Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 začlenění fenky do smečky

Diskuzní fórum > SOS pes

začlenění fenky do smečky

(1/3) > >>

Siberian Husky Kennel V pohybu:
Ahoj všem, v pátek jsme si domu přivezli novou fenku, je ji rok, je to takové vyžlátko hubené, protože už měla jednou jedno štěňata. Naše fenky dvě, jedna rok a pul a duhá rok. Obě sou uplně v pohodě, fenky se snasou na zahradě, pohoda, na vycházce, .. dobrý. Problém je třeba doma když sme zavření, a oni sou hodne spolu.  Mám z toho takový pocit že se nesmím jedné věnovat víc než jiné, pak žárlí a vyjedou po sobě. Ale netuším zkušenost nemám. Poradte tedy, určitě máte zkušeností víc. Na co si dát pozor?

Adela:
K psovi a fence z útulku (kastrované) jsem v listopadu dovezla novou fenku (nekastrovanou) Zprvu po sobě docela šly a měla jsem stejný problém jako Ty. Pokud jsme byli venku,na tříkolce, tak bylo vše v pohodě. Jakmile jsme byli doma, šly po sobě. Novou jsem nechala vykastrovat a časem se to srovnalo samo. Párkrát jsem musela zakročit, ale nyní je již vše v pořádku. Myslím si, že Tvůj případ bude to samé. Chce to čas, aby si na sebe zvykly.

Siberian Husky Kennel V pohybu:
Tak pokračujeme ve včerejší náladě, u sportu a procházek dobrý, ale jak se přiblížíme ke dveřím, ke vchodu, tak problém, pak je zase na chvíli uklidnime, tak zase chvili dobrý ale jak přijde zas nejaký podmet a zažárlí jedna na druhou tak zase na sebe začnou vrčet. Začínám mít z toho obavy že sem udelal chybu že sem si ji vzal..

Katkak:

--- Citace: Maya  18 Únor, 2013, 18:27 ---Tak pokračujeme ve včerejší náladě, u sportu a procházek dobrý, ale jak se přiblížíme ke dveřím, ke vchodu, tak problém, pak je zase na chvíli uklidnime, tak zase chvili dobrý ale jak přijde zas nejaký podmet a zažárlí jedna na druhou tak zase na sebe začnou vrčet. Začínám mít z toho obavy že sem udelal chybu že sem si ji vzal..

--- Konce citace ---
Já měla podobnou situaci, kdy jsem ke svý čubě pořídila mladýho. Spolu jsou teda v pohodě, ale vídáme se s kámoškou, která má hodně teritoriální fenku a tam byl na začátku velkej problém s nováčkem. Venku taky v pohodě, ale jakmile se přiblížili ke dveřím bytu, šla po něm. Teď už je to o dost lepší, ale chce to fakt čas, nenechávat je samotný a postupně zvyšovat nároky, ukázat jim, že je taky vaše. My třeba dělali to, že jsme je všechny posadili, s nějakým bezpečným rozestupem a povelem zůstaň a dostávali pamlsky, aby si ta jedna zvykla, že mladej je taky náš a zůstane to tak. Postupně se ta vzdálenost zmenšovala, teď už můžou sedět všichni těsně vedle sebe. (U misek to teda neplatí, tam ideálně furt různé místnosti  :)).
Je to prostě o tom, vysvětlit těm druhým, že nová fenka patří k vám a žárlení se nevyplácí, a postupně se ta hranice, kdy "zažárlej" bude posouvat z běžných věcí jen na nějaké výjimečné

Siberian Husky Kennel V pohybu:
díky za rady budeme to zkoušet, bylo by jí škoda to vzdát je moc pekná a šikovná, to sem vubec nečekal, spíš sem si myslel jakej to bude pacholek zlobivej. Ještě jak ted začala žrát a zakulacovat se ( nebo spíš schovávat vylezlý žebra) tak je fakt užasná  :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi