Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Botičky na asfalt

Autor Téma: Botičky na asfalt  (Přečteno 9813 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tara

  • Host
Botičky na asfalt
« kdy: 26 Březen, 2012, 20:10 »
Zdravím všechny!
Nevím jestli jsem ve správné kategorii tak případně promiňte.
Musím se přiznat, že mě i pesici tahání opravdu chytlo a tak jezdíme skoro každý den. Máme moc hezkou a příjemnou trasu 7km po rovince, ale asi polovina je po asfaltu a druhá po pevné polní cestě, semo tamo nějakej šutr. No a tlapky to docela odnášejí (odřená kůže, puchýře) - ihned jsem pořídila obyč. botičky a o packy se pečlivě starám a kontroluji, ale botky moc dlouhou životnost nemají a tak se chci zeptat jestli tady někdo náhodou nemá zkušenosti s botičkami značky Ruff Wear Bark'n Boots Grip Trex - narazila jsem na ně za méně jak 1000,-. Když opomenu ztrátu botiček (stejně je přilepuji páskou aby nesjížděly a pesice nezakopávala) nevím, jestli se tahle investice vyplatí.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #1 kdy: 26 Březen, 2012, 22:37 »
Upřímně?? Si myslím, že se ti to moc nevyplatí a to taky hlavně s ohledem nikoliv na packy, ale na klouby. Jestli ti trpí na tvrdé trati tlapky, co říkají klouby? 3,5 km po asfaltu je docela dost. Vím, že je to těžké, ale nejlevnější a nej volba bude změnit treninkovou trasu. Ale to si asi slyšet nechtěla, takže sorry.....-)))) Zkušenost s těmi Rufy by mě taky docela zajímala-))

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #2 kdy: 26 Březen, 2012, 23:36 »
ale asi polovina je po asfaltu a druhá po pevné polní cestě, semo tamo nějakej šutr. No a tlapky to docela odnášejí (odřená kůže, puchýře) - ihned jsem pořídila obyč. botičky a o packy se pečlivě starám a kontroluji, ale botky moc dlouhou životnost nemají..

Pokud nemůžeš změnit trasu jak psal Maur, tak aspoň pamatuj, že po tvrdém nesmíš jezdit naplno, jezdi jen na spodní hranici cvalu a naplno pusť jen na dobrém měkkém povrchu.

Botičky - nejvíc se mi na asfalt a kameny osvědčila kůže. Manmat má sice botičky  gumové, ty jsou velmi odloné, ale ty jsou tak robustní, že na rychlý běh moc nejsou. Navíc jsou neprodyšné
Kordura je lepší než nic, ale nevydrží dlouho.
Kůže je pro tlapku lepší než guma či kordura se zátěrem, je prodyšná, přizpůsobí se.
My ty kožené na asfalt používáme už léta, dřív jsme je jen přidělávali izolačkou, teď to můžu ušít trochu profesionálněji :)
Botičky na obrázku z odkazu dole jsou s pružným zapínáním, to někdy při větším záběru nemusí botičku udržet, příští várku budu dělat s pevným zapínáním fajfkovo typu (tj se sucháčem a průvlečným očkem)
http://www.mushgo.cz/tipy/boticky/jpg/BotickyMG-Kuze.jpg

Pokud chceš, napiš mi na mail

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #3 kdy: 27 Březen, 2012, 08:36 »
Tara: Pokud nezmenis trasu, odrovnas psum nohy. V tom lepsim pripade, se psi budou setrit a tj nezadouci. Sem tam nejake prejezdy po asfaltu OK, mam ho doma taky. Ale fakt ne 3,5km. Rozhodne zmen trasu. Ahoj Tobi

Tara

  • Host
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #4 kdy: 27 Březen, 2012, 09:12 »
Pro lepší představu. Ježdění máme místo vycházek jako větší a zábavnější vybití energie. Průměrná rychlost je kolem 12km/h a max. do 30km/h ovšem pouze z kopečku  ;). Co se týče tahání psa (20kg setřice) tak v tom má jasno  ;D Jakmile by se měla trochu citelněji dřít, jako třeba do velmi mírného kopečku, tak to nechá na paničce :D A na klouby jsem hned začala dávat gelatine od Flying dog protože si uvědomuji, že na tvrdém povrchu trpí.Bohužel všechny ostatní trasy jsou buď z kopce do kopce nebo moc dlouhé.  :-\

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #5 kdy: 27 Březen, 2012, 09:28 »
..nenapsalas odkud jsi... :)

no a prave z kopce trpi nejvic ramena. Proto z kopce na brzdach, naplno po hezke rovince nebo jen z velmi mirneho kopecka a jen kousek.

Tara

  • Host
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #6 kdy: 27 Březen, 2012, 09:45 »
Tak to mě nenapadlo, díky. Už jsem psala i jinde, jsem ze západních čech a bydlíme ve městě takže žádný veliký výběr tras.
 Určitě nechci "trénovat" a jezdit pro výkon, ale jen pro zábavu a vybití energie a trochu si zlepšit kondci, ale poslední co chci je nějak ublížit pesici tak proto se snažím všechny "špatnosti" hlídat.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #7 kdy: 27 Březen, 2012, 12:07 »
jsem ze západních čech
Zítra a pozítří budu asi v Plzni, napiš mi na maila, jestli chceš zkusit nějaké ty kožené. Případně je můžu poslat..

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #8 kdy: 27 Březen, 2012, 15:58 »
Tak ono jenom ti nejšťastnější z nás trénují tam kde bydlí = start rovnou ze vrátek. Většina musí naložit zvěř do auta a na trať (bezpečnou, asfaltu, slepic a koček prostou) si dojet. V případě jednoho psa jde taky vzít  k noze, a kolo dotlačit až na konec asfaltu. Pokud to děláš pouze psovi pro radost, tak proč mu rasit klouby a packy i když v odpérovaných botičkách se spešl trekovou ponožkou za 2 litry :o

Tara

  • Host
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #9 kdy: 29 Březen, 2012, 10:53 »
Pro ty, koho by to zajímalo, jsem našla celkem rozumnou recenzi (ač z jiného sportovního odvětví) na botičky Ruff Wear  http://iprk.cz/blog/2011/test-boticky-pro-psy-ruffwear-grip-trex/

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #10 kdy: 29 Březen, 2012, 14:24 »
No rozumnou, podle mne je ta ženská úplně bl..., když sváže popruhem paspárek s nohou a nechá to psovi dvě a půl hodiny, že se sedře do krve... to musí být zřejmé při prvním nasazení..
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #11 kdy: 30 Březen, 2012, 10:48 »
jsem našla celkem rozumnou recenzi (ač z jiného sportovního odvětví) na botičky Ruff Wear
Po přečtení recenze mám ještě silnější pocit, že wibram na psí packu nepatří. Není to jako když se já obuju do supr pohor, nožička jak ve vatičce, silná podrážka, šutry netlačí.
Psi potřebují roztahovat prsty, mít cit, používat drápy. Aby váha botičky byla minimální (v supr  pohorách taky neběhám). Prodyšná.
Na léto/asfalt vlastně jen potřebuješ "zesílit" zrohovatělou pokožku na tlapkách, aby se neprošoupala (tedy aby přirozeně stihla dorůstat tak,  jak se obrušuje)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #12 kdy: 30 Březen, 2012, 11:12 »
"Na léto/asfalt vlastně jen potřebuješ "zesílit" zrohovatělou pokožku na tlapkách, aby se neprošoupala (tedy aby přirozeně stihla dorůstat tak,  jak se obrušuje)"

No, a to by třeba mě osobně docela zajímalo. Trošku s tím bojuju u mladých holek. Jezdíme v lese a z 5km mám 600 po asfaltu a to jen jak vyjedu z vrátek a než vjedu do lesa-)))). I přesto, jakmile jsou závody, kde se trršku tvrdší povrch mají hned odřené polštářky. Přece nepřidám v treninku více asfaltu, aby si zvykli-)))))


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #13 kdy: 30 Březen, 2012, 12:28 »
jakmile jsou závody, kde se trršku tvrdší povrch mají hned odřené polštářky. Přece nepřidám v treninku více asfaltu, aby si zvykli-)))))

Normálně jsem měla vyzkoušeno, že mi midoví alaskani vydrželi tak v součtu asi 20 km asfaltu za týden (plus normální cesty). To byla hranice co stíhala pokožka dorůstat. Když jsem potřebovala jet víc, musela jsem občas dát botičky a tím získat pár dní, aby kůže dorostla.
Ale platilo to pro normální záběr a tempo. Jednou se chytli nějakého cyklisty, honili ho  a na 500 m si zhulili úplně vše do masa (když fest zabírali).
Tj. není to o kilometrech, ale o intezitě záběru.

Pokud závod začíná delším úsekem na asfaltu, asi by botky stály za úvahu. Afalt v půlce či nakonec není takový problém. Jěště vadil asfalt z kopce..
Ze závodů co já znám je typický adept na botičky midová Běleč, druhý den spousta "bosých" psů projevuje citlivost.

Bude-li zájem, pár lidičkám udělám ty kožené botičky na testování - pokud mi oni udělají recenzi (.. mail)
« Poslední změna: 30 Březen, 2012, 12:31 od HelaL »

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Botičky na asfalt
« Odpověď #14 kdy: 03 Duben, 2012, 13:41 »
Hela: Hm, bohužel si mě utvrdila co jsem si myslel, ale nějak se mi tomu nechtělo uvěřit -)))) Tak to mám smůlu, protože na podzimních závodech se mi do botiček moc nechce. Naposledy si totálně strhly polštářky, když se mi "vzdálily" před podzimním Horníkem při venčení. Po lesní asfaltce asi 800m a polštářky totálka. Zapomněly se, že ještě nejsou na závodech -)))) Na testování asi sprinťáci nejsou to ideální -((, ale jsem na to zvědav, protože na podzim a v zimě docela dost botek padne-)))