Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Čtyrkolka

Autor Téma: Čtyrkolka  (Přečteno 13612 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #15 kdy: 07 Duben, 2012, 07:11 »
Proč je mezi těmito koli tedy takový cenový rozdíl? 1. Značka 2. Váha rámu ( pro mushera asi není zásadní jestli váží 8 nebo 15kg ) Tak jestli na Tektossi používá drahé trubky, je to podle mě dost zbytečné.

Váha rámu závodního stroje - pokud se sejde konkurence, mohou být rozdíly mezi týmy vteřinové. Takže na závodní káře JE hmotnost stroje důležitá. Stejně pak jízdní vlastnosti. Musí být oboje.

Cena - poměr 5 000 ku 100 000 je extrémně lákavý, v tomto konkrétním případě jsou ceny daleko bližší.

A ještě jeden subjektivní -atest- :)  spíš zkušenost pro neodborníky
Trénovali jsme dvojky na kolech. Já dostala půjčené slušné vyladěné kolo od profíka asi za dvacku (profík jezdil koloběžku). Zvykla jsem si, jak rychle musím jezdit přes výmoly, rolety atd (Postupně jsme jezdili další a další psy, nebyla zrovna kára). Nakonec přibyl další člověk a já jsem musela přesednout na (naše) kolo -z Tesca-. Jela jsem stejně rychle, jak jsem si zvykla v předchozích jízdách... kdo zná, už se asi směje... no málem se se zabila... kolo -z Tesca- (levná vidle) v té samé rychlosti nebo schopno udržet kontakt na roletách.. musela jsem jet daleko pomaleji. Kdo nezažil podobnou zkušenost, nemá představu.

A cena za značku - když si koupím ZNAČKU, dělám tak na základě předchozích zkušeností a  referencí, vím že firma se snažila, přemýšlela aby bylo vše vyladěné, chytré.. že si dala práci s vývojem a testováním nového, že se tedy nemusím bát. Za tohle platím vyšší cenu.
Pokud chci šeřit a kupuji levnější kousek, musím víc sama pátrat po referencích, sledovat výrobek v dlouhodobém horizontu, počítat s nějakými úpravami atd.
Je to každého volba - peníze - čas - bezpečnost ...
« Poslední změna: 07 Duben, 2012, 08:55 od HelaL »

MiVo

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #16 kdy: 07 Duben, 2012, 08:14 »
Michale M, nechci zabřednout do nějaké bezduché diskuze, kdo je větší musher, kdo má více psů, nebo kdo má větší péro, je mi to fuk. S jedním psem i s malým si člověk může užít dost legrace ;) Reagoval jsem na kontrast příspěvku Buráka a Tvého. Burák nezpochybnitelný fakt, Tvůj - snaha že by to mohlo být i nějak jinak. Je to jednoduché atestované, neznamená to samé jako testované  ;) a že když něco dělám z atestovaných komponentů je to atestované.
Pěkné Velikonoce

MiVo

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #17 kdy: 07 Duben, 2012, 08:53 »


Pro Michala od "mushera" Miloše
http://www.youtube.com/watch?v=A1TvS92XY50


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #18 kdy: 07 Duben, 2012, 09:00 »
Pro Michala od "mushera" Miloše
http://www.youtube.com/watch?v=A1TvS92XY50
..tos byl ty...?  8) 8) 8)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #19 kdy: 07 Duben, 2012, 09:07 »
...Dokonce jsem nemusel měnit ještě ani jeden drát ve výpletu. Když jsem udělal z kola osmu sešlapal jsem ho a jezdil dál...
Petre: ...aha...ehm...tak to potom jo. ...chapu...
Tobi

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #20 kdy: 07 Duben, 2012, 11:34 »
Pro Michala od "mushera" Miloše
http://www.youtube.com/watch?v=A1TvS92XY50
..tos byl ty...?  8) 8) 8)

Nějak jsem výše uvedený MiVův příspěvek nepochopil.... Co tím chtěl básník říci...? Působí to trochu lacině... Zvlášť po zhlédnutí tohoto:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=wc6usP9QGq8

MiVo

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #21 kdy: 07 Duben, 2012, 11:45 »
jo, byl to fejk, ale to ještě neznamená že se tomu nemůžeš zasmát. Souvislost s atestem? Žádná, stejně jako příšpěvek Michala M, ale taky se tomu můžeš zasmát :). Konec diskuze, pravda je jediná a to od Buráka a jestli si někdo myslí že je to jinak, může se pustit třeba do přepsání pravidel českého pravopisu, nebo zkusit čůrat proti větru.

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #22 kdy: 07 Duben, 2012, 12:05 »
Hmmm... Mně to přišlo v daných souvislostech spíš trapné (jakožto Tvoje odpověď na to, že jsi spíš teoretik než co jiného...). A teď to radši zkoušíš uzavřít nějakým Tvým axiomem, o kterém lze ale úspěšně pochybovat...

Znáš přísloví: Mlčeti zlato...?

MiVo

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #23 kdy: 07 Duben, 2012, 13:11 »
......celou dobu se bavím o významu slova "atest",........určitě chceš rozšířit význam tohoto slova o další hluboké myšlenky....
Pozor abychom se nedostali do nějaké trapné diskuze,.....

PS : znám  ;) a reagoval jsem protože se pohybuji na trhu s tepelnými čerpadli, kde je spousta výrobců a dovozců, jak kvalitních tak méně kvalitních. Samozřejmě všichni mají atesty, státní zkušebny, přesně změřené topné faktory ;), ale realita JE jiná. Takže když někdo napíše že má něco atestované, neměl by tím pouze myslet .................. Já vím - trápné
 

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #24 kdy: 07 Duben, 2012, 14:04 »
... Samozřejmě všichni mají atesty, státní zkušebny, přesně změřené topné faktory ;), ale realita JE jiná. ...

Tak ještě jiné úsloví: Tím, že lejno rozmažeš, se ho nezbavíš...

S Tebou je radost diskutovat: přečti si Tvůj příspěvek číslo 9 v tomto vlákně (ze včerejška v 16:11:39) a pak ten poslední - dnešní...
Vzácně rychlý vývoj názoru...  ;D ;D ;D

A pro pobavení ještě zkoušíš mystifikaci - nějak mi to připomíná přeskokové chování chování našich koček...  ;)

MiVo

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #25 kdy: 07 Duben, 2012, 14:12 »
čekal jsem že budeš reagovat na význam slova atest, jestliže reaguješ na mě, napiš mě na můj mail, rád ti odpovím

karlos

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #26 kdy: 07 Duben, 2012, 19:59 »
Prej atestace na vozítko za psy??? Tak tomu by se s chutí zasmál asi každý,kdo by prones tuhle větu.

karlos

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #27 kdy: 07 Duben, 2012, 20:01 »
Hoši to je zase diskuze,jak z nosu voprať. Měl jsem v plánu prodat svou podomácku udělanou káru podobnou chlaňovce. A teď abych se bál,aby si na mě Frantík někde nepočkal a nehonil mě s holí v ruce,jak jsem si mohl dovolit něco takového postavit a rači místo času stráveného nad výrobou káry jsem nechodil 24 hodin do práce a nekoupil si ji od něj za vydřené peníze.
Ale myslím,že on asi chápe finanční situaci většiny musherů a navíc on,jako velice uznávaný člověk by si s tím nelámal hlavu a jestli má někdo opravdu ozkoušené káry,co se týče popularity mezi mushery,tak jsou to právě chlaňovky.   

rosťa.u

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #28 kdy: 07 Duben, 2012, 22:06 »
Teď jen k samotné káře a ne k debatě o atestaci vedená úplně někam jinam než k inzerci.Všichni víme,že nějaká atestace na káru taženou psy oficiálně není!!!!!
Nikam jsem nepsal ,jak je kára bezpečná a že je to napodobenina nějakého tektosu.
Je to kára,kterou jsem postavil společně s majiteli cykloservisů,kteří mi radili jaké součástky,kola,vidlice a čepy použít v takovém terénu v jakém jezdíme.A pro mě byli až dost znalí co se kam hodí. A kostru jsem musel přizpůsobit k vysokým kolům.
Je mi jasný,že každý kdo uvidí káru s velkýma úzkýma kolama jí bude přirovnávat k tektosu,s malýma tlustýma k Frantovi Chlaňů a nějaké střední kola k samovýrobě.
Chci jí zkrátka prodat,protože si potřebuju postavit jinou s ještě větším úložným prostorem,ale velký kola tak určitě zůstanou,protože se mi ta kára taky skvěle osvědčila i za spřežením a né jen taženou za čtyřkolkou,takže budu čekat zase plno keců,že je až moc podobná té předešlé a tím pádem i jiným podomácku stavěným tektos panterům nebo chameleónům,nebo co to vůbec je
 A to jak píše od tektosu že nedoporučuje na káře jezdit nejsem takovej debil,abych stavěl něco kde psům i sobě ublížím z vlastní blbosti a levných šmejdů.

Michal Pelant

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #29 kdy: 08 Duben, 2012, 12:54 »
Aby se už pomalu člověk bál něco inzerovat na mushingu.