Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Výsledky MR 2011

Autor Téma: Výsledky MR 2011  (Přečteno 26377 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

martin_v

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #15 kdy: 26 Červen, 2011, 19:56 »
ono "zmekceni" sem taky moc nepochopil. :-)

ale co vic nechapu je, proc p. zima s p. tobiaskem daaaavno nesli za JK, nerekli mu jak to blbe vymyslel, nepredlozili vlastni, samozrejme daleko lepsi navrh, nepresvedcili o jeho dokonalosti ostatni a nasledne ho neprosadili??? co je proboha jednodussiho?

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #16 kdy: 26 Červen, 2011, 20:26 »
ale co vic nechapu je, proc p. zima s p. tobiaskem daaaavno nesli za JK, nerekli mu jak to blbe vymyslel, nepredlozili vlastni, samozrejme daleko lepsi navrh, nepresvedcili o jeho dokonalosti ostatni a nasledne ho neprosadili??? co je proboha jednodussiho?

S Jirkou Krejcim jsem svedl asi 3 hodinovou diskusi, cca 6 let zpatky, a pak jsem dospel k zaveru, ze to nema smysl.:((( A dokonalost tohoto systemu vidis kazdy rok sam a v diskusi vyse.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #17 kdy: 26 Červen, 2011, 20:37 »
martin_v:
Pisu to sem kazdy rok. Loni jsem psal panflet a bylo to taky k nicemu. Kdyz pak si myslis, ze je to tak super system, jak mi vysvetlis, 2.misto Martiny Step.? Vytahni si jeji vysledky a hlavne casy. Mozna pak pochopis, co tady pisu. Neni mozne, plosne merit sily s nekym, kde ani nestartoval. To proste NEJDE! Osobne bych vypsal napr. 5 zavodu MR. Kdo chce byt bodovan, musi objet x % zavodu a je po ptakach.
Tobi

pospa

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #18 kdy: 26 Červen, 2011, 22:01 »
Celá tohle je podle mě pěkná hovadina ,v žádném jiném sportu tohle není bud se počítájí pořadí v celém seriálu a nebo se dají za každé místo body a na konci se to sečte a kdo má nejvíc je mistr.Protože některé tratě jsou pomalé a jiné naopak a potom vypočítávat nějaké čísla podle pruměrek je fak prasečina.Vypište pár závodu které se budou započítavat do mistrákua pak je jen na závodnících co objedou a kolik budou mít na závěr bodu a bude klid

martin_v

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #19 kdy: 26 Červen, 2011, 22:04 »
Pisu to sem kazdy rok. Loni jsem psal panflet a bylo to taky k nicemu. Kdyz pak si myslis, ze je to tak super system...

nikde nepisu o dokonalosti systemu, tak nededukuj co ja si myslim. protoze by ses divil, ale nazor mam podobnej jako treba p. zima.
pisu obecne. proc tady skuhrat na serial/koef.? kazdorocne. s panfletem nebo bez. kdyz vim, ze TADY (rozumej na netu) to je k nicemu. ja si taky nemyslim, ze vod hospodskyho stolu zmenim svet. proste mi to prijde totalne zbytecny.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #20 kdy: 26 Červen, 2011, 22:47 »
Děkuji Martine_V, lépe bych to nenapsal.Na schůzi mně taky chyběli.Systém bodování jako např. F1 funguje při dostatečné konkurenci viz.můj odkaz na soutěžní řád.Četli jste ho vůbec?Výsledek Martiny Š. v MR je důsledkem toho ,že nestartovala ve finálovém závodě s dvojnásobným počtem bodů pro vítěze.Máš x závodů ,polovinu vyhraješ s fenomenálním výsledkem, druhou polovinu zůstaneš doma.Jak chceš vyhrát?Kluci mrkněte do historie, tehdy JK psával,že ho unavuje odpovídat na historicky překonané věci,které již určitá  generace nepamatuje ,znovu vytahuje na světlo, aby po několika letech zjistila ,že to nefunguje.Budu parafrázovat- národ který nezná svoji historii, musí si ji znovu prožít.Já si historii mushingu nejen pamatuji,ale i jsem ji prožil a některé chyby nechci opakovat.Máte-li lepší systém, sem s ním.To co nabízíte už tu bylo a neosvědčilo se.Jinak si s vámi o možných variantách rád osobně popovídám.Znovu vám nabízím projít si archiv diskuzí najdete tam mnoho odpovědí na své otázky. ;)
« Poslední změna: 26 Červen, 2011, 23:06 od sulika »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #21 kdy: 26 Červen, 2011, 23:31 »
Zatím neoficiální zpráva ze schůze - abychom se tu zbytečně nehádali:

nikdo z přítomných v podstatě nebyl proti myšlence ROZDĚLIT FINÁLE MR tak, aby se různé kategorie jely na různých místech a vítěz finále by byl mistr.

Tím by se zvedla konkurence a vítěz by měl titul (zaslouženě).
V novém ZŘ již jsou navrženy počty psů ve spřežení tak, aby se kategorie překrývaly (tj, šestka je pro 4-6 psů, osmička je 5-8 psů. Zmizela ta podmínka (+1 pes ) v prvním kole.

Aby to dobře fungovalo, musel by novodobý "seriál" začínat čtverkama, pak šestky na spodní délkové hranici atd.
Paralelně napřed Skj1, později v jiné lokalitě Skj2 (s 1-2 psy), možná někde pak i pulka (?)  

Mid obdobně.

Pořadatel by nemusel otevírat úplně všechny kategorie, mohl by některé vypustit (ty které mohou početně jinam) - napr. při finále čtverk by se nevypisovala šestka (mohla by uhnout do osmiček, nebo dva odpřáhnout)
při finále šestek by se nevypisovala čtverka a možná ani osmička (?)
Chce to doladit, domyslet, aby se psi stihli přizpůsobit délkám atd..

Schema závodů je každý rok podobné, můžete přemýšlet, co by kde bylo ideální.

Pokud by závod odpadl, finálová kategorie by se přesunula k dalšímu (předem určenému) pořadateli. Pokud by toho odpadlo více, jelo by se klasické finále jako třeba teď Bystřec na konci sezóny.

***
A ke "starému" systému - systém funguje, pokud na závody přijede aspoň v jedné kategorii kvalitní závodník, pokud jsou dobře změřeny délky tratí a pokud jsou dobře nastaveny hraniční hodnoty tříd (tj. nenastavuje se nezaslouženě vysoký koeficient nebo nepřešvihne se výrazně elitní rychlost)
... je to hodně "pokud..." každý rok to na 80-90 proc. funguje a dobře, ale skoro každý rok něco málo uletí (malá účast, délka).

Tak snad se nová myšlenka povede dotáhnout a příště už to bude jinak... :)


« Poslední změna: 26 Červen, 2011, 23:40 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #22 kdy: 27 Červen, 2011, 09:15 »
Helo:
Chapu to dobre?? Mam napr.2 psy do skj2.
Priklad: 1. zavod, napr. trebas na Horniku - jedu SK1 a 2.pes cumi z boxu.
2. zavod napr. Byst. jedou oba dva. Ovsem uz tam zase neprijede ten, co ma jen jednoho psa na skj1. A totozne musi byt i u sprezeni. T

martin_v

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #23 kdy: 27 Červen, 2011, 09:21 »
jde o to, ze SKJ2 muzes jet s dvema, ale i jednim psem. prave, aby mohl i ten s jednim jet SKJ2. bude-li chtit. SKJ1 logicky s jednim, z ceho ten druhej pes bude cumet, je sumak.
pokud si to dobre vybavuju :-)

martin_v

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #24 kdy: 27 Červen, 2011, 09:24 »
ale tam kde bude finalovy SKJ2, poradatel nebude muset otevrit SKJ1. obdobne i u sprezeni.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #25 kdy: 27 Červen, 2011, 10:09 »
Chapu to dobre?? Mam napr.2 psy do skj2.
Priklad: 1. zavod, napr. trebas na Horniku - jedu SK1 a 2.pes cumi z boxu.
2. zavod napr. Byst. jedou oba dva. Ovsem uz tam zase neprijede ten, co ma jen jednoho psa na skj1. A totozne musi byt i u sprezeni. T

U spřežení je více možností:
při finále čtverek: otevřeny čtverky pro finále a mimo finále osmičky na spodní hranici délky, šestky - volí zda vypřáhnou dva psy, nebo pojedou v osmičkách
při finále šestek: otevřena finálová šestka na spodní délce trati a případně finále Unlomited ( U pro 7 a více psů). Čtverky mohou jet v šestkách, musí ale mít psy připravené na delší trať (!). Open může jet na 16 km(?) a mohou se na něm setkat sprintové osmičky a  miďáci s víc jak 6 psy...
při finále osmiček se otevře mimo finále kategorie pro čtverky, protože ty už to asi nedají
Neměly by se křížit finálové midové a sprintové závody, bere to konkurenci, miďáci taky mohou jezdit rychle :)

Neříkám že to musí být zrovna takto, proto tuhle debatu vedu - aby byl čas se v tom vrtat a hledat mouchy a hlavně řešení.

Jak bys viděl fajn model pro Skj?
Pro kolik Skj je lákavá možnost odpřáhnout psa a zazávodit si v jedničce? Pro kolik je to nemyslitelné?
Kolik jedniček bude mít zájem závodit s jedním psem proti dvojkařům?
Možná bude pro Skj vhodné aby se vždy otevíral Skj1 i Skj2, jen by měli finále v jiných termínech.
Termíny finálových závodů musí korespondovat s termíny ME, MS, aby si člověk nerozbil na nevhodné trati/počtu psů přípravu.
Čistí to mohou mít jinak než otevření..
« Poslední změna: 27 Červen, 2011, 10:28 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #26 kdy: 27 Červen, 2011, 11:26 »
Aha, tak to me nenapadlo, ze pojedu 16km s jednim psem mezi SKJ2 :-) Kolik tohle lidi da netusim, ale rozhodne jich moc nebude.
Myslim, ze loni bylo hooodne stenat a ze se zacne vyrazne vic jezdit sc2, skj2. Proto mi prijde nepriliz stastne, nechat ve finale skj1 jednoho psa stat - CELY VIKEND. Jako stastnejsi mi prijde "norsky model": SO jedna kat., v NE 2.kat. T

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #27 kdy: 27 Červen, 2011, 11:47 »
..nechat ve finale skj1 jednoho psa stat - CELY VIKEND. Jako stastnejsi mi prijde "norsky model": SO jedna kat., v NE 2.kat. T
Napadlo těm že by s tvým druhým psem mohl jet i někdo jiný? (já vím, je to ESP, nejde s každým jako AH) ..co takhle rozvoj juniorů.. při víkendu kdy se jede finále Skj1 vypsat i Skj1 jun (?). Každopádně by mělo být umožněno odtrénování druhého psa.
Norský model lidem nevyhoval - byla to původní myšlenka Ns (hodnocení Nordic style viz SŘ). Nechtěli nechat psa jeden den stát, když měli dva psy a nechtěli jet po sobotě domů, když měli jednoho psa. Taky s pulkama byl problém.

Tak debatujte, hledejte optimum... Vaši zástupci v sekci individuálů jsou Milan Stejskal, Renata Válková a Vendula Pekárková (víc jich na schůzi nedorazilo).
Žádné řešení asi nevyhoví úplně všem.
Myslím že pořadatelé se přizpůsobí - hlavně aby mu Skj závodníci přijeli a ne aby byli dva v kategorii.
« Poslední změna: 27 Červen, 2011, 11:52 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #28 kdy: 27 Červen, 2011, 12:24 »
Myslenka fajn, ale predstava, ze bych pujcil Fleka "diteti" a jeste na bezkach me uz minula! Zkousel jsem to ted na suchu a zrovna optimisticky to nedopadlo. Mlade co mame, budou jeste horsi nez Flek.
Model asi spatny nebude, ale myslim, ze se bude +- vypisovat obe skj kat. Uz jen kvuli tomu, ze se rok co rok modlime za snih.
Pokud to lidem jiz nevyhovovalo, pak ale nemuzes cekat, ze ti na fnale SKJ2 prijede nekdo s jednim psem.
T
« Poslední změna: 27 Červen, 2011, 12:32 od Tobi »

Tomáš S.

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #29 kdy: 27 Červen, 2011, 20:53 »
Proč se nejezdí pouze jeden závod pod záštou MR, jako to je třeba v Německu atd ??