Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Předjíždení

Autor Téma: Předjíždení  (Přečteno 22500 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Předjíždení
« kdy: 23 Listopad, 2014, 21:20 »
 Chtěl bych apelovat na všechny kdo jedou závod ve výletním tempu . Snažte se prosím uhnout co nejrychleji závodníkům kteří jedou střelbu o vteřinky. Ohánět se tím , že to bylo v zóně 800 metrů před cílem je mimo myšlenku pravidla , neb je myšleno předjíždění ve stejné kategorii . Jsem li o mnoho minut pozadu v kategorii která startovala před je to minimálně nesportovní neuhnout a nechat předjíždějícího vyčichnout v řadě a zkazit mu závod. Pro závodníka s číslem 119 .

P.S: tento incident neměl s úrazem Dáši nic společného . Jen se nám poslední dobou stává často , že někteří nectí pravidla , nebo sportovního ducha. :(
« Poslední změna: 23 Listopad, 2014, 22:11 od sulika »

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopad, 2014, 21:53 »
Naprostý souhlas s Jirkou. Asi to rozdmýchá tady diskuzi, což není úplně mým zájmem, ale když jsme občas jako individuálové požadovali, lépe řečeno měli jen takový dotaz, aby např. kategorie SC 2, která patří mezi nejrychlejší ind. kategorie nestartovala za C1 (nic osobně proti ni), tak jsme byli za prudiče...Opravdu se těžko v 40km/h rychlosti reaguje na spřežení, které jede 12km/h.  95 procent musherů ve spřežení podle mé zkušenosti se snaží uhnout jako to jde, a za to velký dík, ale vždy se najde někdo, kdo to má na háku.
Dáši přeji rychle uzdravení !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Předjíždení
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopad, 2014, 11:21 »
Zrovna v Bělči se asi může stát, že se SC2 musíš v poslední části předjíždět pomalejší spřežení, které se vrací z midu, čekat na dojezd všech midových závodníků by už takhle dlouhý závod neúnosně protáhlo. Jinak souhlasím s tím, že by bylo rozumné, kdyby na sprintových závodech kategorie SC2 a asi i SC1 startovala někde na začátku a ne až za C1 nebo dokonce C2. Na víkendovém midu startovaly MSc2 hned za MBkj s minimálními rozestupy, krásně se předjíždělo a psy tohle závodění bez zbytečného stresu bavilo. Lucka
     

-brázdič-

  • Host
Re:Předjíždení
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopad, 2014, 12:13 »
ve stochově se jel v rámci midu jeden okruh 2x. všichni se sjeli do tohoto okruhu, trať v některých místech dost úzká, a to byla teprv hustota! některá pomalejší spřežení museli kolaři a kolobky předjet dvakrát :) jak bylo zmíněno- 95 procent v pohodě, někteří na háku.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopad, 2014, 12:46 »
Jasně, člověk se snaží uhnout, nám kochačům o houby jde... ale zrovna Hradec, cíl... úzký koridor, hudba, milion lidí, kravál, i ti největší zdechláci psi (moji) se milostivě rozutíkají domů. Jsem 100 m před cílem, že za mnou letí rychlík zjistím, až když mám jeho psy vedle sebe (pokud volal, fakt neslyším), jediný co v té vteřině můžu udělat je uhnout károu na stranu, kde ten moment jdou psi už nestihnu řešit, nestihnu na ně ani houknout "dží, hó kraj a zabrzdit a hodit je bokem ručně už vůbec ne. Pokud má rychlík psy co se nebojí a "proderou" se těsně vedle těch mých, dobrý, pokud si netroufne, je rychlejší když dojede za mnou, než tam nacvičovat nějaký tanečky s tím, že si jdu ke psům.
Nevím co kdo letos na Hradci, možná fakt někdo zavazel schválně nebo úplně zbytečně, já jenom jak to vypadá z pohledu pomalíka.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopad, 2014, 16:09 »
Jirko máš video? .. jinak jen teoretizujeme :)

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:Předjíždení
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopad, 2014, 19:47 »
Helo , to tvoje samaritánství věci zhoršuje . Dáša volala včas , borec jí nechal dojet na dotyk . On vpravo pes vlevo naši psi doprostřed. Jeho pes nekonfliktní hodný . Naši psi vypadli z tempa . První den jsme projeli o pár vteřin . o výkonu vypovídá,že v cíli jsme na něj čekali víc jak minutu. Ten kluk je bez licence. Potkali jsme se den před tím , kdy jeho velmi hodné zvíře se k nám přidalo při prohlídce trati. On pár minut nevěděl , kde psa má . Tohle není dobré . Tvoje hledání absolutní pravdy nikam nevede . Uvědom si , kolik to stojí času a peněz a potom  tě podělá borec na pohodu. Zadara. Jsem na ně alergický.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #7 kdy: 24 Listopad, 2014, 21:44 »
Jirko, absolutní pravda neexistuje :) Každý má svůj úhel.

Za mnou akorát došel chlapík, že je v šoku jak ho Dáša smetla a jakým způsobem mu vynadala. Tak jsem mu připomenula, že tam nejsem rozhodčí. Źe obecně 800 m před cílem neplatí právo přednosti. Osobně myslím, že zóna se zrušeným právem přednosti platí napříč kategoriemi, stejně jako ostatní pravidla o předjíždění vždycky platila pro všechny kategorie tak, jak se na trati potkají (pravidlo o tom že musíš počkat když se predjíždějící zamotá v důsledku předjíždění, pravidlo o časovém limitu pro opakované předjetí) Ale to je jen můj názor. Rozhodující by byl názor rozhodčího na Bělči - pokud by došlo k podání protestu (hlášení o porušení pravidel)

Pokud by ses v tom chtěl vrtat tak teoreticky - cedule 800 m tam nebyla, tj nebyla žádná zóna se zrušeným právem předjíždění (s Hynkem jsme se o tom pobavili, příšte cedule budou :)  = bod pro Dášu
Jediné na co by se Dáši mohlo vytkout by bylo porušení dobrého sportovního ducha, pokud by rozhodčí uznal její vyjadřování za poškozující.
Chlapík výletník by asi schytal napomenutí za neuvolnění nebo špatné uvolnění trasy ..možná.. podle názoru rozhodčího

V tomto případě ale není co řešit.  Nikdo nezahlásil porušení pravidel při dojezdu do cíle.  Pokud by hlásil, měl by do hodiny podat písemné hlášení. Pokud by bylo, rozhodčí by vyslechl obě strany, vyšetřil situaci, vysvětlil účastníkům, kdo udělal jakou chybu, případně udělil sankce. Nic z toho se nestalo. Je to škoda, protože když si obě strany poslechnou třetí nezávislý názor, nemusí oba odcházet s pocitem křivdy .. a někdy odchází i chytřejší o informaci, jak si příště správně počínat..

Každopádně je škoda, když na trati interferují závodníci s výletníky... něco může ovlivnit pořadatel ve startovce, ale někdy to nejde, je to pak na komunikaci mezi závodníky před a během předjíždění. Někdy to je OK, někdy se to nepovede.. škoda.
« Poslední změna: 24 Listopad, 2014, 21:54 od HelaL »

Adam

  • Host
Re:Předjíždení
« Odpověď #8 kdy: 24 Listopad, 2014, 22:30 »
Ahoj, rad bych zde pripojil i svou zkusenost ze zavodu v Belci. Jel jsem kategorii sprint BKJ. Po sobote jsem byl druhy o 10s. Celou nedelni etapu jsem makal jako das, abych to sjel a vypadalo to nadejne. Presne v miste, kde se sbihaji mid se sprintem do cile jsem potkal sprezeni Pavla Zvolskeho. Okamzite jsem na nej volal, ze tam jsem a at me pusti. Nejprve nereagoval. Kdyz jsem na nej volal dale, otocil se a rekl, ze me nepusti a jel prostredkem trati tak, abych se nevesel ani zprava ani zleva. O jeho rychlosti v porovnani s bikem neni ani potreba mluvit. V posledni zatacce jsem to zkusil vzit co to slo nejvic zleva skrz hluboke kaluze a predjet ho. Nenechal me, rval na me neco o tom, ze na me posle ochrance zvirat a svoji ctyrkolkou mi najel do psa.
Takze za me zkazeny zavod, srazka s blbcem a pocit marnosti. Sam pan Zvolsky skoncil na druhem miste s odstupem 4:44min na prvniho.

Maruška Š.

  • Host
Re:Předjíždení
« Odpověď #9 kdy: 24 Listopad, 2014, 22:37 »
Troufnu si zapojit se do diskuze, neboť jsem vloni řešila podobný problém.. Ta zóna 800 m se zrušeným právem předjíždění mi v Bělči přijde nesmyslná hlavně s ohledem na to, že se sjíždí sprintová a midová trať. U sprintu jde mnohdy opravdu o sekundy a takové midové spřežení, které se odvolává na zónu 800 m se zrušeným právem předjíždění může zkazit celý závod. Vím, že je to hlavně o lidech, ale musím říct, že na tomto závodě mi toto pravidlo docela vadí..

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re:Předjíždení
« Odpověď #10 kdy: 24 Listopad, 2014, 22:45 »
Helo , na velkých závodech se díky časové tísni potkají výletníci se závodníky. Úhel pohledu závodu , je, že se závodí . Duch pravidla 800m je skutečně o lidech , kteří spolu soupeří . Kdyby přišel a řekl , promiň , nestihl jsem , neuvědomil jsem si , ale on byl vysloveně nepříjemný . On jede a ostatní ať si trhnou . Opět důvod , proč lidi bez licence , ale zejména bez sportovního ducha nemají na trati co dělat. Na Horníku mně dobíhaly děvčata co narozdíl ode mně závodily. Poctivě jsem lezl z cesty , já se bavil , ony jely závod. O tom to je.  Je čas napsat v pravidlech co třeba.Sportovní slušnost nahradíme pravidlem.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #11 kdy: 24 Listopad, 2014, 22:57 »
Jirko, ta licence toho sportovního ducha asi nezajistí. :(

B.

  • Host
Re:Předjíždení
« Odpověď #12 kdy: 24 Listopad, 2014, 23:08 »
Jen taková poznámka: V Bělči se jelo MR v MIDu, pro sprinťáky to byl pouťák. Burák

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #13 kdy: 24 Listopad, 2014, 23:16 »
 :D :D Sprinťák, sportovec nezná slovo "pouťák". Závodit je od slova závod  ;) ;)
« Poslední změna: 24 Listopad, 2014, 23:22 od MaUr »

Offline Jarda Hanuš

  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Karma: +12/-0
    • E-mail
Re:Předjíždení
« Odpověď #14 kdy: 25 Listopad, 2014, 07:23 »
A což takhle pronajmout si jednu trat každej třeba na hodinu změřit si to na GPS ,pak to porovnat a virtuálně vyhodnotit závod.Odpadnou jiní jezdci,pořadatelé Vás nebudou obtěžovat zákazy,příkazy a ani ta blbá atmosféra nebude rušit Vaše šampiony v soustředění.Bude to přesnější protože časomíra to změří stejně hůř než závodník co si to odmáčkne na řidítkách.  Toliko můj nápad aby závod byl férový :)).