kam lze dohlédnout, na cca 1 měsíc. Pokud by chtěl někdo z vedení argumentovat ještě snad tím, že v propozicích MR byl uveden požadavek na start závodníka jen se zaplacenou licencí, tak to tehdy mohlo znamenat pouze to, že pořadatel si měl ověřit, zda licence je zaplacena a pak říct přihlášenému zaplať nebo jeď domů. Je jisté, že nikdo z vyvěšených není podvodník ani neplatič a když mu pořadatel start umožnil, byl v dobré víře, že vše je v pořádku. Je také s podivem, že se tato záležitost podzimního MR řeší až nyní. Jsem v každém případě zastáncem dodržování regulí, ale domnívám se, že v tomto případě vedení přestřelilo.

Když to shrnu, právní důvod na trestání podle řádů zde pro STK evidentně neexistuje a administrativní důvody - spíše řečeno bordel okolo - je jen trapnou vizitkou našeho svazu. V žádném případě by se to ale nemělo obracet proti členské základně tímto způsobem.  Dovoluji si  požádat o přehodnocení rozhodnutí STK.    Ivo Vacke - předseda MC Český ráj

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #7 kdy: 31 Leden, 2015, 16:52 »
Dovolím si Ivo vyjádřit ke slovům o bordelu který zde zmiňuješ.

1. Vést evidenci zaplacených licencí se zavázal člen tvého klubu na schůzi , kde jsi byl osobně přítomen . Na základě jeho nečinnosti byla provedena následná kontrola.

2. Nejvíc postiženým klubem je zřejmě tvůj klub(ztráta titulu) . Jak je možné , že špičkový závodník neplní základní povinnosti ? Ty jako předseda jsi zaplatil už 24.10. 2014 i když teď tvrdíš , že směrnice je neplatná. Když si platil ty byla platná a teď když se to nehodí tak není?Náhled do účtu je tři měsíce zpět , platit se začalo v září. Jak pracujete se svými členy?



Dovolím si vložit citaci ze směrnice 2012/2013 která stále platí

Povinnost klubu je starat se o své členy-závodníky a společně jim umožnit získání licence.
Na GS se mohou obracet pouze kluby s hromadnými žádostmi prostřednictvím svého předsedy.Na žádosti jednotlivců nebude ze strany GS reflektováno. GS předá požadavky pověřenému administrátorovi.
Seznam licencí je zveřejněn na webu a je základním dokumentem o platných licencích.
Platnost licence je zpoplatněna částkou 200.- Kč. Zaplacení licence probíhá převodem na účet 7168299001/5500. Jako variabilní symbol uvést své DID a konstantní symbol 0308, do zprávy pro příjemce uveďte své jméno. Platnost aktivované licence je jedna závodní sezona.Poté se musí licence znovu aktivovat zaplacením poplatku.
Jezdec bez licence nebude připuštěn pořadatelem na start závodu první a druhé třídy.
Zahraniční závodníci mohou startovat na závodech první a druhé kategorie bez poplatku za licenci.
Junioři do 18 let mají licenci zdarma. V případě zájmu o udělení juniorské licence odešle předseda klubu jmenný seznam pověřenému správci licencí.
Počínaje sezonou 2013/14 bude licence povinná i pro závody třetí třídy.
Organizátor závodu může vypsat kategorii pro příchozí, která je pouze pro závodníky z řad veřejnosti neregistrované v žádném z klubů.

Tato směrnice byla STK později upravena o odpuštění  aktivace licencí pro závody nižších tříd .

Kde nepořádek vznikl a proč bylo přistoupeno ke kontrole jsme si doufám vysvětlili . Osobně nejsem příliš nadšený z kroku , který jsme museli udělat , ale protože neexistují páky na vytvoření tlaku na nefungujícího člena , domníváme se že principiálně by to mohlo vést ke zlepšení samokontroly závodníků. Navíc v propozicích závodů MR byla povinnost aktivovat licenci výslovně uvedena.Tobě jako právníkovi jistě nemusím vysvětlovat , že žádné pravidlo není jednosměrné ale ukládá povinnosti všem zúčastněným. Takže i tuto tvoji argumentaci považuji za účelovou.

STK se na své další schůzi bude tvým návrhem zabývat. V současnosti ale zůstává v platnosti usnesení uvedené v časopise.


« Poslední změna: 31 Leden, 2015, 17:15 od sulika »

Ivo Vacke

  • Host
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #8 kdy: 31 Leden, 2015, 19:04 »
Není zrovna nejlepší nápad v této situaci, kdy je naštváno spousta lidí, kopat a házet svinstvo okolo v domnění, že si nikdo nezjistí relevantní informace :

K bodu 1/

Na poradě jsem byl naposledy 18.5.2013 a ze zápisů jak ČASSU tak STK, které jsou jako poslední zmínka o činnosti vedení zveřejněny zde na webu, rozhodně neplyne povinnost mého člena vést evidenci poplatků. Pokud bys tímto narážel na mého člena Šimona Cipro, tak na schůzi se řešilo zadání modulu pro vedení evidence, kde on slíbil provedení anylýzy jak to udělat, úkol samotný - zjistit cenovou nabídku u správce webu Porwol měla za úkol Hela Levíčková - viz:

výpis ze zápisu ČASSU:
1.7.   On line aplikace na licence vč. sledování úhrad ročního aktivačního poplatku
STK bude očekávat  výsledek analýzy Cipro, zadává úkol Levíčková – zjistit cenovou nabídku zpracování modulu licence u Dušana Porwola.

