Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nepozornost v tahu?!

Autor Téma: Nepozornost v tahu?!  (Přečteno 37582 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Snaky

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #60 kdy: 26 Květen, 2010, 16:39 »
Snaky: ..chvalit chvalit chvalit ....
        ...na psa, co ma v ocich "krev", je dominantni a vubec tomu veli????? Fakt jsem se smal.... videl jsem sam sebe pred 8lety!hihihihhi ....a pak jsem s prosikem skoncil u myslivcu a se stahovakem v kapse.

No to se, ale s pochvalou nevylucuje! :) Stahovak samozrejme pouzivam, jednoradej, ostrej. Jde o to spravne to davkovat a casovat... Navic jsem to psala k psovi, kterej se na zacatku podle popisu krcil pred zvedlou rukou...

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #61 kdy: 26 Květen, 2010, 16:58 »
clara - nojo, kdyz ja stala na takovym strmym brehu u rybnika, kolem sla pani s totalne nevychovanym psem, co tygrovi pil krev asi mesic, tak mi na zůstaň jako moc nezůstal, já málem ve vodě.. jednu dostal - nijak velkou, měl sedět, tak přes pr., aby si znova sed, /pomohlo/ a paní první začala volat, proboha nebijte ho! dost nahlas, aby si vsimly i ty maminy s tema jorkama a ty rybari  ;D.. fakt jsem od tama mazala  :D kruh lidi se kolem stahoval..

desenský prý psy láme, to já nechci.. zas na druhou stranu RD tam bude doma a kdo jiný než pán těch druhých psů, co by hodlal napadnout mu má právo vysvětlit, že to teda fakt ne? tohle udělal jeden majitel pséka - sprostě hrubým hlasem mu vynadal cizí chlap a psa nic ani nenapadlo - jenže s kým mám tady socializovat, když díl psů nevychovaný, páníčci ještě hůř.. a ten druhý díl páníčků, co je zodpovědný a tak se nám obloukem vyhýbá, zejména pak ti, co viděli nějakou moji scénku s těma nezodpovědnýma, ať mojí slovní čí psí vyndavání psa z huby  ::) já mu můžu vodítko cukat před "výpadem" do nekonečna, to fakt funguje a znova ho nenapne /u toho konkrétního psa, příště samozřejmě aspoň trošičku zkusí zase/, když ho ale zapřáhnu, tak tento metr prostě padá. buď bude pes na zahradě s obyč. vycházkama, nebo se přizpůsobí a bude dělat co ho baví - běhat, jezdit s náma na výlety, přeci jen se nepořídil do rodiny k úplnejm peciválům.
já prostě potřebuju ty psy toho RD - oni jsou zvyklí a nezblázní se z nějakého bubu a on je ani nedá.
tož uvidíme.. jsem zvědava  ::)
řeknu vám, mít vlastní děti, tak toho psa pošlu rovnou, co se začal projevovat, takhle už jsem do něj narvala děsný prachy za tu veterinu a toho času.. no, už nezbývá, než ho zpacifikovat  :-\


Snaky

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #62 kdy: 29 Květen, 2010, 15:39 »
Osobne bych radsi nez RD zkusila Ivo Eichlera... par clanku pro inspiraci tady: http://www.boxer.cz/eichler/rejstrik.htm
A jinak Lucko mas muj obdiv :) zvlaste se mi libi veta ze pes se sam poridil do rodiny :) K nasim se takhle loni poridila brezi fenka :D nastesti mini... takze ted maji misto jednoho puvodniho psa tri  ;)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #63 kdy: 29 Květen, 2010, 16:51 »
 :( Eichler je odkojen silně "svazarmem"... >:( a některé jeho metody jsou silně diskutabilní...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Snaky

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #64 kdy: 29 Květen, 2010, 18:10 »
diskutabilní? ...hm které? Me se jeho metody zdaji hlavne logicke a fungujici...  ;)

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #65 kdy: 29 Květen, 2010, 20:25 »
díky těm, co nám fandí  ;D na vodítku je fakt zvládatelnej s lehounkým tahem za oboječek v klidu, to samé si u něj "vynutit" v postroji prostě neumím, zatím jsem dosáhla toho, že za bažantem, zajícem, srnou mě neodveze pod povelem kam chce, ale s těma psama  >:( pokud bych neměla se psem trošičku závodních ambicí, asi bych to tady vůbec neřešila.. ale mě přijde fakt dobrej :-) možná přicházím na jiný metr, když je v kšírech - pozitivní metodou případnou ignorací řešíme téměř vše, někdy se psem ale prostě vymetu. když jsem nespokojená, pes žere až druhý klidně hodinu po feně - trošičku opomenutíčka a docela to přineslo ovoce. teď jsme běhali 3 dny po sobě po 12 km, takový rizikový okruh co se týče psů - jednou jsem psem doslova zametla zem na to jeho vystartění po zůstaň. pak opomněla tu večeři. druhý den jsme potkali uvázané psy a když se mě za nima snažil odvézt, slezla jsem z kola - můj pes na šňůře po natažení mimo ubližovací vzdálenost těm ostatním. stačí se trefit pořádně klackem a už funguje pravá bez ohlédnutí, ale až potkám zas někoho pitomého, tak to bude zase pokažené.. jenže musím mít oči na stopkách, že mi málem vypadnou. proč RD? socializace, nechci psa zlomit, nehodlám ho nikde umisťovat, mě nežere. socializace. psů tam má habaděj, snad se psoun projeví i tam- přeci jen na návštěvě u cizích psů mi nikdy nikoho nesežral.. MUSÍ to jít, vždyť i u té feny nevidí, že by měla chuť někoho zabít, nebo se cizích psů bát. do téhle doby jsem nikdy neuvažovala o tom, jak je socializace důležitá, tak nějak jsme to dělali automaticky, psi vždy fungovali tak nějak sami, toto je oříšek a pes mi zadarmo nic nedá :-) ale já jemu taky ne  ::)

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #66 kdy: 29 Květen, 2010, 20:30 »
a co si o tom asi myslí pes... ;D

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #67 kdy: 29 Květen, 2010, 21:50 »
co na to říci, to ti teda pěkně děkuju  ;D přizdila jsem ho jen jednou celkem nenásilně, s trefou klacíkem dle mě nebolestivé připomenutí toho, co panička povídala to funguje.. myslet si může zatím co chce, pevně věřím, že si ale začne myslet, že já to s ním myslím nejlíp a myslím lépe jak on a na žádnej klacek mě nenapíchne  ::)

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #68 kdy: 11 Červen, 2010, 23:12 »
tak jsme byli vcera u RD, veškeré rady beru od něho a nikoho jiného, žádné lámání, žádné hrůzy se psům u něho nedějí, jsem moc ráda, že jsem u něho byla, moc nám pomohl. spíše tedy mě, jak na takové kvítko jít, většina fíglů byla opakovaná na bordeře, bo kvítko byl stresovaný až na půdu - přeci jen toliko psů okolo. jedná se o strachovou agresi, bohužel jsme nepředvedli ono lovení psů, které se strachem nesouvisí, bylo mi ukázáno, jak psy seznamovat, jak jeho zvládnout, abych nespustila jeho agresi. i když se musí začít se strachem a obavami z cizích lidí, no přeci jen i tak to bude běh na dlouhou trať, ale my do toho jdeme po hlavě  ;D snad sem u něj neudělala chyby jinde, jak u těch psů, ač moje jednání bylo odvíjeno také od kynologů. bohužel jsme byli dnes napadeni psem, co to úspěšně a na základě ignorace a neschopnosti majitelky dělá pravidelně, nad tím psem jsme slavně zvítězili /bohužel to napůl řešil můj pes a to je to, co se nesmí stát/, ač jsme byli přepadeni ze zálohy a celkem málo času na odpovídající reakcii páníčka, co s ním byl. na takové psy zní rada RD - vůbec k němu nepouštět a odhánění? nic takového, rovnou zabít - nic takového se k nám nesmí ani přiblížit. na případ onoho psa pro příště budu sebou vozit buď kožený bič na koně, nebo pepřák. třeba se té ženské rozsvítí. RD je vážně zlatej člověk, ač se může zdát někomu i nepříjemnej, ale žádnej pso a lidožer to není  ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #69 kdy: 12 Červen, 2010, 08:45 »
 :D podrbala sis Wayu ?  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #70 kdy: 12 Červen, 2010, 21:24 »
teda, na jména jsem lůzr i u lidí, ale jestli je to ten malý vlček, tak jistě, ten je prostě k sežrání ;-) mám i úža fotku, jak si s ním bordera hraje, teda spíš se snaží, na její vkus to dost málo běhalo  ::)

Offline snaky

  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #71 kdy: 19 Červen, 2010, 00:29 »
Zní to dost zajímavě... můžeš ten způsob jak nespustit jeho agresi více rozepsat? Nebo tak vůbec celkově co máte dělat? :)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #72 kdy: 19 Červen, 2010, 09:47 »
 ;) to právě po netu moc nejde, neb na každého psa platí něco trochu jinýho a nejdůležitější je správné načasování... ;)
čili rada je případ od případu jiná...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

lucia

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #73 kdy: 21 Červen, 2010, 10:31 »
asi tak - netahat psa když se zaměří na jiného v mojem případě za kšíry pryč - jakékoli napnuté vodítko agresi spouští /což víme ale, u nás s vodítkem jako takovým potíž nemáme, ale asi mu to spouští vytrvalý tah přes prsa v postroji, což jsem vydedukovala čerstvě/. agrese je to strachová, lovení psů dlouho nepředvedl. chlapec je hysterický jedinec, já jsem myslela, že jen občas a trošku, RD mi ukázal, že je hysterický docela jako dost.. asi tak - psa tahat za ocas, když chce kamsi startit /problematické v postroji s kolem, asi jsme začali brzo, co já vím./ v případě, že si to nerozmyslí ani za ocas, stlačí se podkolenní šlacha, což je již fest nepříjemné, pokud se pak pes začne točit na mě s tím, hele woe, já si toho psa chci fakt dát - pust mi tam, tak se lapí za krkavici, kdy se trošku přidusí, vlastním tlakem. všecko, co jsem tu popsaa si pes působí jedině sám, tím, že chce jít. dle RD je to lapení za krk až poslední možnost - já jsem to prováděla přii každém větším startem ze zadu psa, když byl v kšírech - to je špatně, musí být čelem, aby věděl, že to trošku po a stojí proti MNĚ a každý rozumný pes ví, že já jsem u nás samec alfa a nadsamec :-) psa mám půjčovat hodně cizím chlapům na vodítečku na vycházečku, bo zejména z těch má hrůzu. nějaká socializace je až ad acta.. když nebezpečí nehrozí /ale pes si to myslí/, ukázal mi, jak ho držet, aniž bych psa rozčílila a dotkla se vodítka - rukou mu jakoby obejmu boky, psa můžu hladit, ale pro slabší ženy - první dva pokusy skončily tak, že jsme se společně se psem vyváleli v bahně, aniž by moc zabral, prostě jsem blbě chytla.. vencac má velkou pravdu - načasování, načasování.... ony chvaty mnou popsané předvedl RD asi tak během 2sc max, když se mu můj tygr hodlal vrhnout do jeho smečky. no, takhle rychlá asi nebudu.. ale zkouším to :-) jinak jsu ráda, že jsem si tam vzala i bezproblémovou čubu, bo si o mě ten pán nemusil myslit, že jsem zcela nemožná ženská... pokud nemá člověk notnou dávku sebekritiky, jíž jsem se na tu návštěvu vybavila hojně, věřím, že může odjet od něho zcela pohoršený a rozčílený. takhle mi nechal RD s mym psem a štěndem vlka a odešel kamsi. samo, že jsem svého psa zase začala chytat blbě.. ale uvědomila jsem si to, zastyděla se a snažím se lépe. pro srovnání mojeho psa mi bylo řečeno, že  držet nenasír. způsobem při projití pohodového psa, toho, co se emůže zachovat jako ten můj - nebo začne bafat, když můj strne, tak to k nám nesmí vůbec přijjít a mám to rovnou odstřelit, zabít.. krom prvního přepadení od návratu od tama bylo příležitostí k zákusu habaděj, nicméně jsem ty psy fakt odstřelila. už nečekám s držením svého psa a držením toho druhého v šachu s občasným přizabitím fakt otravného jedince. 1 varování majitele, nic. 2. přizabití - ochranu svého psa jsem vyšperkovala o méně varování, ale rychlejší ublížení cizímu psu. hehe, jeden frajer si troufl na mě, dva psy a měl tak 10 kg. přerazim o něj větev, v tváření se útoku pokračuje, přikopnu ho do asfaltu - pokračuje a přestal, až když si ho čuba "vzala". no, já nevím, ale třeba to moc řeším, protože takových psů jako je ten můj potkávám zcela bez přivolání /což my celkem máme krom zvěře/ a zcela nezajištěných byť jen náhubkem denně. ty majitele byste fakt odstřelili rovnou.. já jim biju složenou stopkou psa přes čumák, ať k nám neleze /po náležitém varování/ a oni na mě ječí - vždyť je to fena, fena, fena, fena, ač vidí, že mému psu je to do čista jedno a jejich pes by byl na řízky.. a v takových situacích mi ale dělá potíž hlídat ještě nenapnuté vodítko, když se jim nedá předejít a musím po psu startovat já, tak vodítko samozřejmě napnuté máme a pes se mi snaží "pomáhat" - už mi ale chybí rychlost a ruce na ty chvaty na jednoho i druhého psa.

Offline snaky

  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #74 kdy: 24 Červen, 2010, 23:40 »
Lucko díky, tohle přesně mě zajímalo.

Časování vím...vždyť jsem to tu už někde nahoře psala že je potřeba všechno správně dávkovat a časovat ;) Co udělá taková setinka vteřiny zpoždění u například náruživýho lovce vím moc dobře... to se pak člověk naučí i číst myšlenky :)
Šlo mi o nastínění směru ne o aplikaci na jinýho konkrétního psa :) Ostatně ono nejde jen o nějaké chvaty nebo gesta... pokud se človek nebude taky správně chovat a nevyzařuje to správné vnitřní rozpoložení alfy tak to stejně bude fungovat tak napůl...