Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Čtyrkolka

Autor Téma: Čtyrkolka  (Přečteno 13624 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Rosťa

  • Host
Čtyrkolka
« kdy: 26 Březen, 2012, 18:20 »
Prodám novou čtyřkolku pro mushery,váha je 42 kg,kára je stavěná pro náročný terén.
Cena 21000Kč .Pro více info na tel:775 38 99 13 nebo na U.rosta@seznam.cz

Offline U.rosťa

  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #1 kdy: 27 Březen, 2012, 09:39 »
Ještě fotky

Offline carlos05

  • *
  • Příspěvků: 25
  • Karma: +1/-1
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #2 kdy: 28 Březen, 2012, 09:49 »
dobrá http://www.tektoss.eu/ napodobenina  ;D ;D ;D ;D

Offline Tektoss

  • *
  • Příspěvků: 10
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #3 kdy: 04 Duben, 2012, 19:59 »
POZOR,JEDNÁ SE O  NAPODOBENINU ČTYŘKOLY PANTHER -TEKTOSS!!!!
Varuji, že jízda na takovém stroji nemusí být bezpečná, jako je tomu na atestovaných čtyřkolách Tektoss. Již jsou učiněny kroky, aby se takové okopírované napodobeniny nedostávali mezi mushery.
Roman Malenovský Tektoss, www.tektoss.eu

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #4 kdy: 05 Duben, 2012, 09:28 »
No nebezpečná, já osobně bych nevlezl ani na jednu, ať kopii nebo originál, na to mám psy a sebe  moc rád...

P.S.
Které, státní zkušebny je ten avizovaný "atest"? A v čem spočívá?
S výhradami chápu duševní vlastnictví, plně chápu průmyslově chráněný vzor, netřeba se rozepisovat.



« Poslední změna: 05 Duben, 2012, 09:34 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #5 kdy: 05 Duben, 2012, 10:45 »
Které, státní zkušebny je ten avizovaný "atest"? A v čem spočívá?

Musím říct, že na Radíkově jela tektosí čtyřkola za mnou. Ty kořeny byly jeden z nejhorších kousků (na výdrž techniky) co si tak na závodech vybavuji. min. 20cm vysoké, přes celou šířku a bylo jich tam hodně. Já vzala důchodce s tříkolou fakt do kroku, ale podle toho jak mě tam dojížděl Ivo s ohaři, tak ten rozhodně tu čtyřkolu nešetřil. Pro mě tektosa  složila atest tam :) Až na ní finančně došáhnu, budu o ní přemýšlet :)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #6 kdy: 05 Duben, 2012, 11:57 »
Helo to ale není odpověď na danou otázku, nebo ty jsi státní zkušebna? Někdo jel okolo a tím pádem je to pro tebe dobrý? Mě zajímá co opravňuje k tomu, že můžu hlásat, citace:" atestovaných čtyřkolách Tektoss".

Jo a ta kopie je ještě navíc hnusná.
« Poslední změna: 05 Duben, 2012, 12:00 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #7 kdy: 06 Duben, 2012, 12:08 »
Helo to ale není odpověď na danou otázku, nebo ty jsi státní zkušebna? Někdo jel okolo a tím pádem je to pro tebe dobrý? Mě zajímá co opravňuje k tomu, že můžu hlásat, citace:" atestovaných čtyřkolách Tektoss".

Jo a ta kopie je ještě navíc hnusná.
Djihade nejde o žádný atest státní zkušebny, ale ates-dlouhodobé testování v prostředí ve kterém má být v provozu. Já osobně bych dal předost právě tomuto dlouhodobému testu, byť bez papíru s kulatým štemplem, ale za to prověřeným těžkým terénem. Jak myslíš, že by ve státní zkušebně ten test dělali? Nějaké statické zkoušky nárazové, silové, ohybové je jedna věc (většinou je konstrukce předimenzovaná), ale u káry  nejde ani tak o momentální pevnost trubek a svárů, ale hlavně odolnost vůči únavě při neustálích silných vibracích materiálu a to lze testovat jenom dlouhodobým provozem.   Já u Romana M. několikrát byl v dílně a vidím že tomu dost rozumí a může o tom dlouho vyprávět. Vidím z jakého to vyrábí materiálu, čím a jak to svařuje, čím to osazuje, prostě vidím, že konstrukci, dynamice a strojní mechanice rozumí. Já jsem tento obor taky vystudoval a mám na to štempla. Jeho důraz na kvalitu tkví v tom, že se neustále dotazuje na již prodané výrobky jak slouží a případné připomínky bere v potaz. Sám nechává testovat své výrobky u závodníků.  Jednu z jeho prvních lehkých čtyřkolek několik let mám i já a měnil jsem jen čepy řízení, kluzná ložiska a brzdové destičky. Nemám problém s ní jezdit se šestkou a piruetu kolem podélné osy (když jsem jednu dobu měl káru nad sebou) za jízdy (bez zastavení) při závodě jsem s ní už taky udělal, když jsem při předjíždění Jany Zetkové na Točníku vybočil z cesty a narazil do silné železné tyče v domnění že to je osamocený dřevěný kůl od plotu. :o
     Jeho čtyřkolky, tříkolky a koloběžky nejsou zrovna nejlevnější oproti amatérsky vyráběným kopiím a jiným obdomným výrobkům, ale tomu taky odpovídá jejich kvalita, záruka a výsledkem je i prodej do zahraničí. Já se zas chystám od něho koupit koloběžku, je to ale o penězích.
« Poslední změna: 06 Duben, 2012, 12:14 od Michal M. »

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #8 kdy: 06 Duben, 2012, 14:05 »
Aniž bych chtěl a uměl jakkoli hodnotit čtyřkolku Tektoss nebo nějakou jinou:

Slovník cizích slov - co je atest
Atest
- ověřená listina
- písemné osvědčení určitých vlastností výrobku, atestace
viz: http://www.online-slovnik.cz/slovnik-cizich-slov/atest

MiVo

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #9 kdy: 06 Duben, 2012, 16:11 »
jestliže někdo napíše jako je tomu na atestovaných čtyřkolách Tektoss je tím myšleno to co píše Burák.

Názor Michla M. je alibistický a morálně utopistický.
"Objektivní hodnocení " výrobku prodejcem nebo dovozcem tu už několikrát bylo a myslím že se spousta lidí zasmála. viz koloběžky 
takže atest je atest

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #10 kdy: 06 Duben, 2012, 17:22 »
Názor Michla M. je alibistický a morálně utopistický.

Miloši, ty se prostě musíš vrátit i na závody :) :) ... když mushery pořád  nemůžeš pustit z dohledu (aspoň diskusního)
Ano, kluci tu pěkně vysvětlili, že když výrobce vypustí z pera/klávesnice slovo ATEST, tak by ho měl mít čím podepřít.

Na druhou stranu souhlasím s názory Michala, že jízdní vlastnosti nejsou jen o papírech.
Že jízdní vlastnosti se nejlíp prokazují v praxi.
Bohužel jsme zatím nepostoupili tak daleko, abychom přes ty Radíkovské kořeny (Renča promine) vypustili jednoho jezdce postupně se všemi stroji a měřili (trochu nám to vždy bude komplikovat neobjektivní tažná síla)
A tak se se můžeme orientovat nepřímo - například dle videa z Kostelce jak různé stroje více či méně skáčí z kopce dolů a pod kopcem zatáčí.
Nebo třeba podle názoru Michala, který kolikrát s tímhle pavoučkem naklepl i špičkové jezdce.
Sorry, je to jen názor - bez atestu  ;)

Petr

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #11 kdy: 06 Duben, 2012, 19:40 »
Chudý děkujou polákům a větnamcům. Až okopírují i odpružení, tak se nebude ani poskakovat. No a co že nevydrží? Si za tu cenu pořídím další a nemusím měnit ani ty ložiska jak píšete výše. Čtyřkolky porovnat nemůžu, ale vycházím z toho, že mám kolo za 5tis ( olpram ) z Tesca a kolo od Specialized za 100tis. A v klidu jsem na prvém modelu jezdil sjezdy po černé sjezdovce na Černé hoře v Krk. Sváry a pod. v pořádku. Též přehazka za pár kaček přehazuje uplně stejně jak přehazka za 5tis. Halt někdo bude preferovat vždy adidas...

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #12 kdy: 06 Duben, 2012, 21:50 »
...Petre... kolo z Tesca na sjezdovku SKUTECNE nepatri!
Muzes mi prosim rici, cim radis na tom kole za kilo? Zcela komplet DEORE sada ( nejdrazsi na Zbozi.cz) stoji 5.240,-Kc.
http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek=2162&oddil=1
Dikys T

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #13 kdy: 06 Duben, 2012, 22:52 »
jestliže někdo napíše jako je tomu na atestovaných čtyřkolách Tektoss je tím myšleno to co píše Burák.

Názor Michla M. je alibistický a morálně utopistický.
"Objektivní hodnocení " výrobku prodejcem nebo dovozcem tu už několikrát bylo a myslím že se spousta lidí zasmála. viz koloběžky 
takže atest je atest
Jako vždy jsi se vším hotovej Miloši.  8) Bavit se s někým kdo tomu nerozumí, nebo nechce rozumět je těžký. Nic ve zlém, ale co já vím, viděl jsi mushing z okna rychlíku a já po té době jsem se bez souzení pořád ještě na všechno jenom ptal.
Ještě k tomu atestu na některé výrobky z konstrukčních materiálů - polotovarů bych chtěl podotknout, že veškeré jednotlivé díly na těchto --kolkách mají svůj atest od výrobce. Tzn. veškeré vybavení, vidlice, jednotliové díly na kolách, brzdy atd. mají logicky své atesty. Způsob sváření a použité vysokopevnostní chrommolibdenové trubky mají své zaručené pevnostní limity na dynamické síly - tlak, tah, střih a ohyb a k tomu ještě na daný profil a průřez, které se dají vyhledat ve známých tabulkách konstrukčních materiálů a podle toho jednuchými vzorečky vypočítat maximální sílu, která může působit před zborcením materiálu, či celé konstrukce v určitém bodě v určitém směru na již vyrobenou --kolku a dají se vypočítat všechny čtyři dynamické síly. Pokud někdo nechce stavět ultralehkou --kolku s pevnostními limity na hraně, tak se průřez materiálu vybere několikrát předimenzovaný. Dále každý svářeč, který se tím živý musí mít svářečské zkoušky - atestaci. A nakonec na tyto veškeré --kolky vyrobené od profiků pro mushing ani ve skutečnosti dělat atest od nějaké státní zkušebny nemá smysl, protože je to kusová výroba a musela by se nesmyslně "atestovat" pomalu každá vyrobená --kolka, protože po pár kusech jde vývoj dopředu.
Takže jediný ..."atest,atest...", jak píšeš mushere Miloši, je pro mě souhrn atributů- vizuální prohlídky výrobního prostředí, duševních hodnot výrobce- znalostí mechaniky a zručnosti, materiálního zabezpečení a zatěžkávací zkoušky v terénu (a je mi jedno, jestli to je Tektoss, nebo Franta Vomáčka). Tohle žádná státní zkušebna nikdy neotestuje. V tom tkví ten můj "alibismus a morální utopie" jak píšeš :)
« Poslední změna: 06 Duben, 2012, 23:03 od Michal M. »

Petr

  • Host
Re:Čtyrkolka
« Odpověď #14 kdy: 06 Duben, 2012, 23:05 »
...Petre... kolo z Tesca na sjezdovku SKUTECNE nepatri!
Muzes mi prosim rici, cim radis na tom kole za kilo? Zcela komplet DEORE sada ( nejdrazsi na Zbozi.cz) stoji 5.240,-Kc.
http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek=2162&oddil=1
Dikys T
Já sním byl spokojen. Dokonce jsem nemusel měnit ještě ani jeden drát ve výpletu. Když jsem udělal z kola osmu sešlapal jsem ho a jezdil dál. A to byla výroba made in bůh ví co. Na kole za kilo, už mám celej novej výplet a to byly kola od Swiss. Výrobce dělá rám. Co se snažím říci je, že toto levné kolo dostávalo bez patřičných tlumičů taky pěkně na pr.. a pořád dobře slouží. A rám je nepoškozen. Osadil bych-li tento rám podle mě zásadními komponenty tlumiče Fox a pod. a širšími plášti, případně kotouč b. sloužilo by stejně jak to za kilo. ( samozřejmě je stavěno s těžištěm někde jinde, ale rozpadnutí jak tu píšete bych se nebál )
Proč je mezi těmito koli tedy takový cenový rozdíl? 1. Značka 2. Váha rámu ( pro mushera asi není zásadní jestli váží 8 nebo 15kg ) Tak jestli na Tektossi používá drahé trubky, je to podle mě dost zbytečné.
Ale když na to někdo má proč ne.
Proto já bych volil repliku za levnou kačku ( kde neplatím autorská práva ) případně bych dokoupil jen ty tlumiče.
Osazení mám Deore - ale nespatřuji v něm žádnou výhodu oproti, Eska, Favorit, Olpram a pod. pryncip pořád stejný. ( Jo jestli je lehčí o pár gramů jsem nezkoušel ) Ale ani žádná jiná přehazka se mi nikdy neroze...   Ceny jsem nezjišťoval, střelil jsem od boku, už ho pár let mám.