Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Kastracia fenky

Diskuzní fórum > Hárání

Kastracia fenky

(1/57) > >>

zuzana78:
Dobry den, planujem nechat vykastrovat svoju 8.mes sucku SH, nie hned ale do druheho harania by som to rada stihla ale uvidim, ake mate s tym skusenosti, prejavilo sa to nejak v ich povahe, nie je to skoro? Prosim o radu a vase skusenosti s tym, nie je na chov. Priberaju, pomocuju sa alebo tak vsetko ohladom toho. Dakujem Z. :-[

Peter:
Tak ja by som nekastroval ani nahodou...oberies psa o osobnost...a ked chces s nou behat tiez to neni ono

Petra:
Máme 8letou fenku. Kastrovanou v šesti letech, kvůli zdravotním problémům. Nebýt toho nenechala bych ji kastrovat. Ale je to jen můj názor.
Fenka žádné problémy nemá, ze začátku jsme pozorovali tloustnutí, omezili jsme krmivo, víc pohybu taková menší dieta  :) protože kastrovaní k tloušťce mají víc sklony. Žádné pomočování u ní není. Ani změna povahy, nic takového.  Ale nevím jak u jiných.
Zkus názor veterináře, možná víc veterinářů  :D
Znovu opakuji, že je to jen můj názor, ale já bych ji bez zdravotních problémů kastrovat nenechala.
Ať už se rozhodneš jakkoliv, přeju spoustu radosti se svým psíkem  :)

zimon:
Mam vykastrovanou fenku, taky po 1. harani, a nemuzu si stezovat, netloustne, nepomocuje se, zadna ztrata osobnosti a beha perfektne.   A neni to moje prvni zkusenost, predesle fenky jsem kastroval pozdeji, ale vse taky v pohode, behaly vsechny super i po kastraci.
Kastrovani hned po 1.harani je doporucovano i jako prevence rakoviny.

A kdyby k tomu vsichni pristupovali takhle zodpovedne pokud nechteji chovat a kastrovali by, tak by se predeslo spouste nechtenych spojeni a stenat, kterych jsou pak plny utulky.

Čada:

--- Citace: Peter  07 Leden, 2010, 20:12 ---Tak ja by som nekastroval ani nahodou...oberies psa o osobnost...a ked chces s nou behat tiez to neni ono

--- Konce citace ---

S tímhle bych nesouhlasila. Osobnost psa zdaleka neovlivňují jenom pohlavní hormony. Navíc kastrace u feny se ve velké míře podílí na prevenci pozdějších nádorů mléčné žlázy. A tumory mléčné žlázy u fen jsou sakramentsky častý problém - většinou se pak fena kastraci stejně nevyhne. Pokud teda nemá metastáze v plicích, pak už je kastrace zbytečná.
Taky ber v potaz falešnou březost,... Myslím, že hlavní je zvážit pro a proti. Byla jsem u kastrace, není to vůbec komplikovaný zákrok, největší riziko je anestezie.
Jestli máš pochybnosti, zeptej se na to veterináře. Rozhodnout se pak stejně musíš ty.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi