Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Šediváčkův long 2013

Autor Téma: Šediváčkův long 2013  (Přečteno 25974 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Barbora Twardková

  • Host
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #45 kdy: 26 Leden, 2013, 11:16 »
Z vážných provozních důvodů bylo nutné tuto etapu omezit časovým limitem. Limit byl po pečlivém zvážení zvolen tak, aby v rámci možností, které měl pořadatel v té době k dispozici, co nejméně zasáhl do startovního pole.
Pro p. Kučeru....Tak toto vysvětlení nepadlo na místě ani jednou!!! Operovalo se dlouhým čekáním na kontrolách, průměrnou rychlostí atd... Když jsem řekla že už to není závod pro chlupaté, P. Kučera si mě vyžádal u Tomáše ať mu to jdu říct do očí... Když jsem za ním šla, už tu odvahu na diskusi neměl a operoval pouze 125% a odešel bez očního kontaktu. Je to pravidlo o tom žádná, ale nepamatuji si ročník, kdy by bylo na šediváku uplatněno. My se závodu účastnili poprvé a naši huskouni nikdy nebudou rychlí, holt typem patří do výstavního kruhu... Ale o rychlosti by šedivák neměl být. A rozhlašovat, že jste vyřadili všechny, kteří nedosáhli rychlosti 7 km/h je lez. Pokud vezmeme v potaz skutečný čas startu a bavím se o skupině, která dojela na KO2 což je 45 km 1-20 min. po limitu, MĚLA rychlost přes 7 km/h.
Můj názor:
1.Pokud nemá pořadatel zvládnutý provoz, ať závod nevypisuje.
2.Šedivák se jezdí roky a ti kteří se ho vícekrát účastnili, takové pravidla nepamatují.
3.Nejspíš by neškodilo ujasnit propozice před startem závodu. Napsat veškeré asi"NEPODSTATNÉ" podmínky a těch se pak držet. Sami bychom uznali, že tam nemáme co dělat a nesponzorovali bychom Vás zbetečně ze svého, peníze bychom využili pro pejsky užitečněji. Prostě bychom se necpali někam, kde o nás nestojí.
4.Neznám závod, který by měl před startem vypsanou TURistickou kategorii v takovém rozsahu a na závodní trať. Podle slov musherů, krmí kde namají a dokonce se najdou i takoví, kteří se rozhodnout to oočit a pak je ve čtrvtek potkali i v protisměru. To vše ovlivňuje závod.
5.Při formátu startu: Lskj,LP,BIKE,LO,LT1,LT2,LTU,TUR, by musheři v LT2 měli lépe zvážit kategorii. Čistokrevnost se na šediváku už nenosí. Prostě kdyby startovali v otevřených byli by tam někteří ještě s rezervou před limitem. Záráží mě to i vzhledem k tomu, že p. Kučera má malamuty, asi mu to lítá, jen jsme ho dlouho nikde neviděli na výsledkové listině.

     Nikomu z pomalejších nejde o výsledek, jde o to zkusit si tento závod. Jen mít možnost projet celou trať se všemi jejími záludnostmi. Prostě dokončit. Hm, ale asi zahranční turisté jsou důležitější, než pomalé domácí spřežení.
     Je mi líto kamarádů a prostě všech, kterým to nebylo umožněno. Jste pro mě všichni vítězové. A jedno je jasné, spoustu z nich tohle odradí.

     Když už chcete prestižní závod tak: ZÁVOD MÁ MÍT JASNÁ PRAVIDLA!!!! Vypsaná dostatečně dlouho před jeho startem.

Gratuluji vítězům a všem kteří závod dokončili.
BARBORA TWARDKOVÁ

Offline jameni

  • *
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +12/-0
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #46 kdy: 26 Leden, 2013, 14:18 »
"     Nikomu z pomalejších nejde o výsledek, jde o to zkusit si tento závod. Jen mít možnost projet celou trať se všemi jejími záludnostmi. Prostě dokončit. Hm, ale asi zahranční turisté jsou důležitější, než pomalé domácí spřežení.
     Je mi líto kamarádů a prostě všech, kterým to nebylo umožněno. Jste pro mě všichni vítězové. A jedno je jasné, spoustu z nich tohle odradí.    "

Souhlas.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #47 kdy: 26 Leden, 2013, 14:41 »
k BT:
1) souhlas
2) nesouhlas -  pamatují
3) souhlas
4) existují, jen se tam gró turistů hlásí dopředu a během závodu k nim přibude minimum z "odpadlých" závodníků /zde je to bohužel právě naopak) míjení spřežení v protisměru je u longu normální a pro zvládnuté spřežení to není nic neřešitelného
5)bez komentáře

naši huskouni nikdy nebudou rychlí, holt typem patří do výstavního kruhu..

z téhle věty je mě obzvlášť smutno...





Tak jen z dlouhý chvíle jsem si spočítal co by kdyby ;). Jak co bylo nebo nebylo oznámeno, nevím a nehodnotím, páč jsem tam nebyl ;)
Ředitel závodu, může a nemusí uplatňovat různé % limity. Tato možnost by měla být uvedena v propozicích.
A teď k "věci" :D při uplatnění pravidla 150% vítěze, by po první etapě v LT2 byli ze hry všichni s časem nad 6:51:03....zbylo by prvních deset jezdců. (30,3%)
Při "měkkčí" variantě průměru prvních tří, by 150% čas byl 7:41:38 a "zbylo" by prvních 16...(48,5%)

O "kvalitě"  přihlášených týmů ať si udělá obrázek každý sám.
Vzhledem k počtu všech možných i nemožných kategorií navrhuji vyhlásit  ještě jednu :
"Kategorie pomalých" jen nevím, jestli by vítěz byl "nejrychlejší z pomalých" nebo ten opravdu NEJpomalejší  :D
« Poslední změna: 26 Leden, 2013, 15:00 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #48 kdy: 26 Leden, 2013, 15:19 »
Ono se letos v Deštném sešlo víc okolností. Myslím, že byla nejdelší trať. Ve většině ročníků se Pavel nedostal ani na těch obligátních 222km a dost často ani na 200. Letos bylo 233, což je asi rekord. Podle mě byla druhá etapa zbytečně dlouhá a těch pár nahnanejch kilometrů mohlo ovlivnit ten vysokej odpad, danej limitem. Stačilo vypustit první tobogán, což by ubralo asi 3km, ale časově by to spoustě lidí pomohlo.
Na druhou stranu byla trať v dobrém stavu, což hodně pomáhá.
Souhlasím s tím, že limity měly být už v propozicích.
Finanční otázku taky chápu, pro většinu našinců nejsou 2000,- malej peníz a pro většinu zahraničních je to běžné startovné na sprintových závodech, takže je případnej přechod do turistů moc netrápí.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #49 kdy: 26 Leden, 2013, 15:50 »
Výsledky jsou na http://www.sedivackuv-long.cz/wp-content/uploads/Destne_2013_vysledek.pdf
Ten odpad je letos opravdu brutální. :'(

Barbora Twardková

  • Host
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #50 kdy: 26 Leden, 2013, 15:51 »
Venca N - jde mi hlavně o GP a AM, pokud budou v kategorii se SH...
Vím, že rád počítáš, ale uznej měli by šanci?
Myslíš, že zkušení musheři by se pokoušeli o nemožné, kdyby je pravidla v předcházejících ročnících neujistili, že mají šanci?
Diskutovat o SH s tebou mohu soukromě, tady jde o jiné....
Mirek Kremlička - SOUHLAS

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #51 kdy: 26 Leden, 2013, 16:07 »
http://www.sedivackuv-long.cz/wp-content/uploads/Destne_2013_vysledek.pdf

v longu se plemena nikdy nedělila, srovnávala to váha... 7kg pro AM, GP není nic, na těžších (měkkých) tratích měli oproti SH výhodu...
na tvrdých pak samozřejmě rychlostí nestačili, což letos... dle průměrek např u Habase soudím na měkkou trať...
Ale to ti psi musí opravdu chtít. Srdcaři ubejvaj bohužel i u SH, ale u AM a GP jsem je neviděl už pár let...
Upřímně - kolik jste v prosinci a  lednu absolvovali 5 ti hodinových tréninků se zátěží ? Bez nich jste prostě nemohli být dobře připraveni...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline sada

  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #52 kdy: 26 Leden, 2013, 16:30 »
Ahoj Vašíku upřímě času jsem na treningu strávil hafo a 50-55km jsem jezdil od pulky prosince a jak je videt je ti vše na h... Kdyz nemaš lídry. Koukni na email psal jsem ti info.zdar sada

Offline katrin5

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-8
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #53 kdy: 26 Leden, 2013, 17:19 »
....ja osobne si myslim,ze do tohoto zavodu jde kazdy byt uz zkuseny,nebo zacinajici musher s urcitymi riziky,ktere muzou nastat behem zavodu a mel by se s pripadnym problemem umet vyporadat.At uz je to ze strany poradatelu,nebo problemem svym.2000.- je hodne a je treba zvazit,zda ten daleky cil a fyzicka za to stoji.
I Ti zdatni chlapi na prednich mistech v cili,maji behem vsech etap spousty problemu a urcite je pred startem napadne,ze muze nastat chvile,ze si sahnou na dno a ze zavod treba nedokonci.
Dobre znam jednoho,ktery musi sahnout hluboko do kapsy a jde do toho za kazdou cenu,protoze to je blazen a adrenalin je pro nej vsim.
Pred musherkami klobouk dolu a preji hodne stesti! :)

Offline admin_tombru

  • Admin
  • *****
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +29/-37
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #54 kdy: 26 Leden, 2013, 21:59 »
Hmm pěkné to tady číst....

Jistě 2000kč má pro každého "jinou" hodnotu, ale zvažte co vlastně z tohle v tomhle případě čekáte?

Padesát dobrovolníků připravuje víc jak 50km čisté délky trati po hřebenech Orlických hor a to v téměř jakémkoli počasí po čtyři dny vás na trati zajišťuje a to zejména venku 16-20 hodin v silných mrazech a často i větru. Celou trať označí, udržuje a nakonec pečlivě po vás a vašich psech uklidí. Připraví pro vás parkování a zajistí vám bezpečný průjezd na start a zpět a dalších stovky "drobností". A něktěří už 17 let, tedy 17 ročníků.

Tito dobrovolníci se sami ochotně jen za ubytování a příspěvek na jídlo starají o co možná nejlepší průběh akce. Také často cestují za svoje peníze stovky kilometrů, aby mohli pomoci. Je naprosto úžasné a zvlášť v dnešní době, potkat tolik ochotných lidí obětovat svůj volný čas a často i zdraví, aby si jiní mohli vyzkoušet co se svými psy dokážou a na co mají a na co ne v podmínkách, v kterých se může pohybovat se psím spřežením takovým způsobem málo kdo.

OK, zaplatili jste si 2000kč, které v podstatě nepokryjí při tomto relativně velkém počtu účastníků snad ani náklady na ubytování a jídlo těchto dobrovolníků a na paliva do techniky a do aut.

Nadá se zapomenout na desítky hovorů z dispečinku, kdy jsem na druhém konci telefonu slyšel ve dne i v noci promrzlé hlasy hlídek a jak jim mezi slovy mimoděk unikne jak jsou zmrzlí, že už ani nejsou schopni zapsat do kontrolní listiny čísla účastníků, přesto na můj dotaz, zdali chtějí vystřídat, sami odpovídají, že to ještě zkusí vydržet, když už zbývá jen "několik" účastníků na průjezd kontrolním bodem a to i když ví, že to může někdy trvat zatraceně dlouho, zůstávají. Jen připomínám, že tyto hlídky tam nejsou jen aby zkontrolovali průjezd, ale aby vám pomohli v kritických místech a případně vám pomohli v zajištění potřebné pomoci.

Vážím si sportovních výkonů závodníků, ale pro mě osobně jsou mnohem cennější výkony a nasazení těchto dobrovolníků, protože ti to nedělají ani pro slávu, ani pro nějaký pocit, či potřebu si něco dokazovat, pro zábavu (venku snad jen masochisté), nebo dokonce pro peníze, ale zejména proto, že vám chtějí pomoci.

Někteří účastníci si možná nemohli dokázat, že mají na něco na co si mysleli, že možná mají. Přesto mohli v dalších etapách a v dalších dnech dále pokračovat. Nemohli si ovšem za investovaných 2000kč připíchnout do deníčku úspěchů, nebo na Facebook "dojel jsem celý Šediváčkův LONG" a místo nějakých 230km jsem mohl bohužel ujet "jen" nějakých 180km, protože ti neschopní pořadatelé si vymysleli na poslední chvíli nějaký limit jen aby mě škodolibě vyřadili...

Jo a 2000kč je dnes obvyklá cena čtyřdenního skipasu do lyžařského střediska střední velikosti v ČR pro jednu osobu. To jen tak pro srovnání k výše uvedenému...

I když tento spor skončí všelijak, možná lidově řečeno částečně spláchne do záchodu nezištné snažení a nasazení těch desítek bezejmených lidiček co se o vás celý týden starají a co často berete jako samozřejmost (někomu se to za ty peníze zdá dokonce málo), tak pro mě jsou právě tito lidé něco jako vítězové, nebo hrdinové (teď mě vhodnější označení bohužel nenapadá).

Tak a teď můžete vytáhnout své argumenty, pravidla, řády a co já ví co ještě a ve znamení té nejspravedlivější spravedlnosti zejména k sobě samým jí učiňte za dost...

Tomáš Soural

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #55 kdy: 26 Leden, 2013, 23:08 »
Padesát dobrovolníků připravuje víc jak 50km čisté délky trati...

Tohle vůbec nebylo o pomocnících.. ti jsou FANTASTIČTÍ
je to o strategii závodu, o celkové koncepci, o řešení problémů, o komunikaci, propozicích, toku informací atd..
Pokud pár lidí odjíždí s pocitem křivdy, obvykle to zamrzí celý realizační tým ... je to škoda

pamatuji že jsme jeli před pár lety pozdě z bivaku, já s malým týmem s problémy daleko vzadu, Martin jako turista
a byli jsme pár minut před polednem na Masaryčce, odkud se mělo jet do Polska... kontrola nás zastavila, nabídla čajík, rumík, oplatku, tak jsme chroustali a konverzovali a najednou se ozvalo z vysílačky - "Je 12 hodin, cesta do Polska je již pro další týmy uzavřená"
Martinovi málem zaskočilo  :) - Cooooo? To jako když jsme si tu dali tu oplatku co jste nám nabídli tak už nemůžeme jet dál?????? 
No nemohli jsme to rozdejchat  - z principu- a nakonec po delší debatě po vysílačkách nás do Polska pustili ... měli jsme tehdy štěstí... ale myslím že ani ta kontrola co nám bezelstně nabídla oplatku netušila co bude... tohle asi není ideál.. nic ve zlým..

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #56 kdy: 26 Leden, 2013, 23:29 »
naprostej souhlas s Tomášem ;)

jinak mě nikdo z "poškozenej" neodpověděl na tohle

navíc věřím, že by vás pustili i klidně dřív , navíc si přiznejte - dojezd na "přestávku" někdy k půlnoci, odjezd cca 03 - 04  >:( dojezd ke Kristýně v 09 - 10 dopoledne a ve 15 znova start ? Chtěl bych vidět, kolik by z těch KOček (mimo Ufa) to takhle dalo... :(

já myslím, že NIKDO  :( (mimo UFA)  ;)
« Poslední změna: 26 Leden, 2013, 23:42 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Barbora Twardková

  • Host
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #57 kdy: 26 Leden, 2013, 23:32 »
Nikde nevidím výtku na dobrovolníky, traťě atd, ale nejspíš jsem to tam měla napsat jasně: POMOCNÍCI BYLI SKVĚLÍ!!! TRATĚ TAKÉ!!!Děkujeme.
Víc už k tomu nemám co dodat, kdo chce tam pointu najde a pochopí.
Barbora Twardková

Barbora Twardková

  • Host
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #58 kdy: 26 Leden, 2013, 23:52 »
ro Vencu N - Šárka (Ufo) byla na KO2 v 17:20 spolu s dalšími, zbývalo jim na přestávku asi něco přes 10 km...Myslíš, že by to jeli do půlnoci? Nechápu kde jsi přišel k těmhle časům? Nebyl jsi tam, nejspíš tě jen někdo chybně informoval...

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Šediváčkův long 2013
« Odpověď #59 kdy: 26 Leden, 2013, 23:56 »
Šárka (Ufo) byla na KO2 v 17:20 spolu s dalšími, zbývalo jim na přestávku asi něco přes 10 km

no tak by tam přijela v 19+, odjeli po 23+ a přijeli ke Kristýně po 04...
Když jste byli tak v poho..., krásný tratě..
Proč jste teda nejeli na bivak 3. den jako někteří co byli KO? (Ufo, Pfeifer aj.)?

A kolik jste teda měli 5ti hod tréninků ?
« Poslední změna: 27 Leden, 2013, 00:43 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.