Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194088 krát)

0 uživatelů a 10 Hostů prohlíží toto téma.

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
nález zbídačený ESP o. Domažlice
« kdy: 20 Leden, 2010, 13:07 »
ESP nebo pointer o.Domažlice
Kolem půl jedné jsem zahlédl z auta ležícího psa v blízkosti hlavní silnice pod Klenčím směrem na Domažlice - u odbočky k Panské hrázi. Až po půlhodině pokusů o odchycení se to teprve podařilo. Pejsek byl celý špinavý, zbídačený a hrozně vychrtlý, jen kost a kůže. Po obvolání různých institucí i novin jsem zjistil, že žádný takový pes není nikde pohřešován, resp. pohřešování není nahlášeno. Problém pak byl sehnat v tuhle dobu na okrese veterináře, který by byl k dispozici a mohl pejskovi poskytnout ošetření a zjistit zda nemá nějaké vážnější zranění. Nakonec pejskem se mnou cestoval na místě spolujezdce do Poběžovic, kde MVDr. Šlajs poskytl psíkovi ošetření a i ho vyšetřil. Zjistil, že je celý pohmožděný, asi od sražení autem a navíc úplně zcela zesláblý a vyhladověný. Musel být bezprizórní dlouhou dobu, možná dva týdny (a možná i více, takže může být i z větší dálky). Asi by už těžko přežil další den. Naštěstí se po vyšetření zjistilo, že mimo spousty odřenin a naraženin žádná vážnější zranění nemá. Jedná se o loveckého psa rasy pointer, 2 až 3 roky starého. Je celý černý, bílé má tlapky (přední více, zadní méně) a trošku u čenichu. Má sice čip, ale číslo není v registraci (číslo čipu: 941 000 001 318 069). Měl na sobě červené tažné popruhy a teplou vestu-deku s nápisy, resp. logy: ManMat a Ice Dog. Jiří Anderle, Klenčí p.Č., tel.: 604 513 923 anderlecht@centrum.cz fotky psa zde: http://galerie.albumfotek.cz/30007/

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #1 kdy: 20 Leden, 2010, 13:18 »
Je pěkný že jsou na světě lidé, kterým osud zaběhnutých psounů není cizí.
Držím palce

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #2 kdy: 20 Leden, 2010, 13:52 »
a já pevně doufám, že ho někdo velmi postrádá  >:(
« Poslední změna: 20 Leden, 2010, 13:54 od Elina »

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #3 kdy: 20 Leden, 2010, 13:57 »
Tak,tak :),kéž by Jessie někoho takového taky potkala.Je zaběhlá v Praze ,musí denně potkat mraky lidí,ale už 11dní o ní majitelé nevědí.Mají všude inzeráty a na netu na sebe spojení,fenka je čipovaná a má číslo v uchu,ale není nikdo kdo by jí odchytl a vrátil.Už musí být taky zbídačená ,hladová :'( a ti co jí potkávájí těm je to jedno a kvůli tomu možná i umře.
« Poslední změna: 20 Leden, 2010, 16:26 od eva »

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #4 kdy: 20 Leden, 2010, 14:25 »
No, já bych majiteli nerada křivdila, ale zaráží mne, že psa nehledá, nikde na netu není stopa po tom, že by někdo sháněl takového psa a ani v okolních útulcích nic nevědí.  :-\

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #5 kdy: 20 Leden, 2010, 15:09 »
neregistrovaný čip ...... taky bych majiteli nerada křivdila  ???

Offline laďa+esi

  • **
  • Příspěvků: 55
  • Karma: +4/-4
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #6 kdy: 20 Leden, 2010, 15:10 »
oblečků - vest ManMat - Ice Dog zatím moc není. Pokud vím, tak zatím se "rozdávaly" jen na loňském Šediváčkovi. Snad by to mohlo být vodítko. Ale jestli nikomu hafin "nechybí"....... lidi jsou různí :-(

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #7 kdy: 20 Leden, 2010, 15:17 »
 :D,že by byl konečně ICE dog k něčemu? ...a aspoň se dohledal  podle něj majitel? měl by tedy jít i trek
... :-X  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #8 kdy: 20 Leden, 2010, 15:36 »
pejsek už je doma  ;)

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #9 kdy: 20 Leden, 2010, 15:41 »
super a víš něco bližšího?

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #10 kdy: 20 Leden, 2010, 15:52 »
mluvila jsem s p. Anderlem, ráno si ho vyzvedl majitel

Offline dejavu

  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Seznam útulků
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #11 kdy: 20 Leden, 2010, 16:14 »
Lucka Točeková mu volala a teď mi poslala trochu jinou informaci: "Ted jsem s nim mluvila. Majitel se nasel, ale bude se nabizet dal. Pan Anderle ho veze nejake pani. Majitel rikal, ze se moc nehodi na tahani." 

Palíza

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #12 kdy: 20 Leden, 2010, 16:28 »
Trochu jsme se ptal,asi vím o koho se jedná,ale to bych do něj neřekl  :-\

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #13 kdy: 20 Leden, 2010, 17:18 »
 :),no a kdo to byl?Když si řekl A musíš říct i B. ::)Určitě hafa odvezl někam autem a tam ho vyhodil a ujel mu,protože už ho nechtěl. :-\ten si nezaslouží zůstat v anonymitě!

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #14 kdy: 20 Leden, 2010, 17:34 »
:),no a kdo to byl?Když si řekl A musíš říct i B. ::)Určitě hafa odvezl někam autem a tam ho vyhodil a ujel mu,protože už ho nechtěl. :-\ten si nezaslouží zůstat v anonymitě!
Nemyslím, že by se někdo zbavoval psa tak, že na něj dá postroj (min 250 Kč a dečku (400 kč) a vyhodil ho z auta. (logický by bylo mu sebrat i obojek - až 170 kč... kdyby se vypočítavec psa plánovitě zbavoval)
Nehledejte v lidech furt jen to nejhorší  ;)

Na druhé straně - když mi hafan netahá, nezahazuju ho do útulku, ale snažím se ho někde umístit na dvorek, na gauč :) ... i pak ho  někdy lovím z útulku...

Ale taky by mě zajímalo co to bylo za pánečka a co to bylo za psa (je zatraceně podobný těm našim padesátkám)