Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nový Dům 2010

Autor Téma: Nový Dům 2010  (Přečteno 6066 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Nový Dům 2010
« kdy: 21 Říjen, 2010, 15:16 »
Jelikož se nám množí dotazy od nováčků a lidí, kteří ještě na žádných závodech nebyli, zda mohou přijet a zkusit to, tak píšu sem a zvu - můžete :)! Většina sportovní špičky bude na Mistrovství republiky na Horníku a sprintovou trať máme 4km, s jedním mírným stoupáním a klesáním, jinak rovinku, takže podmínky na "zkušenou" jsou ideální. Je třeba se seznámit aspoň se základními pravidly, která jsou pěkně shrnuta zde: http://www.zufrikteam.cz/vrouteckysprint/prav.html
a pejsek, co startuje na sprint, musí mít aspoň 12 měsíců. Rádi uvidíme i útulkáčky. Aktuální info o závodu zde: www.startkrivoklat.webgarden.cz Těšíme se! Katka Kuraková
« Poslední změna: 22 Říjen, 2010, 08:11 od kavej »

Offline RomanH

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 153
  • Karma: +4/-15
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #1 kdy: 21 Říjen, 2010, 18:34 »
Není 4 km trochu málo, to se nevyplatí ani jezdit. Sprint v toto dobu, kdy už každý trénuje a sezona je v plném proudu se jezdí okolo 6-8 km. Neříkej že nejste schopni natáhnou o 2 km více. 
RomanH

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #2 kdy: 21 Říjen, 2010, 18:57 »
Martin rika, ze to nejde, ze to zkouseli, bohuzel to planuji mistni. Pry max. o 100m, ale tam si individualove nabijou hubu. V nedeli jeste zkusi posledni variantu. Nebo to muzem dat 2x, ale to bude zase spatne, ze :). K. K.
« Poslední změna: 21 Říjen, 2010, 19:05 od kavej »

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #3 kdy: 21 Říjen, 2010, 19:59 »
Osobně jsem pro, aby se to jelo dvakrát. A úplně ideální by bylo, kdyby se to dalo napojit někde na trati, ale tu já neznám, tak nevím, jestli je to reálné. Pokud je to rovinatá pohodová trať, jak říkáš, tak tím spíš by to nebylo na škodu :) Ale je potřeba tohle dát vědět předem, kdybyste se pro to rozhodli, ne na místě  ;)

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #4 kdy: 21 Říjen, 2010, 20:28 »
Ahoj, tady Martin.
Ano, můžeme nastavit trat, která s větší části bude kopírovat mid, ale nebude tak pohodová, jak byl původní záměr trasy sprintu. Je tam dost prudké klesání přes kořeny a  klikatý sešup rovnou přes brod (asi 20 cm vody). Pro nováčky docela maso, na kole a koloběžce to bude hodně házet zvlášt pro toho, kdo na to není zvyklý. Budu respektovat názor většiny, ale všem se zavděčit nemůžu. Někdo tam bude vůbec poprvé, a  zbytečně náročná trat by ho mohla odradit od dalšího sportování.  Dvoukolová varianta nepřihází v úvahu. Start a cíl jsou od sebe poměrně vzdáleny, navíc při průjezdu do druhého kola by se muselo projíždět stake outy kolem záchodů, vody i občerstení a znovu startem, takže na startu docela zmatek. Prostor je bohužel omezený. V neděli budeme revidovat trať, nejpozději v neděli večer dáme na web konečnou délku tras.  Víc po mě nechtějte, i tak toho mám až nad hlavu . Martin

Offline Hrobnice

  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +12/-12
    • E-mail
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #5 kdy: 21 Říjen, 2010, 22:25 »
Ahojky, sice na Novém Domě pojedu mid a nemám co do sprintu kecat. Ale píšu spíš jako pořadatel. Hrobská jízda taky byla celkem maso-hlavně na začátku, ale rozhodně to začátečníky neodradilo. Naopak si myslím, že ten adrenalin k tomuto sportu patří, spousta lidí si na nudnou trať za chvíli ani nevzpomene. Je jen třeba na meetingu o všem pořádně informovat a samozřejmě rozlišit trať "náročnou" od "nebezpečné". Jinak s jedním psem je možné z koloběžky či kola i slézt a kára vydrží hodně. Toť můj názor. Hrobnice

Honza Burian

  • Host
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #6 kdy: 22 Říjen, 2010, 00:04 »
Osobne bych byl taky pro delsi trat, ale prihlasili jsme mladyho na CC, prave proto, ze to budou 4 km. Taky jsem tam na CC videl nejaky neznamy jmena, predpokladam, ze ti s tim taky mozna pocitaji. Nechte aspon na CC tu stavajici trat, ackoliv bych sam uvital delsi.
Obecne mi pripada divny menit delku trate o 50-100% (ze 4 na 6-8 km) tyden pred zavodem a po tom, co se prihlasi lidi.

Jana Z.

  • Host
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #7 kdy: 22 Říjen, 2010, 08:02 »
A já myslela, že podle závodního řádu platí stáří psů pro sprint a mid starší 1 roku a pro long starší 18-ti měsíců........

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #8 kdy: 22 Říjen, 2010, 08:19 »
Opraveno na 12 měsíců. Martin je rozhodnutý trat nemenit pokud to nepujde bezpecne, a na 8km uz vubec ne, da prednost kratsi a bezpecnejsi. Zajimavy u nas bude mid a na sprint si lidi vzpomenou treba jako na svuj prvni zavod nebo posledni, kde nechali probehnout starouse. Komu se to zda malo, muze jet na Hornik, kde je trat delsi, nebo sedet doma. My budeme radi za novacky, co si ty 4 km prijedou zajet treba az z Ostravy. Je to taky o tech pomocnicich, na jejichz mista jste se tak hlasili, kdyby byli 4 navic, sla by trat natahnout treba pres silnici.... Katka

Zdenda

  • Host
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #9 kdy: 22 Říjen, 2010, 08:36 »
Skoda, je to vsechno kvuli novackum-kterych jsem mezi prihlasenymi videla fakt pomalu nebo kvuli pomocnikum??? V Hrobe nebyla trat taky uplne bezpecna, v Kostelci jsem si taky nevsimla, ze bychom jezdili po rovnem bez mokrych korenu, kamenu, atp. a novacku a prilezitostnych zavodniku tam je taky hodne...Jak pise Hrobnice-vse se da oznamit na musheraku a jednoho psa si ve spatnem terenu snad zvladne i zacatecnik!Proc neustale menis, to co uz si jednou nahlasila?

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #10 kdy: 22 Říjen, 2010, 08:48 »
Krome veku psu nemenim - jsme omezeni nekolika faktory:
- prostor dany revirnikem
- prostor, kudy vedou cesty
- poctem pomocniku (viz ta silnice - tam by to slo)
takze vysledna situace je ta, ze nemuzeme moc menit ani kdybychom chteli, i my jsme si vedomi toho, ze to je malo a doma jsme skrz to meli dost "diskusi", hlavne kdyz s tim Martin prisel poprve domu.
Zavod rediteluje Martin a kdyz nechce nebezpecne misto, je to jeho rozhodnuti, a snazime se tedy aspon na kratsi a bezpecnejsi trat prilakat novacky, kdyz uz s tim nic nenadelame. Ta informace na webu zavodu visi uz 14 dni, tak jste se mohli ozyvat pred 14 dny.  Katka

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #11 kdy: 22 Říjen, 2010, 09:18 »
Jsem pro nemenit. Tyden pred zavodem je opravdu moc narychlo.

Jana Z.

  • Host
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #12 kdy: 22 Říjen, 2010, 09:47 »
Sice mi do sprintu nic moc není,ale to můžeš rovnou napsat, že sprint rušíš, protože za takových podmínek a s Vaším přístupem (viz. tvůj příspěvek, že máme sedět doma nebo jet na Horník) ti tam moc lidí podle mě nepřijede, tedy až na těch pár začátečníků, pro který zřejmě ty závody děláte. Já jsem slyšela od Jirky Polívky (hlavní rozhodčí), že ten "nebezpečný" sjezd je obdobný sjezdu na Točníku po louce do cíle. Tak to je tedy vrchol nebezpečnosti, oproti tomu byl Kostelec adrenalinový zážitek.... Prosím zamyslete se pro koho ty závody děláte, jestli pro závodníky nebo pro pár lidí, co si to chtějí zkusit. Pro ně můžete třeba udělat kategorii pro příchozí. A námitky typu, že je pozdě na změny v době, kdy na sprintech se jezdí kolem 6-ti km, mě tedy tak trochu přijdou zcestné.....

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #13 kdy: 22 Říjen, 2010, 10:22 »
No Jani, a vis, co je na tom nejlepsi? Ze tu trat zrovna delal Jirka Polivka a Martin mu to rikal uz pred temi 2 tydny, ze to je kratke a on to nechtel menit. A ted podle vas meni a chce po Martinovi, at to prodlouzi :). Takze muzete byt spokojeni, podle me Martina v nedeli prehlasuji, aby to pustil tim sjezdem.
Me 26 zavodniku na sprint tyden pred uzaverkou neprijde zas tak malo ( z toho 5 novacku + 2 jmena neuvedena -  mimo zavod), zvlast po rocni pauze a Mistrovstvi ve stejnem terminu. Pred 2 roky jsme meli sprintaku 45 a hodne jmen, ktera letos budou na Mistrovstvi. Mozna pro lepsi objektivitu by bylo dobre nam napsat, kolik lidi by konkretne opravdu prijelo pri prodlouzeni trati, abychom to nemenili kvuli 5  ;). K.
« Poslední změna: 22 Říjen, 2010, 16:50 od kavej »

Jana Z.

  • Host
Re: Nový Dům 2010
« Odpověď #14 kdy: 22 Říjen, 2010, 11:08 »
Katko, Vaše vnitroklubové záležitosti mě fakt nezajímají.... Nicméně jsem pochopila, že ta trať není tak nebezpečná, jak tady popisuješ, takže zřejmě asi není důvod, proč tu trať o 2 km neprodloužit.