Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194211 krát)

0 uživatelů a 6 Hostů prohlíží toto téma.

návštěvník

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #150 kdy: 25 Leden, 2010, 01:11 »
TOHLE SI MYSLIM JE PRO KAZDEHO SLUSNEHO CLOVEKA A NEJEN MUSHERA DUVOD TO NENECHAT BYT. JAKO TO TYRANI V ROCE 2007! DOUFAM ZE UZ SE TO DOTAHNE NYNI UZ DO KONCE.

Ano, Martine, bude mít prostor vyjádřit, zde jsou další fotky nejen toho jednoho zbědovaného chudinky http://galerie.albumfotek.cz/30007/
Zde je svědectví sousedky : "On je s majitelem ještě jiný problém. Od března minulého roku, kdy dostal výpověď na pronajatý pozemek - tam má asi 19 psů - neplatí nájem ani se nestěhuje, nemá kam, je zadlužený, kam se podívá, v bytě má snad jen postel, odstřiženou elektriku atd. Nemůže tedy psy dobře zajistit, přesto se jich nechce vzdát. O nějaké lásce ke zvířatům nemůže být ani řeč. Bydlím nedaleko, tak slyším, jak na ně řve, sama jsem ho šla jednou okřiknout a pohrozila policií. Nevidím  jediný důvod, proč ty psy má. Celý rok stojí uvázaní u hrozných budek a čekají, až je jednou, maximálně dvakrát za rok zapřáhne, to pak také sĺyšíme také jen řev a nadávky. Jinak volám panu Bobálovi, aby přijel a psy odebral. Bude třeba Hellerovi zakázat činnost, je schopen
za 14 dní mít další smečku a týrat dál. Nesmírným způsobem si vymýšlí. Psi nemají vodu, líží sníh. Chňapou po všem, protože mají hrozný hlad. Psi se majitele hrozně bojí."



No, tedy představentstvu jsem dodala zákony , návrh trestního oznámení a kontakty, kam se mají obrátit, jsem ráda, že to budou řešit, takže se může vyjádřit do policejního protokolu, veterinárním úředníkům a dokonce bude i slavný, protože přijede televize.
  

to snad ani není možný.. :-((((((((((((((((((((((((((((((

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #151 kdy: 25 Leden, 2010, 08:05 »
TY V..E HELLERE, RÁNO VZTANU A PŘEČTU SI DISKUZI A JE MI NA BLITÍ!!! Ne z toho, že jsi zbídačil psy, to už jsem nejak strávil. ALE Z TĚCH TVÝCH KECŮ. Jestli ti můžu poradit, uzavři super pojistku na smrt, uveď příjemce nějaký útulek a konej. Možná to sem nepatří, ale tvoje chování taky nepatří do normální společnosti !!!

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #152 kdy: 25 Leden, 2010, 08:12 »
Navrhuji ukončit (uzamknout proti jakýmkoliv úpravám) toto téma.
Nevidím v něm už vůbec nic konstruktivního - jen samé emotivní osobní útoky. Pokud by se dál řešilo umístění psů R. Hellera, tak v situaci, až to nastane, může být založeno vlákno nové.

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #153 kdy: 25 Leden, 2010, 08:19 »
Sice diskuse nic nevyřeší, ale aspoň si tam kdokoli může napsát svůj osobní názor!!! Když to ukončíš, vznikne nové vlákno.

Clara

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #154 kdy: 25 Leden, 2010, 08:56 »
Bohužel naše zákony jsou k hovnu. Proto psi trpí...nejen u p.Hellera (soudím tak dle fotek)
Psům víc než diskuze pomůže rychlé rozhodnutí a nový domov s LASKAVOU péčí.

Potvrzuji že psi, co si užili své (špatné zacházení, útulky) jsou fakt ty nejvděčnější tvorové
pod sluncem, když jim dáte lásku..

Helo, jak dopadla schůze STK ? (nečetla jsem celou diskuzi, nemám v práci tolik času, pardon)

doufam že to dobře dopadne - pro psy.

Pepan

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #155 kdy: 25 Leden, 2010, 09:17 »
Vazeni, pochazim z Klenci a pana Hellera dobre znam. Jeden cas vlastnil i jednu z hospudek v Klenci, kde se po jeho zakroku to jidlo nedalo ani zrat a piti v zapatlanych sklenickach ani pit... hruza des. S temi psy se to tahne uz nekolik let. Pokazde se to jeho tyrani probira na zastupitelstvu, jen az doted nebyla moznost mu psy odebrat. Dekuju tomu, kdo zavolal televizi Nova, protoze az ted, kdyz se to rozmazlo, se konecne neco zacalo dit.

návštěvník

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #156 kdy: 25 Leden, 2010, 09:31 »
http://archiv.nova.cz/multimedia/odpoledni-noviny-24-1-2010.html?s=0
začíná to tak 1 min 30 s



to by měl vidět každý! Snad dokážeme že jsme lidi a zvířata nám neslouží k ubližování a tento případ nevyšumí. To tady na těch stránkách neumí najít řešení jak těm nebohým pejskům pomoci?

Offline carlos05

  • *
  • Příspěvků: 25
  • Karma: +1/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #157 kdy: 25 Leden, 2010, 09:33 »
milý pane Hellere,

s chutí bych vás předhodil těm psům, ať se pořádně nažerou

Datura

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #158 kdy: 25 Leden, 2010, 11:12 »
  Pane Hellere, jsem sice od úplně jiného plemene, ale na netu na tento  případ nelze nenarazit a tak jsem se dostala až sem a mimo jiné si přečedtla vaší obhajobu.
A ujišťuji vás že u soudu by byla hodně slabá, protože obsahuje spoustu rozporů.

Citace
Zdravím Vás. Takže hned v úvodu vám chci říct,že až nyní mám možnost se vyjádřit,dříve to nešlo. Ohledně nalezeného psa bych řekl toto:tohoto psa jsem zapřáhl do 14 ky a vyjel jsem na krátkou projížďku. Po asi 1.5 km tento pes začal jevit známky nechuti tahat. Zastavil jsem tedy s problémem(musheři vědí o čem je řeč) a psa jsem ze spřežení odepnul s tím ,že pes poběží za námi na volno. To se však nestalo,zkusil jsem ho naložit na káru ale bál se a skákal dolů.Psa jsem tedy uvázal v rychlosti u cesty a jel objet louku aby se vybili ostatní psi s tím že po objetí louky na cestě zpět po 15-20 minutách ho naložím.Při návratu na místo jsem zde místo psa nalezl pouze vodítko. Zřejmě jsem ho ve spěchu špatně uvázal.Čekal jsem ,že bude pes doma neboť trasu dobře zná.Po zjištění ,že pes domů nedošel jsem ho samozřejmě začal hledat.Mezitím ho však našel p.Anderle. To je ohledně ztráty vše.

Podle všeho se pes venku dlouho nepotuloval. Do saní jste ho tedy zapřáhl ve stavu v jakém byl nalezen a to byl stav dost kritické podvýživy.
Opravdu vás překvapilo že pes  v takovém stavu - slabý hlady odmítl tahat ??
A nebo za vámi běžet?
Jestli ano, žádný pes vám do ruky nepatří. Snad leda na fotce (abych se neopakovala s plyšákem)




 
Citace
Věc č.2- stav tohoto psa: Vím,že tento pes nevypadá standardně. Není to však tím,že by nedostával nažrat jak píšete vy. Když jsem začal pozorovat,že tento pes začíná hubnout mrazem,oblékl jsem ho a zvýšil mu krmné dávky.Psa jsem nevysvlékal a tudíž jsem si nevšiml,že hubne dál.Pes nejevil žádné  známky slabostí či únavy.Přiznávám chybu ,že jsem to nekontroloval. Jeho skutečný stav jsem zjistil,až při jeho vysvlečení a následném navlékání postrojů. Věřte mi,radost jsem z toho neměl.Sola jsem přesto zapřáhl,protože bylo zcela evidentní ,že se na jízdu stejně jako ostatní psi těší.Dále následovalo výše uvedené.

Už věta že pes "začal hubnout mrazem"...i absolvent ZŠ ví, že čím větší chlad, tím větší výdej energie.
Nepatřím k lidem, kteří si myslí že pes není týraný jen tehdy když se válí v posteli. Chápu že psi používaní k sňovému sportu musí být otužilí. Ale HUBNOUT MRAZEM?? Snad je jasné, že když se ochladí, automaticky psům chovaným v chladu zvýším krmnou dávku aby nezačali hubnout. Obzvlášť v případě, kdy po  nich požaduji nějaký výkon.
Jak dlouho jste ze psa oblek nesundal? To vás ani nenapadlo, že i sebelépe padnoucí obleček navlečený nonstop může způsobit otlaky nebo odřeniny? Jestli ne, opravdu vám živý pes do ruky nepatří.


Citace
Věc č.3-darování psa: Jeden z  důvodů proč jsem psa daroval je přirozený výběr psů vhodných pro tento sport.(Všichni víte o čem mluvím, nebo si někdo z vás nechává pořád všechny psi?)Další důvod byla redukce počtu psů na pro mě únosný.Psi jsem zkoušel nabízet i inzertně ale dva roky se nikdo neozval . Nebyl zájem.Tento pes i když běhal rád není geneticky vybaven pro dlouhodobý pobyt v mrazivých podmínkách. A právě proto ,že mám psi rád jsem byl ochoten ho na základě poptávky p.Anderleho darovat. Nebylo to žádné sprosté zbavení se psa.Psa jsem chtěl darovat až po té co se dá trochu do kupy.Panem Anderlem jsem byl ujištěn,že si psa chce vzít ve stavu v jakém je. Tím ,že se s p.Anderlem znám 25 let a tudíž to není pro mě zcela cizí člověk  jsem s tímto souhlasil.Pan Anderle mě ujistil,že psa chce pro někoho ze svých známých kteří projevili o psa značný zájem a bydlí v RD se zahradou někde na Plzeňsku.


Tady mně dojal objev Ameriky - že krátkosrstý pes není geneteicky vybaven pro dlouhodobý pobyt v mrazivých podmínkách. Co dodat.

Citace
Věc č4.-začalo odebírání psů:S němým úžasem pozoruji kde berete tyto a jiné zcela zcestné informace. Dnes dopoledne u mě byla televize Nova se starostou a veterinářkou krajské veterinární správy, dále byli přítomni p.Bobál senior a p. Bobál junior z Tachovského spolku pro záchranu ohrožených zvířat.Paní zvěrolékařka po prohlídce psů ,podmínek jejich žití a po shlédnutí zásob krmiva naznala ,že neshledává žádný!!!!!!!!!!! důvod proč by psi měli být odebráni.Ani jeden ze psů nebyl a nebude nikým nikam odvezen.

Že paní veterinářka neshledává - i bych tomu věřila po osobní zkušenosti kdy veterinář v případě mého podání neshledal že kůň který byl vychrtlý, s rozbitým kohoutkem a chromýma nohama,přesto stále sedlaný a užívaný ke komerčním vyjížďkám několik hodin denně, by byl týraný


Citace
Věc č5-:Mí čtyřnozí přátelé.Dnešní foto: http://mpodolak.rajce.idnes.cz/

A tohle myslíte vážně? I na některých osrstěných psech je vidět vyhubloost. Boudy jsou ztlučené z prken, bez jakékoli izolace, bez předsíně, bez závěsu přes vchod. Psi na řetězech, nemohou se zahřát pohybem, nemohou si najít jiné místo kde by na ně netáhlo.
Kdybyste měl ponětí o chovu savců (ne jen psů) věděl byste, že nejhorší pro ně není zima, ale průvan a zima od spoda. 
To co prezentujete na svých fotkách jako chovatelské zařízení je mučírna.



Citace
A nakonec.  myslím si ,že prvořadá starost každého by měla být starost o sebe sama. Peníze které jste byli ochotni zaplatit na konto Anti Heller si v klidu ponechte a najděte pro ně smysluplnější využití třeba přispějte na týraná zvířata,která to skutečně potřebují. U mě se žádné takové nikdy nenacházelo.Takže nyní snad budete moci v klidu spát a jak pevně doufám snad přestanete o mě šířit lživé pomluvy a nesmysly.Závěrem chci poděkovat všem soudným lidem kteří v této debatě žádali o udělení mě prostoru pro vyjádření. A pro ty ostatní: víte co mi můžete Mrknutí Polibek.  můj přístup na net je omezený proto tímto pro dnešek končím. Případné vážně míněné omluvy si zde vyzvednu během týdne. S přátelkým pozdravem Radek Heller

Pochybuji že se vám někdo omluví. Ale apeluji na vás - má-li o vaše psy zájem někdo, kdo je schopen jim poskytnout lepší životní podmínky, dejte mu je.
Jestli psy opravdu milujete, věnujte trochu času učení se teorie a návštěvě kvalitních chovatelských zařízení.
Naučte se jak chovat psy ,aby měli spokojený život a teprv pak si pořiďte další.
   

Moja

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #159 kdy: 25 Leden, 2010, 11:39 »
Ahoj všichni,

od nového roku 2010 platí změna zákona na ochranu zvířat (mrkněte např. na http://www.ct24.cz/domaci/77225-zmena-zakona-resi-tyrani-zvirat/) - zvíře už (zaplať pán Bůh) není považováno za věc a také tresty za týrání zvířat jsou přísnější. Takže teď už záleží jen na nás, jestli dotáhneme Hellerům případ do konce a nebo jestli ho necháme "zapadnout do šuplíku."

HELLER SE JEDNOZNAČNĚ DOPUSTIL TÝRÁNÍ ZVÍŘAT a to hned v několika bodech:

1) Neposkytl psům ubytování odpovídající jejich potřebám (v tomto případě pořádné boudy).

2) Neposkytl jim dostatek krmení (nikdo Hellerovi nespolkne, že psi v zimě méně jí či nechtěli jíst! Každý, kdo má nějaké zkušenosti se psy, přece ví, že naopak v zimě si "venkovní" psi tvoří tukové zásoby, aby jim nebyla zima, a sní 2x tolik než v létě).

3) Neposkytl Solovi potřebnou veterinární péči a místo toho ho ještě celého vyhublého a vysíleného zapřáhl do spřežení! To, že údajně "pes projevil chuť ke sportování", není žádná omluva, protože člověk je ten, kdo by měl rozhodnout, zda je pes schopný běhu či ne. I úplnému laikovi by bylo jasné, že pes v takovém zuboženém stavu po pár set metrech zkolabuje. Proto měl (má) také Solo tak odřené klouby - vysílením se mu podlomily nejdříve přední nohy, padl a ostatní psi ho táhli, než spřežení zastavilo.

Heller je už od pohledu "ranař" a jeho psi se ho evidentně bojí - podívejte na ty stažené ocasy. Kdyby pouze sklopili uši, to bych ještě pochopila, psi tak někdy projevují respekt vůči pánovi. Ale stažený ocas je trochu moc, to opravdu normální není.

Moc Vás prosím, dotáhněte to do konce, ať mu to tentokrát neprojde. Já bydlím přes celou republiku, tak se nemohu zabývat případem osobně, chodit psy průběžně sledovat, fotit, natáčet...ale jestli někdo bydlíte v okolí Klenčí, tak je nezbytné po tom jít. Měla by to řešit policie, ale i státní veterinární správa. Budou to pravděpodobně řešit úřady v Domažlicích, tak tam volejte, choďte a zajímejte se, jak celá věc pokračuje. Mám zkušenost, že když po tom člověk nejde, smete se věc ze stolu. Aktivně spolupracuji s jedním zvířecím azylem, tak vím, o čem mluvím.

Zde ještě zasílám výňatek ze zákona na ochranu zvířat proti týrání (pro Vás, kdo jste to ještě nečetli, a chcete být v obraze):

§ 4
Za týrání se považuje

a) nutit zvíře k výkonům které neodpovídají jeho fyzickému stavu a biologickým schopnostem a prokazatelně překračují jeho síly,
b) podrobit zvíře výcviku nebo je použít k veřejnému vystoupení či podobným účelům, pokud je pro ně spojeno s bolestí, utrpením nebo poškozením,
c) z jiných než zdravotních nebo pokusných důvodů
1. omezovat výživu zvířete včetně jeho napájení, nestanoví-li zvláštní přepis jinak,
2. podávat zvířeti potravu obsahující příměsi nebo předměty, které mu způsobují bolest, utrpení nebo jej jinak poškozují,
3. omezovat bez nutnosti svobodu pohybu nutnou pro zvíře určitého druhu pokud by omezování způsobilo utrpení zvířete,
d) vydat slabé, nevyléčitelně nemocné, vyčerpané nebo staré zvíře, pro které je další přežívání spojeno s trvalou bolestí nebo utrpením, k jinému účelu než neodkladnému a bezbolestnému usmrcení,
e) podávat zvířeti dopingové látky poškozující organismus s cílem změnit jeho výkon nebo vzhled,
f) cvičit nebo zkoušet zvíře na jiném živém zvířeti, používat jiných živých zvířat jako lákadel, štvát zvířata proti sobě, aniž by to vyžadoval lov anebo příprava zvířete k vypuštění do volné přírody,
g) provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu zvířat, zejména kupírovat uši, ničit hlasivky nebo používat jiných prostředků k omezení hlasitých projevů zvířat anebo z jiných než zdravotních důvodů amputovat drápy a zuby, nejde-li o případy uvedené v § 7, odst. 3,
h) používat podnětů, předmětů nebo bolest vyvolávajících pomůcek tak, že působí klinicky zjevné poranění nebo následné dlouhodobé klinicky prokazatelné negativní změny v činnosti nervové soustavy nebo jiných orgánových soustav zvířat.
i) podávat zvířeti bez souhlasu odborně způsobilého veterinárního pracovníka veterinární léčiva a přípravky, dále jen "přípravky", s výjimkou přípravků, které jsou volně v prodeji, provádět krvavé zákroky a injekční aplikace, pokud nejsou prováděny osobou odborně způsobilou, nejde li o pokusy na zvířatech,
j) vyvolávat bezdůvodně nepřiměřené působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy,
k) chovat zvířata v nevhodných podmínkách nebo tak, aby si sama nebo vzájemně způsobovala utrpení,
l ) zasahovat do průběhu porodu způsobem, který neodpovídá obtížnosti porodu, zvyšuje bolest anebo poškozuje zdraví matky i mláděte,
m) zacházet se zvířetem, přepravovat je nebo je pohánět způsobem, který vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení nebo poškození zdraví anebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání,
n) používat k vázání zvířete prostředky, které způsobují utrpení,
o) usmrtit zvíře způsobem působícím nepřiměřenou bolest nebo utrpení,
p) překrmovat zvířata, zejména drůbež, ve velkochovech násilným způsobem,
r) používat živá zvířata ke krmení těch druhů zvířat, u nichž z biologických důvodů není takový způsob výživy nutný.

Zdravím, držím palce a všem zúčastněným díky!

Marcela

Moja

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #160 kdy: 25 Leden, 2010, 14:14 »
Ještě jsem zapomněla napsat, že naprosto souhlasím s těmi, kdo považujete celé natáčení a focení s Hellerem za maškarádu. Natáčení mu bylo předem oznámeno, měl čas se připravit, vystlat boudy slámou atd. Dokonce bych se nedivila, kdyby si některé lépe vypadající psy půjčil od kamarádů a ty hubené na chvíli "uklidil".

A ještě odpověď panu "Martinovi". Když je tedy podle Vás Heller takový chudák a nikdo mu nepomohl, tak proč se tedy neobrátil na ligy na ochranu zvířat? Čistě teoreticky - když nikoho o pomoc nepožádal (tedy alespoň o ničem nevím), tak jak mu mohl někdo pomoci? Co já vím, tak v takových případech se ochránci nikdy neotočí zády - zde je např. odkaz na jednu z posledních kauz týrání zvířat a jak se můžete dočíst, tak ochránci a pejskaři reagovali velice rychle - http://www.utulek-kocky.cz/clanky/pomahame-psum/tricet-psu-jicin. Jenže to bude nejspíš tak, že Heller o žádnou pomoc nestál, jinak by totiž nechtěl po lidech, kteří se již jednoho jeho chudáka psa ujali, peníze. Místo, aby byl rád, že je pejsek v dobrých rukou, tak akorát přemýšlí, co by z toho vytěžil. Alespoň tak se mi to tedy celé jeví.

M.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #161 kdy: 25 Leden, 2010, 14:30 »
Na hlavní stránku byl vložen odkaz z jednání výboru sekce otevřených z 23.1.2010.
http://www.mushing.cz/index.php?kod=c&modul=casopis&m1=clanek&id_clanku=561
« Poslední změna: 25 Leden, 2010, 19:59 od HelaL »

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #162 kdy: 25 Leden, 2010, 17:05 »
Helo, tak ti v tomto tématu od začátku nějak nerozumím. A když si přečte vaše stanovisko normální člověk, pochopí, že to je musherům vcelku jedno a že je tento případ snad normální věc - což snad není pravda.
Všichni zapomínají a měli by se poučit z chyb. Dneska jsou tady lidi co v minulosti řešili podobný případ jako tento. A dnes za podpory jiných chrlí štěňata ESP na kšeft, přehlcují trh a komplikují život nornálním lidem. Měli by jste se zamyslet jak těmto případům týrání předejít a stanovit nějaká pravidla.

Offline Kacer

  • **
  • Příspěvků: 51
  • Karma: +0/-7
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #163 kdy: 25 Leden, 2010, 17:15 »
Stanoviskem jesem hluboce zklaman, cely den se to pokousim sem dopsat, ale porad mi to hazi chybu databaze.

Ocekaval jsem nejaky minimalne docasny stop na vsech zavodech, odebrani titulu a mozny dozivotni zakaz se v musherskem sportu jakokoliv prezentovat.


Offline Olina+Ája

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +0/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #164 kdy: 25 Leden, 2010, 17:29 »
shoduji se s nazorem "kacera". Vidim, ze to funguje stejne jako v trestnim pravu - pokud Vas nekdo nezabije nebo nezmrzaci, nikdo se tim nehodla zabyvat. Absolutne postradam prevenci/proaktivitu ze strany vyboru - pes v tombole a dalsi diskuze jasne svedci, ze si kazdy hraje na svem pisecku a chce mit klid a nechce nic videt. Jak stary je "mushersky zakon" - nestalo by za to ho predelat? vim, ze spousta lidi tomu venuje mnoho soukromeho casu a vazim si jich za to, ale toto jasne svedci o syndromu vyhoreni ..... . Nakonec chci rici, ze nejsem musherka, mam momentalne 1 psa, ktereho mam rada a delam vse pro to, aby si prozil pekny psi zivot. Vim, ze vice psum bych pekny zvot udelat nemohla, tudiz si je neporizuji - a ted nemluvim o penezich. Olina