Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP 2010

Autor Téma: Český NON-STOP 2010  (Přečteno 69515 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopad, 2009, 14:02 »
1) doghandler - ano, 1 závodník, 1 doghandler

doghandler - dží snejku na co? ten je tam platnej možná jen na hromadným startu, (jinak já vyjedu klidně vo 10 min pozdějc, abych se tam "vysokoúrovňovejm " nemotal, stejně jich pak půlku potkám v protisměru, když netrefjej odbočku  ;D)
jinak přinést vodu, nechat rozmrznout maso atd. zvládneš v poho sám a v baráku u Míry by se motalo dalších 15 lidí navíc,   - stačí 3 - 4 šikovný ženský na pomoc Ireně...
...tak se mi zdá, že to začíná bejt nějaký komplikovaný
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopad, 2009, 14:58 »
 Je evidentní, že převládá snaha, jet tenhle závod jako Ralye Paříž-Dakkar, a ne 24 hodin Le Mans.

Doghandler proto, protože péče o psy a trochu jinej závod. "Husťáci" dokonce doghandlera mít podle pravidel musí.
Já si myslím, že servis a péče o psy sportovní výkon spíše zvyšuje. Nechápu proč musí být pravidla drsná, tvrdá a jasná ano, ale drsná? Nebo, že by konečně závod ve spaní v závěji.

Ale je to hrách....

-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopad, 2009, 18:58 »
výše jsem si přečetl toto: asi by bylo dobry si prvne rozmyslet co chcem..ja osobne se priklanim co nejvice to priblizit nonstopu. se vsim vsudy.

a toho jsem se právě bál, snažit se jezdit extrémní nonstopy ve střední Evropě se vším co k tomu patří (záběry psů kteří se sotva udrží na nohách, mrtví psi, protesty ochránců zvířat). Věřím, že tak daleko to snad nezajde ale děsí mně, že nejzodpovědněji se k tomu všemu staví právě Djihád. Nicméně můj názor je jen názor člověka zvenku. Ale pokud jde o dodržování řádu ochrany SSPS, ten hovoří jasně a pokud by vznikl závod, který dopředu počítá s tím, že tento řád nebude dodržovat, měl by takový závod vzniknout pod organizací, která si nechá schválit vlastní řád ochrany.

A ještě něco, pokud nás jednou ochránci zvířat převálcují a zakáží mushing, jejich hlavní municí bude to co posbírají na extrémních nonstopech.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopad, 2009, 19:46 »
 ;) džiháde, tak mi prosím tě vysvětli, co tam bude doghandler dělat - masáže, botičky, napájení a  krmení, to všechno může a měl by obstarat mašer , protože je s nima na trati a VIDÍ co a  jak kterej pes, kde si ulevuje etc..a vo tom to je  ;) někomu to bude holt trvat délejác, někdo to zvládne rychlejc...
nebo ,že by jako mašer přijel,  VYDAL POKYNY a  relaxoval v solárku  ??? - všechno za něj udělal pomocník a von volepenej sponzorskejma nálepkama by pak milostivě nastoupil na saně, pokynul davům a odjel ?   ;D  ;) tak to snad nééé
« Poslední změna: 05 Listopad, 2009, 20:11 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline KOJ

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #19 kdy: 06 Listopad, 2009, 00:38 »
Pokud uz ste dohodli  zakladni pravidla  :) :Dtak by me a Michala zajimalo kolik cca. musheru by melo zajem o Veclov 2010?

"Kdo by se dál přidal a za jakých podmínek?"
"Michal Merhaut "
 
Jestli to bude zalezitost cca 1O  musheru nebo by "nova vec" vzbudila zajem i ostatnich ?i presto ze je limit pro ČNS 2010 15musheru
----------------------------------------------------------------------------------------------------
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Dekuji za odpoved! ANO -  NE
Mates


pokud dobre ctu tak martin,djihad,saman,hrobnice,venca n.....kdo dal?




-----
"
výše jsem si přečetl toto: asi by bylo dobry si prvne rozmyslet co chcem..ja osobne se priklanim co nejvice to priblizit nonstopu. se vsim vsudy.

a toho jsem se právě bál, snažit se jezdit extrémní nonstopy ve střední Evropě se vším co k tomu patří (záběry psů kteří se sotva udrží na nohách, mrtví psi, protesty ochránců zvířat). Věřím, že tak daleko to snad nezajde ale děsí mně, že nejzodpovědněji se k tomu všemu staví právě Djihád. Nicméně můj názor je jen názor člověka zvenku. Ale pokud jde o dodržování řádu ochrany SSPS, ten hovoří jasně a pokud by vznikl závod, který dopředu počítá s tím, že tento řád nebude dodržovat, měl by takový závod vzniknout pod organizací, která si nechá schválit vlastní řád ochrany.

A ještě něco, pokud nás jednou ochránci zvířat převálcují a zakáží mushing, jejich hlavní municí bude to co posbírají na extrémních nonstopech.
  "
-----

Priblizovat Cesky nonstop velkym zavodum (idi,yq,fi,fe apod)bych se urcite nesnazil.(oni maji sve prostredi,zazemi,sponzory,mushery,podminky atd) 
ČNS by melo byt neco ceskeho.....pro cesky mushing a ceske mushery,ceske podminky(snih, trate,zakony)

  Munici nesmi dostat(vet. kontrola ci zastup organizatorem na miste po dobu zavodu(dojezdu na bivak,parking)cokoliv aby se zamezilo podobnym pruserum, plus bych byl radikalne pro moznost bud diskv. ci povinne pauzy pro utahane (12h- 16h.....klido 24h)aby se predeslo jakym-koliv pr....oblemum
Nekdo muze v budoucnu byt "HROTIL" ci MEGA HROTIL a hrotit to bez kapky rozumu....

1) doghandler ne  (na co?stejne by semnou nikdo nejel )
2)boxi sou mi jedno jestli jo ci ne akorat kdyz budou padat "......." tak bych byl pro cesky boxy :)
3)dle poradatele...
4)Ne
5)Je mi jedno dle poradatele...
6)ok



Mates

matess

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #20 kdy: 06 Listopad, 2009, 00:42 »
Sorry za Koje....kamarad truhlar se u me neodhlasil....a ja psal pod jeho nickem.... :P

matess

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #21 kdy: 06 Listopad, 2009, 00:51 »
Citace
Kluci,
přečtěte si Řád ochrany - z něj vyplývá že by psi měli nocovat/odpočívat ve vleku. Navíc je to pro ně lepší, líp si odpočinou.
Délka etapy je dle ŘO max 120 km, čili nejpozději po této době by měl povinný (delší) odpočinek v místě stake-outu.
Budujete tu novou tradici, tak je třeba, aby závod byl v souladu s předpisy.

Stim si myslim by nemel byt problem....snad (hrotil

Nikdo nepojede ČNS  12Okm v kuse....snadhrotil

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #22 kdy: 06 Listopad, 2009, 01:19 »
výše jsem si přečetl toto: asi by bylo dobry si prvne rozmyslet co chcem..ja osobne se priklanim co nejvice to priblizit nonstopu. se vsim vsudy.

a toho jsem se právě bál, snažit se jezdit extrémní nonstopy ve střední Evropě se vším co k tomu patří (záběry psů kteří se sotva udrží na nohách, mrtví psi, protesty ochránců zvířat). Věřím, že tak daleko to snad nezajde ale děsí mně, že nejzodpovědněji se k tomu všemu staví právě Djihád. Nicméně můj názor je jen názor člověka zvenku. Ale pokud jde o dodržování řádu ochrany SSPS, ten hovoří jasně a pokud by vznikl závod, který dopředu počítá s tím, že tento řád nebude dodržovat, měl by takový závod vzniknout pod organizací, která si nechá schválit vlastní řád ochrany.

A ještě něco, pokud nás jednou ochránci zvířat převálcují a zakáží mushing, jejich hlavní municí bude to co posbírají na extrémních nonstopech.
Tak na to mám zas jinej názor Pavle. Myslím, že nejvíce problémů by mohli ochránci zvířat pozbírat právě na sprintech, kde se psy chovají jak smyslu zbaveni a hlavně u individuálů, kde běží a šáhnou si až na dno. Tam kde se počítají sekundy a ryskuje se přepálení psa. Takový věci ochránci zvířat právě moc nechápou, když na vlastní oči můžou vidět jak jsou po doběhu všude zaslintaný a jazyk mají až na zem. Tohle se na č. nonstopu, kde se jezdí max 60 km okruhy, nemůže po pár desítkách km stát, pač pak psi pochopí o co jde a rozhodně so odpustí jít až na doraz. Po pár km už jen ladně běží svým tempem a pokud pes bude unavenej, tak prostě dál nepůjde. Lehne si, nebo stojí a kouká na tebe, což je jasná, bezpečná a nejlepší komunikace.  A je tu právě to chránící pravidlo, že pokud pes nemůže dá se stranou a už se nezapřáhne. V tomhle rozhodně nevidím víc problémů než na sprintech, to musíš uznat.
A co se týče extrému, tak na vlastní kůži ti můžu říct, že je to větší zabíračka pro mushery, než pro psy, protože na nonstopu se prostě musher nevyspí, ale psi jo.  
Co se týče dodržování pravidel "Řádu ochrany zvířat...", tak v tom taky nevidím žádný problém. Problémově by se zdál pouze čl. 5. odst. 7. Víc jak 120 km stejně v jednom dni nikdo neujede. A kdo ujede víc...plácne se mu přes prsty 8). Odpočinky na trati v jednom "běhu" jsou zajištěny. Bohužel by se musely připustit přepravní boxy tak jak to bylo v nultém ročníku, to se nijak neobejde.
Jinak v jiném problém nevidím.
« Poslední změna: 06 Listopad, 2009, 01:22 od Michal M. »

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #23 kdy: 06 Listopad, 2009, 07:25 »
K boxům...na longu s bivakem...se nocování psů a povinnost boxů dle "řádu ochrany" řeší jak?

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #24 kdy: 06 Listopad, 2009, 07:42 »
Myslím, že nejvíce problémů by mohli ochránci zvířat pozbírat právě na sprintech
Michale, podzimní sprinty jsou ošetřeny jak jen to jde, jsou zde teplotní limity, zkrácení trati, kontrolní body, chlazení psů...
Může se stát, že to někdo špatně odhadne... je pak v cíli, kolem další lidi, voda, ionťáky, veterinář.
Na úrovni řádů to ošetřené je jak jen to jde (abychom vůbec mohli na podzim závodit), je pak na pořadateli, aby to dodržel... a na závodníkovi, aby znal limity svého psa a dobře ho připravil.

Jinak souhlasím s tím co píšeš - jen s tím že na nonstopu navíc hrozí i situace, kdy bude musher tak vyčerpán a mimo, že nebude schopen reálně vyhodnocovat situaci (činit správná rozhodnutí) a v důsledku zajistit pohodu svých psů.
(ty reportáže z loňska byly docela silné, dostal ses do oblastí, kdes ještě nebyl... ty takový skvělý sportovec a rozumný chlap ...co kdybych tam byla já s poloviční fyzičkou..?  ;))

Jít na hranu, zjistit jak daleko člověk dojde a co vydrží ... to je výzva to zkusit (každý sám za sebe), ale tady jsou v tom ještě ty psí smečky, závislé na racionálním chování svého mushera a jeho výdrži. (nemáš chlupaté psy a když týmu dojdou síly někde na větrné expozici, musíš mít dostatek sil je zadečkovat, vykopat záhrab, nakrmit ... normálně na šediváku to dáš a o tým se dokážeš postarat, ale po 50-75 hodinách nonstopu...?) No co vám budu povídat, kdo jste tam byli, asi víte nejlíp...

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #25 kdy: 06 Listopad, 2009, 08:00 »
K boxům...na longu s bivakem...se nocování psů a povinnost boxů dle "řádu ochrany" řeší jak?
Do řádu ochrany se dle jejich vyjádření kluci snažili dostat maximum a nebylo to prý jednoduché jednání.
(Navíc je žádoucí, aby na běžných závodech psi spali v boxech.)
Řešení -  jak píše Katka - pořadatel si může zařídit vlastní ŘO (do již schváleného ŘO by nebylo dobré zasahovat, buďme rádi, že ho máme).

--
Moje varianta "boxu" na Ledovce je úsměvná, má své mouchy, ale psi spali v tepelné pohodě :)
http://samota.mushing.cz/2009/08Ledovka/04SoBivak/N5791-Moji-Psi-Stanovi.html
Chápu ale že to není standardní řešení ...tým mamutů ve stanu  ;D ;D ;D

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #26 kdy: 06 Listopad, 2009, 08:34 »
Kdo bude chtít jít na hranu, půjde i tak, at budou pravidla jakykoli.

Hlásim se do počtu!

a jinak- pauzy, nocovaní je mi celkem jedno, jen nemám GPS  a ani finance na ni( opět pojedu na sprintových saních :'().

když nebudou boxy, dám psy do stanu.

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #27 kdy: 06 Listopad, 2009, 08:42 »
jsem spis turista nez zavodnik, ale prave na nonstopu jsem pochopila k cemu je dobrej dogh.  jen nakrmit a napojit 6 psu, obstarat sebe dalo  1,5hodiny. když prijedes ve dve v noci, spat jdes v půl ctrvty. Rano min. taky hodina.
 Takze ja bych byla pro to, bud moznost dogh. pro vsechny, nebo nikdo.  Jinak z toho Irenu klepne a kdo nam bude vařit??

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #28 kdy: 06 Listopad, 2009, 09:07 »
... chcete extrem a doghandlera, nejde to trochu proti sobe?
Doghandler na pomoc na startu, pak uz jen snad k tomu, aby se postaral o odlozene psy, ne?  Nebo to opravdu chctete, aby musher v pauze sel spat a nekdo se mu staral o psy,jako ze mu je nakrmi, napoji, osetri, da boticky apod.?
Na treninky taky mate vsichni doghandlera.
Chapal bych pomocniky od poradatele pro vsechny pro navedeni sprezeni na bivaku apod.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP 2010
« Odpověď #29 kdy: 06 Listopad, 2009, 09:21 »
napojit 6 psu, obstarat sebe dalo  1,5hodiny
njj  :D, to ale počítáš u sebe asi i 0,5 hod na WC  ;) každou přestávku  ;D
jinak můj průběh, ;)  dojezd, napáskování 8 psů    na stejk,cca 5 min,  odchod pro teplou vodu (vzata další dávka na rozmražení) 1G, nebo kafe já, do 25 min návrat ke psům - krmení, prohlídka pacek, masáže ( pokud doběhli naprosto v poho, tak né )
tak bez masaží cca 1/2 hoďky, čili cca1 hod , pak relax :) , klábosení + G prostě poho  ;) ... pauza dle potřeby 4 - 13 hod  ;) dle délky pauzy zase 2 hod před vyjetím napájení(u 4 hod né)  atd....
tak bych prosil nedělejte z toho záležitost PŘEŽITÍ  (lidí i psů) a podobný kecy...
názor na doghandlera jsem už napsal dříve...pokud někdo nezvládá péči o psy z důvodu "vysílení" tak ať holt dýlejác spí  ;)
« Poslední změna: 06 Listopad, 2009, 12:31 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.