Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Závodní pravidla-Plzeň, H.Bezděkov, Hradec Králové (Hill´s Cup 2011)

Autor Téma: Závodní pravidla-Plzeň, H.Bezděkov, Hradec Králové (Hill´s Cup 2011)  (Přečteno 6052 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Byla vytvořena základní závodní pravidla pro závody v seriálu Hill´s Cup 2011, tedy pro závod v Plzni (30.4.-1.5.), Horním Bezděkově (14.-15.5.) a Hradci Králové "Sirius Canicross Okolohradce" (10.-11.9.) Základem jsou pravidla ECF s drobnými úpravami pořadatele. Nastudovat je můžete zde - http://detiseveru.webnode.cz/hill%C2%B4s%20cup%202011/zavodni-pravidla/ .
detiseveru.webnode.cz

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Byla vytvořena základní závodní pravidla pro závody v seriálu Hill´s Cup 2011, tedy pro závod v Plzni (30.4.-1.5.), Horním Bezděkově (14.-15.5.) a Hradci Králové "Sirius Canicross Okolohradce" (10.-11.9.) Základem jsou pravidla ECF s drobnými úpravami pořadatele.

Potřebu jasných pravidel pro závody na suchu zcela chápu.
Je super, když vidíme, že se dvě velké mezinárodní organizace domluví, že sjednotí svoje pravidla a budou používat jedny (viz sjednocení pravidel ESDRA a IFSS pod jedna IFSS pravidla)
Naše Svazová pravidla - ta co jsou ve vývoji - se snaží maximálně kopírovat tato mezinárodní pravidla (ještě jsou tu čistokrevní a FISTC, ale snažíme se shodu).

Na druhé straně je škoda, když v této situaci vznikají další pravidla, která se liší. Osobně se mi nezdá příliš důležité, zda pes má čekat před čárou nebo za čárou, zda vodítko má být dlouhé max 2,5 m před kolem nebo 2,5 celkem.
Ale bylo by fajn, kdyby se aspoň na závodech v ČR povedlo pravidla sjednotit (minimálně proto, aby v tom závodníci neměli zmatek).

Ve výše zmíněných IFSS pravidlech jsou některé kousky inspirující, nekteré méně šťastné.
V červnu se chystá kongres ESDRA a můžeme předložit svoje návrhy na změny pravidel. (termín je už teď 8.4.)
Nás se mezinárodní pravidla prakticky dotýkají na všech významných českých závodech, protože tyto jsou zařazeny do ESDRA cupu.

Respektuji zkušenosti klubů a závodníků/organizátorů, kteří se zabývají speciálně individuálními disciplínami...

...Najde se tedy kontaktní člověk - tvůrce pravidel - ochotný pracovat na sjednocení? Já jsem ochotná tomu svů čas dát :)
Aspoň nějaký námět by se dal stihnout do toho  8.4. letos  :)

Jdou ovlivnit ECF pravidla?
(přiznávám že jsem dřív viděla jen ECF pravidla ve francouzštině, to jsem vzdala :)

Namátkou co mi vadí na IFSS pravidlech - na koloběžce není povoleno vázání psa na opasek, někdy je na startu pes před čárou, někdy za.
Na "Hils" pravidlech je mi třeba zdá šílený systém penalizací..
Potřebujeme jako sůl pravidla pro chování na trati při stíhačcce...

Co vy na to? :)
« Poslední změna: 06 Duben, 2011, 10:37 od HelaL »

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Osobně se mi nezdá příliš důležité, zda pes má čekat před čárou nebo za čárou, ...

Pokud se pocita v cili pes, pak i na startovni care by mel stat pes.  Jinak opravdu muze hrat roli o kousek delsi snura, sice jde o prd, ale pro nektery stourali a sberatele titulu ...:((((  ( Pri rychlosti cca 20 km/hod = 5,5 m/s, takze 0,5 m je cca 0,1 s, a vzhledem k tomu, ze treba na MCR se merilo s presnosti na setiny sekundy, viz vysledky, muze i toto rozhodovat o umisteni.)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Pokud se počítá hlava psa v cíli a na startu bude pes stát před startovní čárou, nechápu důležitost délky šňůry (kromě toho že je to v ofiko ECF pravidlech)? ??? A jak se bude posuzovat to, když budu mít lajnu připevněnou ke kolu pomocí umělohmotného podelného držáku (jezdil jsem s tím předloni a teď to má třeba Adam)? Lajna bude mít 2,5m, ale i s držákem má v součtu cca 3,1m.  ;)


Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Potřebujeme jako sůl pravidla pro chování na trati při stíhačcce...
Helo: Pravidla při stíhačce nastavit prostě nejdou. Aspoň ne ty spravedlivé. Vždy se najde někdo, komu se na trati cosi přihodí. a to, že se o tom nemluví, neznamená, že se to BĚŽNĚ  neděje. Když se vypouští vystresovaní psi na hromadě, nemůžeš čekat, že vedle sebe poběží jako koně ( ovládání ) nebo jako beránci. A pokud se v tomto směru moc nevydařil loňský Horník, letošní Norsko tomu dalo korunu!!!!
Co se agrese týče, vidím to jednoznačně: Krev x nic
Co se předjíždění týče: žádné pravidlo není  - v NOR se Céčka ( a nejen ta ) křížila až bída

Jediným řešením jsou kamery, ale snad jen pro agresi. Nějakému křížení či podběhnutí šňůry se zabránit nedá.

Pokud se to bude takhle pouštět na hromadě, budou na 100% následovat protesty, či taktika jízdy a následný disk. Stačí jen trošku přemýšlet, kudy najíždět předposlední zatáčku apod. A o úrazech ani nemluvím.
Pokud si snad někdo myslí, že to nastavit lze, tak ať si sedne na C nebo SC1 ( a to tu byly i smělé plány na sc2!! )a vyzkouší si to na vlastní kůži. Pěší nepovažuji v tomto směru za měřítko. Šňůra se dá chytit + malé rychlosti.

Tobi

Jana

  • Host
Resili jsme stání pred a za cárou ted v Hamaru. Lyzari se svými psy stáli za cárou, musherum stály za cárou sane a psy meli pred cárou. To, co píse Martin je pravda. S tímto drzákem jsem jezdila uz v roce 2001 a snuru jsem si musela hooodne zkracovat, protoze to bylo celkove strasne dlouhé. Nicméne i to byla jedna z pripomínek na lonském MR, po tom co se stalo u holek. Kdyz jedné z nich pes protal hlavou cílovou cáru dríve, tak druhá povídala neco o tom, ze mela delsí snuru. Coz by treba mohla být pravda, ale vzhledem k tomu, ze ona sama mela drzák a klasickou manmat snuru, bylo tohle nemozné. Stalo se stalo a není treba se k incidentu a nestastnému resení vracet. Ale na takových závodech - MS, ME, MR, by se na to asi dát pozor melo a mely by nejaká pravidla existovat. A myslím, ze to samé by melo platit o záprahových snurách ve sprezení. Ne vsichni mají stejného dodavatele musherkého vybavení. A dalsí vec je, ze treba u SC2 si nekdo zaprahá psy za sebou (viz fotky z MR Polska). Která hlava bude na cílové cáre platit - první, nebo druhá? To samé ve sprezení - nekdo jede C a má sestkovou lainu (viz PL Igor loni na MS v Kanade). Nevím, jestli tohle zrovna je povolené, ale Igor takhle jel na IFFS. A já sama jsem se nekolikrát potkala na závodech s lidma, kterí meli u SKJ 2 psy zaprazené za sebou. Norové treba minimálne u SC2, SKJ2 pouzívají krcák... A takových vecí k ujasnení si pravidel by se asi naslo více.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Stíhačka = skoro žádná pravidla :). Podle mých zkušenosti, určitě žádné vyžadování předjetí a úseky s omezeným předjížděním apod. U stíhačky se předjíždíme na 5 km klidně i 10x. Určitě by ale mělo platit, že musher by měl jet za psem. Tím pádem potřebuji pokyn
"trail! pouze, abych upozornil toho přede mnou, že ho hodlám předjet ať si dá majzla. Co ale určitě neumím je držet se za psem v zatáčkách. Oni ji chodí vnitřkem a já si ji musím nadjíždět, tím pádem jsem nějakou dobu na opačné straně tratě než pes. A agrese?? No asi má Tobi pravdu i když je spousta psů, kteří pokud na ně jiný pes "bafne" už ho pak nepředjedou. Před minulý rok jsem se na Horníku taky s někym "honil" a jeho pes, šel do mého pokaždé když jsem ho chtěl přejet. Z počátku mu to moje fena vracela, ale pak ji to už nebavilo a objížděli jsme ho obloukem -))) Ale v dnešní době i sportovec, který nemá ostré lokty nevyhrává. :-\.

U individuálu zkrátka pes před startovní čárou a v cíli měřit psa. Kdo si však zapřáhne např, v SKJ2 psy za sebou, neuvidí na startu ani na hodiny   ;D ;D.  Pokud bude na startu jezdec na startovní čáře, musí se měřit i v cíli. A pokud to necháme jak teď tzn. že jezdec na startu na čáře a v cíli pes, tak to musíme mít ty lajny všichni stejné -))))). To se naskytá otázka, jak přijdou k tomu ti co si psa vážou na opasek?? Zase ji mají kratší oproti těm kdo ji bude mít za krček-)))))))))  Zkrátka je to jasné. Ten kdo chce vyhrát, musí maknout a dojet s dostatečným předstihem -)))))

Jácíček ml.

  • Host
Nazdárek,myslím si pokud jde o psí spřežení,tak by měli stát všichni před čarou a to bez rozdílu,má to logiku a o šňůry vůbec nejde.Hezký sluneční den ;D  ;)

Adam

  • Host
Ahoj vsem,
jsem rad, ze se kluci snazi vytvorit jednotna a jasna pravidla. Prece jen maloco pokazi pekne zavody tak, jako dohadovani v cili at uz se jedna o finis v CC nebo BKJ atd. atd.
Prijde mi tady zbytecne resit delky snur a to jak a kde ji ma clovek pripevnenou. Myslim, ze nejjednodussi reseni by bylo bud pocitat zavodnika - jak na startu tak v cili a nebo pravidlo napsat tak, ze pes na napnute snure nesmi byt dale nez 2,5m od stredu predniho kola. Tim vyresim dohady o plastovych tyckach, uvazovani snur za to ci to popr. podchytim novy trend MTB - 29" kola. Ty mi oproti klasickym 26" take par cm pridaji..  ;)

Jácíček ml.

  • Host
Když se bude počítat že bude pes stát na startu,tak vše padá,ale záleží asi jak je to na mezinárodní scéně.Přeto je vidno že v tom úplně jasno není.

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
ESDRA (IFSS)-Canicross-pes a člověk za čárou. Bikejering, Scooter-přední kolo za čárou, pes může být před čárou. Délka šňůry definována (na vše 2,5m), ale nikde nekontrolována. Takže trochu nelogika.

ECF-pes s člověkem za čárou, délka šňůry definována (2m, respk. 2,5m) a kontrolována.
Jinak délka je jako maximální a je definována nejenom kvůli časům, ale především aby všichni měli stejné podmínky úvazu a někdo neběžel se psem na 20metrové délce lana a neběžel vlastně tak na volno se psem.
« Poslední změna: 08 Duben, 2011, 17:01 od Erbs Dušan »
detiseveru.webnode.cz

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
ESDRA (IFSS)-Canicross-pes a člověk za čárou. Bikejering, Scooter-přední kolo za čárou, pes může být před čárou. Délka šňůry definována (na vše 2,5m), ale nikde nekontrolována. Takže trochu nelogika.
ECF-pes s člověkem za čárou, délka šňůry definována (2m, respk. 2,5m) a kontrolována.

Co se týče kontrol (u nás na ECupu), stačí říct, určitě najdeme způsob, jak tomu věnovat více pozornosti :)
*

Rozdíly v pravidlech vychází z různého zaměření:
IFSS je pro všechny kategorie i spřežení.
Při startu spřežení stojí vždyzky "vehikl" -saně, kára na čáře (mj. aby ho tam pomocníci udrželi a aby musher viděl na startovní hodiny)
V této logice je kolo a kolobka taková malá kára  :)

ECF týmy neřeší, proto asi všichni za čárou.

Hlavní bod - je vůle sjednocovat pravidla?  Jakým směrem?
Já zatím preferovala směřovat naše (nová) pravidla na IFSS a případně tlačit na změny IFSS pokud něco vysloveně nesedí.
Pokud ECF (a Maxičky a Dušan :)) půjdou svým směrem, bude si závodník muset před každým závodem bedlivě prostudovat, podle čeho se zrovna tam závodí, jak se má chovat a jaké vybavení bude potřebovat...
Odpusťe to není atak na někoho, jen snaha věci zjednodušit.



Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Chápeme Helo :-) Ale jak to udělat když v tom je takový čurbes a tolik asociací?
detiseveru.webnode.cz

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 67427
  • Karma: +0/-0
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru