Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 BARF krmení - jak na to?

Diskuzní fórum > Krmení

BARF krmení - jak na to?

(1/5) > >>

Ddraig:
Zdravím,

v prvé řadě bych se chtěl předem omluvit, jestli zakládám nějaké duplicitní téma, ale v ostatních už se celkem dlouhou dobu nic nedělo, tak radši založím nové.

Možná to už někde zodpovězené bylo, ale každý píše něco jiného a já jsem trošku zmaten.
Věc se má tak, že v sobotu si jedu pro štěně Československého vlčáka, které je od mala krmeno BARFem. Sice jsem nikdy touhle metodou nekrmil, ale teď bych chtěl. Jednak je to asi zdravější, levnější a přirozenější.

Vyhledal jsem si firmu Vetamix, která jednou týdně dováží i k nám, takže zásobování by bylo vyřešené. Taky jsem si pročetl, že celková porce by měla být 2-3% váhy psa. 50-60% maso a vnitřnosti, 20-30% kosti a 20-30% přílohy (ovoce, zelenina, obiloviny).

Když si například koupím hovězí maso, tak k tomu musím přidat ještě vnitřnosti (třeba ledviny, žaludky...) a kosti. Můžu to třeba smíchat s kuřecími stehny pro kosti? Pak samozřejmě přidat zeleninu a ostatní.

Pro štěně bude asi lepší, když to maso trošku pokrájím a kosti mám také nějak nakrájet, rozdrtit, nebo je dávat celé?

Nebylo by pro štěně ze začátku lepší např. hovězí maso hrubomleté?
A když koupím drůbeží maso mleté, ve kterém se nachází i skelety, tak už tam kosti dávat nemusím?

Omlouvám se za tolik otázek, ale takto krmit budu vůbec poprvé a nerad bych udělal něco špatně. Radši se zeptat, než pak litovat. Možná si řeknete, že když o tom nic nevím, tak bych to neměl dělat, ale nerad bych štěněti měnil z BARFu na granule a nějak se to přeci naučit musím. Pročetl jsem si hodně diskuzí, každý má nějakou odlišnou osobní zkušenost a proto od Vás žádám radu. :) Objednal jsem si i knihu BARF krmení psa přirozenou stravou od Kateřiny Novosádové, tak možná tam naleznu nějaký návod a recepty.

Jinak děkuji za ochotu a případnou pomoc.

J:
S BARF zkušenosti nemám, ale první co bych udělala je vyzpovídat chovatele, od kterého štěně beru. ;)

Miška+Mishko:
Ahoj,
já Ti přispěju se svojí zkušeností...jak jsem si vzala psa SH, tak jsem mu davala maso, po pár týdnech měl průjmy, veterinář mu nasadil granule a vše OK, ale v domě se mi počurával třeba po 3 h od posledního venčení. Vyzkoušeli jsme troje jiné granule (začal mít ještě řídká hovínka)+testy psa (vse ok), nic nepomohlo...pak mu zacala varit máma domácí stravu a žádné čůrání nebylo, pes pil 1/3vody co předtím. Přešli jsme na BARF, naučil se i zeleninku, brala jsem z Vetamixu. Občas řidší hovínko, ale kosti to srovnaly. Pak jsem žila v Holansku a tam měl maso mleté nebo dršťky a rýži/těstoviny, zeleninu trochu a pes velmi prospíval. Vrátili jsme se ale zpět a pes si nemůže zvyknout na Vetamix, nechce mi mletý vůbec žrát, většinou polovinu vyhodím, a to jsem mu to i vařila, ať ho oblbnu (jako jetý mi to přijde už po rozmrazení :( ). Nekupuju žádné kuřecí mleté, ani vepřové ...pouze hovězí mleté, hovězí s droby, vemena, dršťky, pak křídla, stehna, žaludky....prostě něco je jinak, myslím, že cenu zvedli a kvalitu snížili...
Teď zkoušíme šetrnější granulky (žádné velké nadšení) a k tomu kusové maso z Vetamixu (to zas miluje, ale ne žádný mletiny), semtam játra volně prodejná a máme krásná hovínka (měsíc předtím je nebylo možný sebrat   >:( ).
Myslím, že na netu nebo v té knížce seženeš krmné návody, vůbec se netrap tím, že pes nemá ten 1 den vnitřnosti, jde o vybalancování v ránci týdne/až měsíce. Sleduj pejsana, sleduj hovínka (ale to asi víš). U Vetamixu bych fakt dávala pozor na to mleté cosi...kdyžtak si kup sólo vnitřnosti a naporcuj, aspoň víš co tam je a mletinu možná telecí, někdy hovězí...
Přeju hodně zdaru a radosti z pejsana!
Miška+Mishko

Miška+Mishko:
Jo a na ty kuřecí skelety se vykašli, ať ho chudáka neucpeš...vůbec ta kuřata+vetamix+léto to je celkem vražedná kombinace.....když semtam dostane stehýnko, morkovou kost na žužlání, tak by to mělo být ok, ne? Ale já se štěňátky nemám zkušenosti. V té knížce všechno bude, i pomalý přechod na BARF je důležitý.

lucía:
drobrý postřeh - vetamix již naštěstí není jediný dodavatel masa pro psy. pošvář, falco.. maso nýřany.
obecně se uvádí, že hovězí není až tak pro štěně vhodná volba.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi