Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Vážení fotografové a fotografky, prosím!!!

(1/6) > >>

Mirek Kremlička:
Zkusím založit nové téma a možná, že mě za to někteří nebudete mít rádi. Prosím vás o jedinou věc. Nepřesypávejte prosím celý obsah foťáku po příjezdu ze závodů do rajčat a jiných galérií, za cenu toho, že budete první, kdo fotky vloží. Kdysi jem se jako pořadatel závodů snažil o to, aby se každý účastník našel na videu, nebo na fotkách, budiž, to chápu, každého to potěší. Opak je ale pravdou, podle mého projít galerii, ve které je 500 fotek je důkaz veliké trpělivosti a zážitek je v zásadě "0". Já osobně se na samém začátku kouknu na počet fotek a buď uteču, nebo si zkusím z celkového náhledu vybrat, co by mě mohlo zajímat.
Jsou mezi námi tací, kteří nejen že umí fotit, ale jsou schopní své fotky upravit a v přiměřeném počtu je vyexpedovat na veřejné galerie. Třeba Gwen. Nečekám, že si budete hrát s každou fotkou, ale prosím, proberte alespoň to, co sypete z foťáku na internet. Né každého zajímají vaše rodinné záležitosti, štěňata, vaši oblíbení psi a podobně. Pár žánrových záběrů pejsků, přírody a celkové atmosféry závodů není určitě na škodu, ale věřte, že méně znamená mnohdy více. Poslední dobou jsem si zkusil celou tuto problematiku zmapovat podle toho, co se zde objevuje a myslím si, že maximum fotek v jedné galerii je cca 150 a i to už vyžaduje velkou trpělivost.
Díky za pozornost a trpělivost s přečtením mého příspěvku, Mirek.

kavej:
Ahoj, diky za otevreni zajimaveho tematu :).
Nechci se vylozene zastavat "presypavacu", ale myslim, ze faktoru, proc to tak je, tedy vysvetlujicich :), je nekolik:
1. hlavni si myslim, ze je nedostatek casu - vybirat NEJ fotografie a dat si s nimi praci jako orez, ramecek, vodoznak stoji cas. POkud se nekdo fotografii nevenuje i jako konicku  a nema to i trochu jako vizitku (viz par jedincu, kdy je to radost prohlizet i zazitkove), pak je to ztrata casu aspon z meho pohledu
2. radi se najdem i na mazlych fotkach
3. Rajce obecne ma velkou vyhodu - dobre nahledy, kdy lze i jen projitim nahledu vytusit jaky tym na fotce je a nemusi se tak prochazet 1 obrazek za 2., coz usnadnuje prohlizeni velkeho mnozstvi fotek, pokud z casoveho hlediska nechci prochazet vsechny
4. muj maly experiment, kdy jsem chtela usetrit zavodnikum prohlizeni prave nasich rodinnych fotek a vytvorila jsem kvuli tomu 2 alba, dopadl nasledovne:
Pro zavodniky 279 fotek - 66 shlednuti (odkaz byl na mushingu)http://sibpaws.rajce.idnes.cz/Hill_s_Cup_Dobris_2012_pro_zavodniky/
Pro rodinu a pratele 418 fotek - 63 shlednuti (odkaz pouze u me na soukromem webu)http://sibpaws.rajce.idnes.cz/Hill_s_Cup_Dobris_2012_-_i_pro_rodinu/
Samozrejme netusim, kdo se kam dostal, zda byla prohlednuta vsechna fota atd., ale samotnou me to prekvapilo, blizkych pribuznych 63 nemam nebo o nich nevim :), VencaN by napsal asi, ze rozdil nebyl statisticky vyznamny :) - tudiz trideni fotek je ztratou casu jen pro autora, pokud to neni zaroven hobby a vizitka, jak jsem zminila vyse...
5. nekdy se proste nedari a umelecky dojem by nebyl ani z jednoho fota (napr. inverzni pocasi, trat v tmavem lese nebo s protisvetlem atd.)
Jen uhel pohledu - urcite se taky rada kocham a myslim, ze ty NEJ fotogalerie navstevujem vsichni stejne radi :).

HuskyW:
Víš...to máš tak - otevřeš si na rajčeti danou galerii, najedou ti miniatury. Tam jde už snadno poznat, která kategorie je právě v kterém místě galerky zachycena a tam můžeš začít listovat. Já se například poznám krásně podle žluté káry. Kliknu na tu fotku co mě zajímá a zbývajících tisíc fotek je mi úúúúplně ukradených, protože když je tam někdo jiný, tak zase kliknu pro návrat do alba a projíždím dál miniatury.

Prosím - sama se na trati vyfotit prostě neumím - zveřejňujte klidně dál to, co nafotíte (i když promazání těch nejhorších by bylo vždy dobré...).

Jestli Mirkovi vadí prohlížet si velké album, to mě popravdě nezajímá. Já vyhledávám po závodě všechny galerie - závodníků i návštěvníků a uložím si prostě všechno, kde jsou moji psi. Jen doufám, že fotky nekradou duše!

To vždycky někdo začne řešit, kolik fotek se má zveřejňovat, jestli se mají zveřejňovat fotky z bláta...ať si každý dělá, co se mu chce. Od toho ty galerie jsou.

LusyW

P.S.: Tip - psi se fotí v jejich úrovni - z očí do očí, s foťákem u země se dají pořídit akčnější fotky spřežení a čím větší plochu fotky objekt zabírá, tím lepší to je. A místo středové kompozice zkuste nechat volné místo tam, kam spřežení míří/pes kouká. Já vím - s kompaktem je těžké cvaknout v pravou chvíli...

HelaL:
dobré téma :) Mirek to napsal hezky, Katka, Lucka jo..přidám svůj

co bych ideálně chtěla jako návštevník fotogalerie
a) nejsem tam jako závodník - chci výběr NEJ fotek, max 60 kousků, které proklapu všechny a pokochám se
b) jsem tam jako závodník - zajímají mne NAVÍC všechny MOJE, pak se hledám v miniaturách jak píše Lucka dle růžové bundy, žluté káry..
proto je ideál - dvě galerie - 1.výběr 2. všechno
samozřejmě je supr když je to upravené a výřezy akorát ... :)

...

jako fotograf - přivezu si ze závodů 500-700 fotek ... to je na 2 dny práce .. nikdo si svoji fotku nekoupí, maximálně když je moc povedená, poprosí o zaslání v plném rozlišení /předpokládá že zadarmo). Pochvala na diskusi zahřeje, sledovanost potěší..
Dřív jsem to dávala s různým zpoždením, poslední 3 roky... chybí síla a motivace... potřebuju nakrmit psy ..
jen pro radost to amat. fotografové nevydrží dávat dlouho, vykydnout na rajče bez úprav je lepší než nevystavit vůbec...
...

Nic z toho co jsem napsala nemyslím jako kritiku... jsem ráda za každou galerii, ale - pokud je fotek moc, klapnu na pár..přestane mne to bavit .. a jdu pryč.. pokud jsou tam dál nějaké pěkné, tak je v miniaturách přehlédnu...škoda..

Ten model s výběrem jsem zkoušela na velkých závodech kde bylo fakt moc fotek, moc dní, moc startujících
http://samota.mushing.cz/2008/24Rastede/Rastede.html
http://samota.mushing.cz/2006/05Tarvisio/Tarvisio.html

Závěr:
pro hobby fotografy - pokud z celé galerie máte 10-20.. (max60) super fotek, na něž jste pyšní a které fakt stojí za shlédnutí VŠEMI, věnujte jim chvíli a dejte je do jiné -Výběrové- galerie. Do druhé galerie - všechno ze závodu, kde se každý najde,  případně do třetí galerie - Naši psi..rodina.
Do výběrové galerie patří i obrázek milované ratolesti nebo vašeho psa/psů - jste na ně pyšní a ostatní se podívají i rádi, když to bude jen pár vybraných fotek :)

pro návštěvníky galerií - dejte fotografovi zpětnou vazbu jakou potřebuje, aby dal svůj čas i příště :)
..

HuskyW:
Helo - a co děláš s ostatními fotkami? Kocháš se s nimi po večerech sama? To je raději nahraju a zpřístupním ostatním. Nepředpokládám, že by někdo koukal na celou galerii - každý hledá především svůj tým, možná, když se nudí, tak omrkne kamarády a soupeře. Pokud nebudu dávat na net ostatní mushery, tak je ale nebudu ani fotit - k čemu mi bude, že si támhle cvaknu třeba koloběžkáře a uložím si je ve svém PC? Ale když už na té trati stojím s foťákem, tak proč ne, třeba mu to udělá radost, když se uvidí.

Neřeknu, kdyby byla třeba nějaká oficiální galerie mushingu, která by měla prezentovat tenhle sport nebo konkrétní závod. Tam bych dala výběr TOP 50 fotek (třeba). Ale zasahovat do galerií na rajčeti? Nechápu absolutně smysl této "akce"...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi