Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Poraďte s koloběžkou

Autor Téma: Poraďte s koloběžkou  (Přečteno 11404 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

bambule

  • Host
Poraďte s koloběžkou
« kdy: 26 Říjen, 2008, 13:33 »
Potřebovala bych poradit, jakou si mám koupit koloběžku. Chtěla bych zapřáhnout svého AST a zvažuji mezi mibo (model turist...doporučoval majitel fy Mibo), kostka street star 20 (podle majitele se tento model nejvíce hodí pro můj účel) a vella náchod. Sven už koloběžky nedělá, Ženíšek na mailu nereaguje a stránky pokud vím nemá:-(. Tak co vy na to? Kterou z těchto tří byste brali? Nebo úplně jinou? Díky za rady.

Offline seul69

  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Dog energy
    • E-mail
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopad, 2008, 18:13 »
Pozrite ešte na stránku www.dogenergy.sk.

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosinec, 2008, 20:04 »
Před chvilkou jsem to posílal do jiného vlákna, tak ještě jednou:
Kostka má vepředu na stupátku dvě výztuhy, které trochu ztěžují vytočení špičky nohy do strany - což se projeví při střídání nohou.
Jinak větší kola jsou určitě lepší. Zkušenost z dojíždění na kolobce do práce - bez psů - a jiném běžném ježdění. Při ježdění ve dvou moje drahá polovička vždycky jela na té s většími koly, já "píchal" na malých a rychlost se tak vyrovnala :-)

ratty

  • Host
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #3 kdy: 27 Únor, 2009, 10:14 »
Muzu taky poprosit o radu pri rozhodovani? prosla jsem vsechny mozne diskuze a nakonec jsem si vyselektovala dve: Mibo rex a Vella offroad. A nemuzu se rozhodnout. Tak ted babo rad.

Offline Vojta s Bertou

  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-5
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #4 kdy: 27 Únor, 2009, 12:19 »
Mám MIBO Rex dva roky, naježděno se psama 1500 km, tak ti k ní můžu říct:konstrukce bytelná a dobře navržená, komponenty kvalitní, nic neodešlo kromě držáku zadního blatníku, který jsem už dělal asi 4x. Trochu mám výhrady ke kotoučovým brzdám, které sice brzdí dobře, ale vyžadují časté seřizování. Jinak buď nebrzdí nebo škrtají při jízdě o brzdový kotouč. Takže to seřizuju tak každých 50-100 km a není to úplně jednoduché.
Cena dost vysoká, já ji kupoval za 9k, dnes myslím stojí 10k...
Jestli budeš dávat tachometr (doporučuju, bude tě ježdění víc bavit), tak tam dej rohy na konce řidítek. Jsou za příplatek, při jízdě je moc nevyužívám, ale když jsem někdy šel na hubu a psi mizeli v dáli kolobku vláčeje za sebou, tak ty rohy ochránily tacháč.
Tu Vellu neznám, ale kdybych měl znovu vybírat kolobku ke psům, tak bych hledal něco jako
Mibo Rex ale s ráfkovýma brzdama.
Odpruženou vidlici nemám, ale vůbec mi nechybí.
Vojta

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #5 kdy: 27 Únor, 2009, 13:37 »
Pokud bych mel vybirat z tech dvou uvedenych, pak bych vybral Mibo, a to z nasledujicich duvodu:
1. Ma hlavove slozeni Ahead (jako horske kolo). Vella ma takove to sroubovaci. Taky jsem ho mel na jedne kolobezce a povolovalo se. Hlavove slozeni dostava dost zabrat, na prednim kole je hodne vahy.
2. Ma kotoucove brzdy. Pri treninku s rychlejsim psem se porad pribrzduje. Mel jsem kolobezku s V-brzdami, po sezone jezdeni v bahne jsem probrazil rafky. Shanet nove rafky a nechavat je prepletat je pakarna a stoji to penize a cas. Pro 16'' kolo jsem mel potize shanet draty.

Predpokldam, ze Vojta ma mechanicke kotoucovky. Ty se serizovat museji, navic lanko k zadni brzde je obecne problem - zadelava se a drhne. Ale to je problem i s V-brzdami. Na hydraulicke kotoucovky jsem nemusel sahnout, akorat menim desticky.

Odpruzena vidlice muze byt fajn (ale nikdy jsem na tom nejel). Bohuzel s odpruzenou vidlici musi byt vys stupatko, takze se clovek vic nadre. Holt to vyzaduje dobryho psa, spis psy.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #6 kdy: 27 Únor, 2009, 14:46 »
Vyrobce necham na tobe, pohlidal bych si tohle:
Pr.kolo 26"( dulezity!), vzadu 18"-20". 16"se v bahne zadira ( asi bych to nevolil ), ale zvlast na silnici jsem to hodne videl. Vidlice nejlepe pevna,fakt kvalitni vidle stoji podobne jako cela brnda a kazdy jiny "smejd" se ti v blate stejne zadre. Nepredpokladam, ze to budes 1/mes cistit - 2kg navic. Predstavec bezpochyby AHEAD 1"1/8 (jako na MTB). Existuje predst. 1" ( vypada stejne jako MTB, jen je mensi ), ten taky neutahnes, ale necha se prosroubovat skrz krk pod vidli dlooouhym sroubem pres ( zespodu ) podlozku, pak to drzi. Kotouce nemam. Mam "V"ecka a nemam problem, ale ty rafky ( pokud mas slusnej motor ) budes muset do 2 let menit. ...teoreticky. Podle toho jak budes jezdit. Ja jezdim dost a mam je tam porad. Hoj Tobi

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #7 kdy: 27 Únor, 2009, 16:29 »
Pochopitelne cim mensi kolo, tim driv se ti prodrou rafky. Cim mensi kolo, tim rychleji se rafek pohybuje vuci brzdam. Ja mel 20/16 a dlouho to nevydrzelo.
Tobi, odkud mas 26'' kolobezku?

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #8 kdy: 01 Březen, 2009, 18:25 »
Mam Kickbike, ja ji mam teda dovezenou z Holandska, ale myslim, ze se necha sehnat i u nas. http://www.kickbike.cz/ http://www.kolobezka.cz/ Jestli, ji delaji Sven, Pavel Zenisek nebo Vlasta Keltner atd. nevim. Nejaky kusy jsem videl a byly moc povedeny ( 26"x20" ). Cenu a jestli je vyrabeji i pro "verejnost" nevim.
Kazdopadne je ten Kickbike delany uz skutecne seriove a na zpracovani to je znat. ...ale jen v dobre brnde to neni.... ;D
Tobi

Milouš

  • Host
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #9 kdy: 19 Září, 2009, 19:21 »
Ahojte, jste-li nekdo z Brna, tak pak vezte, ze na Pekarske ulici 41a byla otevrena prodejna kolobezek. Takze neni nic lepsiho, nez se zastavit a poradit se o vhodnych modelech. A nebo klidne piste na email, rad odpovim na vse, co se kolobek tyce. A pak u nas najdete spoustu nahradnich dilu. Jinak tez na www.nakolobce.cz. Pekny den vsem Milous

Deny

  • Host
Re: Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #10 kdy: 27 Březen, 2010, 01:21 »
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s koloběžkou WORKER Entropy přední kolo 26"a zadní 20" ?
Prosím o vaše zkušenosti a případné porovnání s WOOX ev. Vellou. Nechci ji na závody, ale do terénu pro sebe místo kola, pro 1 NOxhuski, který někdy trochu zatáhne a když se to rozjede jako třeba běžky z kopce, tak si s chutí zacválá. Upřednostňuji nižší cenu a zároveň pro mě dostatečnou kvalitu a nižší váhu. Bylo by dobré, kdyby se vešla do Opela Astra HT se sklopenými zadními sedačkami, nákl.prostor 150-160 cm. Plánuji s ní i vícedenní cesty...malé expedice. Díky za radu.   ;)


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #12 kdy: 02 Listopad, 2023, 08:30 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Poraďte s koloběžkou
« Odpověď #14 kdy: 02 Únor, 2024, 22:50 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting