Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jak postupovat, když jste svědkem týrání zvířete

Diskuzní fórum > SOS pes

Jak postupovat, když jste svědkem týrání zvířete

(1/1)

scot:
Kam volat, když jste ve svém okolí svědky týrání zvířete ? Případy týrání zvířat velmi rychle a spolehlivě řeší příslušná městská veterinární správa. Proto pokud víte, že někdo týrá zvíře, neváhejte tento případ nahlásit.
Možná mu tím zachráníte život. A to opravdu není málo.

Důležitá je přesná adresa a jméno majitele zvířete, případně jméno a popis nešťastného zvířátka. Veterinární správa vyvolá šetření ve spojení s veterináři a případ prošetří. Majiteli je možno uložit pokutu, nebo zvíře přímo odebrat, pokud veterináři uznají, že je to třeba.

Pro Prahu jsou platná tato telefonní čísla: 22 52 21 26, 22 51 24 96. Sem se můžete s důvěrou obrátit. Případně napište k nám do redakce, na adresu lanugo@email.cz, a my případ nahlásíme. Prosíme, nebuďte lhostejní k utrpení druhých.
Zelená linka pro týraná zvířata - Tel.: 0800 173 189
na toto číslo můžete volat zdarma, pokud budete svědky týrání nějakého zvířete.

Tel.: 0602/ 357 443, 0606/ 945 191
Vidět, či nevidět - slyšet, či neslyšet?
Být, či nebýt - toť otázka.

Jak je jednoduché zavřít oči a nevidět.
Slyšet, ale neposlouchat.
Rozumět, ale necítit.

Dáváte i Vy přednost cestě jednodušší -
nebo volíte cestu druhou
- tu správnou?

Jak postupovat, když jste svědkem týrání zvířete

na ulici:

1. Zavolejte policii, která má právo daného člověka legitimovat a následně postupovat podle platných zákonů.

ve vašem okolí:

1. Obraťte se na příslušný obvodní úřad na odbor životního prostředí nebo na městskou veterinární správu. Na těchto úřadech najdete státem placené pracovníky a inspektory, kteří mají v náplni práce, se takovýmito případy zabývat a situaci vyřešit.

2. Povinností inspektora je shledat či neshledat stížnost odůvodněnou. V případě, že se dle inspektora skutečně jedná o týrání zvířete, dá podnět k odebrání zvířete na městský úřad, který tak na základě takovéhoto návrhu a zákona na ochranu zvířat č. 246/92 Sb. § 28a musí učinit.

Další možností je obrátit se na SOS linky Asociace ochránců zvířat ČR, nebo na Ligu na ochranu zvířat, kteří se budou týráním zvířete dále zabývat.

SOS LINKY
0602/ 357 443 a 0606/ 945 191

Liga na ochranu zvířat - inspektorka p. Semelová
Tel.: 02/ 792 20 61

Link na okresní městské veterinární správy pro nahlášení týraného zvířete
http://svs.aquasoft.cz/

 

 

Navigace

[0] Seznam témat

Odpověď

Přejít na plnou verzi