Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Australský Ovčák

Autor Téma: Australský Ovčák  (Přečteno 7532 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Flubber

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Australský Ovčák
« kdy: 10 Duben, 2011, 14:46 »
Dobrý den,mám 18 měsíčního psa AUO.Chtěla bych se zeptat i když to není plemeno typické pro canicross,hodí se na to?Je velice rychlý a plný energie a když zabere je to super,teprve začínáme a tak nemáme  zkušenosti jak ho naučit tahat neustále a nebo zatáčet.Budeme vděční za odpovědi zda se hodí a jak jej to naučit,nebo nějaké tipy  :),díky.

Windy west team

  • Host
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #1 kdy: 10 Duben, 2011, 21:20 »
Ahoj

Závodím s AUO už 2 roky, běháme většinou na podzim nebo na jaře, v létě se charlie dost přehřívá, pokud ho na léto netrénuju je to celkem risk. Pokud jde o táhání je dobré nejdřívé zkoušet menší tahací vycházky a vždycky aby byl na postroji. Když uvidíte že má chut jit do předu můžete ho pochválit a povzbudit. Pokud přestane tahnout zastavte a počkejte až sám bude chtít jít dál, je dobré cvičit z někým za kým by šel aby ho to motivovalo. Zatáčky se trénují na povel, ze začátku je dobré to cvičit u nohy a jen tak na běžné procházce řeknete pravá a půjdete do prava a pochválíte.
Pokud jde o odměnování tak pouze hlasem a povzbuzování radeji bez pamlsků.
Nevím od kud jste, pokud by jste měl chut si zatrénovat tak bydlím u Brna.
Naschle

Offline Flubber

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #2 kdy: 10 Duben, 2011, 22:20 »
A mám mu dovolit čichat na obyčejné vycházce s postrojem kdy trénujeme tahání?Brno není ideální.... :'( .děkuji

windy west team

  • Host
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #3 kdy: 10 Duben, 2011, 23:47 »
No pokud opravdu trenujete tak by jsi ho to neměle nechat dělat, prostě fuj a jdeš dál a pochválíš ho když začne tahat, u psů je ten problém že pořád htějí něco značkovat, ale když cvičíš tak by to dělat neměl, močový měchýř mu nepraskne když toho na chvíli nechá. U psů je to i jistý znak dominance nad člověkem, ted jdu značkovat a ty šefe jsi dělej co chceš.
jestě jsem se htěl zeptat tvůj pejsek je Forest gump pokud se nepletu.

Offline Flubber

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #4 kdy: 11 Duben, 2011, 15:15 »
Děkuji za cené rady a ještě mě napadlo se zeptat jestli se dá dělat profesionálnější canicross ,jestli je ten pes na to celkem kvalitní :)No Forrest Gumb je bratříček,já mám Flubbera,tady je náš web,najdete zde jak vypadá.www.flubberfabi.mypage.cz

Windy west team

  • Host
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #5 kdy: 11 Duben, 2011, 21:22 »
Muzes se pokusit ale proti  Evropským sanovým psům moc sancí nemás, ovsem na druhou stranu moc zen ve vrcholovém canicrossu nesoutěží takže se můžeš umístit na dobrém místě záleží jaký si vybereš závod, ale nejdřív si to zkus třeba v kategorii příchozích at máš představu. Jo já mám zase sestřičku Fionu už je uchovněná, ale běhá jen rekreačně, když ji dám na amortizér tak ji guma vrací zpátky  :D :D :D

Offline Flubber

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #6 kdy: 11 Duben, 2011, 21:43 »
No vida, to je náhoda  :) :D.My ho teď teprve uchovňujeme  ;).Ale jedna paní co měla AUO  a dělala zase dogtrekking tak se držela dlouhou dobu v ČR mzi prvníma a nebyl to žádný ESP,ČHP apod.  :)http://awista.wz.cz/ramec.htm Jako já osobně si myslím ,že nějaka šance je,běhat jako doprovod u koně pro AUO musí být náročnější než tahat pánička na 8 km ,ale opravdu nemůžu posoudit,protože se tomu věnuju jen velmi krátce.A jinak jste s Fionkou spokojeni?máte nějaké webowky? :) :)

Windy west team

  • Host
Re: Australský Ovčák
« Odpověď #7 kdy: 12 Duben, 2011, 08:59 »
Ahoj. Já odpovím za manžela, pokud to nevadí. Dogtrekking se s canicrossem a jinými mush disciplinami nedá srovnavat, stejně tak jako fresbee nebo agi. Canicross, obzvlášť v letě, da psovi hodně zabrat. A pokud je opravdu nadšený a chce vyhravat, je pro něj těžké sledovat jak se konkurence po startu vzdaluje. Dá do běhu všechno a může si i ubližit (s tím máme osobní zkušenost). Při běhu u koně si přece pes určuje zátěž sam, když to při canicrossu musí stale tahnout 50 až 80kg za sebou a ještě i velmi rychle běžět. To neznamená, že nemá cenu s aussie zkoušet canicross. Jen to chce spravně a rozumě cvičit.  
S Fionkou jsme spokojení. Běháme agility a je to takový naš medvídek-společník.
Stránky máme: www.windywest.ic.cz Musím je trošku zaktualozovat.

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58527
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58527
  • Karma: +0/-0
Re:Australský Ovčák
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopad, 2023, 16:00 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58527
  • Karma: +0/-0
Re:Australský Ovčák
« Odpověď #11 kdy: 02 Únor, 2024, 03:17 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо