Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vysledky MCR - Nordic Style

Autor Téma: Vysledky MCR - Nordic Style  (Přečteno 7380 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Vysledky MCR - Nordic Style
« kdy: 27 Květen, 2010, 10:14 »
1. Nestalo by za to prehodnotit Index discipliny  v Ns?  Nyni je: Combi x 1,0, Skj1 x 0,90, Skj2 x 0,88

Muj nazor je, ze bych zrusil NS a hodnotil kazdou disciplinu zvlast, tzn. ze by NS nahradil SKJ1.   Combi se u nas stejne nejezdi a jezdit nebude.  V SKJ2 zatim nestartuje dostatek zavodniku, takze by asi stejne nesplnili podminky pro prideleni titulu MCR ( to jen kvuli tem, co by se ohaneli navysenim disciplin a titulu).

2. Sportovni vykonnostni tridy pro NS

Kdyz uz to tedy mame, mely by rychlostni koeficienty odpovidat realite.  Medailistka z ME ma pouze I. VT?! 
Nebo jsme jen spatne merili delku trate?  --->
Dalsi detail je presnost mereni trate, nevim, jakym zpusobem se meri a jake jsou kontrolni mechanismy?????


Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #1 kdy: 27 Květen, 2010, 11:15 »
Je pravda, že ty počty jsou trochu prapodivné  ;D
detiseveru.webnode.cz

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #2 kdy: 27 Květen, 2010, 11:53 »
Na to meření tratě jsem se taky už jednou chtěl zeptat, když už se nadělá takového humbuku kolem bodu, tabulek, indexu a nevim ceho.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #3 kdy: 27 Květen, 2010, 14:41 »
V SKJ2 zatim nestartuje dostatek zavodniku, takze by asi stejne nesplnili podminky pro prideleni titulu MCR
Současný princip titulů podložených výkonnostní třídou nevyžaduje určitý počet závodníků v kategorii. Stačí zajet I. VT. Teprve když nezajede I., je šance na titul při počtu min 15 závodníků v kategorii

Dalsi detail je presnost mereni trate, nevim, jakym zpusobem se meri a jake jsou kontrolni mechanismy?????

Kontrolní mechanismus je koeficient trati. Kdyby byla trať blbě změřená (delší), budou včechny kategorie na té trati s nižší průměrkoui, to se odrazí na koeficientu trati - a následně koeficient srovná body. Stejným způsobem koeficient trati srovnává situaci, kdy je trať obtížná (převýšení, hluboký sníh..)

Celý systém mushingu je dost vymakaný a provázaný. Nejsnadněji se nastavují hraniční hodnoty

« Poslední změna: 27 Květen, 2010, 14:56 od HelaL »

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #4 kdy: 27 Květen, 2010, 14:58 »
Dalsi detail je presnost mereni trate, nevim, jakym zpusobem se meri a jake jsou kontrolni mechanismy?????

Kontrolní mechanismus je koeficient trati. Kdyby byla trať blbě změřená (delší), budou včechny kategorie na té trati s nižší průměrkoui, to se odrazí na koeficientu trati - a následně koeficient srovná body. Stejným způsobem koeficient trati srovnává situaci, kdy je trať obtížná (převýšení, hluboký sníh..)

Celý systém mushingu je dost vymakaný a provázaný. Nejsnadněji se nastavují hraniční hodnoty

Prave, kdyz se podivam na vysledky z Eduardu, tak mi to nejak neodpovida...:((((
« Poslední změna: 27 Květen, 2010, 15:07 od zimon »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #5 kdy: 27 Květen, 2010, 15:21 »
Prave, kdyz se podivam na vysledky z Eduardu, tak mi to nejak neodpovida...:((((

jj, Eduard ... Když se na závodě seriálu MR nesejde konkurence v žádné z kategorií na dané délce, dají se někdy vyjet dobré body. (Dušan měl I. z podzimu, proto nastavoval koef)


Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #6 kdy: 27 Květen, 2010, 15:41 »
Cela akce "koeficienty" jsou (v NS) naprosta hloupost. Cely system je natolik prevychytany, az vlastne nikomu nic nerika a predevsim o vykonosti ani nevypovida! Poslat tyhle vysledky sponzorovi je TOTALNI sebevrazda.
Vim jak to cele vzniklo. Neni na case priznat barvu a zrusit ( nebo jen umoznit start apod) pulku? ...proste se vratit k SK1, SK2?
Ani vlastne nevim, v kterem sportu se jezdi na zavodech jina kategorie, nez je nakonec vyhlasovana. ...a jeste MR. Tobi

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #7 kdy: 27 Květen, 2010, 15:52 »
Já tomu nerozumím. Je někde napsáno jak ty koeficienty fungujou? Že bych se poučil, když už tady pindám.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #9 kdy: 27 Květen, 2010, 16:54 »
Dane neres to. Smir se s faktem, ze neexistuje ( a ani nemuze ) zadny koef., ktery ti rekne, o kolik jsi rychlejsi / pomalejsi se dvojkou ( v tvym pripadku CHP ) nez ja s jednickou. ....a nejlepe pokazde na jine trati. ...tak to uz je uplne nesmysl!
Ale chapu, jak to vzniklo. Myslenka dobra, ale v nasich podminkach naprosto mimo.
T

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #10 kdy: 27 Květen, 2010, 17:19 »
Tak to já to neřeším. Mě je to vcelku fuk. Ale když už to existuje a je to vždy takové  "Téma", tak by mě zajímal princip. Mě je to jedno jestli jsem 15 nebo 18 v 3. nebo které lize  ;D

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #11 kdy: 27 Květen, 2010, 19:59 »
Hele kluci idividuální i já si myslím,že by mělo být vyhlášeno MR tak jak se u nás jezdí tj.SKJ 1,SKJ 2 atd.Ten nordický implantát je asi na nic.Přijeďte na schůzi ,dejte návrh a asi tomu nebude stát nic v cestě.Jen za koeficienty si stojím.Nešněra ;D

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #12 kdy: 28 Květen, 2010, 05:41 »
Kdyz ty koeficienty jsou tak dokonaly, jak tedy muze jeden zavod, kde se nesejde vubec zadna konkurence prebyt vsechno ostatni?
Nehlede na to, ze pokud se jezdi hromadne a Gundersen starty, tak se nemuze hodnotit podle prumerne rychlosti.  Protoze tyto zavody jsou daleko vice svazany taktikou, tudiz nebyvaji dosahovany maximalni prumerne rychlosti.




Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #13 kdy: 28 Květen, 2010, 08:35 »
Kde se v zimě startovalo gundersenem?Jinak pravidla se dají tvořit,ale chce to aby se lidi zapojili do aktivní činnosti protože tady,bez koncepce ,zvážení všech možných vlivů jsou to jen výkřiky do tmy.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Vysledky MCR - Nordic Style
« Odpověď #14 kdy: 28 Květen, 2010, 09:45 »
Zadov byl Gund.
Zimon ma bohuzel pravdu. Drive ci pozdeji, si poradatel "natahne" trat nebo koef., ... a ejhle. Na Ed.jsem nebyl a ani jsem jet uz nemohl, ale prijde mi celkem legracni, ze ma jediny Dusan vyjety Ecko. ...prave z Edy. Ale to je celkem fuk. Podstatne je, ze se michaji brambory s backorama ( sk1 + sk2 ). Kdyz se podivas do vysledku, tak musis uznat, ze tenhle system skutecne nefunguje. Reseni je proste - kat.jako na zavodech, popr.nerozdelovat muzi/zeny ( ikdyz si teda myslim, ze nejpodstatnejsi je vazit 50kg  ;D ;D ;D ), tedy SK1 a SK2( nebo jen nerozlisovat dvojky - malo zavodniku ). Bodovani jako vsude jinde ve vetsine sport.odvetvich. Napr. 4 zavody v serialu MR, z toho jeden "vyrusit" nebo vybrat lepsi vysledek. Pri nedostatku snehu odlehcena alternativa. Ale predevsim orientace na vysledek, nikoli na rychlost, ktera je v porovnani Hornik / Zadov naprosto jinde. Navic by mel koef.resit ( dle SR ) i momentalni podminky trati,...neresitelne. Legracni je, ze zcela kazdy poradatel zavodu, postupuje cestou "nejmensiho odporu", resp. casem proverenych kat. a ty i vyhlasuje. Tudiz by realne zadne navysovani kat.nevzniklo. Max.by Hela koupila o jednu sadu placek vic ( za SK2 ). My jsme jen umele pristoupili na globalni reseni - spoustu kat.+spoustu statu apod.

Na schuzi nemuzu, uz mam davno planovanou akci na cely vikend. Muzu klido napsat par bodu s navrhy reseni a poslat tobe nebo Hele.
Cauky Tobi