Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 problematické soužití ve smečce

Diskuzní fórum > Psi

problematické soužití ve smečce

<< < (2/8) > >>

Jiří Weiss:

--- Citace: Jaro B  10 Srpen, 2009, 11:17 ---Tak to uz je vazny stav, ak ho mlady pes takto tyranizuje. Druha fena to asi nevyriesi, skor sa ti moze stat to co pisala Hela, ze sa ti zacnu bit aj feny. Asi najlepsie je ich rozdelit, predides stresom jedneho aj druheho. Ak uz su obaja dospely, tazko to hierarchicky vyriesis. Este by ma zaujimalo, ten mlady vyrastal od stenata so starsim?

--- Konce citace ---

Ano malý vyrůstal od štěněte se starším,ale fena začíná hárat,je možné že to bude asi tím že? Oddělím teď fenu od obu a uvidím.Praly se i před tím,ale jak říkám ted už jde skoro o likvidaci,ale je možné že to způsobuje momentální stav feny?
Díky za rady.

Stoky:
Přesně jek říká Hela - rozsadit, nebo převychovat.
Já mám 3 fenky, z toho je jedna hodně dominantní a když má příležitost dává všude najevo kdo je tu alfa fena.
Po dvou letech jsem docílil toho, že už ostatní feny nenapadá.
Jak odnaučit psa/fenu, aby nenapadala ve smečce? Mrkni na stránky Rudy Desenskýho - http://www.psycholog-psu.com/ tam najdeš odpovědi na všechny otázky.
Mladej pes musí pochopit, že šéf smečky jsi ty. Ty o všem rozhoduješ a řešíš všechny problémy (i rvačky), musíš být hodně důsledný, jinak ti psík přeroste přes hlavu a to pak budeš mít opravdu velký problém.

tereza:
ja jsem  pro rozsazeni...my meli taky dva dominantni samce a neslo ani trebas o fenu, jako spis o to, kdo bude sef.a bylo to na zivot a na smrt, takze vcelku stres.no jesteze maji tak hustou srst! ;)a prevychovat malamuty mam pocit, ze nejde, maji svou hlavu.takze jak radi ostatni, nejlepe rozdelit.

ježura:

--- Citace ---Starší se ho bojí je to vidět,když kolem sebe projdou ani se na mladýho nepodívá a on jde hned po něm.
--- Konce citace ---
A jak vypadá to "jde po něm"?
Ono člověku chvilku trvá než zjistí co se ve smečce děje, i když na ně denně hledí...radit takhle na dálku v podstatě nejde. Většina rvaček mezi samci (jeden na jednoho) je spíš spousta kraválu a ježení a nanejvýš nějaký ten zásek na uchu. Spíš bych měla strach, aby si do toho co momentálně leží na zádech nešla přikousnout fena.
Pokud ti hárá, tak by bylo divný, kdyby to mezi psama zvýšeně nejiskřilo...zvlášť když tam máš nařvanýho mladýho frajera...
Pokud ten devítiletej není nějak nemocnej, že by po něm šel za účelem likvidace, tak si myslím, že jak začnou uvažovat zase hlavama a né tím co maj mezi nohama, že se sklidní. Uvidíš jak doháráte, co to udělá.


Jiří Weiss:
Děkuji všem za odpovědi,zatím jsem je rozsadil a je klid.Když je s fenou v kotci mladej,starší leží u kotce. Když je s fenou starší leží tam mladej a je klid.
Počkám jak dohárá fena a pak se uvidím.Asi postavím ještě jeden kotec a rozsadím.
Ještě jednou díky.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi