Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Co vybrat do začátku?

Autor Téma: Co vybrat do začátku?  (Přečteno 32498 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tapka

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #30 kdy: 06 Srpen, 2012, 21:56 »
Ahoj, celé jsem to tady pročetla a taky bych potřebovala poradit: chci zkusit koloběhat se psy, jen tak občas a rekreačně / lesní cesty, polní cesty/ a zatím k tomu mám jen ty psy - teda fenky - dvě německé krátkosrsté ohařky. Takže: JAKOU KOLOBĚŽKU? ne moc drahou, ale jsem velká a tlustá - tak aby to vydržela. JAKÉ POSTROJE? Už jsem na ně koukala, ale pokud má někdo tip přímo na ohaře - jsou dost náchylní na různé odřeniny od popruhů. No a samozřejmě různé vychytávky a odkazy taky uvítám, díky.Nebo pokud by byla v dohlednu nějaká akce v západních Čechách / jak tady bylo zmiňováno, že tam jezdí někdo se stánkem s vybavením/

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #31 kdy: 07 Srpen, 2012, 08:37 »
fenky - dvě německé krátkosrsté ohařky. Takže: JAKOU KOLOBĚŽKU? ne moc drahou, ale jsem velká a tlustá - tak aby to vydržela. JAKÉ POSTROJE? ... nějaká akce v západních Čechách / jak tady bylo zmiňováno, že tam jezdí někdo se stánkem s vybavením/

Akce - přímo západní čechy - mě teď nic nenapadá.
Poblíž - někdy koncem srpna bude Iron man v Litschau, v půlce září pak dogtrek Krkonošská tlapka. (na obě akce se chystám -se stánkem- :))
možná pojedu 18.8. na triatlon Sadská
Nebo přijeď ty na Moravu na Louku - to by mělo být hlavně s podporou pro začátečníky.

Koloběžka - pokud jsi větší postavy + 2 ohařky, Kostka Tour dog pro tebe nebude.. kickbike, ženíšek, tektoos by splnily pevnostní podmínky, ale nejsou úplně levné
Wooxy jsou poslední kousky.

Postroje - ESP a ohařům obvykle pasují dobře Zero Fastery nebo Manmatí Houndy

Ufo

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #32 kdy: 07 Srpen, 2012, 10:49 »
Omlouvám se za plevelení v tématu., Helo, na Tatankovi jsem po Tobě chtěla ten opasek co vypadal jako detsky akorat větší šíře, jak to s nim vypada? Mam porad zajen a na Tlapce  budu. Sarka Mikolasova

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #33 kdy: 08 Srpen, 2012, 08:59 »
Ahoj, celé jsem to tady pročetla a taky bych potřebovala poradit: chci zkusit koloběhat se psy, jen tak občas a rekreačně / lesní cesty, polní cesty/ a zatím k tomu mám jen ty psy - teda fenky - dvě německé krátkosrsté ohařky. Takže: JAKOU KOLOBĚŽKU? ne moc drahou, ale jsem velká a tlustá - tak aby to vydržela. JAKÉ POSTROJE? Už jsem na ně koukala, ale pokud má někdo tip přímo na ohaře - jsou dost náchylní na různé odřeniny od popruhů. No a samozřejmě různé vychytávky a odkazy taky uvítám, díky.Nebo pokud by byla v dohlednu nějaká akce v západních Čechách / jak tady bylo zmiňováno, že tam jezdí někdo se stánkem s vybavením/
Dobrý začátek ;D
Postroj máme jak Faster tak Short oba od ZeroDC a víc jsme spokojené s tím Short. Je měkoučký, bez problémů ti ho ušijí na míru, nasazuje se snadněji naž Faster, fenka ho nosí raději a dá se využít i při jiných aktivitách. Takže jestli chceš jezdit jen tak občas volila bych raději Short.
S koloběžkou ti asi moc neporadím. Já zvolila Mezeq s V brzdami - levná, dostupná, po lesních i po polních cestách i asfaltu naprosto dostačující ALE jezdím jen s jednou setřicí a nemám ani 60kg.Řekla bych, že pokud budeš chtít koupit něco odolnějšího tak si budeš muset asi připlatit.
Jako vychytávku doporučuju helmu :) A protože já mám blbej odhad tak jsem si pořídila i cyklocomputer. Přesně pak vím kolik a jak rychle jsme toho ujely a hlídám si to abych pak náhodou pesici nepřetěžovala.

Offline tapka

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #34 kdy: 08 Srpen, 2012, 21:47 »
Všem moc děkuju za rady, už mám slíbeno i vyzkoušení dvou značek koloběžek a pořád něco prohlížím na netu - tak to snad nějak vychytám ;) zatím holky ušatý nabírají kondici při koňských vyjížďkách / ta ,,starší´´to už ani nepotřebuje, ale tu ,,novější´´mám teprve týden / Helma...hm, vím, že bezpečnost především, ale obávám se, že se k tomu nepřinutím :o

Offline Kacer

  • **
  • Příspěvků: 51
  • Karma: +0/-7
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #35 kdy: 09 Srpen, 2012, 14:01 »
Ale jo, prinutis, staci kdyz ti jednou skoci v plne rychlosti do pangejtu a razem das salto pres riditka i s kolobkou :)

Tara

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #36 kdy: 09 Srpen, 2012, 16:07 »
Ale jo, prinutis, staci kdyz ti jednou skoci v plne rychlosti do pangejtu a razem das salto pres riditka i s kolobkou :)
Přesně tak. Taky se mi do helmy vůbec nechtělo. Potom nám ze křoví do cesty, tak 3 metry před námi, skočil srnec, já v leknutí prudce zabrzdila a už jsem letěla na hubu. Po 6 týdnech rekonvalescence už bez helmy nevyjedu. Usoudila jsem, že příště bych mohla skončit daleko hůř a fakt to zato nestojí.
Můžu se zeptat jaké koloběžky máte vyhlídnuté?

pospa

  • Host
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #37 kdy: 09 Srpen, 2012, 16:46 »
jezdit bez přilby je holá sebevražda,po tom co jsem rozkřápal dvě tak na trénování používám takzvanou kokosku a klasiku používám na závodech ;)

Offline hlozi

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #38 kdy: 03 Leden, 2013, 20:22 »
Dobrý večer, 
pročítám na internetu všechny možné diskuze o koloběžkách a nějak nevím,co vybrat.
Mám křížence NOxČSV (35kg), tahá, jezdíme na kole, ale raději bych koloběžku. Zároveň bych do budoucna chtěla zapřahat psy dva  -  máme ještě voříška, fenku, prozatím cca 20kg (věk asi 7měsíců -  je z útulku), občas jí zapřáhnu na pár metrů se psem a tahá jako drak. Ale samozřejmě zatím se jí to netýká. Nicméne do budoucna budu mít zapřažíno cca 60kg, já sama mám 75kg, výška 170cm.
Jde mi čistě o rekreační ježdění, psa (psy) to baví a mě taky. Terény jsou u nás pěkné -  louky, lesní zpěvněné cesty, polňačky, sem tam kus po silnici...
Cenově bych se chtěla vejít tak do těch 5ti tisíc maximálně. Přecejen jde jen o zábavu ne vrcholové ježdění.
Zatím jsem se koukala na WOOX, i když od něj celkem odrazujete, ale tak nějak si říkám, že je to za tu cenu a k mému užití dostačující kolobrnda.
Nebo máte ještě jiné typy v této cenové relaci?
Děkuji :-)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #39 kdy: 03 Leden, 2013, 22:10 »
Zatím jsem se koukala na WOOX, i když od něj celkem odrazujete, ale tak nějak si říkám, že je to za tu cenu a k mému užití dostačující kolobrnda.

Woox už není a nebude další. V té relaci se nám již nic takového nepodařilo zajistit. Co naděláme ..

Za cenově nejnižší kolobku, co je již možno doporučit na mushing a je plně vybavena a obuta (i držák vodítka + vodítko), považuji Kostku (Tour dog).  Osobně ji doporučuji pro jednoho psa nebo pro dva slabší, max střední psy. Pro psy jako dva ESP je vhodný od Kostky vyšší model- Mushing Pro, jinak kolobky Kickbike, Tektossu, Ženíška (kotoučové brzdy, dobrá odpruž.vidle..). 
Tour dog vozím po jarních i podzimních závodech k vyzkoušení. Kdyžtak mi mainěte :) snažím se držet podporu :)
S Tektoseem (tedy s výrobcem) je možno se domlouvat když chcete specialitky na míru
Lehčí kick se dá i postavit  - když na to máte lidi :)
ale ceny ZAČÍNAJÍ v oblasti nad 7000 (Kostka), v oblasti 11-14 tis. už je co vybírat

Dva spíš silnější psi...v dubnu už počítejte s mladou -  pokud koupíte kolobku do 5 tis .. budou to spíš vyhozené peníze, starosti..v lepším případě
pokud opravdu chcete investovat jen 5 tis, hledejte starší tříkolku, to třetí (brzděné) kolo je poznat :)
(u nás se to dá vyzkouset.. až nebude led a uschne..)
« Poslední změna: 03 Leden, 2013, 22:13 od HelaL »

Offline hlozi

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #40 kdy: 04 Leden, 2013, 13:49 »

Woox už není a nebude další. V té relaci se nám již nic takového nepodařilo zajistit. Co naděláme ..


Takž i když je na netu, tak není k sehnání?
Jinak děkuju za odpověď :-)

Na Kostku jsem taky koukala, ale nevím, zda se mi chce dát tolik peněz za občasné svezení...Zda přecejen nezůstat raději u kola, i když kolo nevyhovuje hlavně mě.
Zase na druhou stranu, pes(psi) mají z tahání opravdu radost, takže by nás to ve třech mohlo chytnout ještě víc a pak už by se investice vyplatila.
Nicméně tady stále mluvím o čistě rekreační zábavě...

Offline ozzy osbourne

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +7/-0
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #41 kdy: 05 Leden, 2013, 22:09 »
mel bych trictvrte roku jetou wooxku po "generalce" :) -nove oblozeni brzd, nove brzdovepacky,nova loziska, nove ruzky...,kdybyste mela zajem, nebo nekdo jiny... cena 3500 (okolí Olomouce)
« Poslední změna: 05 Leden, 2013, 22:10 od ozzy osbourne »

Offline hlozi

  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #42 kdy: 06 Leden, 2013, 00:08 »
mel bych trictvrte roku jetou wooxku po "generalce" :) -nove oblozeni brzd, nove brzdovepacky,nova loziska, nove ruzky...,kdybyste mela zajem, nebo nekdo jiny... cena 3500 (okolí Olomouce)
jééé, no to by byla paráda, mohu poprosit foto na email hlozi@seznam.cz?
akorát jsem kus od Prahy, poslat to asi nejde....ale to by se třeba nějak vymyslelo...

Offline Tchdav

  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Co vybrat do začátku?
« Odpověď #43 kdy: 24 Březen, 2013, 22:48 »
Dobrý den,
sháním dobrou koloběžku do začátku za dobrou cenu, pokud doma nějakou máte, rád koupím :)

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58093
  • Karma: +0/-0