výpis ze zápisu STK:
3.3. Stížnosti na pomalé vydávání a hlavně na nepřehledný způsob kontroly aktivace licencí.
Systém není postaven na kontrolu aktivace licencí.
Návrh Šimon Cipro: Nechat vypracovat on-line webovou aplikaci na správu licencí a aktivací jako modul včleněný do současného systému mushingu. Předpokládaná cena 10 tis. Kč, Termín pro zpracování návrhu – Cipro-  20.6.2013
STK se k návrhu vyjádří


K bodu 2/

Píšeš v podstatě, že špatně pracujeme se svými členy, když špičkový člen nezaplatil poplatek za licenci a to má být také důvod k potrestání. S oprávněností trestat STK samotného závodníka to však nemůže mít nic společného, i kdybychom se jako klub opravdu něčeho dopustili. O tom, jak pracujeme v klubu, si může udělat obrázek každý sám, obávám se však, že zde asi může být pozadí této akce. Jako předseda Svazu jsi osobně smazal nebo nechal smazat upoutávku na naše závody, kterou na mou normální emailovou žádost vyvěsila Hela. Sotva vidíš někde kritiku z řad některého z našich členů, hned mu jezdíš po zádech. Bohužel se to stává čím dál víc příznačným jevem, který registrují nejen naši členové. 

 
K bodu 3/

Tento bod jsi mezitím, než jsem to napsal, rychle z webu odstranil, proč si nestojíž za tím co napíšeš ? 


Závěrem cituješ nějakou směrnici, která má doložit, že potrestání závodníků je po právu. Aspoň si to pořádně přečti, je to pouze dispozice pro kluby při získání licence a pokyn pro pořadatele závodů, nepřipouštět jezdce bez zaplacení poplatku, nikde ani zmínka o povinnosti člena zaplatit poplatek ať svazu nebo klubu za licenci. A jelikož je text celkem zmatečný, vyznívá dokonce tak, že poplatky by měly platit kluby, mluví se tam o GS, na kterého se mají kluby obracet. Podívej se jaká je realita. Za celou dobu co se potýkám jako předseda klubu se zadáváním DID a RZT novým členům, jediný, s kým se to dá řešit je Hela Levíčková. Mírnil bych tedy slova o tom jak všichni okolo neplní směrnice a řády a už vůbec bych za této situace netrestal samotné závodníky.

Ivo Vacke

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #9 kdy: 31 Leden, 2015, 19:46 »
Ivo promiň , tahle debata nemá cenu . Já se s právníky potkávám a utkávám denně a nebojím se . Tohle platí na hokynáře , na mně méně , spíš vůbec. Mám trochu jiné právní povědomí . Z toho co jsi napsal , vyplývá , že Šimon Cipro měl zpracovat nabídku na program  a to neudělal .   Nemáte licence , ale Hela která je za to odpovědná je podle tebe jediný kdo pracuje.

Slíbil jsem , že se o tom znovu poradíme a to platí . 


Ivo Vacke

  • Host
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #10 kdy: 31 Leden, 2015, 20:35 »
Jirko, je dobře, že se nebojíš. Sám sebe i nás ostatní o tom neustále přesvědčuješ.
Neboj, právníci neubližují tak, jak si myslíš.
I.V.

Jirka Valko

  • Host
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #11 kdy: 01 Únor, 2015, 15:09 »
A jak je to s kategorií SC11? ;) V pravidlech a řádech jsem ji nenašel. 8)

Offline Kryspi

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-8
    • E-mail
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #12 kdy: 01 Únor, 2015, 22:36 »
Poplatek má být uhrazen to je jasné, ale osobně mi přijde nedůstojné vytahovat tady nějaké citace z pravidel a řádů. Nejsme nějaký elitní spolek, na co si to hrajeme ... Odebrání titulu je ten nejvyšší možný trest, přikročil bych k němu pouze v případě, že by k vítězství došlo podvodným způsobem (zkrácení trati, doping, motorová koloběžka ...) To se nestalo!!! Došlo k administrativními chybě, tak jí prosím napravme administrativním způsobem, např. napomenutí. Byl jsem 4. v kategorii SC1, takže by to pro mě znamenalo bronzovou medaili ... nechci jí, případně jí dejte pátému, jo pardon až sedmému. Díky s pozdravem Kryštof Spilka

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #13 kdy: 02 Únor, 2015, 08:33 »
Přesně tak Kryspi! Souhlasím. Navíc se to řeší v době, kdy byl poplatek uhrazený.

Jedna půlka lidí má nos nahoru, druhá odebírá "tituly"... to jsme tedy spolek... To nám moc nových tváří tedy nepřinese!


anča

  • Host
Re:výpomoc svazu
« Odpověď #14 kdy: 02 Únor, 2015, 10:43 »
Máte pravdu, to je tedy spolek za všechny prachy, fuuj. Prostě - Čím víc poznávám lidi, tím víc miluju naše psy!!! hezký den všem!!