Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 LGO 2012

Autor Téma: LGO 2012  (Přečteno 46281 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

miloš g

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #120 kdy: 24 Leden, 2012, 16:01 »
Tak to bol ozaj výstižný popis Luboš,
Ďakujem všetkým "českým bratom" že nám držali palce a slovenským vyrývačom za pozornosť počas LGO ....a k tým "super Nemcom" asi tolko: stále tam bolo pár voľných miest na štarte, treba si to prísť vyskúšať.  Miloš

martin_v

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #121 kdy: 24 Leden, 2012, 20:24 »
ja bych ty nemce nedaval do uvozovek, az je nekdo z ceskoslovenska porazi aspon dvakrat, trikrat (aby to nebyla naka haluz) za sebou na me/ms, pak mozna.... nikoli na maximalne specifickym zavode.
v hamaru bylo taky par volnych mist na startu a ve francii urcite je stale taky... :-)

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:LGO 2012
« Odpověď #122 kdy: 25 Leden, 2012, 08:30 »
přestaňte se hádat  :D nebo to zamknu, jen čekám esli sem Miki, nebo i ty Miloši nedáte rozpis jak psi jeli  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Radek Havrda

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #123 kdy: 25 Leden, 2012, 09:33 »
Ahoj.
Chci mnohokrát poděkovat všem co nám závodníkům (ne jenom mě) drželi palce a fandili. Letos jsme si to díky sněhovým podmínkám, krásnému počasí a úpravě organizace závodu opravdu užili. Díky za vše.
Jestli jsou naše výkony dostatečně plnohodnotné, nechám na vás. Některé názory bych čekal, spíše z řad skandinávců a třeba němců a ne z vlastních řad, ale je mi to jedno. My co jezdíme LGO nemůžeme pro svou specializaci jezdit porážet „němce“ na „německé závody“. To, je hoši, co se vám to nezdá, na vás. Opřete se do toho, investujte peníze a spoustu času, kousněte se a ukažte, že česko-slovenský mushing za něco stojí. Budu na vás hrdý.
Proč nejezdil Loprais, když vyhrával Dakar, F1.
Proč nejezdí Loeb Dakar, když vyhrává rally.

                              Ještě jednou DÍKY. S úctou Radek Havrda
                                                                         Vlčice 116
                                                                         Trutnov 541 01
                                                                         Tel.+420777290390

http://www.protrail.info/
http://www.grandeodyssee.com/
http://krakonos.mushing.cz/


PS: Držím palce všem na Pireně. A ať jde výkonnost jen nahoru.

martin_v

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #124 kdy: 25 Leden, 2012, 09:54 »
nikdo Vas vykon nesnizuje, vsichni Vam fandi a mate urcite kdyz ne vsech, tak vetsiny obdiv....
proto bych cekal, ze nikdo nebude snizovat vykon napr. tech "hopsasa super nemcu". holt kazdej se specializuje na neco jinyho, mne jako zajimavej prusecik by prislo prave to ME, MS.... pirenaci tam jezdi, skoda ze tam nejezdi lgooaci. ikdyz se tam vyhravaj "jen" medaile. ale to je muj nazor.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:LGO 2012
« Odpověď #125 kdy: 25 Leden, 2012, 10:25 »
 :) zdravím Vrtulníka  :D
mohl by jsi sem dát , pro zajímavost i poučení,  rozpisy psů (+věk) na jednotlivé etapy + skutečné délky etap (až se budeš večer nudit  :-* ) ?
dík Venca
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:LGO 2012
« Odpověď #126 kdy: 25 Leden, 2012, 11:21 »

No flame please:
Trochu jsem hledal nějaké německé možnosti, a vybral jsem čtyři co podle mne připadají v úvahu:
Bernhard Schuchert - http://www.porttikoski.de/
Silvia Furtwaenger   - http://www.teamsilviafurtwaengler.com/teamsilviafurtwaengler/race-history.html (byla na LGO 05 a asi už se nevrátí)
Ben Voigt                 - http://www.vidda-runners.com/de/rennen.html
Bernd Helmich          - http://www.teamhelmich.com/0049-rennen.html


ti co na LGO byli za Havrdy znáte.
« Poslední změna: 25 Leden, 2012, 11:25 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



milos g

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #127 kdy: 26 Leden, 2012, 20:55 »
Ja nikoho výkony nezhadzujem a s tými nemcami som do diskusie neprišiel ja!! oni určite vedia prečo na LGO neštartujú a ko ja viem, že sa ME a MS v šprinte sa sotva zúčastnim lebo v tom čase  beháme 200 km denne a to asi na bednu nestačí. Ak to niekto nevie pochopiť, tak to mi je ľúto.
Jedine čo mi na tejto dizkusii vadilo je, že ľudia namiesto toho , aby niečo dokázali sami sa snažia posudzovať iných, porovnávajú hrušky s jablkami....a vlastne tomu ani nerozumejú.

Branislav Spiššák

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #128 kdy: 26 Leden, 2012, 21:49 »
Ak by si ty behal 200km denne tvojou priemerkou podla LGO tak by si musel minimalne 16 - 20hodin denne stať na saniach potom už chod IDITAROT ,dufam že dojdeš   TENTO VíKEND na preteky možme si kludne dať 43km ako si mal na LGO   s 8 psami ja dam iba 7 ok a kludne sa stavim o tvoju vyhru. Ja nie som Nemec.
Tak choď na ME - MS nejakú midku od 40-50 km. Profíci tomu hovoria  open šprint.
Pre RADA preto nebehaju lebo by si zaze nariekal že nemaš prachy ako v každom tel....

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:LGO 2012
« Odpověď #129 kdy: 27 Leden, 2012, 06:05 »
hele bratia, co kdyby jste si "diskutovali" k "vaší" VĚCI (jestli ji stále nemáte zavřenou, už jsem tam dlooouho nebyl) na mushing.SK  ;)
docela bych ti Braňo přál, za ty rádoby "chytrý" kecy, aby tě oba Gondovci na trati vyčadili.. :-X  ;)

PS. ... kludne sa stavim o tvoju vyhru, že by "malá slovenská" závist ?
si ty behal 200km denne tvojou priemerkou podla LGO tak     ....no tak počty ti taky moc nejdou


A DOST!
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Branislav Spiššák

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #130 kdy: 27 Leden, 2012, 10:01 »
Venco, ja som chcel byť ticho, ale furt do toho rýpete. Ja som si to s Rasťom vydiskutoval. Došlo k omylu. Aj som sa ostravedlnil...  A všetko som dal vymazať.To nebolo tak myslené, ako to bolo napísané. A nediktuj mi, čo mám a čo nemám. Matematika mi nikdy nešla ale mi to je jedno.Zamkni už diskusiu na túto tému....
Pre Miloša : raňajší e-mail z Nemecka (len preklad): čítali diskusiu, že ťa srdečne pozývajú na etapák do Nórska, že tam budú všetci. Tvoje psy na tých tratiach budú mať relax a bude aj cez 50-ka a nemusíš ani behať s varičom a kastrólmi a škrabať sa po kopcoch a keď sa Ti zadarí, radi si kúpia šteniatka a nakryjú.
Je plno ale daj vedieť!
 PS. ja chcem isť ak sa bude dariť hlavne finančne o 3-4 tiž LGO zaťial len PIRENU.Urobim si ako budem chcieť. :P

weber

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #131 kdy: 27 Leden, 2012, 10:09 »
\ Jsem pouze sledovač závodů a děnní okolo nich.Sám mám 1x Esp- skj /

Ale to co tady předvádí pan Spiško? je úsměvné:-)
On sám nic nedokázal a stále tady machruje s něčím co není a on sám nedokázal nic.Na Pirene vyhořel a podruhé jel s velkými ambicemi a skončil jako šedý průměr.....na svých stránkách piše jak má nejlepší kennel psi a ja nevim co všechno jěště....(nejrychlejší mistr slovenska kde nikdo nejezí apod apod)? ale ve finále je to jen zamindrákovaný člověk který se naváží do všech.
Nevím proč to dělá?
Bude sranda až mu toto poví naký "jeho němec" co je za člověka?
Už se snim nebude objímat na každé fotce. Viz jeho stránky.
Pane Spiško prosím pište si na Vaše stránky Vaše bláboly.Děkujeme!
ale sem už žádné urážlivé připomínky nepište.

Děkujeme musheři a čtenáři mushingu!

milos g

  • Host
Re:LGO 2012
« Odpověď #132 kdy: 27 Leden, 2012, 11:01 »
Prosím prepačte že na váš web sa píšu takéto hlúposti. toto je môj posledný koment a ľutujem, že som sem vôbec niečo  napísal už v prvom rade.

Ja si z nikým nejdem na pretekoch nič rozdávať, mushing robím pre vlastné uspokojenie. na preteky v St. Ľubovni som sa prihlásil aby som mohol vidieť ľudí, ktorých som už roky nevidel, prebehnúť psov pred dlhou cestou do Švédska v prívese a v neposlednom rade želal si to aj môj sponzor lebo verí, že niektorých (nezaujatých) ľudí móžem inšpirovať a podieľať sa na rozvoji mushingu na Slovensku. pravdu povediac, po poslednom komente sa mi tam už ani ísť nechce.....

Plne si uvedomujem , že môj team nemôže konkurovať špičkovým šprintovým a midkovým teamom, lebo robím  čo robím. Moje psy robia celu zimu týždňové a expedičné výlety s turistmi a som na ne hrdý že dokážu byť konkurencie schopný na LGO a kratších non-stopoch . Za tri týždňe bežíme 350km non-stop (pre matematikov cca 200 - 250km/deň) aby som sa znova niečo nové od mojích psov a ostatných skúsených musherov  naučil. To je moja filozófia a ak sa niekomu nepáči, nech si kritizuje a súdi, ja už ale nemám čas ani chuť sa tým zaoberať.

Je mi ale ľúto, že sa práve na Slovensku stretávam s takou agresiou v názoroch! V Škandinávii mi fandia teami ktoré robia na vrcholovej úrovni či šprinty, midky alebo Longy......
Pripraviť psov  na LGO je obrovské množstvo práce a odriekania a preto mám hlboký rešpekt pred ľuďmi ako Radek, Miki , Martin, že to dokážu v naších stredoeurópskych podmienkach. Že tam sú peňažné ceny, je len na dobro veci, lebo motyvujú musherov k ešte lepšej príprave a víkonom.

To ale neznamená, že si nevážim šprintérov. Poznám ich veľa osobne aj v Škandinávii a trávime spolu voľný čas.

Na záver odkaz všetkým musherom: Rešpektujme sa a učme sa jeden od druhého a vychutnávajme si spolu tento krásny a harmonicky šport a hoby.
Nakoniec nejde o medajle, peniaze ani vlastné ego ,ale o to čo sme s našími chlpáčmi a priateľmi mushermi spolu prežili , to je to na čo sa spomína.


Ešte raz prepáčte za plitvanie váším webom nezmislami.   Miloš

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:LGO 2012
« Odpověď #133 kdy: 27 Leden, 2012, 11:10 »
raňajší e-mail z Nemecka (len preklad): čítali diskusiu, že ťa srdečne pozývajú na etapák do Nórska, že tam budú všetci. Tvoje psy na tých tratiach budú mať relax a bude aj cez 50-ka a nemusíš ani behať s varičom a kastrólmi a škrabať sa po kopcoch a keď sa Ti zadarí, radi si kúpia šteniatka a nakryjú.
Je plno ale daj vedieť!
 

Já vás neznám, nejsem ani žádnej opravdovej musher,  ale tohle tedy je trapný, co jste napsal, nebo spíš ubohý...

pan Miloš G to napsal úplně přesně, má můj obdiv

Rešpektujme sa a učme sa jeden od druhého a vychutnávajme si spolu tento krásny a harmonicky šport a hoby.
Nakoniec nejde o medajle, peniaze ani vlastné ego ,ale o to čo sme s našími chlpáčmi a priateľmi mushermi spolu prežili , to je to na čo sa spomína.


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:LGO 2012
« Odpověď #134 kdy: 27 Leden, 2012, 15:11 »
Pane Spiško prosím pište si na Vaše stránky Vaše bláboly.Děkujeme!
ale sem už žádné urážlivé připomínky nepište.

Tak si myslím, že tohleto je popření smyslu diskuse.

Diskuse od slova diskutovat
Tj že někdo projeví názor .. a ten může být jiný než mám já. Možná s ním nesouhlasím na 100 proc ..nebo možná na 99, ale najdu v něm 1 procento užitečné pro mne.
Přece není třeba lidi s jiným názorem lynčovat. Názor to není ta osoba, je to jen názor.  A hodně lidí dovede své názory i korigovat, pokud se dozví o jiných názorech :)  .. třeba v diskusi :)
A tak můj názor je, že vítám v diskusi i ostatní názory :) :) :)
(Braňovo názory mi příjdou přiměřeně slušné.. na naše poměry,)

No a Milošův odkaz stojí za citaci furt dokola a díky moc (nejen) za něj)
Na záver odkaz všetkým musherom: Rešpektujme sa a učme sa jeden od druhého a vychutnávajme si spolu tento krásny a harmonicky šport a hoby.
Nakoniec nejde o medajle, peniaze ani vlastné ego ,ale o to čo sme s našími chlpáčmi a priateľmi mushermi spolu prežili , to je to na čo sa spomína.
« Poslední změna: 27 Leden, 2012, 15:20 od HelaL »