Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tříkola

Autor Téma: Tříkola  (Přečteno 8845 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vlastimil

  • Host
Tříkola
« kdy: 14 Říjen, 2015, 14:52 »
Zdravím,
 
Jezdí tu někdo 6 a více psů na Tříkole ?? A jakou máte Tříkolku a psy ?? Na co si dát pozor při jízdě a hlavně jak se Tříkola chová když jezdíte ??
 
 Díky za info..

Offline RomanH

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 153
  • Karma: +4/-15
Re:Tříkola
« Odpověď #1 kdy: 14 Říjen, 2015, 22:27 »
Ahoj,
 na závodech se jezdí tříkolka pouze a výhradně do 4 psů.  Jakmile pojedeš 5 a více psů musíš jet na 4kolce. Co se týká chování tříkolky tak si to musíš vyzkoušet, ale doporučuji napoprvé zapřáhnout 4 psy a méně. Jinak tříkolka je v pohodě, tedy pokud nejsi poleno a nestojíš na ní jak na fošně. :)
RomanH

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Tříkola
« Odpověď #2 kdy: 18 Říjen, 2015, 20:29 »
Zdravím,
 
Jezdí tu někdo 6 a více psů na Tříkole ?? A jakou máte Tříkolku a psy ?? Na co si dát pozor při jízdě a hlavně jak se Tříkola chová když jezdíte ??
 
 Díky za info..

Božíčku .. 6 psů+tříkola.. příjde na to jakých psů... Já jezdila léta se čtyřkou alaskánů. Plnou čtyřku jsem si troufla jen na závodech na zabezpečené trati. Jinak na tříkole tak se třema, nebo max se čtyřma když byli malí a slabí. Tříkola může být široká a stabilní (bláhovka, tektoss, tracz.. nebo chlaňovka - vyšší, užší, méně stabilní. Stabilní tříkola se chová líp v zatáčkách, je menší šance, že se vyklopí po tečně ven :)  Základní problém tříkoly je ale to jedno přední kolo - stačí malá chybka v převedení předního kola přes nerovnost, zatáčku.. a člověk letí..

třeba tady je chlaňovka v zatáčcce http://samota.mushing.cz/2007/09Cakov/02SoZatacka/6632.html  -- je vidět jak mocí musí Pavel vyvažovat, aby nevypadl
tady bláhovka z kopce a pravoúhlé zatáčce http://samota.mushing.cz/2006/33Cakov/11NeTrat/2837smyk.html - je vidět jak široká tříkola dobře sedí ve smyku, psí pohon ji stihnul vytáhnout ze zatáčky dřív, než jsme se potkali se stromy na kraji trati :)
a tady je Traczovo exhibiční video, jak to vypadá, když to nevyjde - dost blbé i pro psy, za kterými lítá tříkola, ze které musher "vystoupil"
https://www.facebook.com/igor.tracz/videos/978098548895237/
..jinak můj Martin na tříkolu nevleze od Přeštěnic 2002, kdy si při saltu z tříkoly přerazil klíční kost..



« Poslední změna: 18 Říjen, 2015, 20:40 od HelaL »

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Tříkola
« Odpověď #3 kdy: 19 Říjen, 2015, 06:47 »
Prikladny clanek Heli) a to tenhle pan na trikolce umiiiiiiii. Muj poznatek ke clanku tazatele. Trikolka se sesti psy mozna dobre pojede. Mozna ho z ni nesetresou ale urcite nepujde zastavit. Nemluve o sprintu za kocickou. Ctyrkola mnohem mnohem lip prenese brzdnou silu na povrch. A jde na ni vcelku jednobduse vytvorit nejaka zachrana brzda. Aby ctyrkolka zustala stat a ty mohl ke psum. Trikolku neukotvis jen tak. Je moc lehka a nestabilni.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Vlastimil

  • Host
Re:Tříkola
« Odpověď #4 kdy: 19 Říjen, 2015, 16:00 »
Chápu Vaše obavy,ale na některých obrázcích jezdí 6psů a to i 8 psů.. Já mam udělanou chlaňovku,a vím jak to není jednoduchý natom jezdit... Tak jsem chtěl vědět zda to někdo tady zkusil... A jaký stím ma zkušenosti.. Já bych na závody nejezdil,chtěl bych jezdit pro vlastní zábavu....

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Tříkola
« Odpověď #5 kdy: 19 Říjen, 2015, 17:37 »
Chápu Vaše obavy,ale na některých obrázcích jezdí 6psů a to i 8 psů.. Já mam udělanou chlaňovku,a vím jak to není jednoduchý natom jezdit... Tak jsem chtěl vědět zda to někdo tady zkusil... A jaký stím ma zkušenosti.. Já bych na závody nejezdil,chtěl bych jezdit pro vlastní zábavu....

pro zábavu :)  tím hůř, protože doma po trati není (jak při závodě) nikdo, kdo by zastavil prchající smečku poté, co musher nedobrovolně vystoupí. Kdo nezažil ten potupný pocit, kdy člověk s obraženým kdečím se belhá-poskakuje ve stopách prchlé smečky s nadějí, že za příští zatáčkou je najde smotané ve křoví, ale celé ... ten může špekulovat že tříkola je fajn na 6-8 psů :)
Jinak to že uprchne 6-8 psů je zlá noční můra - psi bez kontroly člověka se mohou vážně zranit, mohou někoho uvláčet, udusit, nebo se v těsném zasukování vážně servat. To nemluvím o škodě na majetku, nebo že by někoho potkali a smetli (třeba dítko). Pokud psi nejsou 100 proc naučení na Stůj (ke mně), tak je tříkola pro víc psů vysoké bezpečnostní riziko

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Tříkola
« Odpověď #6 kdy: 19 Říjen, 2015, 19:22 »
Vlasťo, asi ti nenapíšu co chceš slyšet. S 6 psy nejezdím, ale......... Jezdím na tříkole. Má cca 17 kg a je hliníková. Jezdím na ní rád, baví mě, je rozhodně bezpečnější, než kolo, kolobka atd.. Mám hyperaktviní 3 ESP feny. Jízda s nimi je v poho. Jsem schopen je i s mými 82 kg zastavit. Po startu to chvíli trvá, po 5 km už méně. Zapřáhl jsem 4 silného psa a výsledek. Nezastavíš!!! Když psi nechtějí nebo jsou v davové hysterii (zvlášť po startu) máš smůlu. Probrzdil jsem pláště až na ráfek na cca 100m.  Jezdit pravidelně 4 psy, tak buď mnohem těžší 3 kolu, nebo fakt 4 kolku. Toť má zkušenost.

Šárka Mik

  • Host
Re:Tříkola
« Odpověď #7 kdy: 19 Říjen, 2015, 20:39 »
Hodně taky záleži co máš za psy a na jaký úrovni chceš zapřahání dělat. Většina chlapu ma rada rychlost , takže nechce psy učit  že mají ťapat pomalicku, za tu dravost k pohybu jsou u psu rádi. 6 psů v pohodě utáhne na delší trate 130kg zateze (musher+ kara) i víc.. Jde to zastavit, sedí to v zatáčkách atd..

Já třeba jezdím se 6 sh na kole už třetim rokem ale díky tomu jsou psi absolutně nepoužitelní pro závody spřežení. 8 let tahali čtyrkolku střední chlanovku a potom jsem zkusila to kolo. Ti psi jsou sice hodni, že mě dosud nikde nezabili, ale do tahu už nepoužitelní. Protože jim je mezi 9 a 11 lety, nevadi mi to, ale kdybych měla mit novou 6ku, rozhodne bych si ji hned na začatku nezkazila jízdou s lehounkou trikolkou, když pominu bezpečnost jízdy. 

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Tříkola
« Odpověď #8 kdy: 19 Říjen, 2015, 20:46 »
No... taky ROZHODNĚ nejezdím na rychlost, ale na tříkolce zapřáhnout cokoliv víc jak 4 psy jsi nebezpečný sobě, psům i širokému okolí. I  pomalulezoucí malamuti umí za jezevčíkem či kočičkou sakra zrychlit a zabrat a co neuřveš (a sežerete) to zaplatíš. Z tříkolky neslezeš abys šel ke psům něco řešit (zamotání, špatný odbočení, potřebuješ uhnout autu, koním, lidem se psem...)

Sarka m

  • Host
Re:Tříkola
« Odpověď #9 kdy: 19 Říjen, 2015, 21:45 »
Jiste. mahlemuti jsou kategorie sama pro sebe, jeste v kombinaci s ah...desna predstava.
Jo a rozhodne bych nestoupla za trikolu s mladou nevycvalanou 6. Zamlada (hrozne to slovo) jsem se vazala k sanim, a sane jeste pojistnou snurou k dvojce psu u sani.
Ja jsem jen chtela napsat, že za urcitych podminek by to slo, ale pak ti tazní psi přestanou byt taznyma psama a o to asi zadavatel nestoji.

Offline Petr PeS

  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +3/-3
    • www.asgard.cz
    • E-mail
Re:Tříkola
« Odpověď #10 kdy: 19 Říjen, 2015, 21:50 »
Pomalu lezoucí :) :) . Mahlemut když chce..... tak to i bolí .


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Tříkola
« Odpověď #12 kdy: 03 Listopad, 2023, 02:48 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Tříkola
« Odpověď #14 kdy: 03 Únor, 2024, 19:18 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting