Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 problematické soužití ve smečce

Autor Téma: problematické soužití ve smečce  (Přečteno 21177 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #15 kdy: 11 Srpen, 2009, 22:50 »
Tak ked sme u tých samcoch a fen...mne vzdy jazdili a pocuvali lepsie feny....bez rozdielu, ci AM alebo GP......Silu psy mali...ale snahu hodne mensiu, a rýchlostne feny boli na tom vzdy lepsie.

Pokial ide o dvoch kohutov....su dve riesenia, bud si ich to nechas vysporiadat(aj tak mi neni jasne ze ten starsi...pocas vyrastania nepacifikoval mladeho?...nenarusal si nejak starsiemu autoritu?), ale na to vysporiadanie treba mat gule...obcas to musi riadne tvrde, a krvave...ale ak nie su obidvaja magori mohlo by to fungovat a postupne jeden získa nadvladu,
alebo budes drzat umelo hierarchiu a budu spolu iba s Tebou...co vsak neni idealne, ja som proti kastracii...aj tak nic nevyriesi a pes "stráca" osobnost....

NA druhej strane je vsetko vysoko individualne, a kazda dvojka sa chova inak...fakt tazko radit, ked fena ale hara ...rozhodne drzat osobitne...

sarka

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #16 kdy: 11 Srpen, 2009, 23:08 »
Jasně že samci jsou silnější. O tom nepochybuju. Ale s holkama je lepší domluva, pro mou jízdu s dětma životně důležité. Myslim že na co já mám 6 fen, by normoš stačili 4 psi.  Právě proto že jsem se obávala že bych nezvládla vychovat psy, mám radši feny. i když jsem jednu chvíli vahala....

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #17 kdy: 12 Srpen, 2009, 07:31 »
Dane, to už jsme probírali mockrát a stejně sis to udělal podle svýho, takže
co já ti mám radit? Ty seš chovatel a závodník, tak hledej šmudlo...já jsem pouhý venčič pudliků :D

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #18 kdy: 12 Srpen, 2009, 12:26 »
Ano Lenko máš pravdu. :-*Udělal jsem si to podle sebe.jestli dobře nebo špatně nemužu zatím pořádně posoudit.I když první vrh se zatím zdá být docela pracovitý,ale to je zatím dost brzo.A to další má tři měsíce a zatím to vypadá že to bude mít mooooc kilo a budou to mamlasi,kteří budou moc těžkopádní.
Nicméně fena na které jsem kryl už má momentálně 7 let a pokud se nemýlím tak mohu krýt do osmi let věku.Takže jsme zase ve slepé uličce.Já toho mám momentálně doma víc než odvezu a než se mi vleze do kotcu.Jenže co za pět let a víc....To budem objíždět utulky a sbírat vořechy?To se mi nechce.Není to tak dávno co jsem bojoval s myšlenkou doplnovat to gronakama.Odolal jsem a provést tak radikální změnu jako že porozdávat mamaluty a jezdit alaskány tak do toho nepujdu.
Budu raději jezdit sám pro sebe a občas se ukážu na závodech at už na posledním místě nebo jenom tak.No ale to se odklonujeme od tématu.Pokud to bude takhle pokračovat dál tak malamuty už zachvíly na závodech témeř neuvidíme. :'( ???

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #19 kdy: 12 Srpen, 2009, 12:37 »
 :D to je fakt divný, že 2 psi maj problém, když je tam háravka... :D....
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Ema

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #20 kdy: 08 Listopad, 2009, 18:53 »
To bude tím že má tátu z Kanady :o Jak se jmenuje a od koho je? A jediný, co k tomu můžu říci: v době hárání rozsadit - všechno.

Ema

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #21 kdy: 08 Listopad, 2009, 19:00 »
Ahá pane Weissi, je to asi v dané souvislosti jedno, ale táta vašeho nového psíka není kanaďan, ale dán...jen tak pro vaši lepší informovanost...:o). Kanaďany tam máte jako dědečka a babičku...(Taolan, Kipmik).

Ema

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #22 kdy: 08 Listopad, 2009, 19:05 »
Dane a Lenko B taková dotázka, pořád chcete jen vytřískat něco z české "staré" krve nebo show chovu? Nepochopím toto!

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopad, 2009, 19:12 »
Maříkovic ;D, jelikož mi tady po dvoře nechodí jediný malamutí chovný či uchovnitelný chlup, tak neřeším.

Ema

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #24 kdy: 08 Listopad, 2009, 19:18 »
Hele Bahulojc já jsem Ema, a né Maříkojc, jinak mě tombru zase vyrazí a pak zase budete skuhrat, že sem nechodí nikdo od mutů:o)

Ema

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #25 kdy: 08 Listopad, 2009, 19:23 »
Jen jsem nakoukla a radši zase rychle zmizím, ale neodpustím si toto: Pane Weissi, chovatelka vaší feny je poradkyně chovu pro AM!!!, chovatelka vašeho druhého psa je manželkou funkcionáře naší slavné kynologické střešní organizace!!!, proč vám probůh neporaděj?

Offline Dan

  • ***
  • Příspěvků: 140
  • Karma: +10/-11
    • aljassky sen
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #26 kdy: 08 Listopad, 2009, 20:11 »
Nazdar stracený vlku.Teda dobrý den.A já myslel že už bude pokoj.A ono nic.
K tomu českýmu chovu-NIC jiného tady není a nic jinýho nám nepovolí....Teda pokud se nebudem chtít skovat do ustraní.Jinak sledovati moji smečku a Bahulky-oba máme Mař........ linii od Brana Slaného.Nevím jak Lenka ale kdybych já měl na této linii pokračovat tak bych musel být debil.On totiž sám Boris je uplný debil.Nejenom že všechno likviduje,ječí jako šílenec a k normálnímu malamutovi má hoooodně daleko.Jo pracant toje pořádný,ale jak prohlásil p.Jančík..ten pes má tolik anatomických vad že nemuže ani chodit natož tak dobře běhat >:( No jo ale on to sakra umí :o tak kde je zakopaný pes.
Jinak pokud si dobře vzpomínám tak krycího psa už jsme řešily dost dávno.spolu a už to bude asi tři roky.jak jsem napsal už předtím.Jsem se svým prvním vrhem hodně spokojený.Povahově a exteriérově to není nic moc ale makaj.Teda jenom turistickou rychlostí ale co na tom.Já jsem spokojený.

Ema

  • Host
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #27 kdy: 09 Listopad, 2009, 19:06 »
K tomu českýmu chovu-NIC jiného tady není a nic jinýho nám nepovolí....Teda pokud se nebudem chtít skovat do ustraní.

JAK NEPOVOLÍ? MÍSTO TOHO, ABY OPRUZOVALI OSTATNÍ, MĚLI BY TENTO ČAS VĚNOVAT PANU WEISSOVI KTERÝ MÁ JEJICH ODCHOVY A ŠETRNĚ MU SDĚLIT ALESPOŇ ZÁKLADNÍ INFO!

Jinak sledovati moji smečku a Bahulky-oba máme Mař........ linii od Brana Slaného.Nevím jak Lenka ale kdybych já měl na této linii pokračovat tak bych musel být debil.On totiž sám Boris je uplný debil.Nejenom že všechno likviduje,ječí jako šílenec a k normálnímu malamutovi má hoooodně daleko.Jo pracant toje pořádný,ale jak prohlásil p.Jančík..ten pes má tolik anatomických vad že nemuže ani chodit natož tak dobře běhat  No jo ale on to sakra umí  tak kde je zakopaný pes.

OTÁZKA SI STOJÍ KDO JE VE SKUTEČNOSTI TEDY DEBIL. :O) OVŠEM AKTIVITA U AM SE DNES V ČR NENOSÍ, GAUČÁK JE IN. OSOBNĚ BYCH UŽ DO CHOVU PRACOVNÍHO AM V ČR SE TAKÉ PŘÍLIŠ NEHRNULA, NE ŽE BYCH SE BÁLA TĚCH TROTLŮ V KLUBU, TO BYCH SI URVALA. ALE MUSELO BY VŠE DO ZAHRANIČÍ, U NÁS TO NEMÁ UPLATNĚNÍ!!!

Jinak pokud si dobře vzpomínám tak krycího psa už jsme řešily dost dávno.spolu a už to bude asi tři roky.jak jsem napsal už předtím.Jsem se svým prvním vrhem hodně spokojený.Povahově a exteriérově to není nic moc ale makaj.Teda jenom turistickou rychlostí ale co na tom.Já jsem spokojený.
ASE. ALE TAK TROŠKU ZAPRUDÍM, A DOUFÁM, ŽE TO NEBUDETE VY BRÁT VE ZLÉM . PROČ DO TOHO NEVRAZIT I TROCHU TOHO EXTERIÉRU? (V ODEZVU NA TO, ŽE SÁM PÍŠETE. ŽE ...)

Offline navarama

  • *
  • Příspěvků: 15
  • Karma: +2/-0
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #28 kdy: 14 Listopad, 2009, 14:16 »
Hezký den ,
pokud vaše fena hárá , vždy si dominatnější pes bude hájit své teritorium . Zřejmě je váš mladý pes dominatní a už si troufá na staršího psa v tomto věku  .
Jediné východisko je v době hárání vaší fenky , psy oddělit. V žádném případě druhá fenka postavení  ve smečce nezlepší . Spíše naopak .
Váš devítiletý pes stárne a bude mladšímu ustupovat čím dál více. Zřejmě není konfliktní a chce mít klid . Až váš mladý pes dospěje , uvidíte, že si své vztahy vyřeší spolu  a starší pes mu půjde tzv. z cesty.
Přeji hodně štěstí .

Offline GERONIMO

  • *
  • Příspěvků: 34
  • Karma: +1/-16
    • http://kingofyukon.blue4net.cz/
    • E-mail
Re: nevím si rady porádí někdo zkušený?
« Odpověď #29 kdy: 22 Listopad, 2009, 00:23 »
Jen jsem nakoukla a radši zase rychle zmizím, ale neodpustím si toto: Pane Weissi, chovatelka vaší feny je poradkyně chovu pro AM!!!, chovatelka vašeho druhého psa je manželkou funkcionáře naší slavné kynologické střešní organizace!!!, proč vám probůh neporaděj?

Paní Emo,z Vašich příspěvků je cítit něco co bych tu raději nepopisoval,proto tu nejsem. No naštěstí jsou tu i tací,kteří opravdu poradí. Nemusíte mě poučovat,kdo je chovatelkou mého druhého psa a mé feny. I s nimi jsem věc samozřejmě konzultoval. O radu jsem slušně poprosil a pokud nemáte chuť poradit(jako že už nemusíte),nechte si své ......... příspěvky.
Děkuji Weiss
Jiří