Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nepozornost v tahu?!

Autor Téma: Nepozornost v tahu?!  (Přečteno 37577 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Václavka

  • Host
Nepozornost v tahu?!
« kdy: 16 Prosinec, 2008, 23:10 »
Mám mladou fenku ESP s kterou zkoušíme SKJ. Běží a táhne dobře, ovšem problém nastává, když míjíme jiného psa. I přesto, že běží v plné rychlosti, neodpustí si k němu vybočit "z dráhy" a provokativně štěknout. Zapřahám jí i se starším psem (ohař), a přesto, že má fenka o 10 kg méně, tak Pluťáka strhne s sebou. Můžete někdo poradit co s ní mám dělat?   ???

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosinec, 2008, 10:07 »
zvykat a zvykat... jezdit kolem psů za plotem, požádat kolegu se spřežením o společný trénink, nebo jiné pejskaře se psem na vodítku a míjet se s nimi...
Trest bych nevolil. Patrně jsi ji to takhle naučila, tak je třeba naučit něco jiného..., ne trestat...
Pokud to neodstraníš, bude ti patrně hodně lidí nadávat a nebo ti po ní taky nějakej labilnější pes skočí...
hodně štěstí
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #2 kdy: 18 Prosinec, 2008, 09:41 »
Ja trestam. ...nejak nevim, jak bych to tomu nasemu koni jinak vysvetlil.....hihihihi Tobi

Peter

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #3 kdy: 18 Prosinec, 2008, 12:52 »
Toby sa mas, možeš ijst aj na Klusacke dostihy s nim  ;)
No podla mna je mlada, skus ju nauciť na vseobecne fuj, to znamena ze ked to povies musi zanechat neziaducu cinnost.NA druhej strane je mlada a postupne sa vyjazdi

MiVo

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosinec, 2008, 15:33 »
S povelem FUJ souhlasím, ono je to možná dědičné, matka na tom není o moc lépe. Taky si jde jenom "čuchnout", ale tak trochu pod záminkou vyvolat nějaký problém. Takže by jsem byl důrazný.
Miloš
PS : mažu běžky, nevím jestli to není zbytečná práce  :-\

Offline Veny

  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +0/-0
    • http://www.hovik.borec.cz
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosinec, 2008, 23:49 »
Sice jsem měla namazáno z loňska,ale jelo to :) jen trochu musí člověk za tím sněhem do vyšších poloh ..:)ted to vypadá, že trochu přibude :)
 

Václavka

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosinec, 2008, 12:15 »
Je možno tuto "dědičnost" reklamovat?  ;D Povel FUJ ignoruje. A jak jí znám, tak po potrestání jí to vydrží do dalšího míjejícího psa. Asi budu doufat, že z toho alespoň trochu vyroste  ???

Sněhové zpravodajství: upravené stopy na Horních Mísečkách a většina směr Sv.Petr (Pláně). Bohužel občas je to s přeskokem přes potok  :P a sníh je špinavý od jehličí a šišek.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #7 kdy: 20 Prosinec, 2008, 23:30 »
...už tě někdy napadlo, že by chyba mohla být taky na tvé straně? Pořád nadáváš na psa...
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Václavka

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosinec, 2008, 02:04 »
Pro Šamana: na psa nenadávám, pouze popisuji (asi špatně) její povahu  :( To, že by chyba mohla být u mě nezpochybňuji. Fenka ovšem není můj první pes, a domnívám se, že zkušenosti se základním výcvikem mám. Tudíž nemáme problém: sedni, lehni, k noze, nesmíš, chůze na volno, atd.....  :)
Pouze v zápřahu (SKJ) dělá to co dělá. A popravdě nevím, jak trénovat podél plotů, když u nás domy ploty nemají. A dojíždět do velkoměsta kvůli SKJ mi připadne nesmyslné  ;)  Bohužel v okolí neznám nadšence pro tento sport, takže musím trénovat sama.
Doufala jsem, že rady od zkušenějších "mašérů" budou trošku vstřícnější a hlavně budou mít hlavu a patu.
"Mýlit se je lidské"  ???

MiVo

  • Host
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosinec, 2008, 07:50 »
Šamane, ty jsi se snad špatně vyspal ? Nepostřehnul jsem, že by Václavka nadávala POŘÁD na psa. Jen se normálně zeptala, ty jsi ji normálně odepsal....Tak kde je problém ?

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #10 kdy: 21 Prosinec, 2008, 08:00 »
4 Václavka: Pokud jsem to dobře pochopil, tak mám ségru tvé feňule ;). A stejný problém mám občas  taky. Podle mých minimálních zkušeností je to, ale výcvikem. Tento nešvar se naučila od mého druhého psa, když jsem je zapřahal společně >:(. Někdy jen zkrátka vybočí z trasy štěkne a frčí si to dál. Stačí však vzít manželku či kámoše (střídám to ať si nezvyká) s druhým psem a domluvit se ať se postaví někde na trati a v případě vybočení zařvou nebo tenkým proutkem ji dají najevo, že takhle tedy ne >:(. A na nějakou dobu je klid. Po nějaké době zjistí, že k náhodnému psovi se dá přiblížit a zkusí to zase. Takže jak to zpozoruji zase nastupuje manželka či kámoš.....  S klasickým výcvikem to nemá nic společného. Můj druhý pes normálně poslouchá na slovo a v postroji nezná ani slovo fuj. Zkrátka zjistil, že v postroji na něj hned nemám. Chyba byla (moje), že jsem to zpočátku) dopustil a teď se to těžko odstraňuje. Musíš být důsledná a cvičit, cvičit....... chvilku polevíš a už to zkusí zase. Abych tě uklidnil my zase máme s feňulou problém s chůzi na volno, u nohy atd. Na druhou stranu je to tažný pes a v tomhle je fakt jednička, takže to neřeším :). Jo a tebou popisovaný nešvar ve staré diskuzi popisovala Hela Levíčková, tak zkus kouknout ona to vysvětluje mnohem lépe. Měj se.   Martin


Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #11 kdy: 22 Prosinec, 2008, 09:29 »
pro MiVo - ale ne, spím dobře, ale pořád se píše "ona dělá, ona ignoruje, ono jí to nevydrží, snad z toho vyroste..." to je pořád o psovi... . Václavka chce poradit, ale je to samá stížnost na psa. Václavko, nepopisuješ povahu, ale chování. To je přeci rozdíl. A když neznáš v okolí nikoho, a přijde ti nesmyslné třeba dojíždět někam, kde by to možná mohlo pomoct, to máš fakt blbý. Musím říct, že máš fakt dobrý argumenty, proč něco nedělat.... Jiné rady, než jsem napsal poprvé pro tebe nemám -  jen přidám názor, že práce psa ve spřežení má podle mě svá specifika a s výcvikem u nohy to není srovnatelné - ani lepší, ani horší, prostě jiné. Radu jsem ti dal, i když se netituluji oním "zkušenější", doufaje, že má hlavu a patu (ano, jak díš, mýlit se je lidské) ... a ty jsi s ní nějak naložila... to je tvoje právo, ale není to tak, že ti neradíme...
hodně štěstí
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #12 kdy: 30 Listopad, 2009, 20:13 »
Ať nenačínám další podobné téma...
Potřebuju poradit nějakou fintu, jak vyzrát na "erotomana".
Ne Hradci před náma startovala nějaká hárající kráska... Jetíček ji celou cestu hledal, značkoval, čuchal, občas se u nějaké zvlášť zajímavé pachové "zprávy" zasekl...zabít ho málo.
U kolobky nebo kola si to nedovolí...zaprvé to jede rychleji než když za sebou vleče káru i mamuty a nemá tolik času "číst" a zadruhé dobře ví, že na něho "dosáhnu" a trest následuje okamžitě...
Ve spřežení, kde je o jedno až dvě "patra" ode mě dál, tak potvora zjistil, že si stačí čůrnout dřív než zabrzdím káru a doplácám se k němu, tak na to bezostyšně hřeší...z FUJ, NE, a výhrůžek "ku.va ty mrcho, já ti nechám ufiknout koule" má srandu, ví že je v bezpečné vzdálenosti.
Prosím neraďte mi po něm hodit kamínek nebo šišku...1. se netrefím a za 2. cokoliv co hodím tak psi musí prozkoumat, jestli to není náhodou poživatelné, takže tato metoda je v našem případě poněkud kontraproduktivní, páč hozenou šišku chce ulovit celé spřežení ;D

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #13 kdy: 30 Listopad, 2009, 20:22 »
Jestli on si Jetíček nemyslí že je malamut.Když už jede s nima v jednom spřežení ;D

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Nepozornost v tahu?!
« Odpověď #14 kdy: 30 Listopad, 2009, 23:33 »
co by delal indiana jones?