Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 potrebujem poradit

Diskuzní fórum > Hárání

potrebujem poradit

<< < (2/7) > >>

kavej:

--- Citace: VencaN  22 Srpen, 2012, 13:39 ---Poznajuc viacej podrobnosti...navstiv zverolekara a zrus to...
ja je nepoznám, ale jestli už rodiče jsou katastrofa, tož štěnda uspávej hned při porodu (než si cucnou)
nejšetrnější pro fenu a i pro ně :(

--- Konce citace ---
S dovolenim nesouhlasim, jiz pri porodu i pred cucnutim pracuji "materske" hormony, telo startuje na  kojeni atd. Laicky mi prijde energeticky i citove pro fenu setrnejsi 1. varianta, pokud je smrt stenat zvolene vychodisko z dane situace. 

HelaL:

--- Citace: kavej  22 Srpen, 2012, 21:32 ---
--- Citace: VencaN  22 Srpen, 2012, 13:39 ---Poznajuc viacej podrobnosti...navstiv zverolekara a zrus to...
ja je nepoznám, ale jestli už rodiče jsou katastrofa, tož štěnda uspávej hned při porodu (než si cucnou)
nejšetrnější pro fenu a i pro ně :(

--- Konce citace ---
S dovolenim nesouhlasim, jiz pri porodu i pred cucnutim pracuji "materske" hormony, telo startuje na  kojeni atd. Laicky mi prijde energeticky i citove pro fenu setrnejsi 1. varianta, pokud je smrt stenat zvolene vychodisko z dane situace.

--- Konce citace ---

Po potratu provedeném kolem 25. dne veterinář velmi doporučuje, aby fena měla v dalším cyklu štěňata, jinak hrozí zánět dělohy.
= to přerušení není korektní. Navíc to s fenou hodně zacvičí (je jí blbě, zánět..ATB..)
Nechat odrodit je fyziologická varianta. Fena pak několik let štěňata mít nemusí. Ale může - i později. Má už jedny štěňata za sebou - tím pádem zvládne i další i třeba v 6-7-8 letech bez problémů.
Zda nechat dvě štěňata nebo žádné?
Fena potřebuje první sání štěňat proto, aby lépe dokončila porod. Příjemné vzruchy při sání uvolňují oxytocin, který působí kontrakce dělohy, tím vypuzení štěňat a následně očistků.
Proto je pro fenu nej varianta když normálně odrodí a nějaká štěňata jí zůstanou (nejlíp tak dvě, aby si měla s kým hrát).
Varianta s odebíráním štěňat chce podporu antibiotik a oxytocinu na vypuzení očistků (pro jistotu). Laktace feny nastupuje pozvolna během několika dní. Když fena nemá podněty od štěňat a má omezen přísun potravy a částečně i vody, může to zvládnout, ale musí se kontrolovat.
Můj závěr - pokud je to možné, volila bych variantu nechat odrodit a pak vybrat dvě nej štěňata... a věnovat pak pozornost následným opatřeným, aby se situace neopakovala.. ach jo.

kavej:

--- Citace: HelaL  23 Srpen, 2012, 08:20 ---Po potratu provedeném kolem 25. dne veterinář velmi doporučuje, aby fena měla v dalším cyklu štěňata, jinak hrozí zánět dělohy.

--- Konce citace ---
No, pokud nejsou dalsi stenda planovana a neni mozne si dve nyni ponechat, tak jeste kastrace ted hned...

VencaN:
Laicky mi prijde energeticky i citove pro fenu setrnejsi 1. varianta, pokud je smrt stenat zvolene vychodisko z dane situace. 

právě že LAICKY  >:(
a jsme zase u "oblíbené " kastrace  :(

kavej:
Nepřekvapils...
Hela pěkně popsala rizika odebrání štěňat bez cucnutí, nebyla jsem si jistá, zda co platí na člověka, sedí i u psa.
Do mateřských citů psa nevidím, ale podle toho jak hledají feny mrtvá štěňata, řekla bych k Tvojí radě - chudák fena...
Takže pokud nelze nejšetrnější varianta popsaná Helou, je na majiteli, co si vybere se zvážením rizik na obě strany...
 

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi